Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić 2008? - kontynuacja

desdee 03 Cze 2008 16:42 17124 1030
    krzysiekw121
    Poziom 13  
    Wiatam. W najbliższym czasie również planujemy zakup pralki, i również stoimy przed dylematem- jaki model i jaka firma? Ma to być pralka ładowana od góry (co o tym sądzicie?) ze względu na małą ilość miejsca w łazience. Moje "Słonko" twierdzi również, że nie potrzebuje więcej niż 1000 obr/min. A kwota jaką dysponujemy to 1200zł (max 1300). Proszę o wasze porady i opinie na temat pralek ładowanych od góry.
    Pozdrawiam Krzysiek.
  • Relpol przekaźniki
    monikatrzcinska
    Poziom 10  
    Witam wszystkich!
    Ja miałam podobny problem z zakupem pralki - czyli jaki model i czy warto droższy. Moja poprzednia pralka Amica to była pomyłka, od samego początku coś działała nie tak. Wirowanie, jakośc prania nie zadawalały już nie mówiąc o chodzeniu pralki po łazience.
    Mój wybór padł na SIEMENS WM14S740OE (cena 2320zł). Pralka jest produkowana w Niemczech. Moje odczucia po kilku praniach w stosunku do starej:
    1. Cicha praca, nawet przy wirowaniu - na obrotach 1000 słychać lekki gwizd.
    2. Odplammianie, które zachwala producent to nie żaden bajer a prawda. Stara pralka nie doprała ubrania zabrudzonego z trawy a po praniu w nowej i wybraniu odplamiania - trawa ślady zniknęły.
    3. Wybór rodzaju prania, poziomu zabrudzenia, stopni prania i wirowania jest wygodne.
    4. Automatyka wagowa jest super - ile prania tyle bierze wody i odpowiednia jest długośc prania.
    5. Pokazywanie czsu do końca też daje wygodę, już nie mówiąc o poinformowaniu przez pralkę, że zakończyła poprzez pikanie.
    6. Jest łatwa w obsłudze
    Jak na razie to tyle. Jak będę mieć jakieś inne wnioski lub uwagi to się podzielę:D
    BABYLON
    Poziom 10  
    Witam.
    Byłem uzytkownikiem pralki Brandt WTC1051KXD/D ładowanej od góry i po niecałych 5 latach urwał sie wałek w bębnie, NOWY! zaspiewali 450 zl. Dziekuję za te pralki, tym bardziej, że serwisant okreslił zywotność bębnów w pralkach ładowanych z góry na 5 lat.
    Ogólnie prała dobrze, wirowała na 1000 obr. i nie tańczyła, w kliku miejscach niestety pojawiła się rdza.
    krzysiekw121
    Poziom 13  
    Znalazłem model Electrolux EWT 10420W, co o nim sądzicie? Czy warto dopłacić do modelu Electrolux Inspire EWT 10620 W? Jaka w ogóle jest między nimi różnica? I czy mają takie same wyświetlacze?
    BABYLON
    Poziom 10  
    Zastanawiam się czy kupić :

Siemens WM12E461PL czy coś z BOSCH-a np. Bosch WAE24461PL, WAE20461PL, a może z Gorenje, zachwalana WA63121

prosze o poradę
  • Relpol przekaźniki
    acheson11
    Poziom 1  
    Witam Szanownych Forumowiczów :D
    w związku że jedynym rodzajem pralki, która wejdzie do łazienki jest pralka slim ładowana od frontu o gł. do 35 cm proszę o radę, którą wybrać:

BEKO - seriI WKD73500,WKD73580, WKD23580T,WKD23500T - 35 cm gł.
    WHIRPOOL serii AWG 308, AWG 878 gł. 33 cm,
    CANDY serii smart CY..., GOY... gł. 33 cm.,
    ARDO seriiFLZ... gł. 33 cm.

czy SAMSUNG S 843 (jedyna w ofercie samsunga o gł. 34 cm), którą mogę mieć za 70 % ceny sklepowej.

Chciałbym wybrać mniejsze zło, a szersze pralki nie wchodzą w rachubę
    :cry:

No i ten samsung którego mogę mieć taniej... choć cena nie gra aż takiej roli..

Która z nich będzie... hmmm lepsza:?::idea:

Pozdrawiam
    ssnn
    Poziom 2  
    Mili forumowicze, ryję wątki pralkowe, ale równolegle proszę o opinię - mam whirlpoola awt 7125 i właśnie zamordowałam w nim przynajmniej jedno łożysko z przyległościami (kulki kulają po łazience). Gdyby się nie udało go zreanimować, będzie trzeba kupić nową.

