Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić 2008? - kontynuacja

desdee 15 Sie 2008 19:04 18771 1030
    piotrek820
    Poziom 11  
    Do colcolcol:

Hmmm nawet bym sie mogl z Toba kolego zgodzic Ale:

- nie napisales nic o pralkach gorenje.......to dziwne...dlaczego??
    - bosch siemens polska te same linie itd......czy aby napewno??? chyba jednak nie wszystko jest takie same.....owszem identyczne odpowiedniki modeli, ale czy wszystkie modele sa z polski i czy wszystkie sa z tych samych czesci???
    - aeg electrolux - aeg electrolux zanussi......jestes pewien tego co napisales??? owszem w polsce maja ale nie 3 fabryki a 4 ale tylko w dwoch produkuje sie pralki!!!!! Dokladnie jest to siewierz i olawa przyczym z tego co mi wiadomo wyzsze modele pochodza tylko i wylacznie z siewierza a reszta wlasnie z olawy!!!! i napewno nie sa produkowane dokladnie z tych samych czesci.... niesttey nie wiem jak to jest z zanussi..

Sporo to kwestia serii i modeli...

Co do reszty nie wiem wiec sie nie wypowiadam

pzdr
  • SterControlSterControl
    conrad9210
    Poziom 22  
    Witajcie, planuję zakup pralki Beko WMD 75125, można ją dostać średnio od 1050zł. co o niej sądzicie? ktoś jej może używa na co dzień ? z góry dziękuję za wszelkie opinie. Pozdrawiam
    anneta
    Poziom 10  
    super opinie są o pralce BOSCH WLX24460 ,czy polecicie podobną ale większą 60cm i conajmniej 5kg??

Dodano po 3 [minuty]:

Czytam i czytam a coraz mniej wiem jaką chcę

Dodano po 17 [minuty]:

może BOSCH WAE 24360?

bo mieliśmy unikać tylko WAA tak?? nie ogę odnaleźć tego postu
  • SterControlSterControl
    colcolcol
    Specjalista AGD
    piotrek820 napisał:

- nie napisales nic o pralkach gorenje.......to dziwne...dlaczego??

sam używan Gorenje od 7 lat WA 132 P, świetne pralki, brakuje im tylko spraya z elektroluxa :) nowsze, niższe modele (tańsze) pozbawione wyciszenia bardziej upodobniły się do masówek made in italy, szkoda...
    Nie pisałem też o koreańczykach bo naprawiam ich mało (może się nie psują ? :)) )
    na linii Bosch-siemens schodzą jeszcze pralki pod inną (trzecią) nazwą, nie przeznaczone na rynek polski
    RedWing
    Poziom 13  
    Bosche i Siemensy można też kupić produkowane w Niemczech, nie wiem dokładnie które modele, na pewno slimy
    Pinokio1
    Poziom 1  
    Witam, a co sądzicie o pralce WAS 24460PL ? Zastanawiam się jeszcze nad: WAE 24461PL lub Miele W 1614 - W1514 , ale mam większe narzuty i pewnie Miele ich nie wypierze z racji gabarytów ( nie ciężaru). No i ta cena...
    Chciałabym solidną pralkę, bo dałam sie podpuścić i kupiłam Amicę z serii PA- 8 lat totalnej porażki.
    Pozdrawiam :D
    Alski1
    Poziom 19  
    no, Miele wypierze wszystko. może nie wszystko, ale tyle, co te Bosche. serio.
    goss
    Poziom 2  
    Witam, i bardzo proszę o pomoc w wyborze pralki - czytałam oczywiście wszystko, co poprzednio napisane, i dalej w kropce. Byłam zdecydowana na Boscha WAE 20360 lub 20461, ale opozycja domowa w postaci męża (czyli glosu rozsądku) twierdzi, że Gorenje WA 63100 będzie lepszym wyborem, biorąc pod uwage koszty serwisu po gwarancji (bo podobno częsci Boscha - drogie okrutnie w stosunku do innych marek).
    I jak na tle tych modeli powyżej ma się AEG Lavamat 54840?

