Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić 2012?

Marciniasz 26 May 2013 18:00 18633 190
    Teutel
    Level 17  
    Woocasch84 wrote:
    Witam,
    Na forum elektrody jestem nowy, ale elektronarzędzia a szczególnie myjki to mój konik i pasja.

Nie polecam żadnej myjki z wymienionych ze względu na eksploatację.

Z własnego doświadczenia kilkuletniego mogę powiedzieć, że wśród myjek nr1 są Karcher oraz NilFisk.

Karcher w ostatnim czasie dość znacznie poszedł w ilość i w interesującym Cię przedziale cenowym robią myjki nazwijmy to średnie.

NilFisk nie jest super długo na naszym rynku ale firma bardzo dobra i nawet w najtańszej myjce masz metalową (alu) pompę.

Tutaj masz bardzo ciekawy model
    http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-nilfisk-karcher-promocja-i3263172051.html
    lub
    http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-nilfisk-karcher-promocja-i3263116983.html

Znam zestaw od podszewki i szczerze nie znam lepszej firmy w tych pieniądzach. A zajmuję się prywatnie serwisowaniem w dużych firmach tego typu urządzeń. Nigdy nie ma z nimi kłopotu. Sieć serwisów też spora, choć myślę że serwis do tego modelu będzie dla Ciebie obcym terminem.

pozdrawiam

Z tym że ten pierwszy Nilfisk jest bardzo podobny do Stihla RE 98. Różnią się głównie masą, Nilfisk 7 kg, Stihl 16,2 kg. Z tego wynika, że w Nilfisku jest dużo plastikowych rzeczy, które u Stihla są metalowe. Na dodatek Nilfisk jest droższy o ok. 150 zł.
    kick1
    Level 9  
    Ok. A patrzyłeś na wymienioną przeze mnie myjkę? Oto link do aukcji
    http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-wysokocisnieniowa-ryobi-rpw130hs-i3253970898.html
    Ciekawe że jej ma sa to 25 kg co znaczy że powinna być dość solidna. No i duży przepływ wody do 570 litrów. Opisują że Ryobi jest ceniona na rynku zachodnim. Ogólnie zależy mi na dość sprawny myciu elewacji więc odpowiednie ciśnienie i przepływ wody są dla mnie ważne ale nie chce od razu za dużo wydawać. Są też myjki spalinowe
    http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-spalinowa-kraftdele-120bar-gw-fv-i3256667828.html
    ale po dwóch trzech dniach pracy robi się już spory koszt za paliwo no i jest lżejsza wię też nie wiadomo jak z jej jakością...
    koliber66
    Level 1  
    Witam
    Muszę ostrzec forumowiczów przed myjką Lavor STM160. W ciągu 2 dni pękły mi wszystkie lance (obrotowa, płaska i przedłużka), dystrybutor twierdzi że te elementy nie podlegają gwarancji. Sęk w tym że to nie jest zużycie eksploatacyjne i grozi poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Nawet jak kupię nowe lance prawdopodobnie stanie się z nimi to samo. Na razie jestem na etapie rozmów z Rzecznikiem Konsumenta. Jak ktoś chce być zdrowy i nie musieć się denerwować daremną obsługą niech omija Lavora z dala. Dla zainteresowanych zwijacz węża w mojej myjce to fikcja - wytłumaczyli mi że trzeba odpiąć obie strony węża, podzielić go na pół i wtedy zwinąć (brak przejścia węża przez oś zwijarki - KPINA!!. Dodam że osprzęt do myjki ma takie samo ciśnienie max jak sama myjka (u konkurencji jest zawsze zapas)
    Marcinek_VW
    Level 9  
    Co możecie powiedzieć o Karcher K 5.610 można ja dostać w cenie 1300zł warta tej ceny? Zda egzamin do mycia jednego lub dwa samochody na dzień?
    marek 1871
    Level 15  
    Cześć. Bardzo dobra w tym przedziale cenowym jest myjka ciśnieniowa Stihl RE 128 plus. Max ciśnienie 150 bar, przepływ 500 l/h. Słuszna waga / 20kg / więc nie masz co obawiać się o plastik w środku. W Polsce Stihl z myjek jest mało znany ale wg mnie idzie równo z Karcher a nawet lepiej bo nawet te najtańsze wersje jak RE 98 nie mają plastikowych pomp. Dodatkowo masz zwijacz przewodu w zestawie. Polecam Ci popatrzeć na tą RE 128 plus.
    kamoreks
    Level 14  
    Musisz sobie uświadomić, że to nie będzie tak, że podejdziesz z myjką do brudnego samochodu, popsikasz i będzie czysty. Zaletą jest, że spłuczesz "ostry brud", który przy myciu gąbką rysowałby Ci lakier. Ale bez gąbki się nie obejdzie. Aktywna piana na duży syf też się niewiele zda, chyba ze w połączeniu z gąbką.