- ładowana od góry
    - wirowanie min. 1100
    - chętnie taka, co sama wie, ile ma prać (nie chcę celować w pół wkładu/pełny wkład)
    - koniecznie krótkie programy (ok. 30 min.)
    - możliwie cicha (zwłaszcza podczas wirowania, whirlpool wył, jakby startował odrzutowiec)
    - z opóźnieniem startu
    - i elektronicznym programatorem
    - i ma znieść moje zamiłowanie do prania.

Generalnie z whirlpoola awt 7125 byłam zadowolona, jedynie ta hałaśliwość wirowania mi przeszkadzała, więc teraz chętnie bym tego uniknęła.

Chyba, że podołam wymianie tych łożysk, to będę dalej latać odrzutowcem. ;-)
    Marcu5z
    Poziom 11  
    Witam...
    Zastanawiam się nad zakupem ładowanej od góry pralki AEG, a dokładnie mam na myśli modele AEG LAVAMAT 47280, AEG LAVAMAT 48380. Lecz nachodzi mnie myśl czy warto inwestować w model, który był przeznaczony na lata 2004, 05, 06, 07 i został już wycofany z produkcji? Czy lepszym posunięciem byłoby wybranie spośród współczesnych modeli AEG przeznaczonych na rok 2008?
    BABYLON
    Poziom 10  
    A co jest warta pralka Siemens WM14E4G1, u nas chyba jej nie dostane?
    TAD1
    Poziom 9  
    Wybierz sobie pralkę ze starej stajni "Elektroluxa" najlepiej z góry ładowaną bo wygodnie i mało miejsca zabiera a napewno będziesz zadowolny na długie lata.
    Kosiarz*
    Poziom 15  
    BABYLON napisał:
    Zastanawiam się czy kupić :

Siemens WM12E461PL czy coś z BOSCH-a np. Bosch WAE24461PL, WAE20461PL, a może z Gorenje, zachwalana WA63121

prosze o poradę

3 pierwsze, to są to dokładnie te same konstrukcje - różniące się jedynie obrotami przy wirowaniu i ewentualnie łożyskami bębna oraz designem.
    Gorenje wa63121 ustępuje trochę wyżej wymienionym pralkom ilością bajerków. Biorąc pod uwagę jakoś prania czy płukania, to prezentuje niewiele gorszy poziom. Cena jest dość przyzwoita, ale dostępność marna... b. marna. Ogólnie, to każda z wymienionych przez ciebie pralek jest w sumie dobrym wyborem.
    anneta
    Poziom 10  
    myślę o pralce Bosh lub ariston w okolicach 1500zł
    ktoś mnie przekona albo doradzi
    ważne ,żeby miała dodatkowe płukanie albo program dla dzieci i łatwe prasowanie czy coś w tym stylu i szybki program do koszul niezabrudzonych
    Radoslaw1973
    Poziom 11  
    Jedno Wam powiem moi drodzy, trzymajcie z daleka od Whirpoola, najgorsze g.... na rynku. Mam AWE6515 nieco ponad dwa lata, w tym czasie trzy poważne naprawy (rdzewiejący bęben, programator, amortyzatory), oczywiście gwarancja się skończyła i to g....o zaczęło mi plamić teraz pranie, są to bezbarwe, takie tłuste plamy jak się w niższych temperaturach. Ostanio zapieprzyła mi tak ze 3 t-shirty i trochę rzeczy dla dzieciaka. Najchętniej wywaliłbym to g... za okno albo zawiózł whirpoolowi i komuś dał po ryju.
    looz
    Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Na wstępie dziękuję za wszystkie informacje, które tu znalazłem i które już mogłem przyswoić zanim jeszcze się zalogowałem :)
    Jestem totalnym lajkonikiem jeśli chodzi o pralki więc proszę nie krzyczcie jeśli zadam głupie pytanie :)
    Otóż chciałem zapytać, ponieważ nie znalazłem tu jeszcze opini (być może za słabo szukałem) o pralki Ariston. Co o nich można powiedzieć? Czy ktoś miał już z tą marką do czynienia jeśli chodzi o pralki i jak z jej jakością? Chodzi mi szczególnie o te nowe pralki z serii Super Silent bo podobno są bardzo ciche. Ze względu na rozmiar łazienki chciałbym też aby była wąska (mimo iż czytałem, że wąskie są gorsze). Modele nad którymi się zastanawiałem to: AQSD 129 (129EU), AQSL 129 lub 109, AQSL 109EU, AQSF 109 (tą najchętniej bo najwęższa). Czy ktoś mógłby coś napisać na ich temat? Czytałem opinie na Ceneo i Skąpcu (większość pozytywne) ale nie wiem czy można im wierzyć? Z góry dziękuję za jakiekolwiek konstruktywne informacje.
    Pozdrawiam wszystkich
    mathias77
    Poziom 1  
    Mam prośbe. Prosze o opinie pralki LG WD-12390NDK moja żona bardzo ją chce mieć a ja nie jestem przekonany tak do końca. A może ktos ma doświadczenia z innym modelem LG ????? Bardzo proszę o opinie.
    Dziękuje
    piotrek820
    Poziom 11  
    Witam

