Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka myjkę ciśnieniową kupić 2014?

tasek 27 Mar 2014 18:48 27120 400
Bosch
    spychool1
    Level 10  
    Chciałbym kupić myjkę wysokociśnieniową do 300-400 zł im taniej tym lepiej. Myjka ma słuzyć do mycia auta raz na kiedyś, i do umyci betonowego płotu ok. 50m oczywiście nie na raz. Także męczona za bardzo nie będzie, ale żeby wytrzymała chociaż ze 2 lata. No i obowiazkowo żeby miala, albo w cenie sie mieściło dozownik do piany
  • Bosch
    panpepe
    Level 9  
    Na pewno się nie zawiedziesz mi już trochę czasu służy i odpukać nic się nie dzieje a nieraz trochę czasu się schodzi aby domyć siding na całym domu.
    jammmo
    Level 14  
    witam, prosze o opinię , mam zamiar kupić myjkę do potrzeb domowych , mycie 2 samochodów oraz ze 2x do roku 120 m/kw kostki brukowej .Początkowo myślalem o myjce karcher k 5.700 lub nilfisk E130.2 -9 , lub E 140.2 ale po rozmowach w jednym serwisie w Szczecinie , który serwisuje wiecej marek , zdecydowanie odradzali te modele ze względu na brak częsci i problem z serwisem ( nilfisk) a karcher podaje że w modelach powyżej K 5 ma pompy alu a po prawdzie to aluminium z plastikiim nawet nie zrobią całej aluminiowej za kasę 1300 zł i polecili markę COMET , jakościowo nieco lepsze podobno jak karcher oczywiście w tym przedziale cenowym i po wertowaniu ofert tego modelu jestem sklonny wybrać model KL 1600 z mosiężna pompą 150 bar , czy mógłby ktoś opisać swoją opinie na temat tych myjek marki COMET, pozdrawiam.
    JACU626

Level 27  
    jammmo wrote:
    a karcher podaje że w modelach powyżej K 5 ma pompy alu

W starej serii k5700 i innych tak było w nowych k-5 jest pełne aluminium bo to stara seria k-6 której obecnie nie ma. Comet to niezłe włoskie myjki których dystrybutorem na Polskę jest Hydroflex z Głogówka. Myślę że z myjki będziesz zadowolony jednak przeczytaj dokładnie otrzymaną gwarancję, powodem dla którego ich nie sprzedaję jest brak jednolitej na "piśmie" gwarancji importera i przerzucenie jej na sprzedawcę.
  • Bosch
    wojtasdw
    Level 14  
    Quote:
    W starej serii k5700 i innych tak było w nowych k-5 jest pełne aluminium bo to stara seria k-6 której obecnie nie ma

dokładnie i do tego te starsze głowice niby aluminiowe z kompozytem w środku nie są już dawno produkowane a wszystkie nowe zamienniki są już z pełnego aluminium.
    jammmo
    Level 14  
    Dzięki JACU626 , to skoro są pompy już całe alu w k 5 to jaki model na dzień dzisiejszy jest godny uwagi i co sądzisz o tych myjkach, ? co w ogóle byś sam wybrał dla siebie z tych modeli ; karcher czy comet .Za tą comet według mnie ,przemawia ta mosiężna pompa no i cena 1400 zł, bo w karcherach podobno za model z mosiężną głowicą nie pompą trzeba dać około 2000zł.No ale ja nie znam marki comet wcale tyle tylko , że mi ją polecają i dlategosię pytam fachowców . Nie wiem też jak z wytrzymałościa reszty , oprócz pompy w tej myjce tzn. wytrzymałość wyposarzenia ,lance, węże itp. podobno mocowania lanc mają mosiężne i oblewane plastikiem a w karcherach sam plastik , pozdrawiam
    JACU626

Level 27  
    jammmo wrote:
    a w karcherach sam plastik

W serii 2.. tak w wyższych mosiądz

Jak byś poczytał wczesniej to wolałbym używanego hd ale jak nowe to wolałbym K5 popatrz ile jest akcesorii do tego na necie, lańc pistoletów węży od oryginałów po zamienniki. A znajdź coś co podejdzie ci do cometa.
    jammmo
    Level 14  
    dzieki za rady ,też brałem pod uwagę używki te profesjonalne ,jak bym trafil coś dobrego z modelu HD to może sie skuszę, dzoniłem nawet do przedstawiciela karcher w Świlczy k/Rzeszowa i mówił ze takie myjki uzywane ma po około 1000 zł ,podobno po kapitalnym remoncie które robią ???? tylko akurat brak na stanie . Z tego co piszesz to przekonałeś mnie z powrotem do karchera , którego brałem pod uwage od początku ale przestraszyłem się tych pomp alu-plastik .

