Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić 2008? - kontynuacja

desdee 29 Wrz 2008 21:46 15945 1030
    TheD3vil
    Poziom 10  
    airbites napisał:
    Do TheD3vil:
    Electrolux, AEG, Whirlpool, Gorencje i Bosch.

Czy mam rozumieć,że ta lista jest równa od najlepszego do najgorszego producenta ? Czy może kolejność jest całkowicie przypadkowa ? :D

Nie do końca też ogranicza mi to wybór :D. Chyba ,że mam wejść do sklepu i kupić pralkę za 1199zł firmy Electrolux i będzie to najlepszy wybór przy moich ograniczeniach :D.

Czy kupienie w sklepie internetowym czegoś takiego jak pralka jest dobrym pomysłem ? Czy lepiej jest jednak iść do tradycyjnego sklepu ?

Nie mniej dziękuję za odpowiedź i pomoc.
  • Zasilacze UPS
    agnieszka71
    Poziom 10  
    Airbites dzięki, co do wody masz rację jak i proszków, teraz takie czasy że zakup jakiegokolwiek sprzęu to na zasadzie - na dwoje babka wróżyła ;)

TheD3vil - lista firm neutralna, za zasadzie godnych polecenia, w każdej firmie lepsza czy gorsza seria sie trafi. Jesli masz obawy do netowych sklepów a np w stacjonarnym który darzysz zaufaniem brak modelu którym jestes zainteresowany , to zapytaj wprost czy sprowadzą go dla ciebie i za jaka cenę. Moja siostra tak zrobiła kupujac pralkosuszarkę która na necie upatrzyła a w żanym z miejscowych nie było - gośc sprowadził i sprzedłą jako "swój" towar. Powodzenia
    TheD3vil
    Poziom 10  
    Problem polega na tym,że się przeprowadziłem 300km od domu więc w tym momencie nie mam,żadnego zaufanego sklepu :-).

No i jeszcze jakiegoś konkretnego modelu nie upatrzyłem sobie. Raczej staram się dowiedzieć konkretnie jaki model się opłaca kupić.
  • Zasilacze UPS
    patryk0402
    Poziom 11  
    Witam Serdecznie.

Zakup nowej pralki legł w gruzach :/

Przyjechał pan z serwisu pogrzebał porobił coś, wyciągnął dwa pieniążki z pompy wodnej (?) i stwierdził że to przez to pralka niedopierałą (Indesit SIXL149S EU).

Czy od tego to moze być ? Proszę o kontakt.
    airbites
    Poziom 22  
    No, przez bęben przedostał się do pompy która ona blokuje wypuszczenie wody a nawet zniszczyć pompę. I pralka powinna zatrzymać i nie będzie prała do końca aż nie usunie ,,obce,, ciało z pompy i z bębna.

Jak masz ładowanie od góry to napisz na kartce np. "Przed włożeniem sprawdź kieszenie" i przyklej do klapy.

a ten model która podałeś Indesit SIXL149S EU to jest zmywarka a nie pralka. No chyba ze dostała przerobiona na jako pralka:D
    rastafari_1986
    Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Jak widac jestem nowym uzytkownikiem. Z gory przepraszam za to, ze nie uzywam polskich znakow, ale kilka dni temu kupilem laptopa w holandii i nie mam jeszcze polskiego windowsa.

Chcialbym z dziewczyna kupic pralke. Powinna nie byc droga (do 1400zl), miec maly pobor wody i pradu. Nie znam sie kompletnie na pralkach, dlatego prosze o pomoc. Nie ma dla mnie roznicy czy bedzie to pralka z mozliwoscia wkladania od gory czy od przodu.

Ja wybralem takie 2:
    whirlpool AW-E 65160 oraz Samsung WF 7522SV-V. Co sadzicie o nich i czy macie INNE- jak mniemam lepsze pralki w zanadrzu do zaoferowania. Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam Pawel B.