przewertowałem już praktycznie całe forum i wyklarowały mi sie dwa modele pralek:

- Pralka ELECTROLUX EWS 12410W Time Manager
    - Pralka GORENJE WS 43121

i pytanie która wybrać???:-)
    O Electroluxie doczytałem, ze jest podobno dość glośny........natomiast o gorenje, że glośna jest pompka a oprócz tego owszem zużywa bardzo mało wody (37l/cykl) ale za to rzeczy bywają słabo wypłukane......
    A może zamiast pralek slim wziasc normalna 60 cm.....bo akurat pod tym względem miejsce posiadam i nie było by znaczenia i wtedy w grę również wchodziły by pobliskie modele electroluxa (Electrolux EWF 12670 W) i gorenje (Gorenje WA 63120)....
    Tak wiec proszę o pomoc w podjęciu decyzji;-)

Pozdrawiam Piotr
    coglin
    Poziom 10  
    czy ktos uzywa moze pralki AEG LAVAMAT 64840 (ew 62840)?

bo sie wlasnie nad taka zastanawiam i przydaly by sie jakies opinie.
    mir.mar
    Poziom 13  
    piotrek820 napisał:
    (...) O Electroluxie doczytałem, ze jest podobno dość glośny........natomiast o gorenje, że glośna jest pompka a oprócz tego owszem zużywa bardzo mało wody (37l/cykl) ale za to rzeczy bywają słabo wypłukane......
    A może zamiast pralek slim wziasc normalna 60 cm.....bo akurat pod tym względem miejsce posiadam i nie było by znaczenia i wtedy w grę również wchodziły by pobliskie modele electroluxa (Electrolux EWF 12670 W) i gorenje (Gorenje WA 63120)....

jesli chodzi o plukanie w ws43121 to ja nic takiego nie zauwazylem...
    z reszta, mozna wlaczyc dodatkowe plukanie albo czujnik czystosci wody - wowczas pralka sama dobiera ilosc plukan dodatkowych, o ile zachodzi taka potrzeba...
    jesli mozesz wziac pelnowymiarowa to bierz - tak zalecali znawcy tematu, w tym serwisanci. ponadto, sa tansze od slimow...
    piotrek820
    Poziom 11  
    Dzieki za podpowiedź;-)

Teraz juz został mi tylko jeden dylemat: ta Electrolux EWF 12670 W czy ta Gorenje WA 63120???? Wsumie sa zblizone do siebie i kazda ma swoje plusy i minusy......nawet bardziej bym się skłaniał do electrluxa bo jest nawet ciutke tanszy, ale moze ktos jeszcze podpowie na co sie zdecydowac:-)
    adi70
    Poziom 10  
    Witam wszystkich jestem nowy i proszę o poradę jestem zainteresowany kupnem pralki SLIVER NANO model Q1457AT bo ma 7.5kg wsadu MOJA ZONA MA 3 prania dziennie UPARŁA SIE NA SILWER NANO ja skolei na wsad 7-8 kg (na te bakterie bo mamy w domu jeszcze 4 psy )NIE WIEM DLACZEGO NO ALE MOŻE MA RACJE FAJNE NOWE TECHNOLOGIE itd) czy ta pralka ma grzałkę ceramiczną i czy to jest potrzebne w pralce (ponoć ma większą żywotność grzałki) ale ponieważ jest nowy model WF7604SUV o mniejszej pojemności 6kg proszę o doradzenie co kupić może jakąś pralkę innej firmy 1400obr . Aktualnie mam privileg 105 16 lat ale coś już nie dopiera . z pośród 1500 pralek w PL to zdurniałem co kupić ale mam 1500zł no może uskrobie ewentualnie do 1800zl. A może skusić się bez gwarancji na--------------- LINK -----------to jest moja sugestia taką znalazłem niemiecka technologia czy kupić aeg, simens, elektrolux, lub inną super do takiej ceny .Proszę o pomoc -dziekuje i pozdrawiam -Adrian Op
    lagarto
    Poziom 10  
    Cytat:
    czy ktos uzywa moze pralki AEG LAVAMAT 64840 (ew 62840)?

bo sie wlasnie nad taka zastanawiam i przydaly by sie jakies opinie.

