Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka myjkę ciśnieniową kupić 2014?

tasek 15 Gru 2014 23:18 15951 400
    Brencik
    Poziom 26  
    Jakie 70W? Dla 10A mamy 10A*10A*0,452Om=45,2W. Dla 20m 1,5mm2.
  • Sklep HeluKabel
    metylek
    Poziom 15  
    Skorzystalem z prawa Ohma, którego uczyłem się dawno temu w szkole. Nie wiem jak u Ciebie to było...
    Obliczenia dla 10A, 30mb kabla 1f (2 żyły) o przekroju 1.5mm2 (srednica ok. 1.4mm).
    Spadek napięcia ok 7V. Moc 70W.
    Co się niby nie zgadza?
    Brencik
    Poziom 26  
    metylek napisał:
    Co się niby nie zgadza?

Metry. Ja liczyłem 20m.
  • Sklep HeluKabel
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda
    metylek i Brencik - info/ uprzedzałem/ nie pozwolę na takie posty jakie piszecie, następny taki lub podobny i zablokuję konto na rok!
    maryann
    Poziom 37  
    Potrzebuję myjkę do mycia samochodu, chodników i elewacji domu; potem się zobaczy. Mam trzy, cztery typy:
    Karcher K2 Premium Car XL http://allegro.pl/myjka-karcher-k2-premium-car-xl-k2-k3-mega-zestaw-i4879395601.html
    NILFISK C120.6-6 http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-alum-pompa-120-nilfisk-c120-6-6-i4911043927.html
    HITACHI AW130 http://allegro.pl/aw130-myjka-hitachi-aw-130-bar-1600-wat-od-reki-i4853976842.html
    NAC 6230 T http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-nac-6230-t-moc-2000-w-gwarancja-i4862814047.html
    Trzy pierwsze ok. 550,-PLN, czwarty stówkę tańszy. Ten ostatni najlepiej wyposażony, ale mniej firmowy; choć nie mam złych doświadczeń z tą marką.
    Proszę o podpowiedzi fachowców- co wybrać? Czy jeszcze coś innego?
    marbla
    Poziom 15  
    Witaj.
    Z tego co napisałeś do twojej pracy najlepsza będzie maszyna z wyższym wydatkiem wody(przydałoby się z 800-900 l/h)
    Najlepsze parametry ma z tych przez Ciebie podanych HDS 798.

Nie napisałeś, ile masz do wydania,ale rozumiem , że interesują Cię głównie maszyny tańsze i używane.
    Po zakupie takiej myjki możesz liczyć się z kłopotami i kolejnymi wydatkami.
    Dlatego ważne jest abyś szukał jej u sprawdzonego sprzedawcy, który da ci pisemna gwarancję na działanie sprzętu.
    Warto w takim wypadku zapłacić więcej, aby uniknąć większych problemów.

Natomiast jeśli chodzi o problem z ciśnieniem wody na wejściu, to maszyna oczywiście powinna posiadać zbiornik buforowy.
    uhr
    Poziom 17  
    3/4 /5 brutto tys na wydanie nowej raczej nie kupie bo ceny pewnie wyższe?
    Krupinski co to za pompy?
    JACU626

Poziom 27  
    Do 5 tyś kupisz Karcher HDS 895s 895 meco lub 995 myjki na długie lata, uda się też kupić jakiegoś kranzla lub ehrle. Znajdzie się też dobry BKF lub protetica nie pakuj się tylko w nilfiska bo kiepsko wykonane ramy koroduję pękają i czesci do naprawy ceny mają z kosmosu.
    Szukaj myjki z silnikiem 1400 obrotów, wiadomo, że mniejsze obroty mniejsze zużycie materiałów.
    uhr
    Poziom 17  
    Mówisz o nowych czy używanych?
    1400 i mniej obrotów czy nie ma już mniejszych.
    tomeka88
    Poziom 2  
    Witam.
    Mam pytanie, zwłaszcza do użytkowników" JACU626" i "marbla" odnośnie używanych myjek KRANZLE
    Czy warto kupić coś takiego?
    Kranzle 1150T - 700zł

Kranzle 135 - 850zł

Kranzle T 160 - 1500zł

Kranzle 155 - 1400zł

Myjka używana była by głownie do mycia maszyn rolniczych, z prądem 3-fazowym nie ma u mnie problemu.

Dodano po 4 [minuty]:

Przepraszam za niekompletny link ale jako że to mój pierwszy post to nie mogę wklejać lików zewnętrznych.
    JACU626

Poziom 27  
    Po pierwsze pokasuj linki z portali bo będzie ban, po drugie nie wpisałeś z jakiego miasta jesteś a myjkę pasuje odebrać osobiście.

A teraz drobna uwaga odnośnie zakupu używanego sprzętu na portalach dla wszystkich.

