Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić 2008? - kontynuacja

desdee 01 Lip 2008 21:56 9870 1030
  • #571 01 Lip 2008 21:56
    Lech_o_o
    Poziom 10  

Witam wszystkich :)

Właśnie jestem przed zakupem mojej pierwszej w życiu pralki (tzn. pierwszej za swoje ciężko zarobione pieniądze ;) i nie chciałbym się od razu zawieść). Po przejrzeniu tego wątku sporo się dowiedziałem, ale ciągle mam dylemat. Na placu boju pozostały cztery/trzy firmy:
    Siemens, Bosch (w sumie to to samo), AEG, Electrolux:
    BOSCH WAE 24461 PL
    BOSCH WAE 24360 PL
    AEG LAVAMAT 72610 (jeżeli gdzieś znajdę)
    AEG LAVAMAT 72850
    Siemens WM12E360PL
    Siemens WM12E460PL
    Elektrolux EWF 14470 W
    Elektrolux EWF 12470 W

W sumie to chciałem zmieścić się w kwocie 1500zł +/-200zł. Jeżeli Bosch to czy warto dołożyć do WAE 24461, czy brać WAE 24360. Taka sama sytuacja z Siemensem. Proszę o pomoc i wskazówki.

Moje drugie pytanie dotyczy umiejscowienia takiej pralki. Jako, że jestem także w trakcie gruntownego remontu łazienki, pojawił się pomysł blatu (obudowanego kaflami) i umieszczeniu pod nim pralki.
    Czy tego typu pralki można tak zamontować aby przy wirowaniu nie rozwalić wszystkiego dookoła, jakby czasem zachciało jej się spaceru? Widziałem na stronie Siemensa, że są jakieś specjalne płyty do blatów itp. czy to jest jakieś rozwiązanie, czy po prosty dać sobie spokój z blatem? Proszę bardzo o rady...

• Fibaro
  • #573 02 Lip 2008 13:14
    yov
    Poziom 1  

Witam Szanownych forumoczów a przede wszystkim znawców tematu :))

Jako świeżynka oczytana i owszem, ale ogłupiona też i całkowicie :))
    proszę o radę .... tak wiem ...MIELE ( urabiam rodzinę , naciskam sponsorów ale krótko mówiąc - ciężko jest ) bo długich oględzinach wahamy się pomiędzy

siemens WM16S740OE

bosch WAS28740PL

pliiisss moi Drodzy ... bo mnie już frustracja żre, wiem to właściwie ta sama firma ale jak ta sama skąd różnice w ocenach ? podobno podzespoły te same , choć już różne historie słyszałam .... ;/

tak więc jak sponsorzy zawiodą i Miele pozostanie nadal w sferze marzeń , to która z tych dwóch ??

z góry dziękuję i pozdrawiam

• Fibaro
  • #574 02 Lip 2008 22:23
    mir.mar
    Poziom 12  

chele napisał:
    (...) Może ktoś wie jak wygląda sprawa z błędem 4 w Gorenje i czy faktycznie nie podlega to gwarancji?
    Poza tym mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tej samej pralki, chodzi mi o to, że gdy włączam jakikolwiek program to płyn z komory płukania zabierany jest podczas pierwszego, najdalej drugiego prania. Zawsze byłem przekonany, że powinien on być dodawany do płukania a nie do prania. Tak więc czy jest to prawidłowe działanie?
    Pozdrawiam
    chele

jesli chodzi o blad nr 4 to nie moge pomoc... :-(

a propos plynu do plukania to o ile dobrze pamietam zabierany byl podczas ostatniego lub przedostatniego plukania - ww. plynow nie stosuje od ponad kwartalu wiec teraz nawet nie moge tego sprawdzic...

• Fibaro
  • #575 06 Lip 2008 09:50
    elfuego
    Poziom 12  

ktrótkie pytanie do znawców tematu.mam do wyboru pralki

bosch WLX 20460 pl (ta troche droga jak dla mnie )
    bosch WLF 20260 pl

którą mam wybrać, czy to dobre pralki.i może ktoś wie co oznaczają te oznaczenia wlx,wlf.- wiem tyle że to są slimy

lub elektrolux

elektroluź EWS 10610 W (który jest tańszy)- od boschów
    Proszę Szanownych Forumowiczów o pomoc.