Mam od pół roku AEG-Elektrolux 62840.
    Chodzi cichutko - prania w ogóle nie słychać, a wirowanie słychać dopiero przy otwartej łazience. I to dźwięk bardzo przyjemny dla ucha :) - nie żaden wysoki gwizd czy coś w tym stylu. Pierze dokładnie, płucze równie dobrze. Programów jak dla mnie wystarczająca ilość. Design dość oryginalny - niektórym moim znajomym się nie podoba - rzecz gustu... Dla mnie jej funkcjonalność i jakość jest ważniejsza. Mogę Ci ją z czystym sumieniem polecić. Jak chcesz znać jakieś dodatkowe szczegóły - pytaj.
    walentyy
    Poziom 17  
    Czy pralki BOSCH'a WLX20460PL i WLX24460PL (głębokość 40cm) są produkowane w Polsce czy w Niemczech?
    piotrek820
    Poziom 11  
    Witam po przeczytaniu wiekszosci opowiesci o pralkach....i brakiem funduszy na miele:( oraz brakiem mozliwosci zobaczenia na zywo gorenje 63120 zdecydowalem sie na ELECTROLUX EWF 12670.....laczny koszt z kurierem wyniosl mnie 1310zl i czekam na przesylke a jak dostane to wlasne spostzrezenia na temat tej praleczki napewno napisze;-)

A mam jesczze pytanie do znawcow tematu: CZy warto wykupic w electroluxie dodatkowe 3 lata gwarancji za 250zl????? Jak uwazacie??? daj Cie znac pozdrawiam
    bunia78gd
    Poziom 10  
    Witam od trzech dni czytałam tu prawie wszytko na tym forum...
    szukalam pralki bo miałam 9 lat bosch no i padł.

Kupiłam Miele W1514 ,- moja tesciowa za głowę się chwyciła, mój mąż oczy wytrzeszcz oczu dostał, teściu poraz pierwszy pamięta! ile to synowa sie wydała , dałam 3 200. mam siedem dni na testy. A rodzina puka się w głowe ze chyba zwariowałam. I co wy na to ? kto mnie pocieszy ze dobry zakup zrobiłam...
    ja coś nie tak to chyba szału dostane.
    Jurek2805
    Poziom 21  
    bunia78gd napisał:

Kupiłam Miele W1514 ,- moja tesciowa za głowę się chwyciła, mój mąż oczy wytrzeszcz oczu dostał, teściu poraz pierwszy pamięta! ile to synowa sie wydała , dałam 3 200. mam siedem dni na testy. A rodzina puka się w głowe ze chyba zwariowałam. I co wy na to ? kto mnie pocieszy ze dobry zakup zrobiłam...

Bardzo dobry zakup. Ten się śmieje kto sie śmieje ostatni. :D Rodzina to wytrzeszczu oczu dostanie, jak zobaczy, co to znaczy Miele i jaki to sprzęt. To nie Ty zwariowałaś tylko oni. I drwij sobie z uwag! Pewnie nie mają zielonego pojęcia.
    airbites
    Poziom 22  
    bunia78gd napisał:

Ta firma wygrywa w testy w rożnych krajach np. testy prania ubrania, wytrzymałości, jakości, ekonomiczności, itd.

Dodano po 5 [minuty]:

adi70 napisał:
    Witam wszystkich jestem nowy i proszę o poradę jestem zainteresowany kupnem pralki SLIVER NANO model Q1457AT bo ma 7.5kg wsadu MOJA ZONA MA 3 prania dziennie UPARŁA SIE NA SILWER NANO ja skolei na wsad 7-8 kg (na te bakterie bo mamy w domu jeszcze 4 psy )NIE WIEM DLACZEGO NO ALE MOŻE MA RACJE FAJNE NOWE TECHNOLOGIE itd) czy ta pralka ma grzałkę ceramiczną i czy to jest potrzebne w pralce (ponoć ma większą żywotność grzałki) ale ponieważ jest nowy model WF7604SUV o mniejszej pojemności 6kg proszę o doradzenie co kupić może jakąś pralkę innej firmy 1400obr . Aktualnie mam privileg 105 16 lat ale coś już nie dopiera . z pośród 1500 pralek w PL to zdurniałem co kupić ale mam 1500zł no może uskrobie ewentualnie do 1800zl. A może skusić się bez gwarancji na--------------- LINK -----------to jest moja sugestia taką znalazłem niemiecka technologia czy kupić aeg, simens, elektrolux, lub inną super do takiej ceny .Proszę o pomoc -dziekuje i pozdrawiam -Adrian Op