Zaczarowany napis "GWARANCJA" pewna firma z Rzeszowa daje na używane urządzenia 18 a nawet 24 miesiące gwarancji. Jak to możliwe skoro na nowe jest 12?????? a bardzo prosto. Kupuje pan z miasta Stalowa Wola myjke HDS 895 m eco w Miliczu dostaje gwarancję 12 miesięcy po prostu rewelacja. Ale na tym sie kończy pada w myjce grzanie po 2 miesiącach dzwoni i co słyszy "proszę dostarczyć myjke do nas jeżeli uznamy reklamację naprawimy ją w ramach gwarancji lecz koszty transportu są po pana stronie". Koszt wysyłki myjki na palecie o wadze 190 kg dla Kowalskiego który nie ma umowy to powiedzmy 180 zł jak sie uda. Przesyłke musi pokryć więc jest to automatycznie 360 zł kosztów. Myjka trafiła do mnie diagnoza zabity syfem układ paliwowy, dysza do wymiany bo nie pyli wcale pompa i zbiornik do czyszczenia w sumie za wszystko człek zapłacił 150 zł.

Kolego Tomek88 jak możesz podjechać i sprawdzić myjkę to jak najbardziej te co podałeś są ok, zapytaj co obejmuje gwarancja i w jakiej formie ją dostaniesz - ustnie czy na piśmie.
    tomeka88
    Poziom 2  
    Akurat jestem z okolic Łomży i kawałek drogi bym miał choć jeśli mam płacić za kuriera 100 zł to wolę wydać na paliwo 150,poświęcić czas ale nie brać kota w worku.

Lepsza jedno czy trój fazowa?
    uhr
    Poziom 17  
    Dziś oglądałem MYJKA KARCHER HDS 895 S za 4500 brutto po przeglądzie wymiana uszczelnień w pompie.
    Warto tyle dać ? 6 miesięcy GW sklep 4 km ode mnie .
    Rok produkcji 2003
    breshnew
    Poziom 11  
    Pewnie warto, jeżeli jest rzeczywiście po remoncie to zawsze taki sprzęt będzie nie do zdarcia.
    ABSOLUTNIE WAŻNE: obowiązkowy filtr wody na wejściu !!!!!!!! Ja w moim widzę, ile piachu i rdzy idzie z rur. Jakby to poszło do pompy.....

Ja nadal używam mojego HD 6/13C - kupiony jako używany (2010 rok produkcji) za trochę ponad 1kpln i jestem mega zadowolony, bo za mojego życia chyba go nie zajadę.
    JACU626

Poziom 27  
    uhr napisał:
    Dziś oglądałem MYJKA KARCHER HDS 895 S za 4500 brutto po przeglądzie wymiana uszczelnień w pompie.
    Warto tyle dać ? 6 miesięcy GW sklep 4 km ode mnie .
    Rok produkcji 2003

Brać cena dobra.
    uhr
    Poziom 17  
    Partner Karcher sprzedaje więc chyba prawdę mówi
    Potrzebuje dłuższe lance 20m 30m uciągnie ? lepiej samą lancę targać niż cały sprzęt.
    dokupić dysze obrotową bo nie ma w komplecie ?
    Tylko te myjki mają już 12 lat po wymianie uszczelniaczy ma prawo jeszcze długo podziałać?
    Ten model to dobry wybór ? jak z awaryjnością wydajnością częściami?
    nasu
    Poziom 20  
    3 fazy gorąca woda to wszystko co trzeba Mam podobną HDS 790 C z 1993 tylko 300/750l/min w ubiegłym roku wymieniłem uszczelnienie wysokociśnieniowe i dokupiłem 20m przewodu do lancy, działa jak nowa. Można by jeszcze zaworki tłoczki. ale jak jest dobrze, to po co? Dysza obrotowa do zdzierania, do mycia lepsza jak dla mnie płasko-strumieniowa. Najważniejsze nie zamrozić
    uhr
    Poziom 17  
    Właśnie na zimę ponoć mogę zaląc ja petrygo i będzie zabezpieczona.
    Mówicie że za taki rocznik 4500 jest ok ?
    uhr
    Poziom 17  
    Dzięki wielkie jeszcze jedno pytanie obudowa przy kominie chyba była pęknięta została naprawiona żywica i pomalowana na górze na żółty kolor nie będzie to odchodzić po 2 dniach ? wizualnie z góry nic nie widać tylko od dołu
    Zladok
    Poziom 21  
    Witam Koledzy,
    przymierzam się do zakupu myjki ciśnieniowej i proszę was o poradę, którą myjkę wybrać?
    Myjka będzie mi służyła do mycia 3x samochodów ok. raz w tygodniu, myciu kostki brukowej 150m2 i tarasu przynajmniej raz w roku, myciu elewacji domu jednorodzinnego 350m2 raz na parę lat.
    Na chwilę obecną mam upatrzone:
    Karcher K7
    Nilfisk P160.2-15
    Karcher 7140 plus

Za Karcher K7 przemawiają całkiem niezłe parametry techniczne (mosiężna pompa, 160 bar, 600l/h, 3kw silnik) i najniższa cena ok. 1630 pln w wersji podstawowej (bez bębna), ok. 1800 pln w wersji z bębnem i 10m węża. Trochę razi mnie jakość wykonania i jakość plastikowej lańcy (podobno po jakimś czasie trzeba ją wymieniać, bo w środku wyrabia się plastikowa dysza).

