Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka myjkę ciśnieniową kupić 2014?

tasek 15 Wrz 2014 13:42 19446 400
    igorlo
    Poziom 1  
    Szukam opinii na temat myjki LAVOR BEST 28;
    Ciśnienie standardowe - 160 bar
    Przepływ wody - 510 l/h
    Silnik - 2800W
    Waga - 25kg
    mosiężna pompa.
    mosiężne elementy połączeniowe.
    Do zastosowań domowych, głównie mycie kostki, ścian domu, drzwi garażowych itp.
    Cena ok. 1200 -1400 (nowa)
    en.lavorwash.com/products/view/best-28#
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
    tasek
    Poziom 13  
    Panowie, jakie zabezpieczenie powinno być w skrzynce przyłączeniowej 220V w domu z bezpiecznikami żeby można było używać Nilfisk P 160 który ma silnik 3,3 kW? Czy bezpiecznik legrand B20A wystarczy?

Dla przykładu silnik 2,2kW w kompresorze na zabezpieczeniu B16A nie chciał wystartować i trzeba było kilka razy włączać, albo go przytrzymać na 3 sekundy. Na B20A startuje bez problemu!

Dodano po 15 [minuty]:

I pytanko do Panów serwisantów czy to prawda że w Kranzle np 1150, 1132 lubi jakaś sprężyna w pompie się zawieszać a koszt wymiany to coś 280zł?
    Brencik
    Poziom 26  
    C16A taki powinien być. B to za słabe na silniki, chyba że z softstartem.
    JACU626

Poziom 27  
    tasek napisał:
    I pytanko do Panów serwisantów czy to prawda że w Kranzle np 1150, 1132 lubi jakaś sprężyna w pompie się zawieszać a koszt wymiany to coś 280zł?

Ciekawa bajka jak ta o tym że Śnieżka brodę ma :) pozmieniaj jak Brencik radzi z A na B a główny na C i będzie bezproblemowo.

Ja pitole sprężyna za 270 zł :)
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
    Brencik
    Poziom 26  
    JACU626 napisał:
    Ja pitole sprężyna za 270 zł :)

Kto bogatemu zabroni :)
    tasek
    Poziom 13  
    Tak powiedział Pan z jednego ze sklepów Karchera z mojej okolcy cyt "Kranzle jest przereklamowane, jak chcecie kupcie 1132 lub 1150 tylko że tam lubi się zacinać jakaś sprężyna w pompie a wymiana to 280zł"
    Brencik
    Poziom 26  
    tasek napisał:
    Tak powiedział Pan z jednego ze sklepów Karchera

To zdanie wszystko wyjaśnia....
    JACU626

Poziom 27  
    tasek napisał:
    Tak powiedział Pan z jednego ze sklepów Karchera z mojej okolcy cyt "Kranzle jest przereklamowane, jak chcecie kupcie 1132 lub 1150 tylko że tam lubi się zacinać jakaś sprężyna w pompie a wymiana to 280zł"

Krosno - więc erpix lib victoria który to ???
    tasek
    Poziom 13  
    Vict.... najpierw namawiał na Karchera 7 że super itp, za jakiś czas stwierdził że HD bo 7 to dalej domówka, oczywiscie stihle, nilfiski, kranzle to lipa. Jak kupowałem swojego 5/15 to oczywiście cenę mieli z kosmosu więc kupiłem gdzie indziej. teraz dla kolegi z pracy szukamy coś fajnego bo starego hd 5/15 już nie ma tylko te kwadraciaki nowe i zdecydowalismy sie już na kranzle 1132 lub re 163 ew nilfiska p160 ale poszlismy do karchera jeszcze się rozglądnąć a tam stał taki podniszczony kranzle chyba do serwisu i jak wspomnielismy o 1132 to od razu wyszło że to lipa i gadka z ta sprężyną i namowa na karchera 7 bo w sumie to wystarczający i bądź tu mądry człowieku
    W karcherze denerwuje mnie to że co chwila coś zmieniają, co roku inne modele. Ale wydaje mi się że od karchera 7 to lepsze już będzie i stihl 163 i nilfisk p160, kranzle zachwalacie ale nie widzi nam się jakoś ten pistolet, taki jakiś jak od siekiery odrąbany
    JACU626

Poziom 27  
    To wszystko tłumaczy jak to vi... pistolet może i w kranzle od siekiery ale nie pęka w połowie jak w nilfisku lub stihlu. Plusem w jest w to że ma kranzle gwinty jak w karcherze i kupujesz bez problemu inny pistolet a węża zakuje ci każdy zakład co węże zakuwa. Karcher zmienia obudowy ale pierścienie tłoki czy zawory są takie same w myjce z 2014 roku jak w tej z 1994.
    tasek
    Poziom 13  
    Jacus czyli re 163 nilfisk 160 nie są złe tylko osprzet mają gorszy? Zostaje kranzle 1132 a z karchera w cenie do 2300 co możesz polecić? jest coś sensownego?
    musimy się na coś zdecydować wreszcie bo powoli robi się mętlik w głowie. Ja kupiłem hd 5/15 kolegę namówilem na re163, brat w końcu wybrał nilfiska 160 i zostaje jeszcze kumpel z pracy tylko on to już w ogóle nie jest zdecydowany co wybrać. Wiadomo wszystkie sprzęty chodzą aż miło tylko który na dłuższą metę będzie lepszy i tańszy w utrzymaniu?