• #576 07 Lip 2008 12:45
    wnowak
    Poziom 11  

Nadal poszukuję pralki ładowanej od przodu (niektórzy mówią z boku).
    Waham się pomiędzy Electrolux a AEG. Wiem, że AEG stoi w rankingu ciut wyżej niż Electrolux, ale jest też nieznacznie droższy i ma mniej modeli do wyboru.

Czy ktoś mnie oświeci:
    1) co to znaczy "silnik indukcyjny" (dla mnie - laika, każdy silnik elektryczny jest w pewnym sensie indukcyjny). Np. Electrolux EWF16981W?
    Jakie zalety daje mi pralka z takim "silnikiem indukcyjnym" w stosunku do "silnika normalnego"?

2) Wiem, że niektóre z tych pralek mają łożyska tytanowe. Ale jak sprawdzić - które? Czy ktoś wie, które modele mają łożyska tytanowe?

• #577 09 Lip 2008 09:29
    vasquezik
    Poziom 2  

proszę o poradę.

"Na dniach" kupuję nowa pralkę (moja pierwsza w życie własna pralka), mieszkam sam z narzeczoną i potrzebujemy coś tylko na potrzeby dwóch osób, wybór padł na jakiś model typu "slim" po przeczytaniu części tego wątku i małym rekonesansie w sklepach zdecydowałem się na model Bosch WLX 20360PL i teraz pytanie. Czy warto? gdzie produkowany jest ten typ pralki (Polska, Niemcy?). Sprzedawca powiedział mi, że modele z czerwonym napisem "bosch" na szufladce to "te lepsze" prawda li to?

poradźcie... :)

• #578 09 Lip 2008 14:15
    airbites
    Poziom 22  

W Polsce, nie wiem czy lepsze, każda firma jest tak samo i tak samej jakości, jedni mówią ze głośna, druga mówi ze często psują. Jak masz twarda wodę w kranie i no jak u ciebie są wahanie napięcia w prądzie np. pomiędzy 230 a 250V to nie myśl ze długo pożyje. A te Model Boscha WLX 20360PL i ta wie ostatnie litery PL to znaczy ze w Polsce zrobione. jak będziesz kupował to kup proszek Calgon i wkładaj do każdej prania i dzięki temu będzie mniej kamienia, dłużej pracy bezawaryjności i no małe ryzyko pożaru. U mnie raz spaliła się pralka.

• #579 09 Lip 2008 20:34
    mk1a
    Poziom 15  

tak jasne spaliła się przez kamień na grzałce czy przez to że sie zaczopował kielich do prezostatu
    opisz dokładniej ten pożar
    a producenci dobrych proszków stosują zmiękczacze wody
    a co do reszty się zgadzam wszyscy produkują taki sam badziew

• #580 10 Lip 2008 08:45
    vasquezik
    Poziom 2  

ok. dzięki za odpowiedź ale z tego co piszecie jasno wynika, że tak na prawdę tracę czas (szukając) i niebawem pewnie stracę pieniądze (kupując), bo po co płacić te 1500 za badziew jak badziew już można kupić za 1000? trochę paranoja...
    Zadałem pytanie w formie jakie je zadałem, ponieważ czytając ten wątek od samego początku (przyznam się że przeczytałem tylko kilkanaście pierwszych stron) spotkałem się z dosyć autorytatywnie wyglądającymi opiniami użytkownika BIO663 (chyba taki był jego nick), który wśród marki bosch polecał modele WAE i WLX (slim), a na przykład WAA już nie, czyli jak widać jakieś różnice nawet wewnątrz jednej marki można znaleźć.