Z tego co wiem ze ma grzalce ceramiczna. Samsung Silver nano to nowosc tego roku i wiec trudno powiedzec o nich. Wiem ze ta firma wypada kiepsko w testy prania itd. Do takiej ceny mozesz kupic AEG, ELECTROLUX, Whirlpool, Bosch(siemens). Moim zdaniem najlepiej kupić AEG lub AEG-eletrolux. Twój wybór.
    Sanio2005
    Poziom 10  
    Witam - co do zakupu LG
    Mam w domu pralkę Candy CSBL 100 (prezent od rodziny)- dla rodziców wybrałem LG WD-10390NDK i co mogę powiedzieć.
    Jeśli chodzi o pracę bębna i wibracji w jakie wpada sprzęt podczas obrotów to LG jest na pewno cichsza od mojej - jedyne co słychać to pompa i tyle.
    Ładny wyświetlacz chodź takie rzeczy w praniu chyba nie są najważniejsze - a co do srebrnych drzwiczek to boję się że ta srebna farba zacznie się łuszczyć to będzie mega lipa- no ale narazie wygląda reklamowo ładnie i mam nadzieje że tak zostanie
    Dzwonek ostrzega o zakończeniu pracy. Samoczynnie wszystkie lampiki i wyświetlacz wyłącza się po zakończeniu prania -dla mnie bomba.
    W Candy pralka zabiera mi tyle proszku ile potrzebuje reszta zostaje w pojemniku a w LG - nie wiem.
    W Candy mam opcję skrócenia prania do 50 min większości programów które normalnie mają po co najmniej 1 godz. - w LG -nie wiem
    W Candy krótkie pranie jest 32 min - załadunek do 2 kg i temp. 50C
    W LG jest na 30C i też około 2 kg
    Gdzieś wyczytałem że system wyważania w LG działa tylko do Bawełny i Syntetyków ale nie wiadomo - a z drugiej strony to większość pranych rzeczy to właśnie bawełna i syntetyki
    Jeśli chodzi o ten silnik LG tak reklamowany to powiem wam - mieliśmy już 4 pralki i na pewno w żadnej nie mieliśmy awarii silnika - łożyska, pasek, pompa, programator - czyli wszystko ale na pewno nie silnik albo bęben który i tak jest ze stali nie rdzewnej. Jedyny plus z tego że jest ciszej.
    Nie wiem jak wypada Bosch w porównaniu .
    chele
    Poziom 11  
    Witam wszystkich,
    Niedawno (ok. 6 miesięcy temu) kupiłem pralkę tak chwaloną na tym forum mianowicie Gorenje WS 43121. Wszystko byłoby super gdyby nie to, że właśnie się zepsuła. Na wyświetlaczu pojawia się ”BŁĄD 4”, a w instrukcji napisali że błąd ten nie podlega gwarancji i nic poza tym. Przy innych błędach tj. np. 1, 2, 7 napisali co jest przyczyna i jak rozwiązać problem. Pralka włącza się tylko na niektórych programach, na innych bardzo krótko pracuje i się wyłącza, na żadnym programie nie chce wirować, zawsze gdy dochodzi to tego poziomu pokazuje się ten błąd. Nie wiem co jest przyczyną, sama się chyba nie naprawi, ale jeżeli teraz będę musiał płacić za naprawę nowej pralki to nie będę z niej zadowolony. Może ktoś wie jak wygląda sprawa z błędem 4 w Gorenje i czy faktycznie nie podlega to gwarancji?
    Poza tym mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tej samej pralki, chodzi mi o to, że gdy włączam jakikolwiek program to płyn z komory płukania zabierany jest podczas pierwszego, najdalej drugiego prania. Zawsze byłem przekonany, że powinien on być dodawany do płukania a nie do prania. Tak więc czy jest to prawidłowe działanie?
    Pozdrawiam
    chele