Dodano po 23 [minuty]:

JACU626 a który model z tych serii k5 byś polecił ,czy brać tą k.5.700 myślałem o niej ze względu na bęben do zwijania węża , czy może jakiś inny polecasz z serii k 5. Powiedz jeszcze taką sprawę, pytałem o tę myjkę niedawno w serwisie karchera w Krośnie , oni też sprzedają tam myjki , ale odradzał te ze zwijakiem i polecał tą k 5.600 podobno to samo ,ale mówił że te ze zwijakiem mają inny wąż ciśnieniowy i że jak pęknie lub się uszkodzi to go nie można zarobić tylko trzeba zmienić cały a te drugie nie , jak to jest naprawdę?
    JACU626

Level 27  
    K 5700 i 5600 to stare modele (pompy alu-best) wejdz na www.karcher.pl nowe modele z pompami z k6 maja nazwy k5 komparkt, premium auto itp. Co do pana ze to polecam poszukać pewnego rzeszowskiego forum o nim bo jest znany z niezbyt dobrej strony. mnie tylko zastanawia jakim cudem u niego gwarancja na używkę jest 18 miesięcy podczas gdy na nowe profesjonalne urządzenie karcher daje rok????????????? i jest to gwarancja " na gębe"
    -Yaro-
    Level 9  
    JACU626 wrote:
    K 5700 i 5600 to stare modele (pompy alu-best)

Są to dobrej klasy myjki i pompy, warto nim się przyjrzeć bliżej?
    pershing186
    Level 1  
    Witam, noszę się z zamiarem nabycia drogą kupna karchera hd 5/17 c plus professional. W castoramie widziałem go za 3952zł natomiast na allegro można go dostać za 2900. Czy ktoś mógłby mi coś powiedzieć o tym sprzęcie ? Jak się sprawuje. Na stronach karchera jest raczej nie dostępny.
    Proszę o jakieś porady i pozdrawiam:)
    martine1
    Level 9  
    Witam na forum. To mój pierwszy post. Proszę o pomoc w wyborze myjki ciśnieniowej do 500 zł. Są dwa typy
    1. Nilfisk c120.6 468zł. 5 lat gwarancji Castorama
    2. Black Decker pw1700 349zł. Castorama
    Myjka używana będzie na działce. Auto, drewniany taras i domek, kawałek chodnika, meble ogrodowe, rynny, oczywiście tylko sezonowo. Nie chcę płacić 800-1000 zł. Za coś czego nie wykorzystam. Proszę o pomoc w wyborze i pozdrawiam.
    martine1
    Level 9  
    Witam wszystkich na forum. Problem jak w temacie. Proszę o pomoc w wyborze myjki. Oba modele dostępne w Castoramie
    Nilfisk C120.6 468 zł. i 5 LAT GWARANCJI
    Black Decker PW1700 349zł.
    wybór padł n te modele, ponieważ nie mam większego budżetu, a i wykorzystanie nie będzie w ciężkich warunkach. Główne prace to:
    auto
    drewniany domek z tarasem ok. 24m.2
    Kawałek chodniczka
    płotek
    ogólnie prace na działce rekreacyjnej. Pytałem wcześniej podpinając się pod temat sprzed kilku lat ale nie było odpowiedzi. Proszę o pomoc i pozdrawiam
    lesnik792
    Level 10  
    Własnie też się zastanawiam nad tym Black&Deckerem. Pomożecie Panowie? :)
    tasek
    Level 13  
    Cześć orientujecie sie dlaczego karcher tak podniósł ceny? Dlaczego i czy zapowiada sie spadek? W salonie firmowym ze zniżką ceny do wzięcia:
    HD 5/15 C 2700zł
    puzzi 100 2600zł
    puzzi 8 1980zł

Chciałem kupić puzzi 8 ale przy takich cenach to mi sie odechciało. Na alledrogo taniej o 300-400zł ale tam boje się kupić
    wojtasdw
    Level 14  
    Jak najbardziej co roku coś drożeje, i dawno nie słyszałem aby ktoś obniżył ceny a na pewno nie w tym chorym kraju :D
    martine1
    Level 9  
    Witam. Ponownie proszę o pomoc w wyborze myjki pomiędzy:
    Black Decker PW 1700 i Nilfisk C120.6
    Może kotoś chce pomóc? Zastosowanie jak kilka postów,w w,wcześniej.
    tasek
    Level 13  
    Jak już to z tych dwóch tylko Nilfisk
    ale ja bym już dołozył do stihl RE 98 za 600zł

Dodano po 1 [minuty]:

Napięcie sieciowe V/Hz 230
    Moc kW 1,7
    Ciśnienie robocze bar 10-110
    Min. wydajność pompy l/h 380
    Maks. wydajność pompy l/h 440
    Maksymalne ciśnienie bar 1) 120
    Maks. temperatura wody zasilającej °C 40
    Długość przewodu wysokociśnieniowego m 6
    Ciężar kg 16,2