Po drugie. Oznaczenie PL na końcu czy nie odnosi się bardziej do rynku "przeznaczenia" produktu? czyli po prostu polska instrukcja, polskie opisy (jeśli są na pralce)...?
    Ze sprzedawcą oglądaliśmy pralki w sklepie i jedne były made in Poland, inne, made in Germany, czy jest między nimi jakaś różnica jakościowa? z góry piszę, ze nie mam absolutnie żadnych uprzedzeń do produktów robionych w Polsce, ponieważ skoro słynąca z niezawodności Toyota może z powodzeniem produkować u nas silniki diesla i skrzynie biegów to i pralki można dobre robić ale pytam, ponieważ od tego jest forum aby informacje wymieniać, a mi informacji brakuje ;)

Po 3, kwestia czerwonego napisu. Trochę mnie to irytuje. Nie wiem jakie jest powód i sens, że na jednych modelach napis jest granatowy, a na innych czerwony (plus znaczek firmowy) liczyłem, że może ktoś tutaj posiada wiedzę na ten temat. Mi nie chodzi o to, że ta jest gorsza, a tamta lepsza, bo tak powiedział SPRZEDAWCA, nie ja, ja zostałem tylko zarażony wirusem "niepewności" - stąd moje pytanie.
    No chyba, że nikt tego nie wie, a ludzie sami dopisują sobie swoje wersje...

• #581 10 Lip 2008 20:15
    elfuego
    Poziom 12  

no niestety nie mam tyle funduszów co mialem, zamówilem boscha wlf 20260 pl, ale go nie mieli i proponują mi wlf 20261 pl , czy warto dodać te 20 zl wiecej i co daje ta 1.i czy to w miarę dobra pralka
    bardzo bym prosił o szybką odpowiedz.ponieważ jutro mam dać odpowiedz
    Pozdrawiam

• #582 10 Lip 2008 22:03
    airbites
    Poziom 22  

mk1a napisał:
    tak jasne spaliła się przez kamień na grzałce czy przez to że sie zaczopował kielich do prezostatu
    opisz dokładniej ten pożar
    a producenci dobrych proszków stosują zmiękczacze wody
    a co do reszty się zgadzam wszyscy produkują taki sam badziew

To było 11-12 lat temu w pralce firmy Polar. Pozar był z tyłu odbudowy ulatniało ogień i masa dymu, po zgaszeniu w środku było połowie spalone. Wiec fachowiec przyszedł i powiedział że przyczyny są dwie:
    1. zwarcie jakiś tam
    2. grzałka zbyt mocno nagrzała się przez gruba warstwy kamienia.

Dodano po 9 [minuty]:

vasquezik napisał:
    Po drugie. Oznaczenie PL na końcu czy nie odnosi się bardziej do rynku "przeznaczenia" produktu? czyli po prostu polska instrukcja, polskie opisy (jeśli są na pralce)...?
    Ze sprzedawcą oglądaliśmy pralki w sklepie i jedne były made in Poland, inne, made in Germany, czy jest między nimi jakaś różnica jakościowa? z góry piszę, ze nie mam absolutnie żadnych uprzedzeń do produktów robionych w Polsce, ponieważ skoro słynąca z niezawodności Toyota może z powodzeniem produkować u nas silniki diesla i skrzynie biegów to i pralki można dobre robić ale pytam, ponieważ od tego jest forum aby informacje wymieniać, a mi informacji brakuje ;)

no oznaczenie ze są przeznaczone dla polski. W Polsce są zamontowane, a części są przywożone z rożnych krajach do polski i w Polsce są montowane i testowane. No zdarza sie ze jakiś produkt wadliwe fabryczne tak samo jak mercedesy czasem maja wadę np. silnika ze zle włożone tłoki itd. I tego nie da przewidzieć i do tego jest gwarancja na usterki.

vasquezik napisał:
    Po 3, kwestia czerwonego napisu. Trochę mnie to irytuje. Nie wiem jakie jest powód i sens, że na jednych modelach napis jest granatowy, a na innych czerwony (plus znaczek firmowy) liczyłem, że może ktoś tutaj posiada wiedzę na ten temat. Mi nie chodzi o to, że ta jest gorsza, a tamta lepsza, bo tak powiedział SPRZEDAWCA, nie ja, ja zostałem tylko zarażony wirusem "niepewności" - stąd moje pytanie.

Producent daje granatowy napis Bosch bo taniej wychodzi a w innym lepszym modelu(wiecej wyposażenia) czerwone i znaczek firmowy.

