Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką pralkę kupić 2008? - kontynuacja

desdee 19 Oct 2008 17:01 22518 1030
SterControl
    raton laveur
    Level 19  
    Blokade drzwiczek maja teraz chyba wszystkie pralki, blokada ustawien (CDP) czyli zabezpieczenie przed dziecmi polega na automatycznym zablokowaniu przyciskow i pokretel po wybraniu i uruchomieniu programu, nawet jesli dzieciak sie dorwie do pralki i bedzie usilowal krecic czy naciskac, to nic to nie da, program bedzie sie realizowal bez zmian, a drzwiczki sa zablokowane swoja droga w trakcie pracy urzadzenia. Programuje sie te funkcje, wybierajac opcje na programatorze, w trakcie wybierania programu przed praniem. Tu jako przyklad fragment instrukcji pralki Gorenje WA63100 dot. tej blokady:
    Quote:
    Blokada przed dziećmi
    Pralkę można zabezpieczyć przed nieprzewidzianymi zmianami
    programu i funkcji podczas działania.
    Blokadę przed dziećmi uaktywni się po włączeniu przycisku
    START/PAVZA (F).
    Tymczasowe wyłączenie blokady przed dziećmi (podczas
    działania):
    - przycisnąć należy przycisk MENU (B) na 4 sek., aż na
    wyświetlaczu zacznie pulsować symbol włączenia blokady
    przed dziećmi.
    - Za pomocą przycisku START/PAVZA (F) należy przerwać
    program.
    - Zmienić ustawienia.
    - Ponownie przycisnąć przycisk START/PAVZA (F)
    - blokada przed dziećmi stanie się znowu aktywna.
    Jeżeli w ciągu 15 sek. nie zostanie przyciśnięty żaden przycisk,
    blokada przed dziećmi ponownie włączy się automatycznie.
    Trwałe wyłączenie blokady przed dziećmi:
    a.) Podczas działania
    - przycisnąć należy przycisk MENU (B) na 4 sek.
    - za pomocą przycisku START/PAVZA (F) należy przerwać
    program
    15
    240214
    - za pomocą przycisku MENU (B) należy przejść do funkcji
    blokada przed dziećmi
    - za pomocą przycisku WYBÓR (C) Należy wyłączyć funkcję
    b.) Po zakończeniu programu
    - przycisnąć należy przycisk MENU (B) na 4 sek.
    Jeżeli po zakończeniu programu wyłączy się urządzenie bez
    wyłączenia blokady przed dziećmi, pozostanie ona aktywna przy
    ponownym włączeniu urządzenia. Aby wybrać nowy program
    należy ją czasowo lub trwale wyłączyć. Funkcja nie wyłączy się
    również w przypadku przerwy w zasilaniu energią elektryczną.

Jezeli czesto uzywasz programow z wysoka temperatura, to warto tez moze wybrac model pralki z podwojna szybka w drzwiczkach, zabezpieczajaca przed poparzeniem przy dotknieciu.
  • SterControl
    Jurek2805
    Level 21  
    raton laveur wrote:

Jezeli czesto uzywasz programow z wysoka temperatura, to warto tez moze wybrac model pralki z podwojna szybka w drzwiczkach, zabezpieczajaca przed poparzeniem przy dotknieciu.

To rozwiązanie zastosowano w Electroluksach jeszcze 2 - 3 lata temu i polegało to na zamontowanej dodatkowej szybce z poliwęglanu z przodu okienka. Można czasem spotkać pojedyncze starsze modele Electroluksa zalegające w magazynach, lub nie sprzedane. Nowe modele mają szkło pojedyncze. Chyba, że są jakieś nowe z tym zabezpieczeniem których nie widziałem.
    raton laveur
    Level 19  
    Quote:
    Zimne drzwi (Ultra Cool Door)
    maja np. wyzsze modele Gorenje: WA64123, WA64143, WA65205, WA74123.
  • SterControl
    momawin
    Level 11  
    Raton laveur Dzięki za tak szybką odpowiedź. Takie zabezpieczenie mnie urządza jak najbardziej :D

Teraz muszę tylko zdecydować się na coś. Nie mam pojęcia nawet jakiej firmy pralkę bym chciała. Słyszałam, że Bosch'a są dobre, bo nie są głośne, są enegrooszczędne a w razie co to serwis też jest dobry. Co wy na to?
    raton laveur
    Level 19  
    Bosche owszem sa dobre (oprocz serii WAA, ktora jest nieudana), ale na wirowaniu SA BARDZO GLOSNE, mam Boscha WAE, stoi w piwnicy, ale jak wiruje, to go na parterze slychac, i to dobrze :twisted:
    A serwis tylko autoryzowany, wiec drogi, co prawda Bosche psuja sie dosc rzadko, ale czesci drogie. Niezle (i cichsze od Boschow) sa jeszcze pralki Electrolux, AEG, Gorenje z wyzszych serii (np. WA6xxxx, WA7xxxx).
    broncio
    Level 10  
    Witam wszystkich!