Ja kupiłem Karchera z serii 7. Powiem, że dysza rotacyjna wyrywała kawałki stołu plastikowego, więc jest moc. Pytanie jak długo podziała, jeśli krócej niż 5 lat to szkoda pieniędzy w ogóle i na pewno ostrzegę za te parę lat innych, lepiej było dopłacić do HD, jeśli dłużej to myślę, że będzie OK.
    jofa-j1
    Level 16  
    Mam w domu 2 myjki, jedna Karcher 5.610 z przystawką do mycia tarasów i do drobnych prac, amatorsko się nadaje. Mam też HDS 610 dwutłokową z podgrzewaniem i praktycznie jej nie używam mało mobilna, nieporęczna do drobnych prac- mogę sprzedać.
    wojtus
    Level 2  
    a jak Ci się spisuje ten K 5.610 ? planuję go kupić i zastanawiam się czy warto dokładać do tego, czy może 5.2012
    jofa-j1
    Level 16  
    Uywam go do drobnych prac i jestem zadowolony. Nie jest tm sprzęt profesjonalny.
    marcinspok
    Level 8  
    Chcę zakupić myjkę do mycia chodnika, dachu, samochodu, w jednym ze sklepów polecono mi używaną myjkę karcher 3,5 KW napięcie 400V Co myślicie o takiej myjce? Czy lepiej kupić jakąś inna >
    wojtus
    Level 2  
    ma do wyboru używanego karchera hd 5/15 i nówkę k 5.700 w cenach ok 1500zł, z tym że K trochę lepiej wyposażoną. myjki bd używał do mycia aut, koparki i raz na rok kostki brukowej i elewacji domu. co się bardziej opłaca? zależy mi głównie na długim okresie używalności, żebym po 3 latach nie musiał kupić nowej/innej
    kamoreks
    Level 14  
    Wszystko zależy skąd ta myjka. Bo mocno przepracowana myjka długo nie posłuży. Mógł jej używać jakiś "Niemiec dziadek", albo Polak raz na dwa tygodnie i po prostu chciał profesjonalną. Nie napisałeś ile masz samochodów i koparek. Wnoskuje, że masz 2 auta i 1 koparkę. Ja osobiście kupiłem myjkę K7, i trochę, żałuję, że nie dopłaciłem do serii HD. Ja osobiscie na Twoim miejscu kupiłbym nową HD, jeśli masz dużo sprzętu.
    wojtus
    Level 2  
    myjka na pewno z jakiegoś zachodniego kraju, ile przepracowała to nie wiem, dopytam się ale z zewnątrz wygląda bardzo dobrze, nie porysowana, nic nie ułamane, wygląda tak jakby zbyt dużego przebiegu nie miała. mam 2 osobówki, busa i cata, mył wszystko bd średnio raz w tygodniu, czasami rzadziej. nowa hd to już zdecydowanie nie mój przedział finansowy, szukam czegoś do max 1700zł. bardziej zależy mi na trwałości niż na sile mycia.
    znajomy mi polecał jeszcze nilfisk p150 warte to jest uwagi?
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    orsonik
    Level 12  
    W piątek rozpoczołem również poszukiwania myjki ciśnieniowej. Naczytałem się porad i wypowiedzi tyle co niemiara. Wszyscy polecają myjki ale nie na moją kieszeń nie chiałem wydac więcej niż 500zł na urządzenie. Przypadkiem zajrzałem na stronę Castoramy rzucił mi się w oczy Black&Decker z uwagi że mam inne urządzenia tej firmy postanowiłem nie czytać więcej tylko kupić i już. Jakoś tak mnie tknęło żeby zadzwonić do Castoramy i zapytać czy urządzenia sa na stanie. Odebrał telefon co niespotykane w dzisejszych czasach miły sprzedawca i zaczęła się rozmowa co jak po co i dlaczego. Facet znał sie na rzeczy mówi wreszcie -zrobi Pan jak chce ale jedyne co mogę polecić to myjka Ciśnieniowa Niskil nie droga bo koszt 400zł a jakoś rewelacyjna. Nie znałem do tej pory tej firmy jakaś nowość na Polskim rynku z krajów skandynwaskich. Pojechałem na macanko i oględziny urządzen do Castoramy. Na miesjcu faktycznie Niskil okazał się bardzo dobrze wykonanym urządzeniem z metalową pompą, niewielkimi rozmiarami i co najciekawsze super bonusowym zestawem. W zestawie znalazły się dwie końcówki do lancy, koncówka do aktywnej piany, plus szczotak do czyszczenia kafli polbruku no i co najciekawsze koncówka do udrażniania rur. Wszystko za 400zł. Wcześniej posaidałem jakieś żołte dziadostwo chyba z Biedronki albo innego targu. Myślałem że będzie znowu wtopa ale kupiłem żeby sprawdzić zawsze można oddać. Ku mojemu zdziwieniu myjka okazała się rewelacyjna ciśnienie 120 barów w zupełności wystarcza do mycia samochodu i wszelkich powierzchni przyznam że jak na takie maleństwo to daje czadu. Dodatkowe końców sprawują sie super namprawdę jestem w szoku bo za tę cenę spodziewałem się bubla. Specjalna szczotką pociągnołem kafle w garażu lsnią jak nowe cały brud został usunięty. Super koncówka do aktywnej piany. Co ciekawe po przeliczeniu sama myjka wychodzi za niecałe 200zł bo reszta to cenne dodatki mozna policzyć na miejscu. Wszystko można osobno dokupić w każdym momencie a nie jak to jest z Karcherem gdy coś się chce ekstra to trzeba szukać bez końca zazwyczaj nie ma nic osobno.
    Drodzy Państwo jeśli macie zamiar kupić myjkę ciśnieniową udajcie się do Castoaramy nie wiem czy to promocja czy na stałe i kupcie sobie Niskila nie ma co przepłacać urządzenie jest rewelacyjne i gorąco polecam. Warto również zauważyć że to jedyna na Polskim rynku firma która daje na myjkę az 5 lat gwarancji !!!!