• #583 10 Lip 2008 22:35
    elfuego
    Poziom 12  

ponawiam bo pilne
    no niestety nie mam tyle funduszów co mialem, zamówilem boscha wlf 20260 pl, ale go nie mieli i proponują mi wlf 20261 pl , czy warto dodać te 20 zl wiecej i co daje ta 1.i czy to w miarę dobra pralka w necie jest mało o tych pralkach jedynie na stronach ruskich , litewskich , litwinskich
    bardzo bym prosił o szybką odpowiedz.ponieważ jutro mam dać odpowiedz
    Pozdrawiam
    poszperalem troche i wyskakuje w google ten model jedynie w sklepach na litvie- czyżby on z tamtąd,a to pl dolepiają na miejscu i posiada klasę energooszczednosci b, a pani w sklepie zachwala że to nowość.coś mi to szrotem zalatuje.
    a co wy o tym myslicie

• #584 11 Lip 2008 04:02
    RedWing
    Poziom 12  

airbites napisał:
    A te Model Boscha WLX 20360PL i ta wie ostatnie litery PL to znaczy ze w Polsce zrobione.

Bzdura

vasquezik napisał:

Masz rację, mam Siemensa z końcówką PL wyprodukowanego za zachodnią granicą.

vasquezik napisał:

Jak będziesz miał możliwość to sprawdź czy te kolory jakoś się nie grupują, np w jakieś serie, czy według kraju w którym powstają. Pewnie jakaś zależność jest.

• #585 11 Lip 2008 09:18
    elfuego
    Poziom 12  

no to chyba nikt mi nie doradzi .
    co do PL to fakt tylko instrukcja jest po polsku.
    ciekawostka- dla mnie przynajmniej.ostatnio przechodze kolo sklepu , a tu stoi bosch w drewnianym jeszcze opakowaniu , jeszcze nie rozpakowany dla sklepu, to sie przyglądam ,ooo wea 24460 pl- rakieta, ale nalepka na drewnianych deskach made in turkey- hyy. to jeszcze nic pacze :) dalej , a na samej pralce, nie na drewnianym obiciu które jest do transporu, więc pacze na pralce druga naklejka MADE in Poland- łotafak o co to chodzi.jak bym motyla noga nie zobaczył tej mede turkey i ją kupił(przypuśćmy) to bym się kłucił z każdym na zabój"ja mam orginał z Poland"- "przecie bylo napisane POLAND". a tu wala z turcji , ehhh teraz to człowiek sam nie wie co kupuje,takie czasy lol.
    ps. może kto pomożę z moją wlf 20261"pl" widział naklejke na drewnie:), warte to coś niby te 1 to niby dodatkowa opcja . ale z danych na ruskich stronach to gorsza od wlf 20260 pl- składanych w polsce i czechach,a nie litvia i białruś jak 20261 pl
    kolega co chciał tego wlx niech bieże , dobry sprzet naczytalem sie o wlx ,ale nie ma tam szybkiego prania czy coś tam , żonka to wypatrzyla
    Pozdrowionka

• #586 12 Lip 2008 14:39
    soya72
    Poziom 1  

WITAM!
    JESTEM "BLONDYNKĄ" W TYM TEMACIE WIĘC PROSZĘ O POMOC!
    MAM POLARA PDP885 (7 LAT)- WŁASNIE SPALIŁ SIĘ SILNIK I...
    CZY JEST SENS NAPRAWIAĆ ,WYMIENIAĆ-BĘDZIE CHODZIŁO DALEJ CZY TO POCZĄTEK KOŃCA I ...KUPIĆ NP. GORENJE WS 43121 (LUB INNEGO SLIMA O PODOBNYCH PARAMETRACH I CENIE)
    PROSZĘ O POMOC SZYBKĄ BO STERTA PRANIA ROŚNIE (2 DZIECI).....:cry:

• #587 12 Lip 2008 18:35
    elfuego
    Poziom 12  

ten ws gorenje to wypas było o niej na tym forum.
    ps. wyłącz capslocka
    pozdrawiam

• #588 13 Lip 2008 20:24
    coglin
    Poziom 10  

Poratujcie ludziska radą.

Dziewczynie padła pralka.

Po oględzinach łazienki wyszło, że trzeba kupic model "slim", max 53cm.