W sobotę padła nam 13 letnia praleczka Indesit.
    Przez trzy dni czytałem ten wątek.
    Dzisiaj dokonaliśmy zakupu po wizycie w czterech marketach i porównywaniu cen. W grę wchodziły pralki w kolejności AEG, Gorenje, Electrolux, Siemens, Bosch. Padło na Electroluxa EWF14470W. Zakupu dokonaliśmy w Euro. Cena 1349zł. Wiem, że można taniej w sklepach internetowych, ale zależało nam na czasie i skorzystaliśmy z oferty ratalnej bez żadnych kosztów.
    Wybraliśmy ze względu na cenę ( porównanie w marketach) i 5 letnią gwarancję.
    Dziękuje wszystkim za opinie i rady. Mam nadzieję, że nie będzie to zły wybór.
    darek1942
    Level 11  
    Witam
    Tak jak przedmówca noszę się z zakupem pralki i prawdopodobnie będzie to Electrolux EWF14470W.
    Co o niej sądzicie .Warto?
    Pozdrawiam
    momawin
    Level 11  
    A czy ktoś może coś powiedzieć o pralce Ariston AQXF 129 H/HA lub Ariston AQXXF 129 H/HA?
    Podoba nam się pod względem programów, zabezpieczeń, oszczędności itp. W sklepie ją polecają. Pytanie tylko jak jest faktycznie z jej używaniem.
    Jurek2805
    Level 21  
    [quote="Jurek2805"]
    raton laveur wrote:

. Nowe modele mają szkło pojedyncze. Chyba, że są jakieś nowe z tym zabezpieczeniem których nie widziałem.

Zapomniałem. Podwójne szyby mają jeszcze Aristony z serii aqualtis, niektóre Indesity i Electroluxy EWN 14991.
    broncio
    Level 10  
    darek1942 wrote:
    Witam
    Tak jak przedmówca noszę się z zakupem pralki i prawdopodobnie będzie to Electrolux EWF14470W.
    Co o niej sądzicie .Warto?
    Pozdrawiam

Pierwsze wrażenia po dwóch dniach użytkowania.
    Pralka bardzo dobrze zapakowana. Instrukcja nie jest najlepsza. Trzeba się wczytać.
    Pracuje w miarę cicho, chociaż pompa jest głosniejsza niż w poprzedniej pralce. Natomiast przy wirowaniu zdecydownia ciszej. Po wypoziomowaniu ani drgnęła na 900 obrotach. Na 1400 jeszcze nie próbowałem. Dużo przydatnych programów i czytelny wyświetlacz. Minusów jeszcze nie znalazłem.
    Promocja na 5 letnią gwarancję pralek Electoluxa z funkcja "Time Menager" trwa do 15.12.2008. Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę czy jest dołączona karta gwarancyjna i ulotka na przedłużenie gwarancji. Ja się musiałem upominać.

momawin wrote:
    A czy ktoś może coś powiedzieć o pralce Ariston AQXF 129 H/HA lub Ariston AQXXF 129 H/HA?
    Podoba nam się pod względem programów, zabezpieczeń, oszczędności itp. W sklepie ją polecają. Pytanie tylko jak jest faktycznie z jej używaniem.

Poczytaj wcześniejsze posty w temacie pralek Aristona. Tutaj nie są polecane.
    pawel699
    Level 11  
    Witam
    Po przegladnięciu wielu postów nie widziałem zbyt wielu złych opinni na temat firm elektrolux i gorenje ( być może jest to związane z ich mała popularnościa lu rzeczywiście są takie dobre nie wiem)
    Poradźcie który model wybrać? Chodzi o zywotność, jakość prania.

electrolux
    EWS10010W
    gorenje
    WS40109
    broncio
    Level 10  
    pawel699 wrote:
    Witam
    Po przegladnięciu wielu postów nie widziałem zbyt wielu złych opinni na temat firm elektrolux i gorenje ( być może jest to związane z ich mała popularnościa lu rzeczywiście są takie dobre nie wiem)
    Poradźcie który model wybrać? Chodzi o zywotność, jakość prania.