Proszę przeczytać regulamin forum:
    3.1.13. Publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    I niezwłocznie poprawić pisownię!
    [_P_]
    User removed account
    User removed account  
    sebongo
    Level 9  
    Witam wszystkich chcę kupić myjkę ciśnieniową Teściowi do garażu tak do 600 zł. Co polecili byście. Jedyny warunek do spełnienia to że, niema tam przyłącza wody i woda była by podawana z beczki. Proszę o poradę i z góry dziękuję.
    marek 1871
    Level 15  
    Zdecydowanie polecam Ci Stihl RE 98. Bardzo dobra myjka do zastosowań przy domu. Akuratnie wycelowana w zakładanym budżecie.
    Stachserwis
    Level 28  
    W ofercie Lidl^a mają myjki ciśnieniowe Parkside - model PHD 100 C2. Czy ta myjka ma wbudowaną pompkę do samodzielnego pobierania wody np. z wiadra? Czy ktoś z Was używa już tej myjki? Myślę, że do okazjonalnego mycia jest wystarczająca. Co o niej sądzicie?
    p-m $$
    krzys-iek
    Level 20  
    Parkside phd 150 - używana SPORADYCZNIE, trzymana w ogrzewanym pomieszczeniu. Pekl na spawie (plastikowym laczeniu 2 połówek pistoletu) i woda leje sie z lancy bokiem :-/ Straszny bubel jednak, na sieci podobne opinie - tj pada lanca i leje woda na bok. Plus 3 letnia gwarancja i zobaczymy jak pojdzie jesli paragon sie nie zapodzial. WADA fabryczna koledzy i nie ma co tu kolorowac. Nic nie spadlo, szanowany i uzywany sporadycznie sprzet.
    sectum
    Level 1  
    Witam Forumowiczów.