I teraz jest problem: pojemność min. 5 kg (najlepiej 5,5), co niestety wyklucza: Gorenje, Siemensa, Electroluxa, AEG - wszystkie max 4,5kg (chyba, że coś przegapiłem).

Zostaje: Amica, Ardo, Ariston, Candy, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Samsung i Whirlpool :|

Która z tej listy byla by najlepsza???

p.s. ładowana od góry niestety odpada.

• #589 13 Lip 2008 23:10
    piotrek820
    Poziom 10  

Witam!!!

Tak jak obiecałem pragnę sie podzielić moimi pierwszymi doświadczeniami po zakupie pralki Electrolux EWF 12670 W. Praleczke zakupiłem w sklepie hoopla.pl za cenę z kurierem pod sam dom 1310zl!!!

Najpierw obale może kilka mitów jakie napotkałem przed zakupem:
    -model ewf 12670 W składany jest w Polsce!!!
    -drzwiczki można otworzyć na dowolna szerokość w celu wietrzenia i nie lecą
    -w instrukcji producent zaleca pozostawienie uchylonych drzwiczek jeśli nie pierzemy
    -pralka po dokładnym wypoziomowaniu (któremu trzeba poświecić troszkę czasu) ani nie chodzi ani nie skacze ba w zasadzie nawet nie drgnie przy wirowaniu na 1200 obrotów!!! postawiony półmisek z woda podczas wirowania - tafla wody ledwo drży, ale nawet nie ma kręgów na wodzie

Co do jakości prania jest naprawdę super!!! Pranie czyściutkie bardzo dobrze wypłukane a wirowanie 1200 naprawdę robi swoje!!!

Co do głośności to według mnie jego poziom jest w pełni do zaakceptowania a podczas wirowania na najwyższych obrotach slychać tak naprawdę przyjemny świst 1200 obrotów;-) (w nocy w bloku nie obudzicie sąsiadów na pewno!)

Jakość wykonania według mnie porównywalna z BOSCH/SIEMENS w stosunku do GORENJE zdecydowanie lepiej!!! Zresztą Gorenje bardzo mnie zawiodło kiedy ogladałem na żywo ich wyroby!!! Plastik tandeta słabo spasowany pokrętło praktycznie odpadało mi w dłoni...

Wielki pozytyw dotyczacy szuflady na detergenty!!! SZuflada swietna jakosciowa i wysuwa sie bardzo daleko wiec latwo wsypac proszek itp Duzo lepiej niz w siemens/bosch czy tez gorenje

Pralka posiada w standardzie waz z AQUASTOP!!!! Pozostałe firmy tego nie maja w tym przedziale cenowym!!

Program krótki - to rewelacja;-) szkoda tylko , że nie jest on łatwo dostępny i żeby wiedzieć jak go włączyć trzeba przeczytać instrukcje obsługii mimo iż wszystkie pozostałe czynności wykonuje się intuicyjnie bez potrzeby czytania instrukcji (TUTAJ SWOJA WYŻSZOŚĆ POKAZUJE WIELKI WYSWIETLACZ LCD W SUPER KOLORZE - PRALKA DOBRA DLA MEZCZYZN KTORZY NIGDY NIE PRALI;-)). W stosunku do BOSCH/SIEMENS program krtoki w 12670 trwa pięć minut dłużej czyli rzeczywiste 20 minut!!! w temperaturze 30 stopni badz tez woda zimna.

Pralki pomiedzy jakimi wybierałem to: Electrolux EWF 12670 W;Gorenje WA 63120; BOSCH WAE 20460 PL - oraz alternatywny model z SIEMENS

Jesli ktos sie jeszcze zastanawia nad tym modelem to ja z pewnoscią mogę go polecic.....co do jakosci to sie okaze za jakis czas ale jestem dobrej mysli. Wrazie jakis pytan dotyczacych tego modelu to chetnie odpowiem na forum.
    Pozdrawiam Piotr

• #590 14 Lip 2008 12:00
    wnowak
    Poziom 11  

wnowak napisał:
    Nadal poszukuję pralki ładowanej od przodu (niektórzy mówią z boku).
    Waham się pomiędzy Electrolux a AEG. Wiem, że AEG stoi w rankingu ciut wyżej niż Electrolux, ale jest też nieznacznie droższy i ma mniej modeli do wyboru.