PS.
    Aha.. no i najlepiej jak by miala wage do ktorej dostosowuje poziom wody (czy jakos tak).
    solokolo
    Poziom 10  
    Witam serdecznie.
    Chcę zakupić pralkę z wsadem górnym i nie wiem na który model postawić, proszę o opinię.
    *Bosh WOT20350 - cena ok 1400 PL - cechy:
    - 1000 obr
    - 95kWh - kl A
    - wirowanie 75dB
    - brak LCD
    - mam lodówkę Bosha z której jestem bardzo zadowolony

czy

*Siemens WP13T350BY - cena ok 1500 PLN - cechy:
    - 1300 obr
    - 85kWh - kl A+
    - wirowanie 78dB
    - LCD
    - czy w Siemensach nie jest wadliwe zapięcie klapy??? zauważyłem to w marketach.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    RedWing
    Poziom 12  
    airbites napisał:
    ten model która podałeś Indesit SIXL149S EU to jest zmywarka a nie pralka. No chyba ze dostała przerobiona na jako pralka:D

To pewnie dlatego nie dopierała ;)

rastafari_1986 napisał:
    Ja wybralem takie 2:
    whirlpool AW-E 65160 oraz Samsung WF 7522SV-V. Co sadzicie o nich i czy macie INNE- jak mniemam lepsze pralki w zanadrzu do zaoferowania.

Jakbyś przeczytał chociaż kilka ostatnich stron, to byś wiedział, że akurat ci producenci nie należą do najbardziej polecanych. Zapraszamy do lektury.
    Jurek2805
    Poziom 21  
    solokolo napisał:
    Witam serdecznie.
    Chcę zakupić pralkę z wsadem górnym i nie wiem na który model postawić, proszę o opinię.
    *Bosh WOT20350 - cena ok 1400 PL - cechy:
    - 1000 obr
    - 95kWh - kl A
    - wirowanie 75dB
    - brak LCD
    - mam lodówkę Bosha z której jestem bardzo zadowolony

czy

*Siemens WP13T350BY - cena ok 1500 PLN - cechy:
    - 1300 obr
    - 85kWh - kl A+
    - wirowanie 78dB
    - LCD
    - czy w Siemensach nie jest wadliwe zapięcie klapy??? zauważyłem to w marketach.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Wg mnie żadną. W segmencie pralek ładowanych od góry AEG lub Electrolux. Albo Miele tylko, że to już dużo więcej kosztuje.
    solokolo
    Poziom 10  
    Możesz napisać czemu AEG lub Elektrolux? Chodzi o niezawodność, cenę do jakości, rozwiń proszę swoje zdanie.

Pozdrawiam
    Jurek2805
    Poziom 21  
    solokolo napisał:
    Możesz napisać czemu AEG lub Elektrolux? Chodzi o niezawodność, cenę do jakości, rozwiń proszę swoje zdanie.

Pozdrawiam

Nie chodzi o firmę tą czy tamtą. Boscha/Siemensa owszem, ładowanego z przodu (ale też nie wszystkie, jak w innych firmach). Poczytaj trochę wcześniejsze posty (te jeszcze z pozostałych części też) proszę. Ja wiem, ze to jest czasochłonne i nudne, ale wiele wyjaśni, bo temat wałkowano już wiele razy.
    aztech
    Poziom 10  
    Wiecie czym się różnią te dwa modele:
    - Bosch WLX 24460 PL,
    - Bosch WLX 24461 PL?
    TheD3vil
    Poziom 10  
    Którą z tych :

Electrolux EWT9120W

Electrolux EWT10420W

Electrolux EWT10120W

Whirlpool AWE 4516/P
    wnowak
    Poziom 11  
    Chcę kupić dobrą pralkę ładowaną od góry w cenie do 2500 zł. Wiem, że AEG to już nie to co dawniej i jest dużo gorsza, ale może ciągle lepsza od wielu innych na rynku. Chodzi mi też o to, żeby była cicha.

Czy ktoś używa AEG LAVAMAT 48540 lub LAVAMAT 47330 ? Jakieś opinie?

Piszą, że mają silniki bezszczotkowe (inwerterowe), więc powinna być cicha. Może jest jakiś odpowiedni model Electrolux może ktoś polecić?
    Kosiarz*
    Poziom 15  
    aztech napisał:
    Wiecie czym się różnią te dwa modele:
    - Bosch WLX 24460 PL,
    - Bosch WLX 24461 PL?