Dodano po 44 [sekundy]:

nawet waga mówi sama za siebie, jest 10kg cięższy

Dodano po 8 [minuty]:

panowie porównajcie mi te dwie myjki
    NILFISK P 150.2-10
    RE 128 PLUS
    Chodzi mi o trwałość, niezawodność, dostęp do części na przyszłość, serwis
    LUKATINIO
    Level 1  
    Witam.Jestem nowy na forum i to będzie mój pierwszy wpis jak i zakup myjki ciśnieniowej i nie wiem co kupić. Sume jaka chce przeznaczyć to miedzy 1100zł a 1400zł i wacham się miedzy zakupem Stihl RE128 Plus,KARCHER K4,czy może coś z Makity w tym przedziale. Myjke bedzie wykorzystywana do mycia ogrodzenia z klinkieru ,elewacji domu,kostki brukowej oraz samochodu.Prosze was o opinie lub porady i z gory dziekuje.pozd
    tasek
    Level 13  
    Witajcie czy Nilfisk Alto P 160.2-15 X-TRA ma ceramiczne tłoki?
    martine1
    Level 9  
    Dzięki za odpowiedź. Czytałem o tym Stihlu RE 98 i piszą że to jest produkt Nilfisa robiony dla stihla a części zaminne bardzo drogie i ciężko się gada z servisem. Natomiast Nilfisk nawet jak padnie gwarancja 5 lat i servis błyskawiczny nie mówiąc że bezproblemowy. Sprzęt będzie używany sporadycznie bez dużego obciążenia.
    tasek
    Level 13  
    czy ja wiem czy z serwisem stihla się cięzko rozmawia? Akurat ja doświadczyłem w Krośnie bardzo miłego podejścia serwisu do klienta i nawet powiedzieli co i jak mam sam zrobić zgodnie z serwisówką. Polecam z czystym sumieniem
    martine1
    Level 9  
    Zastanowię się. Jest teraz na Allegro za 400zł. Podobno używana kilka razy. Może taką opcję wezmę pod uwagę, lub zostanę przy tym Nilfisku.
    marek 1871
    Level 15  
    Śmiało polecam RE98. Na pewno lepsza od podstawowych wersjii serii K Karcher a cena podobna. Zwróć uwagę na wagę tego Stihla - jest solidna. Autoryzowanych serwisów Stihla jest masa więc ktoś kto napisał negatywną opinię miał pewnie okazję trafić na ten gorszy. Ja też przerabiałem temat serwisu gwarancyjnego Stihla w Krakowie i mam dobre zdanie.
    tasek
    Level 13  
    Ci co mówią że myjki stihkla są złe to albo w ogóle nie mają myjki tej firmy albo zajmują się sprzedażą lub serwisowaniem karcherów
    Tylko niech przyznają się jak niezawodne są te myjeczki na K... kolega ma najmniejszego stihla od 10 lat i bez awarii do teraz
    Sam miałem ze 3 małe karchery które padały po 3-5 lat, fakt były z plastikowymi głowicami ale fakt to fakt. Skoro to taka lipa to po co karcher to produkuje? Stihl przynajmniej zaczyna od aluminium
    wojtasdw
    Level 14  
    tasek wrote:
    Skoro to taka lipa to po co karcher to produkuje?

Po to żeby każdy "mądry" kupił sobie w castoramie (itp) "niezawodne urządzenia" w tanich pieniądzach, z myślą że będzie na wieki.
    tasek wrote:
    Ci co mówią że myjki stihkla są złe to albo w ogóle nie mają myjki tej firmy albo zajmują się sprzedażą lub serwisowaniem karcherów

Nie jestem zwolennikiem żadnego urządzenia produkowanego taśmowo i sprzedawanego w sklepach "dla ludu". Bo jeśli taniej się nie da to już gorzej chyba być nie może.
    tasek wrote:
    Sam miałem ze 3 małe karchery które padały po 3-5 lat

No to gratuluje konsekwencji - nie zapłacisz przy zakupie to dopłacisz przy naprawie, albo kupisz nową...Zamiast tej czwartej co kupisz (lub kupiłeś), cieszyłbyś się pewnie czymś bardziej sensownym i nie zastanawiał się co kupić równie taniego żeby nie wyszło jak zawsze.
    JACU626

Level 27  
    tasek wrote:

Jeden lubi zapach fołków drugi kiszonych ogórków trzeci jak mu nogi śmierdzą a idąc do sedna to mam autoryzację stihla i powiem że modele poniżej 143 mają silniki z otwartymi uzwojeniami a naprawa ich to koszmar nie wspomnę o cenach części. Stihl 98 do 128 dla mnie nie mają ani ciśnienia ani wydajności.

Dla zwolenników nilfiska polecam wejście na stronę https://www.nilfisk-alto.pl i odnalezienie tam polecanych w poprzednich postach modeli.

ogłoszenie :) kupię śrubę bloku regulacji ciśnienia do nilfiska z castoramy c120.1 w przystępnej cenie - mam trzy takie do naprawy :)