Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka myjkę ciśnieniową kupić 2014?

14 Lut 2014 19:59 20190 400
  • Poziom 13  
    Poprzednie posty.

Panowie dalej mam dylemat z myjką. Odstawiłem jej zakup na chwilę, ale ta chwila juz minęła i w nast tygodniu chcę ja kupić. Będę mył 3 auta tygodniowo i raz na jakis czas elewację.

Moje typy to

HD 5/11 C za ok 1800zł
    HD 5/15 C za 2288zł
    i nie wiem dlaczego wciskany przez sprzedawcę za kazdym razem K 7,77 za 2025zł

Nie mam wyrobionego zdania ale ta K 7 za 2 tyś i pistoletem z plastiku mi sie nie widzi jakoś, wydaje mi sie że zrobiona bardziej na wygląd ale sprzedawca twierdzi że lepsza od 5/11 i 5/15 bo ma wydajność lepszą i coś tam jeszcze innego
    Nie chcę przepłacać zbednie, tylko chcę miec myjkę raz dobra i cieszyć się z mycia bo kocham dbać o autko (lubię autodetaling). Między 5/11 a 5/15 jest prawie 500zł różnicy, inni za tą różnicę myjki kupuja i chwalą. Inny sklep poradził żeby kupic 5,55 za 900zł i będę zadowolony.
    Proszę specjalistów aby wypowiedzieli sie o plusach i minusach powyzszych modeli i porównali je do moich zastosowań. Może faktycznie HD to mój wymysł i jest coś do ok 1200zł co dobrze myje i posłuży mi z ładnych kilka lat
    Pozdrawiam
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 26  
    JACU626 napisał:
    parametry jak z kosmosu 2600 wat mocy i ciśnienie 200 bar!!!!!!!

No jak mój kolega ma kino domowe z biedronki za 300zł i ma 2000W (na naklejce :) )

• Poziom 27  
    tasek napisał:
    Może faktycznie HD to mój wymysł i jest coś do ok 1200zł co dobrze myje i posłuży mi z ładnych kilka lat
    Pozdrawiam

Weź 5/15 to myjka dostępna i w marketach i sieci karchera 5/11 to myjka robiona pod zapotrzebowanie marketów. Powiem ci dlaczego sprzedawca chce ci sprzedać domówkę, za chwilę wrócisz aby kupić dyszę bo się wyrobiła, wąż bo się przetarł, pistolet bo pękł. Nazywa się to ciągłością sprzedaży a po 3-4 latach usłyszysz w tym samym markecie że nie kalkuluje się naprawiać lepiej kupić nową. Taka jest dziś polityka koncernów aby nie robić nic trwałego dlatego powstają dwie serie domowe i profesjonalne. Zapytaj tego sprzedawcę co poradzić na kamień który masz w wodzie zaproponuje ci filtr do wody karchera - to autentyczny przypadek. Tylko jak filtr z siatki zatrzyma rozpuszczone w wodzie minerały które widać dopiero po odparowaniu wody???

Tasek kup HD a będziesz miał przyjemność z mycia a nie obowiązek, a że jesteś z Krosna idź do erpixu zapytaj tam o Mateusza powiedz że przychodzisz z polecenia Jacka z Sandomierza i chciałbyś dobrą cenę.
  • Poziom 13  
    Dzieki sliczne JACU626 kupię HD 5/15
    Ps wystarczy jak kupie sam filtr pod przyłącz wody? jakiś model filtru mam wybrać żeby kitu nie dać sobie wcisnąć?
  • Poziom 10  
    Dodano po 9 [minuty]:

JACU626 napisał:
    Kupić to jedno

http://www.nilfisk.pl/Info/AfterSalesService.aspx

Zadzwoń zapytaj o obsługę pogwarancyjną a będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie.