Dodano po 6 [minuty]:

ps erpix i vict.... to jeden właściciel? Mnie w vict... wkurzyli jak kupowałem puzzi dalem zaliczki 1000 i czekałem prawie dwa tygodnie, a w końcu i tak okazało się że przepłaciłem. na dodatek chciałem ekstraktor ze starą ssawką i taki to mieli zamówić. W nowym modelu była inna ssawka ale w promocji dawali 5l koncentratu karchera do prania i odplamiacz i na dodatek był zestaw tańszy o 150zł. Co się okazało zamawiali gdzieś w Krakowie i przyszedł nowy model ekstraktora puzzi ze starą końcówką. Po prostu ktoś wymienił końcówkę piorąca w nowym zestawie i wyciągnął chemię . Straciłem całą chemię która była na promocji i przepłaciłem. Sam mogłem sobie przecież wziąć ten nowy model z promocji i dokupić starą końcówkę skoro mi odpowiadała
    JACU626

Poziom 27  
    Tasek kto ci powiedział że to jeden właściciel??? victoria to firma otworzona przez byłych pracowników erpixu towar biorą z aat-renkar z Krakowa. Nie mają zamienników bo nie mają z kąd wziąść w dobrej cenie. Erpix to partner Karcher a http://www.wera-serwis.pl/ to firma żony właściciela Erpixu tam kupisz i nilfiska i lavora. Co do cen to idź do Erpixu spytaj o Mateusza powiedz że skierował cię Jacek z Sandomierza i prosi aby zrobił ci dobrą cenę.
    tasek
    Poziom 13  
    Kurcze a ja cały czas opierałem się na Vic... bo miałem najbliżej do niej i myślałem że to to samo nie dam sobie głowy uciąć ale chyba w vict... sie tego dowiedziałem.
    Jutro jedziemy do turaszówki do erpixu może znowu przekonam sie do karchera bo ostatnio mam niesmak
    Czyli teraz juz wiem czemu KARCHER 7 jest niby lepszy od nilfiska p160 prawie bliźniaka re160 i kranzle 1132
    dzieki Jacus za sprostowanie

Dodano po 41 [minuty]:

na jakie modele zwrócić uwagę jacus? ten nowy kwadratowy 5/15 to to samo co mój półokrągły? Ponoć pozmieniali coś w środku? Kwota do max 2500zł

Dodano po 3 [minuty]:

patrzę pobieznie ale coś za 2600-2700 jest model 6/13 a kolega znalazł ten antracytowy 6/13 jeszcze starszy półokrągły z bębnem za 2690zł
    tasek
    Poziom 13  
    Kolega jednak nie wytrzymał i pojechał do ERPIX w Krośnie i kupił Karchera 7 oraz pianownicę PA. Mówi że jest mega zadowolony, dostał dobry rabat na myjkę i pianownicę. Dokupił jeszcze filtr do myjki 80 mikronów. Wystarczający jest taki filtr?
    Pozdrawiam Jacka i dzięki za porady
    delta6583
    Poziom 7  
    Witam,
    poszukuję myjki ciśnieniowej którą będę mógł myć różne maszyny rolnicze: ciągnik bizona i inne.
    Zastanawiałem się na czymś z stihl'a, albo karchera, no, jakoś nie mogę wybrać!
    Raddo
    Poziom 11  
    teraz na selgros24 można dorwać karchera za niecałe 530 zł netto plus dostawa gratis :) do bizona może nie da rady, ale samochodów czy mebli jak najbardziej :)
    tobago16
    Poziom 9  
    Rozważam zakup którejś z dwóch używanych myjek Karchera:

1. K.5.55 z aluminiową pompą. Cena 500zł

2. K5.70 MD aluminiowa pompa, gwarancja do lipca 2015, gwarancyjnie wymieniony spalony silnik. Cena 600zł.

Bardziej przekonuje mnie druga mimo interwencji serwisu. Dalej ma gwarancje. Mało jest opinii na jej temat i nie wiem co wybrać. K5.55 jest nawet chwalona.
    JACU626

Poziom 27  
    K 5.70 ma silnik komutatorowy przekładnie planetarną i nie ma pewności czy wytrzyma jedno mycie auta - to szajs jakich mało - czyli już wiesz co kupić
    tobago16
    Poziom 9  
    To starsza wersja - 5.55 (wnioskuje po symbolice) byłaby lepsza niż nowsza?
    Właściciel tej 5.70 mówił że silnik jest chłodzony powietrzem i trzeba robić częste przerwy żeby znowu go nie spalić. W 5.55 pewnie jest podobnie.
    Mariko12
    Poziom 9  
    Panowie , jaka jest grubość przewodu zasilającego w myjce Karcher HD 5/14 2.9 kW silnik ?
    Potrzebny mi jest przedłużacz , który da rade dzwignąć silnik, bo na tych zwykłych przedłużaczach korki wywala w domu , czy taki przewód o gabarytach 3x.25mm2 będzie ok ?
    Mariko12
    Poziom 9  
    Możesz podać jakis link na alllegro olx itp ?
    Przeszukałem allegro i tam tylko przewody sa max 2.5mm2 nic więcej ,
    jak te gniazdo przemysłowe wyglada ?