electrolux
    EWS10010W
    gorenje
    WS40109

Gdyby nie wyższa cena zdecydowanie wziąłbym Gorenje. Ale tylko polecane tutaj pralki z serii WA63... i wzwyż. Bierz Electroluxa.
    gregory500
    Level 10  
    siemensy WM 10e460 i pewnie inne np wm12e460 - siemens schodzi na psy. w tej pralce mozna wylaczyc wirowke - i co z tego , jak ona pomiedzy plukaniami wiruje sobie na 1000 obrotow, dopiero po ostatnim plukaniu nie wiruje. Wiec moj piekny sweterek na programie welna ulegl calkowitemu zniszczeniu. Na innych programach jest tak samo. normalnie chyba we wszystkich porzadnych pralkach wylaczenie wirowania jest calkowite, a tu prosze mozna sobie wylaczac. Ludzie nie kupujcie tej pralki. ciekaw jestem jak jest w innych modelach? Moja stara gracja byla o niebo lepsza?
    serwal4
    Level 10  
    Witam
    Niedawno poszła w domu pralka (Ariston AVTF129 jak dobrze kojarzę - zresztą drugi egzemplarz - 1. padł niedawno po zakupie i był wymieniany) a więc trzeba zanabyć nową...

Planowany jest zakup czegoś budżetowego, pralka ładowana od góry, max 1000 rpm, cena do 1000zł

Na chwilę obecną najbardziej przypasował model Polara - PTL 800/810, ew 1000.

Czy byłby to dobry wybór?
    Czy spojrzeć na coś innego?

Z góry dziękuje.
    Jurek2805
    Level 21  
    Zdecydowanie spojrzyj na coś innego. Najlepiej wybierz sobie jakiegoś ładowanego od góry Electroluksa. Nawet zupełnie prostego (np. EWT 10120W - to tylko przykład). Polar to tylko nazwa kojarząca się z nostalgicznymi czasami, kiedy we Wrocławiu produkowano polskie pralki. Teraz to taka tańsza marka Whirpoola będąca na rynku po to, żeby kupowali ludzie myślący, że to nasz wyrób będący kontynuatorem starych PS, Dian i Gracji. Zupełna pomyłka.
    momawin
    Level 11  
    Powiem szczerze, że przeczytałam posty z kilku ostatnich miesięcy i zgupiałam całkowicie :?
    Jedni piszą, że Bosche są ciche a inni, że wręcz odwrotnie :?
    Polecacie Bosche, Gorenje, AEG/Elektrolux no i oczywiście Miele.
    Na tą ostatnią mnie nie stać :cry:
    Czy możecie mi powiedzieć, która firma z tych pozostałych jest w miarę cicha (mam male dziecko, które ma nadwrażliwość słuchową :))
    agnieszka71
    Level 11  
    Momawin jak tak bardzo nie pili i pali zakup pralki, to poczekaj trochę, na dniach ma dojechać do mnie AEG Elektrolux 64840 i jak tylko podłącze to zaczniemy pranie. Ale to pranie totalne bo juz taka "góre" mam ;), i dam znać jak się sprawuje i czy cicha. Mojej córki prala Amica jak wirowała i prała nie budziła a jak tylko tv włączyłam to dziecko było juz po spaniu.
    lagarto
    Level 10  
    agnieszka71 wrote:
    Momawin jak tak bardzo nie pili i pali zakup pralki, to poczekaj trochę, na dniach ma dojechać do mnie AEG Elektrolux 64840 i jak tylko podłącze to zaczniemy pranie. Ale to pranie totalne bo juz taka "góre" mam ;), i dam znać jak się sprawuje i czy cicha. Mojej córki prala Amica jak wirowała i prała nie budziła a jak tylko tv włączyłam to dziecko było juz po spaniu.

