Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić 2008? - kontynuacja

desdee 29 Lip 2008 22:07 18786 1030
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • MetalworkMetalwork
    lagarto
    Poziom 10  
    Jeżeli ktoś się zajmuje naprawą, to wiadomo, że będzie polecał sprzęt najbardziej awaryjny, żeby mieć zajęcie :)
    A tak na poważnie - miałem pralkę indesita 9 lat - poza łożyskami nic nie zmieniałem; niestety padł silnik. Poza tym, że była głośna to nie miałem jej nic do zarzucenia. Ale Indesita już nie kupiłem - teraz od pół roku mam AEG 62840 i na razie jestem zadowolony.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • MetalworkMetalwork
    AdMoS
    Poziom 13  
    Wielokrotnie w tym temacie, a także i w poprzednim odradzane były pralki Indesit, Ariston, itp. Więc nie wiem czy warto je kupować :D Generalnie chodziło o awaryjność.
    serwal
    Poziom 20  
    david_nie napisał:

Znajomy moich rodziców od lat zajmuje się naprawą sprzętu AGD. Zagadałem go o producentów pralek, jakich poleca. Otóż powiedział, że poleca 3 producentów: Indesit/Ariston, BEKO i Electrolux.

Gdyby na pierwszym miejscu wymienił Miele to można by go brać na poważnie, z tym że ponoć Mileki wcale sie nie psują, a mają żywotność po 25 lat.
    Rouquelaure
    Poziom 10  
    PS 663S BIO napisał:
    Jaco2002 napisał:

P.S.
    Czy są jeszcze pralki z silnikami indukcyjnymi lun "nie" komutatorowymi?

Nie ma. Odkąd producenci odkryli, że sterowanie takim silnikiem komutatorowym jest tańsze do wykonania, nie zamierzją już powracać do starodawnych rozwiązań. Są pralki, które mają silniki trójfazowe bezszczotkowe -rozpędzają się do takich prędkości jak komutatorowe i nie wymagają żadnych kondensatorów, przełączania uzwojeń itd. Jeśli pralka ma taki silnik, to producent na pewno się tym chwali.

http://www.aeg-electrolux.pl/node146.asp?ProdID=15455
    berni79
    Poziom 11  
    Witam. Jestem kolejnym laikiem który musi kupic pralke. Naczytałem sie sporo - nawet instrukcji kilku modeli.
    Narazie jestem na etapie wytypowania pralki:
    elektrolux ewt 10120
    Wszystko byłoby super gdyby nie znajomi mówiacy że elektrolux strasznie długo pierze a ja sie nie moge nigdzie doczytać o ile skracają czas prania opcje Timemanager ???
    Zacząłem się nawet zastanawiać nad wąską ładowaną od frontu (mało miejsca w łazience) ale nie zbardzo jestem przekonany do takich wynalazków :)

Proszę o pomoc.
    piotrek820
    Poziom 11  
    berni79 napisał:
    Witam. Jestem kolejnym laikiem który musi kupic pralke. Naczytałem sie sporo - nawet instrukcji kilku modeli.
    Narazie jestem na etapie wytypowania pralki:
    elektrolux ewt 10120
    Wszystko byłoby super gdyby nie znajomi mówiacy że elektrolux strasznie długo pierze a ja sie nie moge nigdzie doczytać o ile skracają czas prania opcje Timemanager ???
    Zacząłem się nawet zastanawiać nad wąską ładowaną od frontu (mało miejsca w łazience) ale nie zbardzo jestem przekonany do takich wynalazków :)

Proszę o pomoc.

Hmmm dlugo pierze...?? Dziwny tekst....mam WLWCTROLUX EWF 12670 i jakos wydaje mi sie, ze pierze szybko i dobrze!!! Jasne ze jak wybiore wszystkie opcje na bawelnie plus pranie wstepne to na wyswietlaczu i 3 godziny sie pojawia no ale jest to moim zdaniem normalne.
    P.S. Funkcja TIMEMANAGER nie powoduje skracania lub wydluzania prania a jest to inaczej funkcja opoznionego startu prania
    XGrzesX
    Poziom 9  
    Mylisz się. Timemanager skraca lub wydłuża czas prania.