Dzwoniłem zarówno sprzedaż jak i usługa serwisowa gwarancyjna i pogwarancyjna przeniesiona jest na dystrybutora czyli sprzedawcę - reasumując chcesz mieć problem kup myjkę firmy NILFISK[/quote]

Proszę was jeszcze o ustosunkowanie się do tej wypowiedzi sprzedawcy

Witam
    Przy zakupie na paragon jest 5 lat gwarancji
    Przy zakupie na FV jest 2 lata gwarancji
    Dystrybutorem marki nilfisk w Polsce jest firma Koelner
    Serwis gwarancyjny jak i po okresie gwarancji jest we Wrocławiu
    Gwarancja jest "Door too Door"
    Na karcie gwarancyjnej jest numer telefonu pod którym zgłasza Pan awarię i serwis "koelner" wysyła do Pana kuriera po naprawie do Pana odsyła. W okresie gwarancji kurier i naprawa są na koszt serwisu. Po okresie gwarancji zarówno kurier jak i koszt naprawy są na Pana koszt.
    Pozdrawiam.

Decydować się jakie macie zdanie na temat tej myjki

• Poziom 27  
    Nie umiem odpowiedzieć na twoje pytanie ale Nilfisk ma siedzibę w Pruszkowie oto strona

http://www.nilfisk-alto.pl/About,_,Nilfisk-ALTO.aspx

Natomiat koelner to dystrybutor wielu marek a to strona i nie ma tam nic o serwisie nilfisk

http://www.koelner-befestigung.de/c?lang=pl&mod=company&c=1&p1=1

a tu lista oferowanych przez nią produktów

http://www.koelner-befestigung.de/c?lang=pl&mod=products&c=1

Reasumując to co napisane koelner bierze myjki z nilfiska na markety i je serwisuje a nilfisk od tak sprzedanych maszyn umywa ręce.
  • Poziom 10  
    Czyli co kupować, czy może jedna jakiś Karcher jeśli tak to który?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    darek505 napisał:
    Dodano po 9 [minuty]:

JACU626 napisał:
    Kupić to jedno

http://www.nilfisk.pl/Info/AfterSalesService.aspx

Zadzwoń zapytaj o obsługę pogwarancyjną a będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie.

Dzwoniłem zarówno sprzedaż jak i usługa serwisowa gwarancyjna i pogwarancyjna przeniesiona jest na dystrybutora czyli sprzedawcę - reasumując chcesz mieć problem kup myjkę firmy NILFISK

Proszę was jeszcze o ustosunkowanie się do tej wypowiedzi sprzedawcy

Witam
    Przy zakupie na paragon jest 5 lat gwarancji
    Przy zakupie na FV jest 2 lata gwarancji
    Dystrybutorem marki nilfisk w Polsce jest firma Koelner
    Serwis gwarancyjny jak i po okresie gwarancji jest we Wrocławiu
    Gwarancja jest "Door too Door"
    Na karcie gwarancyjnej jest numer telefonu pod którym zgłasza Pan awarię i serwis "koelner" wysyła do Pana kuriera po naprawie do Pana odsyła. W okresie gwarancji kurier i naprawa są na koszt serwisu. Po okresie gwarancji zarówno kurier jak i koszt naprawy są na Pana koszt.
    Pozdrawiam.

Decydować się jakie macie zdanie na temat tej myjki
    [/quote]
    Kolego nie opowiadaj bzdur!
    Po pierwsze marka nilfsk ma 3 brandy
    Advance
    Cfm
    Alto

Brand mający w ofercie myjki to właśnie ALTO jako ciekawostka ALTO wchłąneło markę myjek WAP.
    Drystrybutorów sprzętu ALTO jest wielu tak samo jak w pozostałych brandach Nilfiska

A na zakonczenie dwa słowa do kolegi JACU626, nie wspomniałeś jeszcze o marce portotecnica, a to bardzo dobry włoski sprzęt, który też jest dostępny w Polsce pod różnymi nazwami i kolorami ;)

• Poziom 27  
    adam9010 napisał:
    A na zakonczenie dwa słowa do kolegi JACU626, nie wspomniałeś jeszcze o marce portotecnica, a to bardzo dobry włoski sprzęt, który też jest dostępny w Polsce pod różnymi nazwami i kolorami

Bo jest ich mało a przeważnie czerwony na pompach intermumpa robiłem taka myjkę ze dwa razy. Jedna z nazw to JOLLY robiona np na Chorwację.
    Ale gdzieś tam napisałem że jest wiele firm które składają myjki i inne urządzenia z markowych podzespołów. Jest jeszcze Duńska CLENA która składa myjki na pompach HOWK z USA i wiele innych ale to nie półka cenowa na rozważania w tym temacie.