Aquasparem - model z końcówką 0 chyba nie ma perforowanej tylnej ściany bębna lub ewentualnie nie ma "sikuta" :D w górnej części fartucha. Bądź co badź - ten nowy z modelu *1 został ochrzczony jako 3D-Aquaspar.
    Dioda1
    Poziom 10  
    Mam dylemat co kupić:
    - ładowana z przodu
    - 1000-1200 obrotów
    - pojemność 6 kg
    Wstępnie wybrałem
    Gorenje WA63100
    Gorenje WA63120
    Gorenje WA63121
    Simens WM12E46
    Simens WM10E46
    a może coś innego mi polecicie
    Dziękuję
    mir.mar
    Poziom 12  
    Dioda1 napisał:
    (...) Wstępnie wybrałem
    Gorenje WA63100
    Gorenje WA63120
    Gorenje WA63121
    Simens WM12E46
    Simens WM10E46
    a może coś innego mi polecicie
    Dziękuję

z tych, to polecalbym wa63121 - ale juz jej nie produkuja... ma nastepcow - choc jeszcze w sklepach internetowych pewnie bedzie mozna trafic.
    wa63100 i wa63120 sa mniej wypasione [m.in. nie maja czujnika czystosci wody] - roznia sie maksymalnym obrotami wirowania.

zastanow sie tez nad AEG/Electrolux...
    airbites
    Poziom 22  
    Electrolux jest trochę ,,lepszy,, od Gorenje. Nic nie wypowiem o AEG bo miałem z tej firmy telefony, golarka itd i żaden z nich nie wytrzymał więcej niż miesiąc lub kilka miesięcy.
    natalia357
    Poziom 1  
    Ratujcie,
    czytam to forum i sama sie gubie. Doszlam do tych 4 modeli, ale który z nich wybrać??

Siemens - WS 10X360PL
    Bosch WLX 20360PL
    AEG Lavamat 1246 EL

ewentualnie Gorenje WS 43121 - choc troszke drogie:/
    mp.nwo
    Poziom 12  
    Ja bym wybrał Bosch lub ewentualnie siemens.
    Mietek2141
    Poziom 10  
    Witam
    Ja mam takie pytanko- jaką kupić pralkę, ładowaną od przodu żeby dobrze dopierała i płukała pranie niemowlaka. Spodziewamy się dzidziusia a niestety nasz 15 letni wysłuzony Electrolux zaczął coś głupieć i nie zawsze poprawnie płucze. Cena tak do 1500.

Dzięki za pomoc.
    Marcin
    solmax
    Poziom 10  
    Dzień dobry,
    chciałem podzielić się uwagami na temat użytkowanego sprzętu AGD. Z jednym wyjątkiem jest to sprzęt prawdopodobnie już nie produkowany, dlatego moje uwagi kieruję szczególnie do ludzi kupujących sprzęt używany lub szukających recenzji sprzętu danej firmy. Nie wiem, czy akurat ten temat jest właściwym miejscem dla mojego postu ale jeśli nie, mam nadzieję, że moderatorzy przeniosą go w odpowiednie miejsce.

Pralko-suszarka Electrolux EW 1289 W
    Jakość prania należy ocenić dobrze. W kołnierzu umieszczony przewód, którym urządzenie cały czas namacza obracane w bębnie pranie. Czarne ubrania można prać po białych, nie są okłaczone. Pralka w wirowaniu jest dość głośna a jako że stoi w otwartej kuchni, może to być na początku uciążliwe. Często korzystam ze skrócenia programów. Nie wiem czy ma to wpływ na jakość prania ale rzeczy wydają się być dobrze wypłukane. Włączanie odpowiednich funkcji daje przypisane im efekty: wełna nie jest sfilcowana, pranie bez zagnieceń nie jest zagniecione. To co jest na pewno wadą tego urządzenia, szczególnie gdy zajmuje dość eksponowane miejsce w otwartej kuchni, to żółknące elementy plastykowe. Kolejna sprawa, która powinna być wzięta pod rozwagę przy umieszczeniu tego urządzenia w kuchni, to panel sterowania. Otóż, tak jak w wielu modelach Miele czy AEG, jest on pokryty płytką z przezroczystego plastyku. Zdarzyło się, że na blacie pralki została wylana kawa, która wpłynęła pod ten plastyk. Przy próbie samodzielnego zdjecia tejże osłony okazało się, że należy dysponować TRZEMA rodzajami śrubokrętów, by dostać się do tego miejsca.
    Urządzenie jest wykorzystywane chyba w najbardziej niekorzystny dla niego sposób, bo okresy intensywnej eksploatacji (3-4 różne prania dziennie/kilka miesięcy) przeplatają się z kompletną, równie długą, bezczynnością. Mimo tego cała elektronika i mechanika działa dotychczas bez potrzeby jakiejkolwiek interwencji serwisu.