Za Nilfisk P160 przemawiają bardzo dobre parametry techniczne (mosiężna pompa, 160 bar, 650l/h, 3,3kw silnik), 15m wąż, dobra jakość lańcy (w środku w odróżnieniu od K7 jest mosiężna). Na plus przemawia też chyba waga myjki, która przy podobnych parametrach do k7 jest o 7-8kg cięższa (domyślam się, że jest więcej metalu niż plastiku względem k7). Jak oglądałem na żywo - to trochę mnie zraziła jakość plastikowej obudowy samej myjki, która nie odbiegała znacząca od K7. Cena ok. 1920 pln, 5 lat gwarancji.

Za Karcher 7140 Plus przemawia to, że jest to myjka profesjonalna, jej jakość wykonania, mechaniczna regulacja ciśnienia, świetna jakość lańcy. Trochę obawiam się parametrów technicznych czy nie będą za słabe 140 bar, 480l/h, 2,7kw silnik. Cena ok. 2200 pln.

Bardzo proszę o wypowiedzi osób, które miały do czynienia lub słyszały z w miarę pewnych źródeł coś na tych myjek temat, niestety w sieci są informacje jedynie na temat K7, a chciałbym usłyszeć jak to wygląda względem tych pozostałych. Wszystkie myjki posiadają silniki wysokoobrotowe, wiec teoretycznie z ich trwałością powinno być podobnie.
    Z góry bardzo dziękuję za pomoc i doradzenie, mój maks. budżet to 2200 pln, używki nie wchodzą w grę.
    JACU626

Poziom 27  
    Polecam odwiedzić tę stronę jeżeli chodzi o nilfiska

https://www.nilfisk-alto.pl/pl/Sieć%20dilerska/Pages/default.aspx

Masz w Rumi przedstawiciela podjedź zapytaj czy ma serwis i jak to jest z 5 letnią gwarancją - z mojej wiedzy po ostatniej rozmowie z przedstawicielem NILFISKA 5 letnia gwarancja jest dawana tylko przez dystrybutora firmę KOELNER a nilfilsk od niej umywa ręce. I jak już wielokrotnie pisałem dostęp do części i ich ceny w naprawach pogwarancyjnych to porażka i dramat. Kranzle Ehrle i wszechobecny Karcher mają dostęp do części i co najważniejsze - powtarzalność - tak to nazywam. Pierścienie tłoki zawory są takie same w myjce z 1965 roku jak i w tej z 2015 roku, nie da się jej nie naprawić.

Co do parametrów nie patrz na to co pisze papier przyjmie wszystko a jak masz wątpliwości zapraszam nie utrzymasz w jednej ręce lańcy o ciśnieniu 150 bar a zobacz ile piszą sprzedawcy o myjce lavor 160 - ciśnienie 270 bar z dyszą rotacyjna - to chyba w barodzulach mongolskich. Raz podkęciłem ciśnienie na myjce do 310 bar l/h i zaczeło mnie przesuwać po posadzce a waże ponad 100!!!! Producenci zgodnie z normami UE podają max ciśnienie myjek domowych - przy którym następuje wyłączenie myjki podczas gdy robocze ciśnienie oscyluje pomiędzy 75 a 120 bar.

Wracając do kupna weź 7140 a będziesz miał myjke na 15 - 30 lat i pewność że ma te 140 bar.
    jara200
    Poziom 10  
    Witam, może mi ktoś napisać, jaka jest różnica miedzy myjką k 2.39, 2.75, 2.98. I którą wybrać. Z góry dziękuję, pozdrawiam.
    Zladok
    Poziom 21  
    Dzięki serdeczne JACU626 za odpowiedź.
    Tak też myślałem z tym Nilfiskiem, bo tylko jeden sprzedawca oferuje 5 lat gwarancji, reszta 2 lata lub 1 rok w przypadku FV.
    Wcześniej miałem Bosch Aquatak 110 Plus - to tylko do spłukiwania samochodu starczało.
    Ostatnio od szwagra pożyczałem Karcher K5 Premium, ciśnienie już było zdecydowanie lepsze niż w Bosch, ale i tak na kolana nie powalała (i ta lańca plastikowa), stąd te moje wątpliwości co do 140bar HD 7140.
    Chyba się skuszę jednak na 7140
    jara200
    Poziom 10  
    Witam.chciałbym kupić karchera.Zastanawiam się nad 3 modelami,ale nie wiem jaka jest różnica miedzy nimi. Chodzi mi o modele 2.75, 2.39 oraz 2.98,który z nich wybrać??z góry dziękuje za odp.pozdrawiam
    Maciek051996
    Poziom 27  
    Do czego będziesz używał tej myjki?