Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić 2012?

Marciniasz 18 Paź 2013 11:36 11040 190
    peperes
    Poziom 1  
    Przedstawione opinie niektórych osób świadczą o kompletnym braku znajomości realiów handlu. Markety opanowały sporo rynku maszyn oferując produkty najtańsze wyprodukowane prawie wyłącznie w Chinach. Maja one chwytliwe nazwy w stylu germanpower, nilofil itp ale to wszystko made in china . Co to oznacza dla nabywcy - w razie jakieś drobnej usterki ( po 2- letniej gwarancji ) jest to szrot do wywalenia w najbliższym koszu. Na gwarancji jest wymiana sztuka za sztukę. Nikt tego nie naprawia w marketach bo nie ma części zamiennych. Jakość wykonania tych towarów jest taka, że skuteczna naprawa pogwarancyjna jest praktycznie niemożliwa. Mądry klient kupuje tylko w sklepie specjalistycznym z autoryzowanym przez producenta serwisem. Może jest drożej ale zero stresu, a maszyna jest na lata. Sprzedawca najczęściej zna się na rzeczy i wie co polecić klientowi, aby nie mieć z nim potem problemów. Naiwny klient musi się najpierw sparzyć na bublu z hipermarketu lub z allegro i dopiero wtedy rozum wraca.
    Wracając do tematu myjek
    Na potrzeby amatora wystarczy myjka z aluminiową pompą i silnikiem indukcyjnym. Myjki półprofesjonalne maja mosiężne głowice i lepsze węże ( z oplotem stalowym). Myjki profi są z pompami z mosiądzu i maja najczęściej silniki trójfazowe wolnoobrotowe.
    Myjki dla Stihl-a produkuje grupa ALTO - są wysokiej jakości , pompy aluminiowe z silnikiem indukcyjnym ( modele hobby ), zero problemów serwisowych. 100% dostępność części zamiennych .
    Karcher - tylko powyżej serii 5 i z silnikiem indukcyjnym. Są modele Karcher-a z pompami z alu robione na markety z silnikiem komutatorowym - silniki takie są tańsze ale nie sprawdzają się w myjkach. Naprawa takiej maszyny ( wymiana silnika ) jest nieopłacalna .
    Na zakończenie - od 20 lat zajmuje się profesjonalnie maszynami ( prowadzę firmę ) ,
    zatrudniam 3 mechaników w serwisie .
    Pozdrawiam wszystkich
    tasek
    Poziom 13  
    Witam wszystkich!
    Proszę co polecicie z myjek w kwocie 1500 max 1800zł? Chodzi o hobbistyczne mycie 3 aut raz w tygodniu oraz jak trzeba mycie podwozia pod konserwację. Odpadają Lavor-y, bosche, oleomacki, black decker. Miałem myjki po 400zł i nie spełniały moich oczekiwań, lepiej i szybciej było z węża myć.
    Rozważam:

1. Stihl RE 128 PLUS za 1200zł
    Napięcie sieciowe V/Hz 230/1-/50
    Moc kW 2,3
    Ciśnienie robocze bar 10-135
    Min. wydajność pompy l/h 420
    Maks. wydajność pompy l/h 500
    Maksymalne ciśnienie bar 1) 150
    Maks. temperatura wody zasilającej °C 60
    Długość przewodu wysokociśnieniowego m 9,0
    Ciężar kg 20

2.Myjka ciśnieniowa HD 5/11 C KÄRCHER za 1840zł
    Moc: 2200 W
    Wydajność maksymalna: 500 l/h
    Ciśnienie maksymalne: 130 bar
    Ciśnienie robocze: 115 bar
    Maks. temperatura wody: 60° C
    Maks. poziom mocy akustycznej: 88 dB
    Koła: tak
    Budowa pompy: mosiądz
    Zbiornik na środek czyszczący: nie, wężyk podający środek chemiczny
    Wymiary produktu: wys. 93,5 x szer. 36 x gł. 37,5 cm
    Waga: 19 kg