Pralka Gorenje WA 813
    Sprzęt o dwóch prędkościach wirówki (500 i 800 x/min), funkcją dobrania wody i wyłączenia wirowania. Programator osobny z pokrętłem ustawiania temperatury, co dla osób roztrzepanych może stanowić udrękę a dla zorganizowanych ułatwienie. Pokrętła są blisko siebie, także zwrócenie uwagi na to, jaką temperaturę dobraliśmy do prania, nie powinno sprawić problemu komukolwiek. Mnie nie sprawiło przez 8 lat.
    Jedyną dostrzeżoną wadą tego urządzenia jest konieczność bardzo precyzyjnego ustawienia na podłożu. Nie wiem czy sprawiają to nogi pralki czy podłoże ale lubi chodzić. Ustawianie poziomu na przód i tył niewiele dało, trzeba było także wzdłuż boków i krzyżowo przez środek. Panel przedni prezentuje się ładnie, nadruki nie ulegają zdarciu, plastykowe elementy nie żółkną. Drzwiczki lekkie, aż chyba za bardzo, bo często przy otwieraniu niejako siłą rozpędu uderzają w obudowę jednak bez widocznych ujemnych efektów. Pranie jest skuteczne, płukanie też, wirowanie tak jak dla 800 obrotów. Ani jednej interwencji serwisowej przy normalnym użytkowaniu przez 8 lat (3-4 prania/tydzień).

Pralka Beko WMD 25085 T
    Była potrzeba natychmiastowego zakupu jakiegoś urządzenia piorącego i zbiegła się w czasie z ofertą jednej z sieci, w której można było ją nabyć za 600 czy 700 zł. Urządzenie jest rok w eksploatacji.
    Eksploatacja jest intensywna. W pewnym momencie zaczął tworzyć się nawet jakiś nalot na szybie drzwi. Wtedy okazało się, że szkło to wymaga jednak wytarcia i wysuszenia po każdym praniu, jeśli chcemy uniknąć tworzenia się jakiś nalotów czy zacieków.
    Widoczne braki technologiczne w porównaniu do dwóch uprzednio opisanych urządzeń w zakresie dopasowania elementów obudowy i ich montażu. Panel przedni wymiarem trochę nie pasuje do miejsca dla niego przygotowanego i widać, że wkładany jest z udziałem rozwiązań siłowych. Pokrętło obrotów wirówki też nie pracuje w osi obrotu. Przyciski nie pracują tak pewnie jak w gorenje czy electrolux'ie. Jednak, prócz estetyki, nie narusza to w jakiś widoczny sposób możliwości roboczych tego urządzenia.
    Jest to model slim, 45 cm głębokości.
    Pralka ma skokowo regulowane obroty wirówki od 400 do 800. Dodatkowe funkcje to skrócenie programu, dodatkowa woda i pranie bez zagnieceń. Ma program mini i mix.
    Wykorzystywane jest w pełnej gamie prań: od 90 stopni do zimnego.
    Czasami na kołnierzu, szczególnie po praniu odzieży zapylonej, zakurzonej, gromadzi sie maź w kolorze odpowiadającym zanieczyszczeniom. W praniu ciemnych kolorów nie wydaje się, by nie radziła sobie z wypłukiwaniem proszku, co zarzucano produktom Beko bodajże w testach konsumenckich we Francji. Ale też nie wiem ile tego detergentu dawano w tych testach, bo ja daję najmniej jak mogę i sypię bezpośrednio do bębna.
    Pralka jest stabilna, nie łazi po lazience, mimo, że czasami jest nieco przestawiana z miejsca, które było dla niej przygotowane i dla którego jest wypoziomowana.
    Pralka pracująca w zamkniętej łazience jest słyszalna ale nie na tyle, by zakłócać mój sen. Ale to już zależy od każdego.
    Rok intensywnej pracy bez interwencji serwisowej.
    Biorąc pod uwagę dwuletnią gwarancję i cenę za którą sprzęt został nabyty, wydaje się być opcją do wyboru dla osób, których obecnie nie stać na droższy zakup lub zadłużanie w kredyt konsumpcyjny.
    agnieszka71
    Poziom 10  
    Mietek2141 napisał:
    Witam
    Ja mam takie pytanko- jaką kupić pralkę, ładowaną od przodu żeby dobrze dopierała i płukała pranie niemowlaka. Spodziewamy się dzidziusia a niestety nasz 15 letni wysłuzony Electrolux zaczął coś głupieć i nie zawsze poprawnie płucze. Cena tak do 1500.