Dodam także iż moje opisy wynikają z moich doświadczeń nabytych przez lata podczas serwisowania i każdy może się z nimi nie zgodzić i nikt mi za co to napisałem nie zapłacił :) a piszę to aby pomóc innym w wyborze myjki.
  • Poziom 9  
    Kolego źle mnie zrozumiałeś, bo to nie były pretensje w Twoją stronę ;)
    Chciałem tylko dodać że mamy też na rynku portotecnice z dobrymi pompami w czerwonych i zielonych obudowach.

• Poziom 27  
    Spoko, ja tez nie z obrażenia się napisałem. Dziś był klient który naprawiał K 5.55 zgodnie z moimi poradami z innego postu, niezłą minę miał jak pokazałem mu że to ja napisałem. Poległ przy zaworze regulacji bo zabrakło mu koncepcji i narzędzi do wyjęcia go.
  • Poziom 9  
    Bo nie oszukujmy się, od takich napraw są serwisy :)
  • Poziom 8  
    Panowie, być może uznacie to pytanie za niezasadne, ale zaryzykuję. :-P

Jeśli kupię myjkę ciepłowodną, która ma w obudowie pojemnik na detergent (5 litrów) i jeśli ustawię pobór z tego pojemnika, to będzie działać jak pianownica, zgadza się?

To będzie moja pierwsza myjka i nie wiem jak to działa w praktyce
    Czy żeby osiągnąć efekt super gęstej piany (oczywiście mając dobrą chemię), to ten zintegrowany zbiornik właśnie temu służy, czy będę musiał dokupić pianownicę i podłączyć ją do lancy?

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam
    Jako zupełnie zielony w temacie mam pytanie do specjalistów.
    Czy wymienione niżej myjki są godne uwagi, którą byście polecili, czy są to jakieś starocie (promocja), czy szukać kupić coś innego w tej cenie lub taniej (max. 1000 zł)
    Przeznaczenie: samochód, rowery, meble, narzędzia ogrodowe.

K 4.80 MD Alu
    K 4.00 EcoSilent
    K 3.800 eco!ogic

Z góry dzięki za wszelkie porady.

• Poziom 27  
    KubasKamil napisał:
    czy będę musiał dokupić pianownicę i podłączyć ją do lancy?

Tak uczynić będziesz musiał :)

jazz3 napisał:
    K 4.80 MD Alu - pompa ok ale silnik szajs total czytaj komutatorowy
    K 4.00 EcoSilent - silnik chłodzony wodą jak nie przemrozisz to niezła myjka jak przemrozisz głowice drogie
    K 3.800 eco!ogic
    - jak 4.00
  • Poziom 2  
    JACU626 serdeczne dzięki. Możesz jeszcze łopatologicznie napisać jak unikać przemrożenia.

Dzięki już doczytałem i wszystko jasne :D
  • Poziom 8  
    JACU626

Możesz to uzasadnić? :-)
    To po co w takim razie jest ten zintegrowany zbiornik? On tworzy kiepską pianę i nigdy nie zastąpi pianownicy przy lancy?

• Poziom 27  
    Piana powstaje z mieszaniny wody z płynem + powietrze, z samej lańcy leci woda z płynem. Ni jak ma się to do wytworzonej piany z pianownicy która tworzy kilkumilimetrową pianę trzymającą się na powierzchni.
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich. Czy moglibyście mi doradzić jaką myjkę ciśnieniową kupić. Zamierzam jej używać do mycia samochodu i raz do roku 30 m2 oraz 20 metrów ogrodzenia. Co powiecie o czymś takim:
    BLACK&DECKER Myjka ciśnieniowa 1400W model PW1400TDK za 270 zł,
    KARCHER K 2.325 T50 za 390 zł a może coś innego polecicie tak do 400 złotych.
  • Poziom 8  
    JACU626, dzięki za pomoc.

Napisz mi jeszcze, czy masz jakieś zdanie o myjce ciepłowodnej OLEO-MAC PW 300 HC.