Dlaczego karcher 5/11 ma cisnienie robocze "stałe" 115 bar a wszystkie wyższe modele mają podawane np od 20-130, stihl też ma przedział 10-135. W czym to jest lepsze badź przydatniejsze?
    Karcher 5/11 jest chłodzony ponoć olejem i powietrzem a karcher 7,7 i stihl wodą. Wydaje mi sie że nawet ten podstawowy model HD 5/11 jest lepszy od serii 7 ale nie jestem specjalistą. Sprzedawca w sklepie mówi że model 7,700 jest lepszy i próbuje mi wcisnąć Karchera K 7.700 za 2050zł a z modeli hd ma na sklepie najnizszy model hd 5/15 ale to już cena prawie 3 tys, a dla mnie ponad 2tyś odpada
    Myślałem chwile nad Nilfisk ALTO P 150.2-10 za 1500zł tylko jego musiał bym kupic przez allegro bo w okolicy nie ma sklepu ani serwisu

Za stihlem przemawia cena i w miare porównywalne parametry z myjkami za 2tys. Czyli w kieszeni zostało by prawie 800zł. Chcę kupić myjkę i zapomnieć o tym temacie. A nie że za rok czy trzy lata będę chciał umyć auto a tu jakies problemy jak to miało miejsce z Lavor czy podobnymi do 400zł (tu ciekło, tu pompa raz działała raz nie, zanikało cisnienie)

Pozdrawiam i proszę o pomoc
    JACU626

Poziom 27  
    Po kolei

Stihl - parametry często nie pokrywają się z danymi na tabliczce po prostu są to stare vapy robione pod lub przez stila, czesci koszmarnie drogie leżą u mnie jakieś dwie 118 klienci zrezygnowali z naprawy. Osprzęt tylko do kupienia w stilu złączki i cała reszta nie podejdzie z innej myjki ani nie kupisz w zamienniku.

wady serii domowej karcher
    - plastik kiepski w obudowie myjki słabe odlewy
    - główny minus przy tej cenie- plastikowy wąż pistolet i lańce to dla mnie masakra w tej kasie

seria hd 5/11

- Solidna obudowa i nie pękająca podstawa
    - nie wyżyłowany silnik
    - lańca i pistolet ze stali nierdzewnej + mosiądz
    - wąż gumowy zbrojony
    - dysza 3 pozycje ze stali szlachetnej

myjka na lata uszkodzić ją można tylko przemrażając

hd 5/15 obecnie jest w promocji i kosztuje 2350 więc nie wiem z kąd jesteś bo miasto nie wpisane

nilfisk i alto podobnie jak still osprzęt tylko pod nie robiony jak pęknie wąż cena kosmos a do karchera HD zakują ci w każdym serwisie hydrauliki

Karcher jedzie na standarcie złączy M22x1,5 podobnie jak kranzle, ehrle, bkf popatrz po necie ile do tego jest akcesorii w zamienniku.

Naprawiam wszystkie ale czasami i karcher kładzie na kolana z cenami czesci ale to przy nietypowych urządzeniach. Robiłem ostatnio stihla gorącowodnego jedna porcelana na tłoka 460 + vat a komplet uszczelnień 540 + vat w serwisie interpumpa ceny porcelana 94 uszczelnienia 112. Do małych myjek jest podobnie.
    tasek
    Poziom 13  
    dzięki śliczne za pomoc. Czyli Stihl RE 128 PLUS za 1200zł odpuścić sobie? Za nim tylko cena przemawiała i dane na papierze jak w tej cenie.

-KARCHER HD 5/11 1840zł jako jedyny ma stałe cisnienie nie regulowane, wydatek wody 500l, cisnienie robocze 115 bar

-karcher hd 5/15 2250zł, wydatek wody 230-500l, cisnienie robocze regulowane 30-150 bar i pistolet Easy Press co kol wiek ma to znaczyć (pewnie chodzi o to regulowane cisnienie i wydatek wody)
    Czy to są jedyne różnice tych myjek? Czy jest sens dopłacić 400zł za 5/15?
    Będę mył niby tylko 2 auta raz w tygodniu i raz na jakiś czas podwozie i cos koło domu. 400zł dla przeciętnego zjadacza chleba to duzo no ale jesli jest jakaś sensowny powód to bym dołożył bo i tak na raty wezmę pewnie tą myjkę. Miałem już ze 3 takie po 300zł i za każdym razem mówię że kupie raz a dobrze i za kazdym razem nie mam kasy. Z drugiej strony miał bym dwa sthile re128 za te pieniążki. I dalej mam dylemat

proszę o pomoc w rozwianiu wątpliwości
    JACU626

Poziom 27  
    Powiem krótko tak

Chcesz mieć radość z używania urządzenia dopłać te 400 zł i z radością wyciągaj aby myć a nie z musu bo musisz myć.