Dodano po 11 [minuty]:

Moze jeszcze tylko uscislenie mojego pytania powyżej - czy rzeczywiscie w dłuzszym horyzoncie czasowym (wraz zokresem pogwarancyjnym) "tańsza" jest Gorenje?
    A AEG 54840 sprowadzony z Niemiec - nie mogę o nim nic odszuka na polskich stronach i tez moje obawy co z częsciami po 1-rocznej gwarancji?
    Alski1
    Poziom 19  
    ale częściej psuje się Gorenje niż Bosch.
    goss
    Poziom 2  
    Dzięki serdeczne - to rozwiązało mój problem. Pozdrawiam :))
    evqa
    Poziom 10  
    od dwóch tygodni (prawie) jestem posiadaczką nowego ELECTROLUX EWT 13420 W.
    wyboru dokonałam oczywiście po długich poszukiwaniach na tym forum, przestudiowaniu opinii uzytkowników (ceneo i skąpiec) a także przstudiowaniu wielu instrukcji obsługi (przed zakupem) na stronach producentów. (jeju, nie wiedziałam wcześniej, że zakup pralki, to taka katorżnicza praca:)
    Na razie wypróbowałam kilka programów, pierze bardzo dobrze (jednak w moim przypadku, dopieranie starych plam w temperaturze 40 czy 60 stopni, to niestety bajka). Natomiast świeże plamy, czy też brudne bardzo brudne rzeczy fajnie dopiera, bardzo dobrze odwirowuje, martwi mnie tylko, że przy obrotach 1300 znacznie gniecie ubrania (t-shirt), wyjmuję prawie suche, jednak "pomięte". Taka prędkość jest doskonała dla ręczników, pościeli z kory (z bawełny słabiej). Zaletą jest mozliwość skrócenia czasu prania i program pranie ręczne, i pranie nocne. Wadą głośność, wg mnie jest dość głośna, zwłaszcza przy wirowaniu 1300, wydaje dżwięk jakby samolot odlatywał (trochę przesadzam) znaczy się wysokie te dźwięki. Generalnie polecam. Kupowałam w avansie i z transportem i wniesieniem kosztowała 1390. Za tę cenę lepszej, ładowanej od góry nie znalazłam.
    megirek
    Poziom 2  
    Hej, idę poczytać wątek od początku.
    Ewwkka
    Poziom 2  
    witam

padła mi pralka :-(, whirlpool awg651 (5 raz i nie zamierzam jej znów naprawiać - za każdym razem moduł). I szukam nowej, tym razem ładowanej od frontu.

Studiowałam wczoraj do późna w nocy temat , samsung odpadł w przedbiegach (na początku myślałam o wf7604 SUV) , i cały czas myślę o boschu Maxx6 WAE20360PL . Czy to dobry wybór ?
    a jeśli nie ten bosch to jaką? zastanawiam się jeszcze nad Electrolux EWF12470W

(pan w sklepie dobrze mówił o boshu i electroluxie) , jak jest z awaryjnością , ewentualnymi naprawami (częściami - cenowo) i czy warto gwarancję przedłużyć na 5 lat?

z góry dziękuję za odpowiedź

i , głupie pewnie pytanie, czy ja dobrze rozumiem ,że w nowych pralkach - same sobie dobierają wodę do ilości prania , czy można ustawić np 1/2 (w starej tak miałam - stąd pytanie)
    anaiss
    Poziom 1  
    Witam,
    jestem nowa uzutkowniczka forum. Wprowadzilam sie do nowego mieszkanka i musze kupic pralke problem w tym ze jest bardzo malo miejsca i potrzebuje naprawde waziutka pralke a przy tym chcialabym zeby byla dobrej jakosci. Zupelnie nie mam orientacji wiem tylko ze wolalabym pralke ladowana od frontu. Prosze o pomoc w wybraniu jakiegos modelu i ewentualnie podanie przyblizonej ceny. pozdrawiam.
    mihalo
    Poziom 14  
    anaiss - proszę przejrzeć posty wstecz a cenę określić samemu, jesli to ma być mała pralka to slim
    Strongholder
    Poziom 11  
    Witam

może i mi pomożecie w dokonaniu wyboru. wymagania: 1200 obrotów, klasa energetyczna minimum A, klasa wirowania najlepiej B, i najważniejsze - cena najlepiej nie większa niż 1000 zł.

po preczytaniu wątku na temat firm, ilości obrotów itp upatrzyłem sobie te oto modele:

gorenje wa 60129 http://www.hoopla.pl/Gorenje,Pralka-Gorenje-WA-60129,prod,64241.html