Zastanawiam się nad zakupem tej myjki EUROM FORCE 2200, alu pompa. Cena dość atrakcyjna jak na tą wielkość i moc urządzenia. Rzecz jasna nie mam bladego pojęcia, czy jest awaryjna i czy faktycznie w cenie do 700 zł. Nie znajdę nic lepszego. Bardzo proszę o wypowiedzenie się w temacie. Może ktoś doradzi/odradzi? :) Może ktoś z Was miał wcześniej styczność z tą marką?
    pitek132
    Level 10  
    Witam,
    przeczytałem już wiele w necie i z każdym dniem wybór myjki jest trudniejszy. Zastanawia mnie czy warto jest kupować myjkę z przedziału 500-1000 zł czy jednak jest to taki sam bubel jak te do 500 zł. Chodzi mi o to jak długo ta myjka przeżyje. Czy zamiast łudzić się że myjka za 850 zeta przeżyje 5 lat lepiej kupić taka za 400 i za 2,5 lat wymienić. Myjki mam zamiar używać do mycia samochodu (Pod jakimś tam ciśnieniem spłukać samochód z grubszego brudu, zapianować go, przejechać gąbką i znowu spłukać) do tego czasami dojdzie elewacja (nie wymagam cudów) i raz do roku kostka. Ogólnie można powiedzieć wąż ogrodowy z pianownicą i z większym ciśnieniem. Na zakup mogę przeznaczyć 1000 złotych ale nie wiem czy jest sens. Z modeli do 500 złotych znalazłem:
    1. http://allegro.pl/myjka-lavor-stm-150-260-bar-aktywna-piana-filtr-i3486050737.html lub za 550 z przedłużką węża
    2. http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-nilfisk-120bar-c120-6-6-pc-x-tra-i3504728283.html
    3. http://allegro.pl/karcher-myjka-cisnieniowa-k-2-400-pianownica-plyn-i3507116815.html

a z droższych:
    1. http://allegro.pl/myjka-karcher-k-5-520-t-250-filtr-plyn-3lata-i3503859312.html lub inny model serii k5 luk k4? Jaki? Bo troche tych oznaczen jest
    2.http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-lavor-stm-160-bar-mega-zestaw-i3482649491.html lub http://allegro.pl/lavor-myjka-cisnieniowa-vertigo-25-270-bar-2500-w-i3506915710.html plus pianownica?
    3.http://allegro.pl/myjka-wysokocisnieniowa-nilfisk-c-125-3-8-pc-car-i3503342671.html

Proszę o podpowiedź co wybrać do moich potrzeb czy coś z droższych? Którą? Czy jednak wystarczy mi ta tańsza a za zaoszczędzone pieniądze kupić sobie np odkurzacz przemysłowy?
    kiko80
    Level 26  
    Ja mam myjkę NAC 4112T parametry w necie, i powiem szczerze do usuwania błota czy mchu z kostki brukowej to starcza ale następnym razem jak będę kupować to tylko z podgrzewaniem wody niesetety zwykła myjka tłustych osadów nie usunie już lepiej kupić zwykły pistolet do węża ogrodowego i efekt końcowy będzie podobny co z tańszą myjką
    szeptel
    Level 10  
    posiadam myjke shtil re 98 którą kupiłem w tym roku.

wcześniej myłem auto myjkami na myjniach po 5 zł no i tamte myjki to mają ciśnienie.
    mój shtil przy nich to taka zabawka ma dużo mniejsze ciśnienie.

ciśnienie w pracy normalnej shtila to 110 bar i tak myjki używam.
    dysza turbo to 120 bar ale jest to dysza rotacyjna i rysuje lakier.

co do wykonania myjki shtil re 98 to jest to jakość premium. plastiki sa dobrej jakości.
    myjka jest bardzo ciężka - 16 kilo no to jest pewność że w środku jest metalowa.

gdyby ta myjka miała 15 bar więcej to to by byl super sprzet.
    powinna być bardziej wyżyłowana albo mieć większy silnik a nie 1,7 kW.
    moja ocena myjki to 3.8/5. samochód da sie umyć ale szału nie ma.

mój wniosek - jeśli Ci nie szkoda kasy to kup mocniejszą a jeśli Ci szkoda to myśl o tej.