Mam kilka myjek na wynajem zawsze jakąś klienta do oddania wiec można przetestować ale uwielbiam wyciągnąć potwora hds 995 ustawionego na 190 bar i myć tym auto - wtedy mi się po prostu chce myć :)
    nasu
    Poziom 20  
    Wszystko zależy od tego co chcemy myć. Jak dla mnie to tylko trzy fazy i ciepła woda, żadna chemia tyle nie da.
    Używam dwie dysze płaskostrumieniowa trochę większa 120bar przy max wydajności do mycia i mniejsza rotacyjna ponad 170bar przy max wydajności do szorowania. hds 995 na 190 bar gorącą wodą dobrą dyszą można zmyć lakier jak się uprzeć.
    -Yaro-
    Poziom 9  
    Witam
    Podepnę się pod temat, chcę zakupić myjkę Karcher K 5.600 ktoś jej używa jakie są wasze opinie o tym modelu. Druga sprawa chodzi mi o filtr wody myjka ma podobno wbudowany, w sprzedaży widziałem filtr tego typu
    Re: Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić 2012?

To jest ten filtr zamontowany w myjce, czy dodatkowy jeśli dodatkowy jak się go montuje?
    jerry1960
    Poziom 34  
    To jest filtr dodatkowy. Montuje się go na dopływie do myjki.
    JACU626

Poziom 27  
    I mam mieć sitko 120 mikronów i nie być z chin :)
    malpino
    Poziom 2  
    Witajcie!

Wiem, że temat nie jest nowy, ale ja mam inne wymagania - chodzi mi o myjkę cisnieniową która będzie używana w firmie - chodzi o czyszczenie cisnieniowe powierzchni metalowych przed położeniem powłoki antykorozyjnej.

Cena którą chcę wydać to ok. 4000 zł, ale jest to ruchoma kwota - tzn. wchodzi w gre np +/-1000 zł - chodzi o to, ze naprawde przydała by mi się myjka z podgrzewaniem wody - ale z tego co patrzyłem nie ma mowy aby kupić ją taniej niż 9.000 zł, a więc odszedłem od tego!

Myślę o dwócha markach tzn. karcher i nilfisk - ponoć nilfisk ma 5 lat gwarancji - to jest + nie wiem moim zdaniem karcher to jest marka przereklamowana, ale to moje zdanie.

Chciałbym poznać wasze zdanie co wy na to może jakieś propozycje - chodzi o sprzęt który będzie chwile używany żeby serwis był dostępny, także o detergent który czasem będzie podawany.

Czekam na każde rozważania Wasze i propozycję, bo ja powiem szczerze, że już zgłupiałem :( .
    JACU626

Poziom 27  
    Kup używanego HDS 895 4M eco i będziesz miał myjkę na lata, co do nilfiska to wap. I znajdź blisko siebie serwis który go szybko naprawi nawet w przeciągu gwarancji.
    malpino
    Poziom 2  
    No walsnie że sprawa jest taka, że musi być nowy sprzęt - nie może być używany :( dlatego hds odpada -co jeśli chodzi o nowy sprzęt ?
    malpino
    Poziom 2  
    Czyli co - jednak karcher? :) Ahh, myślałem, że kurcze, dostanę jakąś fajną alternatywę :) - no ale trudno - jednak karcher góruje :) .
    yazooo84
    Poziom 8  
    Witam, dołączę się do tematu. Ja miałem karchera k 2.400 padł po roku, plastikowa pompa poszła się jeb.. Teraz zdecyduję się na lavora albo b&d ale chyba to drugie wszystkie w podobnych cenach 400 zł. a jak chciał bym wydać więcej to wybrał bym karchera k 5 albo k 4, ale po co przepłacać skoro jakość podobna, tylko że karcher ma więcej serwisów ale door to door też jest wygodny
    bastard79
    Poziom 10  
    Witam,

Jak w temacie muszę kupić myjkę i po krótkim rozeznaniu znalazłem dwie w moim budżecie

B&D dostane w cenie 400zł, a Lavor w cenie 450 zł.