Ja mam 62840 i jest cichutka. Chociaż po Indesicie każda pralka wydaje się cicha :)
    Ale naprawdę super cicho pracuje - prania nie słychać, wirowanie przy zamkniętej łazience też jest praktycznie niesłyszalne.
    Myślę, że będziesz miała takie same odczucia, bo nasze modele różnią się tylko prędkością wirowania. A tobie Momawin polecam coś z tej serii ..840
    Polinezzja
    Level 10  
    Witam, od kilku dni próbuję poczytywać ten wątek, gdyż przymierzam się do kupna pralki. Nie mogłam znaleźć tu opinii o pralkach LG i Samsung. Mógłby się ktoś wypowiedzieć, czy w ogóle warto brać te marki pod uwagę? Przyznam się, że rozważam je głównie ze względu na to pranie parowe i odświeżanie parowe. Będę wdzięczna za każdą opinię.
    Jurek2805
    Level 21  
    O Samsungach było. Przeszukaj wątek wraz z jego dwoma wcześniejszymi częściami.
    O LG też, tylko mało.
    Generalnie żadna rewelacja. Jednakże reklamują się mocno i uderzyły na nasz rynek, bo jeszcze 4-5 lat temu nikt ich w naszych sklepach nie widział i o nich nie słyszał chyba, że z jakiegoś prywatnego importu.
    Polinezzja
    Level 10  
    bardzo dziękuję za odpowiedź na mojego posta. Właśnie po raz kolejny przekopuję się przez te wszystkie części wątku. Generalnie bardzo kuszące jest to pranie parowe, a żadna inna marka oprócz LG i Samsunga chyba tego nie oferuje...Jurku, co masz na myśli mówiąc, że żadna rewelacja?

Dodano po 22 [minuty]:

Znalazłam taki oto model tej pralki parowej: Pralka LG WD 14440FDS
    Będę wdzięczna za zaopiniowanie
    Polinezzja
    Level 10  
    Nie ukrywam, że to pranie parowe mnie bardzo kusi. Jeszcze znalazłam taką: WHIRLPOOL STEAM 1200 WP. Ogólnie naczytałam się na tym forum, że Whirpoola nie polecacie i na początku w ogóle go nie rozważałam, ale tylko Whirpool, LG i Samsung mają funkcję parową, a Whirpool z tych trzech jest najtańszy. Doradźcie mi proszę, czy warto dopłacić do LG bądź Samsunga, czy lepiej wziąć Whirpoola i się modlić, by nie padł. Zdaję sobie sprawę, że żadna z tych firm, co wymieniłam nie jest niestety ideałem w pralkach, no ale może mi coś doradzicie :)
    airbites
    Level 22  
    Polinezzja kup WHIRLPOOL bo lepiej pierze niż Samsung czy LG.
    Polinezzja
    Level 10  
    Dziękuję za opinię. Czytam i czytam i już sama nie wiem, zgłupiałam od natłoku informacji. Może ktoś będzie miał ochotę mi pomóc. Zacznę od początku. Potrzebuję kupić zarówno pralkę jak i suszarkę. Zdecydowałam oddzielnie, gdyż z tego, co tu wyczytałam - tak lepiej. Ładowność 7-8 kg, ładowana z przodu, raczej nie mam większych ograniczeń gabarytowych, liczba obrotów 1000-1200 z możliwością regulacji koniecznie, funkcja łatwego prasowania, dodatkowe płukanie musi być, kontrola piany, kontrola czystości wody, te wszystkie zabezpieczenia przed zalaniem typu Aqua stop itp., opóźniony start, równomierne rozłożenie załadunku, waga, no i fajnie, by był jakiś program do ręczników i pościeli (w starej Polar włączałam gotowanie:). Napaliłam się do tego prania parowego...stąd analizowałam LG, Samsung i Whirpool, ale jak będzie trzeba to zrezygnuję :( - w parowym podoba mi się to, że podobno ciuszki wychodzą prawie niepogniecione no i jeszcze można odświeżać i prać poduszki, pluszaki itp. A może suszarka będzie miała coś w rodzaju odświeżania parą, bądź ciepłym powietrzem? - jak walnęłam głupotę, to powiedzcie, nie znam się na tym :). Ogólnie pralka ma być już z tych lepszych. Co do suszarki nie mam specjalnych wymagań - zdam się na Wasze rady - tyle tylko, żeby miała taką samą ładowność jak pralka - z oczywistych powodów. Proszę pomóżcie mi coś dobrać. Na pralkę i suszarkę razem nie chciałabym przekroczyć 3500zł, ale jeśli będzie to coś warte, to jeszcze ewentualnie te 500zł da się dołożyć.
    patryk0402
    Level 11  
    Polinezzja
    Zobacz nowe suszarki Electroluxa, z serii TM jak się nie mylę, chyba mają coś parowego :D Oraz chyba funkcję bezpogniecenia
    Polinezzja
    Level 10  
    Czytam i czytam i wiecie co?cholera człowieka bierze, że płaci się grube pieniądze na sprzęt, który jest w sumie loterią - padnie bądź nie - można tylko spekulować, co prędzej wysiądzie. Zastanawiam się, czy nie nadszarpnąć porządnie domowego budżetu i nie zainwestować w Miele. Najprostszy model pralki W 1614 można mieć za 3000zł, a ma wystarczająco dużo funkcji i podobno i tak lepiej pierze niż te przybajerzone kombajny, które niedługo będą potrafiły włączyć telewizor i chipsy przynieść, o ile nie wysiądą...do tego suszarka też Miele T 7744 C - ok 3 000zł. Odczuję to nieźle po kieszeni, ale przynajmniej za 3 lata nie będzie trzeba znowu wydawać kasy na nowy sprzęt. Już sama nie wiem. Poradźcie mi, czy warto, bo to nie lada wydatek - łącznie 6 000 na pranie - można spokojnie już dobrą pralkę i suszarkę kupić za 3000 a ja tu się rzucam na Miele. Czy te e modele na prawdę warte są tej kasy? A może tylko pralkę Miele, a suszarkę kupić najtańszą za 1 000zł i najwyżej jak padnie to wymienić (chyba przez 20 lat nie padnie więcej niż 3 razy ;) co sądzicie?
    EmilYo
    Level 1  
    Witam!
    Wertuję to forum od dwóch dni i nieźle zamieszało mi w głowie. Chcę kupić "slima" do 1500 zł i w chwili obecnej nie wiem co wybrać
    Stanęło na:
    Bosch WLX 20460/20461/2046KPL
    Gorenje WS 43121
    Electrolux EWS 12610W