Electrolux EWF 12040W http://www.electro.pl/produkt-ELECTROLUX_Pral...Manager_2B_pilka_plazowa_GRATIS-30265,76.html

AEG LAVAMAT 1046EL http://mixmedia.pl/?zobacz=3984

AEG Lavamat 1246 EL http://www.domar-bydgoszcz.pl/opis.php?id=6974 - ta już chyba za droga jak na moje możliwości i do tego klasa wirowania C - najlepiej jakby B była
    airbites
    Poziom 22  
    Kup Electrolux EWF 12040W parametry są lepsze i bardziej ekonomiczne.
    anneta
    Poziom 10  
    nikt mi nie odpowiedział co z tą bosch WAE 24360-warto? dobra?

Dodano po 1 [godziny]:

słuchajcie a w boschach nie ma osobnego ustawiania temperatury prania? można to jakoś obejść przy praniu?
    bo ja sobie teraz ustawiam tempkę sama i program i raz sobie białe piorę na 40stopni a raz na 60 .A jak to w boschu jest?
    airbites
    Poziom 22  
    ta pralka Bosch WAE20441PL ma możliwość ustawienie temp oddzielnie.

Ta która mówisz WAE 24360 tez jest dobra tylko nie ma oddzielnie ustawienie temperatury.
    anneta
    Poziom 10  
    na stronie boscha przy pralce WAE20441pl widnieje -Możliwość osobnegowyboru temperatury: nie

ma tą temp ustawialną WAE 24461pl ale nie ma wzmianki o blokadzie przed dziećmi,a ja mam bliźniaki z zaje... pomysłami ;-)
    datacargo
    Poziom 1  
    Witam wszystkich ;)

Mam pytanie do osób które posiadają pralkę Miele W 1514 o to jaką rzeczywiście głębokość ma ta pralka bo na różnych stronach i e-sklepach piszą raz że ma 58 cm np tu: Link a raz że ma 63.4 cm np tu: Link ? Jak to jest z tą głębokością :?:

Przeczytałem cały ten i poprzednie wątki o pralkach i zdecydowałem się na zakup polecanej tu marki Miele ale te 5 cm różnicy w opisach głębokości to dla mnie dużo. Pralka ma stać w kuchni pod blatem i przy 58 cm trochę by wystawała ale tyle że do zaakceptowania, natomiast przy 64 cm to już jest za dużo, właśnie o te 5cm :/ .

Druga sprawa: jak by ktoś z posiadaczy Miele W 1514 mógł wstawić lub podesłać na PW zdjęcie tyłu tej pralki bym mógł zobaczyć gdzie i jak są położone dopływ i odpływ wody.

pozdrawiam
    oleska16
    Poziom 2  
    Witam.
    Mnie również nurtuje odwieczne pytanie jak w temacie wątku: co będzie lepszym wyborem siemens wm 16s740 oe czy też lg wd1444ofds. Mąż uważa, że lg bo ma innowacyjny system dd a ja jestem w kropce.
    Potrzebna nam jest pralka z dużym wsadem, energooszczędna i z małym zużyciem wody. Liczę na pomoc:))
    aule
    Poziom 2  
    Witam,

Przeczytałem cały wątek, ale jako, że mam trochę niestandardowe oczekiwania to tak naprawdę strasznie trudno wybrać coś z modeli opisywanych w poprzednich postach.

Pralka, będzie stała w pralni na poziomie garażu -> a więc:

-może być głośna
    -może być "brzydka"
    -musi być duża - wsad powyżej 5kg (boczny)
    -musi dobrze wirować / suszarnia nie ma rewelacyjnej wentylacji więc czym mniej parowania tym lepiej
    -musi dobrze prać - to oczywiste

Przedział cenowy od 1200 do 1600.

Wstępnie jestem najbliżej wyboru któregoś z modeli CANDY GO.

Pozdrawiam i z góry dzięki za wszystkie sugestie.

ps zastanawiałem się nad pralką + suszarką, ale słyszałem, że suszarki potrzebują bardzo dużo prądu a dodatkowo niszczą ubrania - jeśli ktoś byłby chętny coś skrobnąć na ten temat byłbym zobowiązany
    raton laveur
    Poziom 19  
    aule napisał:
    Przeczytałem cały wątek (...)