Czy ktoś mnie oświeci:
    1) co to znaczy "silnik indukcyjny" (dla mnie - laika, każdy silnik elektryczny jest w pewnym sensie indukcyjny). Np. Electrolux EWF16981W?
    Jakie zalety daje mi pralka z takim "silnikiem indukcyjnym" w stosunku do "silnika normalnego"?

Silnik indukcyjny to inaczej silnik bezszczotkowy, albo inwerterowy taki jak opisany tu:
    Silnik indukcyjny

Jest on cichszy od silnika szczotkowego.

wnowak napisał:

2) Wiem, że niektóre z tych pralek mają łożyska tytanowe. Ale jak sprawdzić - które? Czy ktoś wie, które modele mają łożyska tytanowe?

Producenci nie chcę już ujawniać jakie łożyska wkładają, co znaczy że wszyscy wkładają taki sam badziew. Lepiej dokupić dodatkowe 3 lata gwarancji i nie martwić się o łożyska.

• #591 14 Lip 2008 14:26
    airbites
    Poziom 22  

coglin napisał:
    Poratujcie ludziska radą.

Dziewczynie padła pralka.

Po oględzinach łazienki wyszło, że trzeba kupic model "slim", max 53cm.

I teraz jest problem: pojemność min. 5 kg (najlepiej 5,5), co niestety wyklucza: Gorenje, Siemensa, Electroluxa, AEG - wszystkie max 4,5kg (chyba, że coś przegapiłem).

Zostaje: Amica, Ardo, Ariston, Candy, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Samsung i Whirlpool :|

p.s. ładowana od góry niestety odpada.

Whirlpool albo Ariston

• #592 16 Lip 2008 14:01
    AdMoS
    Poziom 12  

coglin napisał:

Ja to bym powiedział, że żadna:D Niestety, ale najlepsze firmy odrzuciłeś.

• #593 16 Lip 2008 14:28
    coglin
    Poziom 10  

AdMoS napisał:
    coglin napisał:

Ja to bym powiedział, że żadna:D Niestety, ale najlepsze firmy odrzuciłeś.

No niestety, ale chodzi o tą nieszczęsną pojemność.
    Nie mogli by zrobić - AEG, Siemens, Bosch - pralki płytkiej (ładowanej od przodu) o większej pojemności?
    Jakoś tamci mogą.

Chyba z tego towarzystwa wybiorę Hoovera.
    Najwyżej dziewczyna będzie się użerać z serwisem :twisted:

• #594 16 Lip 2008 18:39
    Slawek_D
    Poziom 2  

Witam serdecznie,

Praleczka LG WD-12490 NP

Mam pytania z nią związane:

1/ czy jest szansa, że pochodzi dłużej niż 4-5 lat?
    2/ czy w cenie do 1400 zł znajdę jakąś porównywalną pralkę?
    3/ gdzie znajdę jakieś opinie użytkowników tej pralki?

serdecznie pozdrawiam
    za wszelkie odpowiedzi dziękuję
    Sławek

ps.
    przeczytałem cały wątek ale o LG jakoś nie ma przekonujących argumentów ani ZA ani PRZECIW...

• #595 16 Lip 2008 21:05
    elfuego
    Poziom 12  

do Sławek D .lg ja bym temu nie ufal. zastanów się nad jakimś boschem ,simensem,elektroluxem.dobre bosch WAE 20460 pl,i inne WAE.chcesz mniejszą(slim- głebokość 40cm)-WLX 20360pl,20460pl.z daleka od boschów WAA wszelkich.
    jak chcesz z 1200obrotów to jakis WAE 24460pl
    z elektrolux jakiegoś EWF.
    siemens to WMxxExx pl- x to cyferki. nie brać np WMxxAxx to A to niższa klasa jak WAA w bosch.-simens i bosch to jedna firma.
    gdzie sprawdzić opinie o produkcie-
    -www.ceneo.pl
    -nokaut.pl
    skąpiec.pl
    -cokupić.pl
    wejdz na produkt i kliknij w opinie o produkcie.
    jak ostatnio zakupilem boscha wlx20360pl slim.- po cięzkich bojach i przekopywaniu forów i jestem zadowolony, jak dla mnie rakieta.
    zakup gzieś przez neta o 300 nawet taniej wyszarpiesz.w sklepie na rogu byl za 1550 w necie za 1300 z opłatami za transport- jest różnica.
    ja kupowalem z ceneo jakiego sklepu nie podaje to juz by byla reklama(czytaj opinie o sklepach- to ważne)u mnie doszla w dwa dni brałem przesylke za pobraniem na wszelki wypadek to kosz tylko dodatkowych 5 zł.
    pozdrawiam mam nadzieje że choć troche pomogłem.
    ps. mi to forum bardzo pomogło w zakupie pralki-bylem zielony jak trawa i wziął bym jakieś beko albo whirpol jak moja siora. której wirpol padł po 4 miesiącach łozysko i inne chistorie.
    nareczka