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam
    zajrzyjcie prosze na strone internetowa
    www karcher-partner pl
    slyszelsicie cos o tej firmie? Sprzedaja myjki za pol ceny, to raczej jakis przekret.
    Prosze o informacje
    Pozdrawiam
    Hugo

• Poziom 27  
    Hugo obserwujemy to stronę z kolegami i zastanawiamy ile ludzi się natnie. Nie ma tam numeru telefonu nipu regonu. To już 4 podejście tych samych oszustów ostatni adres podany na stronie był w Krośnie a ip strony wskazywały na Czeską Pragę. A że mam kolegę w Krośnie poprosiłem aby podszedł i zobaczył co tam jest bo raptem to od niego 800 m było. Pod bramą stało z 6 aut w tym radiowóz pod adresem mieszkają jacyś dziadkowie nic nikomu nie winni. Po 4 godzinach od wizyty kolegi strona przestała istnieć, zauważ że jedyną formą płatności jest wpłata na konto!!!!!
  • Poziom 2  
    Witam ostatnio zakupiłem myjkę Nilfisk 130 w zupełności wystarcza do mycia samochodu czy kostki brukowej. Muszę dodać że myjka ta jest kupiona od ludzi którzy taki sprzęt sprowadzają z Niemiec lub Anglii no i cena połowę mniejsza i serwis u nich mam zapewniony
    Cena w mrówce 1390 ja dałem 750zł. polecam.
  • Poziom 10  
    witam, Koledzy...proszę darujcie sobie myjki black decker albo boscha. Wykonanie ich i dostępność części to istna tragedia. Ciężko znaleźć myjeczkę serii K w dobrym stanie. Marketowe sprzęty są dziadowsko wykonane i do marketów idą kontenery odpadów. Mimo tego samego nr artykułu myjki z marketów strasznie się różnią wykonaniem i jakością użytych materiałów. Ja bym polecał kupić używaną, po serwisie, myjkę serii HD. Gwarancja zadowolenia, do tego pianownicę i RM81 i każdy podczas mycia auta będzie miał banana na twarzy. Taki zestaw koło tysiąca nas wyniesie, ale żadnych nerwów nie mamy potem. Tyle z mojej strony.
  • Poziom 26  
    Za 1000zł to mam 100 myć na myjni czyli pewnie całe życie kilku aut... ale jak kto woli.
  • Poziom 13  
    ja tam myje auto co tydzień. mam dwa auta czyli ok 80 razy rocznie myje. Jak sam umyje na dwa wiadra dobrym szamponem to wiem że mam dobrze umyte i nie porysowane bo na myjniach za 10zł to raczej w dup.. mają Twoje auto. Tą samą brudna szmata wycieraja progi i lakier. W wiekszości myjni pracują nieprzeszkoleni, bez pasji do tego co robią ludzie za najniższą krajową. Sam widziałem jak dziewczyna myła gabką w poprzednim aucie felgi a później tą samą gąbką i wodą z wiadra chciałą mi auto umyć! Po jednym takim myciu mojego czarnego auta pewnie bym zabił obsługę myjni. Zrezygnowałem i odjechałem. Poza tym używają agresywnych pian żeby łatwo umyć auta, a takie traktowanie niszczy lakier i sprzyja korozji.
    Jedni uważają mycie auta za zło konieczne, ja myję i woskuje swietnie przy tym sie relaksując
    Jedynie do dobrego carspa mogłbym oddać auto do mycia ale za dwa auta zapłacił bym ok 100zł a za to mam 5l dobrego szamponu który starczy mi na rok
  • Poziom 9  
    Jeżeli chcesz coś taniego i dobrego to polecam myjkę firmy tryton. Cena przyzwoita i nie ma się do czego przyczepić.Firma polska a nie jakiś chińczyk.

• Poziom 27  
    Ciekaw jestem kto w polsce to robi a pomijając to

silnik komutatorowy moc do pompy uzyskiwana z przekłądni planetarnej trwałość??

ciśnienie robocze 70 bar wydajność porażka, nie żebym komuś odradzał ale ludzie zrozumcie czasami lepiej te kase przepić lub przeznaczyć na wakacje niż kupić ............