Wstępnie jestem najbliżej wyboru któregoś z modeli CANDY GO.

Przeczytales caly watek i zastanawiasz sie nad kupnem Candy???!
    Toz to chyba najgorsze pralki, jakie istnieja! ( to moje zdanie, wiec nie twierdze, ze wszyscy musza uwazac tak samo, ale jednak... byla przeciez tu wielokrotnie mowa o tym, jakie fatalne sa pralki tej marki).
    Ja bym na Twoim miejscu przyjrzal sie Boschom z serii WAE (sam mam takiego od 2 lat, na wsad 6,5 kg, i jestem zadowolony-Miele co prawda nie dorownuje, ale do grubszej roboty typu posciel, reczniki, ciuchy robocze nadaje sie swietnie).
    Oczywiscie zrobisz, jak zechcesz, to Ty bedziesz sie potem tym sprzetem zajmowac ;) .
    A suszarke, jesli masz miejsce, to lepiej kupic osobno, i ustawic obok pralki, albo nawet na niej (suszarki Gorenje maja taka opcje, i w ogole sa niezle na swoja cene).
    Pozdrawiam
    RedWing
    Poziom 13  
    Też nie rozumiem tego wyboru. Za 1600 można już kupić całkiem fajny sprzęt.
    Adam7000
    Poziom 9  
    Także przebrnąłem przez wszystkie posty z tego wątku :-)

szukam pralki ładowanej od góry za max 1600pln (im mniej tym lepiej).

Z wątków jednoznacznie wynika, że polecane są jedynie dwie pralki tego typu: Electrolux EWT 13620W i EWT 13420W.
    Obydwie w cenie około 1350-1400pln. Różnią się jedynie wielkością wyświetlacza.

Sam namierzyłem także pralkę Siemens 13T551 za 1610pln.

Wszystko bardziej przemawia za tymi electroluxami, oprócz jednej rzeczy. Mianowicie Siemens ma: "wielostopniową ochronę przed zalaniem" czyli "Na ten system składają się: wąż dopływowy przetestowany pod ciśnieniem 7-krotnie wyższym niż ciśnienie
    zasilania, dodatkowa ochrona przed przelaniem, całkowicie bezpieczne doprowadzenie wody do urządzenia, ochrona przed zalaniem wodą oraz elektryczna blokada drzwi pralki."
    . Nie jest to aqua-stop, którą siemens dodaje jedynie do pralek ładowanych od przodu.

Nie znalazłem żadnej informacji o zabezpieczeniach przed zalaniem u electroluxa.

Czy to znaczy, że Siemens jest bezpieczniejszy w użytkowaniu?

Czy też zabezpieczenia którymi chwali się Siemens w tej pralce (13T551) ma każda pralka electroluxa?
    jestem bromba
    Poziom 2  
    witam,
    ten post jest moim debiutem na tym forum, więc prosze o wyrozumiałość.

muszę kupić pralkę. firmy, jakie mnie interesują to aeg/eletrolux, bosh lub siemens. ma miele mnie niestety nie stać :(. przedział cenowy do 1200 zł. nie mam większych wymagań, choc byłoby fajnie, gdyby był wyświetlacz - pokazywanie ile pozostało czasu do końca prania czasem jest bezcenne.
    zainteresował mnie elektrolux ewf 10240w. czy ktoś ją może używa?
    a może możecie polecić jakiś egzemplarz którejś z tych firm, ale mniejszą gabarytowo?

pozdr.,
    aule
    Poziom 2  
    Daliście mi trochę do myślenia swoimi komentarzami ... dzięki :-)
    (może rzeczywiście w sklepach opowiadają wszystko, żeby opchnąć towar)

W końcu stanęło na tym, że obecnie rozważam tylko BOSCH'a:

Bosch WAE 2046MBY (podobno nie najlepiej się zachowuje jak ma niepełny wkład)

lub

BOSCH WAE 24360PL - mój obecny wybór

Rozważam również BOSCH WAE 24460 PL, tylko się tak zastanawiam czy te wszystkie dodatkowe funkcjonalności warto wydawać 500PLN więcej.
    leclerk
    Poziom 11  
    Kupilam używaną pralkę miele novotronic W 149. Właśnie się pierze pierwsze pranie (co prawda nie mam do niej żadnej instrukcji). Dziękuję serdecznie za porady :).