Czy ktoś wie jaka jest różnica między modelami Boscha? Czytałem posty z próbami wyjaśnienia, ale dane techniczne tych pralek na stronie fabrycznej są identyczne.

W gorenje podobno jakieś małe przemioty mogą wydostawać się z bębna podczas prania i zdarzają się wycieki z szuflady, ale posiada blokadę przed dziećmi, zraszanie, jest cichsza no i 1200 obr. Bosch podobno też ma zraszanie, ale nie wiem czy każdy z tych modeli?

O elektorluxie nie wiem praktycznie nic?

Wiecie może jak jest z kosztami ewentualnego serwisu gorenje? Bo Bosch i elek z tego co wiem są drogie.

Proszę o konstruktywną dyskusję. Może ktoś z Was ma któryś z wymienionych modeli?
    broncio
    Level 10  
    Polinezzja niee wiem dlaczego się tak uparłaś na suszarkę. U mnie przy wirowaniu na 1400 niektóre rzeczy są prawie suche. Reszta schnie przez noc po wieczornym praniu.
    Może zainwestuj najpierw w dobrą pralkę z 1400 obrotami lub więcej. Jeśli stwierdzisz po jakimś czasie, że potrzebna Ci suszarka wtedy ją dokupisz.
    pawelira
    Level 16  
    broncio wrote:
    Polinezzja niee wiem dlaczego się tak uparłaś na suszarkę. U mnie przy wirowaniu na 1400 niektóre rzeczy są prawie suche. Reszta schnie przez noc po wieczornym praniu.
    Może zainwestuj najpierw w dobrą pralkę z 1400 obrotami lub więcej. Jeśli stwierdzisz po jakimś czasie, że potrzebna Ci suszarka wtedy ją dokupisz.

Myślę, że to dobra rada, ja tak zrobiłem kupiłem nowe miele
    Pralkę używasz często i zależy ci na dobrym praniu i długiej bezusterkowej eksploatacji
    Suszarkę ( przynajmniej ja) sporadycznie, bo latem suszę w ogrodzie a w zimie w kotłowni, bo jest tam ciepło i schnie moment
    Używam jej tylko jak pada deszcz albo potrzebuje jakiegoś ciucha na wczoraj, więc kupiłem używkę 3-letnię AEG kondensacyjną z paroma bajerami na allegro za 500 – na razie używam jej rok i jestem zadowolony
    Mario Zielak
    Level 1  
    EmilYo wrote:
    Witam!
    Wertuję to forum od dwóch dni i nieźle zamieszało mi w głowie. Chcę kupić "slima" do 1500 zł i w chwili obecnej nie wiem co wybrać
    Stanęło na:
    Bosch WLX 20460/20461/2046KPL
    Gorenje WS 43121
    Electrolux EWS 12610W

Ja kupiłem wczoraj w sklepie dla idiotów w Gdańsku Electroluxa EWS 12610W w promocji :)
    1290 zł + 30zł dostawa (taniej niż w necie).
    W innych sieciach kosztuje 1599zł + dostawa.
    Jeżeli masz gdzieś w pobliżu MM to możesz sprawdzić.