Dzięki za pomoc.
    Marcin

Witaj, ja odpowiem tak, rzeczy swojej córeczki prałam zawsze oddzielnie, i choc nie miałam zastrzezeń do płukania pralki to zawsze po skonczonym cyklu nastawiałam dodatkowe płukanie. To będzie wg mnie zawsze najlepsze rozwiązanie bez wzgledu na model pralki który zakupicie. Ostatnio polecano mi w sklepie model Boscha "cośtam" Kids który ponoc przeznaczony do "obsługi" ciuszków maluchów ;)
    anneta
    Poziom 10  
    stara pralka w końcu walnęła na dobre(dobrze ,że nas prąd nie popieścił jak się potem okazało)
    nowa kupiona Bosch WAE 24360
    ładna,prosta w obsłudze,zaraz sie kończy pierwsze pranie
    + to blokada przed dziećmi i dodatkowe płukanie,mały wyświetlacz jak najbardziej wystarcza-pokazuje w jakiej fazie jest pranie i ile czasu zostało do końca-nic więcej mi wiedzieć nie potrzeba :-)

dzięki wszystkim za porady
    tresor82
    Poziom 9  
    Może mi ktoś powiedzieć czym sie rózni pralka Bosch WLX 20460 PL od , Bosch WLX 20461 PL ? i czy to bedzie dobry wybór ?
    p.j.b.
    Poziom 10  
    wnowak napisał:
    Czy ktoś używa AEG LAVAMAT 48540 lub LAVAMAT 47330 ? Jakieś opinie?

Takiej akurat nie. Mam LAVALOGIC 1620 (zdaje się, że to starszy ciut model, ale aktualnie w tej cenie dostaniesz). Jedyne co słyszę, to chlupot wody....
    Generalnie - nalepka "made in EU" mnie stresuje. Ale poza stresem jest git.
    kim_ek
    Poziom 2  
    Witam,
    Stoję przed wyborem pralki i padło na 2 modele Bosha WAE24460PL i WAE24461PL. Czy ktos mógłby mi wytłumaczyc na czy polega róznica oprocz ceny??
    Dzieki z gory za odp
    pozdr
    TheD3vil
    Poziom 10  
    Którą z tych pralek możecie polecić ?

Bardzo proszę o radę :

900 obr/min
    Electrolux EWT-9120W

1000 obr/min
    Electrolux EWT-10110W
    Electrolux EWT-10620W
    Whirlpool AWE-6518/P
    Whirlpool AWE-9527/1
    Whirlpool AWE-4516/P
    Bosch WOR 20151PL
    Bosch WOT 20351PL

1200 obr/min
    Whirlpool AWE-9727/1
    aztech
    Poziom 10  
    Ostatecznie kupiłem BOSCH-a 24461PL w dostawie za 1670zł. Pierwsze wrażenia? Pralka pracuje cicho, jest estetyczna. Obsługa dziecinnie prosta. Póki co jedna rzecz jest nienajpraktyczniejsza: touch control, trochę sie to "ciężko obsługuje". Jednak standardowe przyciski są praktyczniejsze.
    Aha: wyświetlacz jest bardzo czytelny.
    Wkrótce napiszę, jak z jakością prania. Kilka prań to jednak zbyt mało by wydać jednoznaczna opinię.

P.S. Dzięki za porady. Czas zakupu i zastanawiania się wydłużył się przez nie, ale myślę, że dokonałem dobrego wyboru :).

P.S.2. Bosch 24460PL od 24461PL różni się dodatkowym programem Jeans i bodajże zamknięcie drzwiczek nie jest plastikowe a metalowe (ale tego nie jestem pewien - tak wiele oglądałem pralek, że mogło mi się pomieszać :D)
    conrad9210
    Poziom 20  
    Witajcie , po lekturze tego wątku mój wybór padł na Electrolux EWT13620 (nie łatwo było podjąć decyzję). Pralka ładowana od góry, estetyczna, zgrabna, mała gabarytowo (ale 5,5 kg wsadu). Testuję ją od miesiąca i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Pranie robi bardzo dobre, wirowanie też jest ok (przy 1000 obr/min prawie jej nie słychać) - ubrania wyciągam prawie suche, a pralka nie biega po łazience. Wyświetlacz jest duży i czytelny. Jedyne co mi się delikatnie nie spodobało, to krótkie przewody. Podsumowując - polecam ten model. Pozdrawiam