Zastosowanie to w głównie mycie auta, ale tez chciałbym umyć elewacje budynku (tynk+docieplenia) wiec ważna jest moc maks.

lavor ma nominalnie ciśnienie 150 i max 260, b&d 130 i 200 - różnica chyba spora.

nie mam pojęcia o myjkach wiec bazując na cyfrach lepiej wypada lavor i ma lepszy osprzęt.

ale chciałbym zapytać jakie wy macie zdanie, jak to sie sprawuje, jaka gwarancja, jaki serwis, jaka awaryjność.

PS. karchera odrzucam, w tym przedziale cenowym nie mna nic godnego uwagi.
    pawlik722
    Poziom 21  
    serwisuję często myjki różnych producentów wypowiem sie trochę od innej strony nie licząc jakości ( tanie boshe, karchery itp niewiele odbiegają jakością od lepszych marketówek) myjka na nic się nie zda nawet o dwukrotnie większym ciśnieniu jeśli nie będzie zastosowany zbiorniczek z pianą lub jakimś płynem, osobiście stosuję jakąś podróbkę z chin kupioną za 60zł o ciśnieniu 120bar ze spieniaczem i lepiej wymyję samochód a raz do roku i traktor z oleju i kurzu co proste nie jest, znajomy ma karchera przemysłowego około 200bar i nie daje rady wymyć bez spieniacza i tak.
    Wracając do jakości większość producentów niby "markowych" produktów zeszło na psy i produkując tzw modele do domowego użytku robią je w ten sam tandetny sposób co chińskie wyroby w markecie różnych producentów. dlatego zastanowić się trzeba czy warto przepłacać czy może rozejrzeć się za używanym sprzętem z wyższej półki.
    Mariko12
    Poziom 9  
    Dobrze a jaki model polecisz używany, tylko tez nie chcę pchać zbyt dużo kasy , w sprzęt który będzie używany kilka razy w miesiącu :)
    saskia
    Poziom 38  
    Z tego co zauwazylem to stare modele myjek dluzej wytrzymywaly, takie 5-6lat temu produkowane.
    Rok temu kupilem Karchera 4.200 i po 3 mies padly jakies uszczelniacze i leje sie z niego jak z krowy. Przepracowal w sumie ok. 20godzin, a podobny tani z lidla jeszcze pracuje.
    JACU626

Poziom 27  
    Karchera kupujemy od 4 z przodu a najlepiej jakiegoś starego HD np 655 650. Był ostatnio klient kupił k5.55 jubile w 2010 myjka nawet nie zużyta od piasku wyklepały się zaworki a że są osadzone bezpośrednio w głowicy więc głowica do wymiany, tłoki ciut straciły wymiar wiec też do wymiany. Zakupił używanego HD 890 siłowego o ciśnieniu 190 bar. Na pytanie ile taka myjka podziała u niego usłyszał że 20 lat jak jej nie zamrozi. I tak będzie myjka była z 88 roku dostała nowe uszczelniacze tłoki i zawory były jak nowe a widać że nie stała na półce.
    Mariko12
    Poziom 9  
    Dobrze, ale nawet używane są dosyć drogo cenione , minimum 2 tyś trzeba wydać i tak się zastanawiam czy warto na użycie jej kilka razy w miesiącu ;
    jofa-j1
    Poziom 16  
    Ja sie zastanawiam nad sprzedażą mojej HD-610 .
    JACU626

Poziom 27  
    Mariko12 napisał:
    Dobrze, ale nawet używane są dosyć drogo cenione , minimum 2 tyś trzeba wydać i tak się zastanawiam czy warto na użycie jej kilka razy w miesiącu ;