Cytat z instrukcji:

Pralka domyślnie proponuje program
    “Pranie średnio zabrudzone”. Program
    można wydłużyć lub skrócić przy pomocy
    przycisków “Time Manager“ .
    Wskazywany jest również poziom zabrudzenia
    prania.
    - Pranie bardzo zabrudzone
    - Pranie średnio zabrudzone
    - Pranie lekko zabrudzone
    - Pranie bardzo lekko zabrudzone lub połowa wkładu
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    berni79
    Poziom 11  
    Ciekawa jest ta funkcja timemanager i dokladnie tak pisze na stronie producenta i instrukcji jak zostało to wcześniej napisane, niestety z tego co widze nikt nie mial okazji sprawdzic w jakim stopniu skraca czas prania, a czasy trwania poszczególnych programów podane w instrukcji tego nie zawierają :|. Jak narazie nie znalazłem również godnej alternatywy w tym przedziale cenowym (niestety Miele sie do niego nie kwalifikuje :) )
    W tym electroluxie podoba mi sie też easy open oraz wygodny w uzyciu "pojemnik" na proszek. No a sama firma chyba też nie najgorsza.
    shadow0013
    Poziom 34  
    Witam!
    Mam dwie pralki simensa (z tych tańszych) jedna ma 6lat drugiej leci 2rok, zero problemów, proste w obsłudze, w miarę oszczędne.
    stahurski
    Poziom 14  
    david_nie napisał:

Znajomy moich rodziców od lat zajmuje się naprawą sprzętu AGD. Zagadałem go o producentów pralek, jakich poleca. Otóż powiedział, że poleca 3 producentów: Indesit/Ariston, BEKO i Electrolux. Zdecydowanie odradza pralki ładowane od góry. Stąd właśnie moje pytanie.
    Szukam oszczędnej, wąskiej pralki i tak się zastanawiam nad Indesit moon SISL 129 S lub nad Hotpoint-Ariston AQSD 129, ale wybór jest tak ogromny, że już nie daję rady...

Jak tak bardzo chcesz to kup sobie tego Aristona,indesita albo inne gu...o.I nie zwracaj gitary.Bo znajomy znajomego coś tam naprawia..Właśnie przez takich forumowiczów najlepsze autorytety i znawcy tematu przestali tu doradzać.
    XGrzesX
    Poziom 9  
    Też się zastanawiam nad electroluxem. Trochę mi nie pasuje to, że w trakcie prania nie jest wyświetlana temperatura oraz ustawiona prędkość wirowania. Oczywiście po wybraniu programu parametry te są wyświetlane i można je zmienić ale w czasie prania już ich nie widać. Tak przynajmniej wnioskuję z instrukcji którą przeczytałem. Czy ktoś mógłby to ewentualnie zweryfikować ?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    t_omko
    Poziom 1  
    Witam serdecznie!

Właśnie zastanawiam się na wyborem praleczki i mam jeszcze malutki zgryz:>
    Praktycznie zdecydowałem się na Electrolux'a EWF 12670 W - ma wszystko co mi potrzeba a i żonce się wizualnie podoba także extra, jest tylko problem ze zużyciem wody.... Siemens i Bosch o załadunku 6kg zgodnie z opisami potrzebują do 1 cyklu o 9litrów mniej wody niż Elektrolux. Proszę o informację czy faktycznie jest możliwa aż taka różnica w zużyciu wody - czy może Bosch podaje np. minimalne zużycie a Elektrolux średnie :D

Będę bardzo wdzięczny za pomoc:)
    airbites
    Poziom 22  
    Wiesz producent Bosch wpisze tak żeby jak najwięcej ludzi kupowało ale nie nie ufaj tak za bardzo ze pralka bosch bierze 45 litrów a może okazać w realu ze bierze 70 litrów. Zobacz na testy np. na Test.de lub w innym stronie z testami pralek.