• #596 16 Lip 2008 22:18
    mundeczek88
    Poziom 9  

Witam :)
    Zapoznałem się praktycznie z całym wątkiem i przyznam szczerze, że zgłupiałem zupełnie co mam wybrać.
    Waham się pomiędzy BEKO WKD 73500 a BOSCH WLX 24360PL
    Z opinii użytkowników Boscha wynika, że zasadniczo nie jest zawodny (trzy modele używane bezawaryjnie 3, 6 i 10 lat).
    Znów Beko kusi 5 letnią gwarancją.
    czekam więc na opinie co do wyboru, a sprawa jest bardzo pilna (chciałbym jutro lub pojutrze dokonać zakupu ze względu na małe dziecko w domu).
    Pozdrawiam

• #598 17 Lip 2008 09:57
    Slawek_D
    Poziom 2  

Te Boshe 20360 i 24360 sa ok. Pewnie przekonam zone ze sa lepsze od LG :)

Mam jeszcze tylko takie pytanie:

czy jest jakas pralka ktora radzi sobie lepiej od innych z praniem delikatnie mowiac - malo posortowanym... ?

Pytam poniewaz jest duza szansa, ze pralka za jakis rok zostanie u rodzicow (ja kupie sobie nowa). Nie ukrywam, ze rodzice raczej nie przejmuja sie sortowaniem prania. Mam na mysli material, stopien zabrudzenia... Sortowanie polega u nich na rozdzieleniu koloru od bialego :)

pozdrawiam
    Slawek

• #599 17 Lip 2008 16:56
    patre
    Poziom 12  

looz napisał:

Otóż chciałem zapytać, ponieważ nie znalazłem tu jeszcze opini (być może za słabo szukałem) o pralki Ariston. Modele nad którymi się zastanawiałem to: AQSD 129 (129EU), AQSL 129 lub 109, AQSL 109EU, AQSF 109 (tą najchętniej bo najwęższa). Czy ktoś mógłby coś napisać na ich temat?

mam poprzedni model AVSD109 z elektronicznym panelem. Jest bardzo cicha. Na początku myślałem że ten napis na froncie to zwykły kit, ale po pierwszym uruchomieniu myślałem że jest zepsuta tak cicho kręciła bębnem. Moja pralka pracuje już prawie 5 lat bez żadnego kłopotu. Wiruje bardzo cicho, posiada czujnik rozłożenia prania dlatego nie lata po łazience żeby utrzymać zadane obroty. Pierze ładnie, wydaje z siebie przyjemny plusk wody :) serio tylko to słychać. No i oczywiście wirowanie ale to już lekki szum... Polecam ten wyrób. Na prawdę jest bardzo cicha.

• #600 18 Lip 2008 19:46
    AdMoS
    Poziom 12  

coglin napisał:
    Nie mogli by zrobić - AEG, Siemens, Bosch - pralki płytkiej (ładowanej od przodu) o większej pojemności?
    Jakoś tamci mogą.

Bo chcą przyciągnąć klientów, jeśli nie na jakość, to na pojemność:)

coglin napisał:
    Chyba z tego towarzystwa wybiorę Hoovera.
    Najwyżej dziewczyna będzie się użerać z serwisem :twisted:

Tak sobie pomyślałem, że może i LG nie byłaby taka zła. Chociaż sam nie wiem.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo