Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić 2008? - kontynuacja

desdee 23 Wrz 2008 20:50 13728 1030
  • #781 23 Wrz 2008 20:50
    lsz88
    Poziom 2  

Planuję zakup pralki, do wynajmowanego przez studentów mieszkania. Jedyne wymagania co do pralki, to w miarę niska cena i bezawaryjność, co byście polecili (przedział 600-900 zł)

• Metal Work Pneumatic
  • #782 23 Wrz 2008 21:55
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Ustawiłem.
    Do poziomu brakowało ok. 3 cm. Pod tą stałą nogę musiałem podłożyć kawałek drewna. Ale to mało :) Pod tą nogę z regulacją maksymalnie wykręconą też musiałem podłożyć. I tu widzę oszczędność, bo ta noga jest b. krótka :? W starym Polarze jak się wykręciło nogi, to pralka rosła o 5 cm :D A tu tak mało :?
    No, ale teraz jest ustawiona "do wogi" i stabilnie. Piorę dalej.

• Metal Work Pneumatic
  • #783 24 Wrz 2008 21:57
    Szczuru_1991
    Poziom 9  

Witajcie. Rodzice chcą kupić nową pralkę za około 1300-1400zł. Jest jedno duże ale: Pralka musi mieć głębokość do 40-45 cm. No i musi być bezawaryjna-teraz mamy whirpoola 4 letniego i niestety zmusza nas do wymiany... Jesteśmy dość otwarci na propozycje :). Wyczytałem, że Bosh, siemens i Gorenje są dobre, ale jaki konkretnie model wybrać??

• #784 25 Wrz 2008 11:27
    RedWing
    Poziom 12  

Szczuru_1991 napisał:
    Witajcie. Rodzice chcą kupić nową pralkę za około 1300-1400zł. Jest jedno duże ale: Pralka musi mieć głębokość do 40-45 cm. No i musi być bezawaryjna-teraz mamy whirpoola 4 letniego i niestety zmusza nas do wymiany... Jesteśmy dość otwarci na propozycje :). Wyczytałem, że Bosh, siemens i Gorenje są dobre, ale jaki konkretnie model wybrać??

Siemens WS10X460BY - od dzisiaj w Media Markt w świetnej cenie 1299 PLN. Bardzo dobry sprzęt, 40 cm głębokości, cichy, dobrze piorący, na 99% made in Germany.

• #785 25 Wrz 2008 12:34
    Jurek2805
    Poziom 20  

lsz88 napisał:
    Planuję zakup pralki, do wynajmowanego przez studentów mieszkania. Jedyne wymagania co do pralki, to w miarę niska cena i bezawaryjność, co byście polecili (przedział 600-900 zł)

W tej cenie nic. Bezawaryjne i tanie to dwie sprawy wykluczające się. Tym bardziej, ze o sprzęt najprawdopodobniej nikt dbał nie będzie, a wręcz przeciwnie "zajeździ". Może coś używanego z Zachodu? Stare i nie do zdarcia.

• #786 25 Wrz 2008 23:09
    anneta
    Poziom 10  

czy Bosch WAE 24360 to dobry wybór?

Dodano po 14 [minuty]:

czy lepiej WAS 28740 -czy to przepłacanie?

• #787 26 Wrz 2008 06:34
    patryk0402
    Poziom 11  

Witam.

Szkoda że nie znalazłem wcześniej tego wątku, bo bym nie popełnił błędu. Miałem Candy chodziła 6 czy 8 lat. Ale blacha poszła już po 5 roku używania. W ubiegłym roku się popsuła, dodam że prałą dobrze. Kupiłem Indesit SIXL 149S EU. Bez komentarza. Odradzam WSZYSTKIM tą pralkę, niedopiera do dziś, choć serwis coś tam wymieniał. Zgłosiłem znów ją do serwisu i czekam na przyjazd, ale pomyślałem że zwróćę się do sklepu o zwrot pieniędzy, będzie chyba najlepsze wyjście. Więc będę musiłą "chyba kupić nową pralkę", ale jaką ?
    Zainteresował mnie model i funkcjonalność ARDO FLO127LB.

I teraz moje pytania.

-Opłaca się kupować ARDO ?
    -Posiada ktoś taktowny model ? Jeśli tak to proszę opinie.

Pozdrawiam!

• #788 26 Wrz 2008 10:21
    lagarto
    Poziom 10  

Jak kupisz ARDO to popełnisz kolejny błąd... :)
    Wybierz coś z firm AEG/Elektrolux; Bosch; Siemens; Gorenje. No i Miele oczywiście.

Dodano po 16 [minuty]:

agnieszka71 napisał:
    Witam pozdrawiam serdecznie, przypadkiem znalazłam to forum, poczytałam wpisy wcześniejsze i chodzi mi po głowie takie pytanie - czy wobec obecnych cen pralek AEG Lavamat 62610 czy 52610 jest sens je kupowac, jakie są do nich zastrzeżenia. Osobiscie stoje przed kupnem nowej pralki, nie ukrywam że muszę wymiescic się w cenie do 1400 zł, ładowana od frontu, tak do 5,5 - 6 kg prania. Dotychczas mam Amice z 2001 roku, nie narzekam, napracowała sie prala, ale wysiada progrmator i nie ma sensu reperowac.

Ceny tych pralek AEG są niskie, bo o ile się dobrze orientuję to już starsze modele. Na przykład w tej chwili następcą modelu 62610 jest 62840 (którą tak na marginesie polecam, mam ją od pół roku i na razie brak zastrzeżeń)

• #789 26 Wrz 2008 12:19
    Jurek2805
    Poziom 20  

patryk0402 napisał:
    Witam.

Kupiłem Indesit SIXL 149S EU. Bez komentarza. Odradzam WSZYSTKIM tą pralkę, niedopiera do dziś, choć serwis coś tam wymieniał. Zgłosiłem znów ją do serwisu i czekam na przyjazd, ale pomyślałem że zwróćę się do sklepu o zwrot pieniędzy, będzie chyba najlepsze wyjście. Więc będę musiłą "chyba kupić nową pralkę", ale jaką ?
    Zainteresował mnie model i funkcjonalność ARDO FLO127LB.

I teraz moje pytania.

-Opłaca się kupować ARDO ?
    -Posiada ktoś taktowny model ? Jeśli tak to proszę opinie.

Pozdrawiam!

Jest takie polskie porzekadło "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Weź coś porządnego i nie zawracaj sobie głowy tymi badziewiami.

• #790 26 Wrz 2008 14:24
    patryk0402
    Poziom 11  

Witam. Jakość nic ciekawego, w ofercie
    Nie wybiorę na pewno z Bosch, AEG, Siemens.
    Co do reszty to nie przeglądaęm oferty.
    Na pewno odpada Miele - za droga.

Może coś Elektroluxa ? A co do tych ardo to są tak bardzo złe ? Znajoma ma i chwali :/

Może coś doradzicie:
    Do 1500zł/najlepiej do 1200zł
    1200obrotów min
    6-7/8 kg
    60cm głebokosci
    oraz ciekawy wygląd :) nie lubię "zwykłych".

Pozdrawiam

• #791 26 Wrz 2008 18:56
    raton laveur
    Poziom 19  

anneta napisał:
    czy Bosch WAE 24360 to dobry wybór? ?

Moim zdaniem niezly, ma wszystko co trzeba. Ale ma tez 2 minusy-jest dosc halasliwy na wirowaniu i program do welny chyba ma niezbyt udany. Niemniej, jesli pralka nie bedzie stac w kuchni i nie pierzesz w pralce czesto welnianych swetrow, to wybor dobry...

anneta napisał:
    czy lepiej WAS 28740 -czy to przepłacanie?

:shock: a po co Ci taka ogromna pralka? Jesli nie pierzesz dla 10 osob, to moim zdaniem to przeplacanie w cenie zakupu i przeplacanie potem w cenie eksploatacji, bo duuuzo wiecej pradu i wody zuzyje...

• #792 26 Wrz 2008 19:57
    anneta
    Poziom 10  

raton a która z Boscha ma lepszy program wełny i mniej jest hałaśliwa od WAE24360 a ma pozostałe rzeczy co ta?

• #793 26 Wrz 2008 21:46
    raton laveur
    Poziom 19  

Z Boscha chyba zadna, seria WAA jest nieudana, WAE sa ogolnie niezle, tylko ta welna... no ale maja jeszcze program DELIKATNE/JEDWAB, ktory moze ten do welny zastapic (nastawic opcje skrocona 30°). A halas to tylko na koncowym wirowaniu, w trakcie prania jest znosny.
    Gorenje z serii WA 6xxxx i 7xxxx sa cichutkie i programy do welny maja dobre, no i jeszcze AEG, tez welne dobrze piora i sa cichsze od Boschow, tyle tylko, ze juz ich nie produkuja w Niemczech...
    Ten duzy Bosch, nad ktorym sie zastanawialas, kosztuje ponad 2000, nie masz mozliwosci dolozyc jeszcze 1000, nawet pozyczajac? Za okolo 3000 mozna juz znalezc Miele, i welne, i cala reszte pierze super, jest oszczedna, cichutka, nie psuje sie albo baaardzo rzadko (a i to te egzemplarze, ktore trafiaja po raz pierwszy do serwisu, maja najczesciej parenascie lat), no i jej wysoka cene mozna wlasciwie podzielic na pol, bo to jest pralka na 20 lat (inne marki robia na 10, ale teraz jest duzo takich, co i 7-miu nie dociagna). Jesli tylko mialabys mozliwosc finansowo, to lepszych pralek nie ma... i to wystarczy najprostszy bazowy model, nie musi byc wypasiona.

• #794 26 Wrz 2008 22:55
    anneta
    Poziom 10  

dzięki za odpowiedź,chyba zostanę jednak przy WAE 24360 ,3 tys na pralkę to nie mogę wydać niestety

• #795 26 Wrz 2008 23:42
    raton laveur
    Poziom 19  

Bosch WAE 24360 to calkiem dobra pralka, szczegolnie w tej cenie.:D
    Te Bosche z serii WAE sa bardzo wygodne w obsludze, i maja uzyteczne programy. Radze tylko korzystac zawsze z opcji WODA PLUS i zmniejszac doze proszku, bo plukanie takie sobie, ale teraz wszystkie pralki zle plucza... zaprogramowane sa na oszczednosc wody.
    A za ten duzy model na 8 kg naprawde nie warto przeplacac, cena jest prawie podwojna ;)

• #796 26 Wrz 2008 23:48
    pawelira
    Poziom 16  

do niemiec masz niedaleko a tam możesz kupic miele dużo taniej niż u nas ( promocje )
    jesli czasem tam bywasz to masz okazje

• #797 27 Wrz 2008 11:11
    agnieszka71
    Poziom 10  

Gdzie produkowane są obecne AEG przeznaczone na nasz rynek ? Tak pytam z ciekawosci, bo w sklepie jednak wciskają mi że w Niemczech (chyba że ma sprzedawca na stanie sklepu jakis stary moddel robiony w Niemczech). I czy Lavamaty maja bębny ze stali? Dzięki serdeczne za odpowiedzi. :D

Dodano po 15 [minuty]:

[quote="patryk0402"]Witam. Jakość nic ciekawego, w ofercie
    Nie wybiorę na pewno z Bosch, AEG, Siemens.
    Co do reszty to nie przeglądaęm oferty.
    Na pewno odpada Miele - za droga.

Może coś Elektroluxa ? A co do tych ardo to są tak bardzo złe ? Znajoma ma i chwali :/

Może coś doradzicie:
    Do 1500zł/najlepiej do 1200zł
    1200obrotów min
    6-7/8 kg
    60cm głebokosci
    oraz ciekawy wygląd :) nie lubię "zwykłych

A dlaczego jednak nie AEG przecież da sie kupic w sklepach netowych (przewóz nie tak strasznie drogi) modele do 1200 zł z parametrami co poszukujesz.
    O Ardo nie napiszę bo nikt ze znajomych nie ma, natomiast o Mastercook - jedna osoba ma pralko-suszarkę, jest zadowolona, ma ja 1,5 roku. Druga ma pralkę na 4,5 kg, kupiona 2,5 roku użytuje i jest b. zadowolona. Znajoma ma Amice, kupiona 2 lata temu, na 1200 obr z timerem i innymi bajerami ;) tez jest bardzo zadowolona.
    Sama osobiscie zastanawiałam sie tez nad Elektrolukxem EWF 1247OW lub Bosch WAE 2036PL, ale to tak tyko na marginesie.
    Pozdrawiam.

• #798 27 Wrz 2008 13:59
    patryk0402
    Poziom 11  

Po prostu AEG jest takie proste :) Jak zwykła pralka, a ja wolę zachwycać znajomych :D:D

Oczywiście będę kupował w internetowych sklepach. Oczywiście jak będę :/ (pierwszy post). Poczekamy zobaczymy.

Najbardziej mnie zainteresowało to ardo, ze względu na wygląd :) Oczywiśćie takie samo wrażenie zrobiło na mnie Indesit MOON, ale pech to pech :/

A jakie sa opinie nt. Aristona ? Wiem ze to to samo co Indesit, ale teoretycznie lepsze.

Pralka nie bedzie w 100% dla mnie, tylko dla mamy :) Więć tylko doradzam swoim gustem :D:D

Pzodrawiam

• #799 27 Wrz 2008 17:35
    Szczuru_1991
    Poziom 9  

Witajcie ponownie. Z rodzicami prawie już wybraliśmy pralkę. Na placu boju są:

-Bosch WLX20360PL-1165+wysyłka
    -AEG Lavamat 1260EL (czy jakoś tak)-1120+wysyłka
    -Gorenje WS 43121-1308+wysyłka

I którą z tych pralek wybrać? Mama twierdzi, że nie wymaga wypas funkcji, i skłania się ku boschowi a ja ku Gorenje i sam nie wiem którą wybrać. Lavamat ma za to dobre opinie, ale na forum coś mało komentarzy na jej temat...

• #800 27 Wrz 2008 18:09
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

patryk0402 napisał:
    Po prostu AEG jest takie proste :) Jak zwykła pralka, a ja wolę zachwycać znajomych :D:D

Oczywiście będę kupował w internetowych sklepach. Oczywiście jak będę :/ (pierwszy post). Poczekamy zobaczymy.

Najbardziej mnie zainteresowało to ardo, ze względu na wygląd :) Oczywiśćie takie samo wrażenie zrobiło na mnie Indesit MOON, ale pech to pech :/

A jakie sa opinie nt. Aristona ? Wiem ze to to samo co Indesit, ale teoretycznie lepsze.

Pralka nie bedzie w 100% dla mnie, tylko dla mamy :) Więć tylko doradzam swoim gustem :D:D

Pzodrawiam

Chłopie! :D Jeśli kupujesz pralkę tylko dla wyglądu, to nie zastanawiaj się, tylko bierz tą najbardziej "zbajerowaną"! :D

• #801 27 Wrz 2008 19:18
    agnieszka71
    Poziom 10  

patryk0402"]Po prostu AEG jest takie proste :) Jak zwykła pralka, a ja wolę zachwycać znajomych :D:D

Cytat:
    i
    Paryk Aristona kupuj jak sie podoba i zachwyca, wszak jedni kupują by po paru latach wymienic wystrój kuchni/ łazienki na nowy , inni kupuja na lata i głowy sobie nie chcą zmianami zawracać.
    Znajoma ma Aristona ale to model sprzed 4-5 lat, więc nie tak bajerancki jak te obecne, ale jakos narzekan nie słyszę, wiec jest Ok. Zyczę udanego wyboru.

• #802 27 Wrz 2008 21:38
    patryk0402
    Poziom 11  

No ta ARDO się mamie nie spodobała, więc odpada :/

Co do Indesitu, też miał zachwycić, ale wszyscy skrzywili minę i koniec.

Zastanawiam się nad Electrrolux EWF 12670W.
    Jakie są opinie i czy występują wielkie awarje ?

Oraz czy mam szanse otrzymać od sklepu zwrot gotówki z tego Indesita ? Serwis ma być u mnie we wtorek, słyszałem ze musi mi wystawić jakieś oświadczenie. A czy sklepy chętnie uznają wadliwy towar ? Czy są z tym jakieś problemy ? Ktoś miał taką sytuację ?

Pozdrawiam

• #803 27 Wrz 2008 23:46
    Jurek2805
    Poziom 20  

PS 663S BIO napisał:
    patryk0402 napisał:

Pzodrawiam

Chłopie! :D Jeśli kupujesz pralkę tylko dla wyglądu, to nie zastanawiaj się, tylko bierz tą najbardziej "zbajerowaną"! :D

Popieram :D Jak zwykle PS BIO

• #804 28 Wrz 2008 11:11
    jeys81
    Poziom 9  

Witam zastanawiamy sie z zona jaka pralke kupic interesuje nas pralka do 2300,- maksymalnie

czy GORENJE to dobry wybor jezeli tak to jaki model?...jezeli nie to co polecacie.

prosze o jakies porady bo kompletnie jestesmy zagubieni w tym temacie ;)

pozdrawiam i dziekuje za pomoc

• #805 28 Wrz 2008 17:50
    agnieszka71
    Poziom 10  

jeys81 - wybór nie jest łatwy :) a i doradzac trudno jak nic nie wiadomo ;)
    Sami ustalcie jak ładowna prale potrzebujecie, jakiej głebokosci, czy od frontu czy góry ładowaną, na ile obrotów wirowanie a wtedy już łatwiej szukac chocby w wyszukiwarkach sklepowych ;)
    Gorenje tu ma dobre opinie, jak i pewne modele Bosch czy AEG. Sprawdzcie tylko czy na waszym terenie jest serwis.

• #806 29 Wrz 2008 16:41
    jcmax
    Poziom 11  

Witam

U mnie w domu padła nieszczęsna pralka amica pa55...
    Potrzebuje kupić nową, po lekturze forum przeszedłem do poszukiwań przez serwis ceneo, podaje link do moich rezultatów:

Link

jest ich sporo a szukam pralki taniej, boje sie ze mimo to ze jest polecanej firmy będzie kiepska wiec bardzo proszę o podanie jakiś typów pralek które z tych sa warte zainteresowania. (proszę o podanie kilku).

Chodzi o to by pralka była jak najbardziej prosta(mało bajerów i programów(najlepiej kilka, właściwie potrzebne tylko pranie z gotowaniem i jakieś program do reszty na 30 i 40C)). dobrze gdyby budowa w środku była prosta żebym w razie zepsucia mógł sam ja naprawić :)
    ładowana od frontu, rozmiar niema znaczenia łazienka jest duża.
    Cena do 1000 (oczywiście gdyby była jakaś super okazja lub było by naprawdę warto dołożyć to do 1100)

Dziękuje z góry za wszelkie odpowiedzi.

• #807 29 Wrz 2008 17:27
    TheD3vil
    Poziom 9  

Witam.

Jako,że w tym temacie jestem kompletnie zielony zgłaszam się o pomoc.

Pralkę będę kupował za miesiąc dopiero ale lubię zasięgnąć fachowego języka z wyprzedzeniem.

Tak więc pralka oszczędna. Dla jednej (max 2) osób w domu (więc prania nie będzie za dużo i zbyt często :D, a co za tym idzie chyba pojemność bębna nie jest potrzebna zbyt duża). Następnie cena do 1200 zł. Kolejnym parametrem byłoby ładowanie od góry (ponieważ łazienka jest dosyć mała i otwierana z przodu drzwiczkami uderzałaby o muszlę :-(). Nie musi być ładna ,czy mieć super bajerów. Wystarczy ,żeby była jak najmniej awaryjna i oszczędna. Może być ostatecznie łatwa w obsłudze :-).

Bardzo ładnie proszę o pomoc ludzi którzy siedzą w temacie.

Dziękuję i pozdrawiam.

• #808 29 Wrz 2008 18:14
    airbites
    Poziom 22  

Do TheD3vil:
    Electrolux, AEG, Whirlpool, Gorencje i Bosch.

Teraz nie ma pralki który bezawaryjnie popracuje nawet Miele po 2 latach może zepsuć.

• #809 29 Wrz 2008 20:07
    agnieszka71
    Poziom 10  

Hej Airbites dałes prztyczka w nos tym co zachwalaja Miele ;) a tak poważnie mówisz że i Miele ledwo dożywa bez napraw te np. 3 lata? Więc pytanie brzmi co w nich najczęsciej siada? Bo juz zaczęłam zbierac kase a coś mi widzi że tylko za marke zapłaciłabym i nic pozatym.

• #810 29 Wrz 2008 20:51
    airbites
    Poziom 22  

Nie, tylko tak mówię. Rożne wytrzymują. Na trwałość i zużycie wody i prądu wpływa jakość wody i proszku do prania. Twarda woda gromadzi się na grzałce i innych części pralki. Ale są filtry która podłącza się do krany i woda przefiltrowana idzie do pralki.

Miele są trwałe ale zdarza wpadki np. podczas transportu itd. i wytrzyma 20 lat ale co roku są nowe technologie która będzie mniej zużywał prądu i wody i skuteczniej prał i mniej hałasował. Więc drogiego nie opłaca kupować no chyba że używasz pralki codziennie non stop to opłaca kupować Miele.

Ja mam Whirpool 10 czy 11 lat i raz uszkodził to wyłącznik. I było ze głośno hałasował ale odkamieniacz załatwił tą sprawę i ciczej pracuje. Nie jeden raz był kasowany czyli upchane kurtki które ważyły więcej niż podpuszcza producent.

Szukaj w 5mln produktów