Duzo osób chwali ta pralkę która podałeś tylko musisz je wypoziomować go zeby nie halasowala.
    Yackov
    Poziom 10  
    No to Electrolux EWF 12670W zamowiona :) Miesiąc to trwało, ale udało się ;p Brałem w sklepie Electro.pl. Swietne maja opinie oraz ceny, chociaz troche mnie zawiedli, bo kase wplciłem w środe o 6 rano a pralka dojdzie najpewniej dopiero w poniedziałek :/ Niemniej dzieki wszystkim, ktorzy udzielali się w tym temacie (i dwoch poprzednich). Naprawde kawał dobrej roboty. Dzięki wam dowiedziałem sie wielu ciekawych rzeczy i wiem, że dokonałem dobrego, jak na posiadane środki, wyboru. Za jakiś czas skrobne pare zdań n/t tej pralki.

pozdrawiam.
    airbites
    Poziom 22  
    Żeby pralka żyła dłużej to używaj calgonu albo W5 w Lidlu żeby woda była miękka. Bo twarda woda zostawia na grzałce i innym części które później są problemy itd. Ja mam pralkę Whirlpool 11 lat i jedyna co uszkodziła to wyłącznik ale dostała naprawiona i odkamieniona grzałka i inne części.
    AdMoS
    Poziom 13  
    david_nie napisał:
    No ale OK ;) rozglądam się dalej i postaram wybrać coś z firm: Bosch, AEG-Electrlux, Whirlpool.

Whirlpoole też do najlepszych pralek nie należą. Bosch, AEG/Elektrolux jak najbardziej :D
    Yackov
    Poziom 10  
    airbites napisał:
    Żeby pralka żyła dłużej to używaj calgonu albo W5 w Lidlu żeby woda była miękka. Bo twarda woda zostawia na grzałce i innym części które później są problemy itd. Ja mam pralkę Whirlpool 11 lat i jedyna co uszkodziła to wyłącznik ale dostała naprawiona i odkamieniona grzałka i inne części.

nie daj sie robić w wała, żaden calgon nie jest ci potrzebny.

Poczytaj --> https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic253288.html
    johnfoxaudi
    Poziom 1  
    Witam.
    Nosze sie z zamiarem kupna pralki. Prosze o podpowiedz ktora z podanych marek bedzie mniej awaryjnym sprzętem Candy czy Elekrtolux?
    Ma byc to pralka ladowana od gory w granicach cenowych do 1200 zl.
    Jesli ktos moze podpowiedziec jakas inna marke godna uwagi z gory dziekuje.
    Rouquelaure
    Poziom 10  
    stahurski napisał:

Jak tak bardzo chcesz to kup sobie tego Aristona,indesita albo inne gu...o.I nie zwracaj gitary.Bo znajomy znajomego coś tam naprawia..Właśnie przez takich forumowiczów najlepsze autorytety i znawcy tematu przestali tu doradzać.

Ja myślę, że pewne osoby już tutaj się nie wypowiadają bo by musiały cały czas powtarzać się i pisać to samo.

Niestety wielu osobom nie chce się czytać całego tematu gdzie 99% rzeczy było już poruszane.

johnfoxaudi napisał:
    Witam.
    Nosze sie z zamiarem kupna pralki. Prosze o podpowiedz ktora z podanych marek bedzie mniej awaryjnym sprzętem Candy czy Elekrtolux?
    Ma byc to pralka ladowana od gory w granicach cenowych do 1200 zl.
    Jesli ktos moze podpowiedziec jakas inna marke godna uwagi z gory dziekuje.

Wiele już razy było pisane na tym forum, że jeżeli chcesz kupić pralkę ładowaną od góry, to w grę wchodzi jedynie AEG i Elektrolux.