Lepiej wydać 1200 do 1500 i mieć coś co myje czy wydać 400-600 i jak przyjdzie sobota to mieć niechęć do wyciągania bo okaże się że samym wężem się lepiej wymyje??
    Mariko12
    Poziom 9  
    jeszcze w tej kwocie kupiłbym myjkę, ale jak na allegro używane z serii HD chodzą po minimum 2 tyś,
    Jaki model zaproponujesz do 1300 ?
    JACU626

Poziom 27  
    Oj nie przesadzaj że po 2 to już siłowe i bardzo mocne, jak wcześniej pisałem hd 655 lub hd 650 kupisz do tej kwoty. Do 1500 uda się kupić HD 5/12 czy 5/14, mam nadzieję że mody nie ukarają mnie ale wczoraj skończyłem HD 5/12 z roku 2011 po przemrożeniu założona nowa głowica + nowy osprzęt i wyląduje na tablicy za jakieś 1500 zł. Więc nie przesadzajmy że trzeba dać 2 tyś za 2200 mam HDS 690 z nową wężownicą i osprzętem.

Pomijając to wnerwiają mnie aukcje w portalach gdzie ktoś sprzedaje sprzęt przywieziony z zagranicy nie sprawdzony bez gwarancji drożej niż u mnie na sklepie stoi zrobiony i gotowy do użytku ale niestety tak jest z wszystkim.
    Mariko12
    Poziom 9  
    ok rozejrzę się w moim mieście po sklepach, zobaczę co mi zaproponują,
    Akurat byłem w leroy merlin i widziałem kilka modeli , ale nic ciekawego

EDIT:
    Znalazłem karchera HD 5/11 za dosyć ciekawą cenę 900 zł, warto kupić <? Podobno służyła do mycia samochodu i stan techniczny bardzo dobry
    mazawada
    Poziom 16  
    JACU626 napisał:
    Karchera kupujemy od 4 z przodu a najlepiej jakiegoś starego HD np 655 650. Był ostatnio klient kupił k5.55 jubile w 2010 myjka nawet nie zużyta od piasku wyklepały się zaworki a że są osadzone bezpośrednio w głowicy więc głowica do wymiany, tłoki ciut straciły wymiar wiec też do wymiany. Zakupił używanego HD 890 siłowego o ciśnieniu 190 bar. Na pytanie ile taka myjka podziała u niego usłyszał że 20 lat jak jej nie zamrozi. I tak będzie myjka była z 88 roku dostała nowe uszczelniacze tłoki i zawory były jak nowe a widać że nie stała na półce.

JACU626, z przyjemnością czytam Twoje wypowiedzi, a także innych Kolegów, wypowiadających się na temat sprzętu profesjonalnego. Zwróćcie uwagę, jak toczy się zazwyczaj dyskusja: ktoś, wyraźnie znający się na temacie, zauważa, że wszystkie "marketanki" za 300-400 zł są podobne jakościowo. Bo taka jest prawda. Mijają 2-3 posty, i znowu ktoś zadaje wspaniałe pytanie: czy kupić ixa za 300, czy igreka za 319 zł. A najlepiej za 99 zł. Czy dobrze umyje? Czy wystarczy na 15 lat? Czy temperuje ołówki?
    Mam dwie myjki: HD1090 i HDS895. Ta ostatnia przedwczoraj pracowała 20/24 godziny, praktycznie non-stop. Silnik jest chłodzony wodą, palnik grzeje wodę, detergent płynie z zasobnika. Podłączyliśmy około 65 metrów węży.
    Myjki serii HD lub HDS są tanie w serwisowaniu. Może warto, aby zainteresowani rozważyli opcję: kupię używaną i oddam do serwisu. Uwaga: serwisu nie prowadzę.
    JACU626

Poziom 27  
    Mariko12 napisał:
    EDIT:
    Znalazłem karchera HD 5/11 za dosyć ciekawą cenę 900 zł, warto kupić <? Podobno służyła do mycia samochodu i stan techniczny bardzo dobry

hd 5/11 to zmodyfikowana myjka starej serii k 5.20 lub hd 525 z lat 90 mosiężna głowica tanie zawory włącznik zawór regulacyjny. Jeżeli lańca wąż itp są ok to niezła cena.