Dodano po 19 [minuty]:

piotrek820 napisał:
    hmmm zbytnio sie na tym nie znam, ale na poczatku weza zamontowany jest elektro zawor i w razie pekniecia weza lub przetarcia zawor zamknie doplyw wody i nie zaleje Ci mieszkania lub sasiada.
    Ciesze sie ze moglem pomoc

Czy orientujesz się może czy ten aquastop w pralkach AEG to jest po prostu wąż z takim zaworem?
    Czyli jeśli pralka AEG ma aquastop tzn. że jest po prostu dodawany do niej taki wąż?
    Czyli jeśli inna pralka AEG nie ma aquastop to wystarczy do niej dokupić taki wąż?
    piotrek820
    Poziom 11  
    Witam oto kilka odpowiedzi z uzytkowania ELECTROLUX EWF 12670:

- co daje timemanager - zgadza sie z tym co napisaliscie a w praktyce to wyglada np tak ze na programie klasycznym bawelna w zaleznosci od ustawienia stopnia zabrudzenia - MAX ZABRUDZENIE - 2:10 minut natomiast MINIMALNE ZABRUDZENIE 1:00

- co do zuzycia wody to faktycznie juz gdzies taki watek byl i nie warto tak naprawde na niego patrzec bo albo producenci podaja zuzycei wody wedlug roznych norm, albo potem sie okazuje ze przy wiekszosci pran trzeba wlaczyc dodatkowa wode bo pranie nie dokonca jest wyplukane

- kolejna sprawa - po ustawieniu programu jak i przez caly czas prania EWF 12670 podaje i ustawiona predkosc wirowania jak i temperature, dodatkowo praleczka podaje w jakim momencie woda jest podgrzewana

- co do AQUASTOp - to z tego co ja wyczytalem to tak mowiac lopatologicznie jest AQUASTOP PELNY i NIE PELNY, ten nie pelny to wlasnie waz z elektrozaworem natomiast pelny to waz z elektrozaworem plus dodatkowe polaczenie z elektronika wewnatrz pralki (bynajmniej ja tak to zrozumialem) ale to tylko w drozszych modelach. Wiec jesli chodzi o sam waz to jak najbardziej ze mozna go dokupic:-)

Jak jeszcze jakies pytanka co do ELECTROLUX EWF 12670 to piszcie:) postaram sie pomoc:)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    airbites
    Poziom 22  
    E.E.C to znaczy: European Economic Community i produktowana w 15 krajach w europie.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    zuch26
    Poziom 10  
    tez mam dylemat szukam i szukam
    zonie spodobala sie siemens ws10f27rpl - http://www.ceneo.pl/1655461 ale ciezko cos znalezc na temat tej pralki (spodobala sie zonie wykonaie i prostota obslugi)
    lub cos z amica np awst09l + dodatkowe 3 lata gwarncji w euro dokupic http://www.ceneo.pl/1364453 tez ciezko cos znalezc na jej temat
    co polecacie do 1500 bo juz czytam 2 dni i nic juz nie wiem
    Yackov
    Poziom 10  
    zuchu, wielkim autorytetem wsród pralek to ja nie jestem, ale po lekturze tego wątku poleciłbym ci cos z Electroluxa, AEG, Boscha i ew Gorenje.
    W kwocie 1500zł wszystkie modele beda zblizone jakościowo, takze bierz to co ci sie podoba i patrz na ważne dla Ciebie szczegóły (np wymiary, ilosc obrotów, załadunek itp)

polecam ceneo.pl, mozna wyhaczyc naprawde dobre ceny :)

Dopłacac do gwarancji Amiki chyba nie ma sensu, co innego, jakby za darmo dawali...Za 1500zł kupisz cos o klase lepszego.
    zuch26
    Poziom 10  
    nio prlaeczka zamowiona jutro ma przyjechac gorenje 43100 za 1300zl z dowozem i wniesieniem, jak sie sprawuje dam znac:)