Dodam tylko dla zainteresowanych myjkami karchera ( i innymi ) do użytku domowego, a szczególnie tymi marketowymi, iż ze względu na to jak są smarowane i chłodzone czas pracy tych urządzeń nie powinien przekraczać 15-20 min. i do tego 30 min. przerwy. Jeżeli chcemy żeby pożyły dłużej to pamiętajmy że nie są to urządzenia nie do zaj.....a ( nie w tym przedziale cenowym ).
A żeby było ciekawiej na urządzenia starszego typu które znosiły takie katorgi, karcher od początku tego roku podniósł ceny na większość części mechanicznych o ponad 100%. Ot taka sobie nowa polityka tej firmy, żeby nie każdemu się opłacała naprawa...
Ciekaw jestem jak z 2,8 kW uzyskano 300 bar Cytuję "Towar na zamówienie ściągany bezpośrednio z Włoch" ja bym zadał podstawowe pytanie - "gdzie jest serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, czy każda część jest sciągana na zamówienie z Włoch i kto zapłaci za przesyłkę????" Po części ci na nie odpowiem dystrybutorem na Polskę myjek LAVOR jest firma CD-LINE pod Poznaniem części na stanie do myjek domowych nie mają. W zeszłym roku po podwyżkach karchera miałem ochotę sprzedawać lavora, w odpowiedzi o dostęp do części usłyszałem że najlepiej jak wezmę paletę myjek i 2 - 3 zostawię sobie na części bo to ja jestem gwarantem.
Ja ostatnio kupiłem karchera 7.7 i jestem bardzo zadowolony. Wczesniej miałem k5.03 przez 10lat. Powiem tak niebo a ziemia. Ja używam myjki około 2h jednym ciągiem. Z kilkunastoma przerwami po 5-10sekund.
Zadzwoń zapytaj o obsługę pogwarancyjną a będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie.
Dzwoniłem zarówno sprzedaż jak i usługa serwisowa gwarancyjna i pogwarancyjna przeniesiona jest na dystrybutora czyli sprzedawcę - reasumując chcesz mieć problem kup myjkę firmy NILFISK
Dzwoniłem zarówno sprzedaż jak i usługa serwisowa gwarancyjna i pogwarancyjna przeniesiona jest na dystrybutora czyli sprzedawcę - reasumując chcesz mieć problem kup myjkę firmy NILFISK
Naprawiam myjki od wielu lat w zasadzie zasada działania ich wszystkich jest taka sama pomijając blackdecera i taniego boscha bo jak można użyć zamiast uszczelniaczy ciśnieniowych zwykłe oringi za 5 groszy???????
A WIĘC - nie zaczyna się zdania od a więc
podsumowanie marek naprawdę bezstronne - nikt mi za to nie zapłaci uzupełnię w miarę czasu wolnego
stihl - na licencji nie istniejącej firmy WAP
poniżej modelu 14x myjki bez ciśnienia i wydajności silniki z odkrytymi uzwojeniami części drogie osprzęt tym bardziej tam gdzie kupisz pewnie ci nie naprawią ogólnie ze względu na cenę warto kupić modele poniżej 14x jak myjesz rower ławkę i auto w wekend. Myjki na gorącą wodę kupować te które są na pompach korbowodowych to pompy wap ale robione przez włoskiego interpumpa proste w naprawie i cenie części.
Lavor - gdyby w końcu w Polsce istniał przedstawiciel z prawdziwego zdarzenia zapewniający materiały serwisowe i części to niezłe myjki. Można je kupić w sieci lidl pod nazwą PARKSIDE. Sprzedaż myjek domowych na zasadzie kup paletę dostaniesz dobrą cenę zostaw sobie z 3 na części jak się zepsują na gwarancji a jak nie to i te sprzedasz. Mają i myjki profesjonalne ale części do nich muszę szukać w zamiennikach, czasami starsze modele nie do odratowania.
Ehrle nigdy nie sprzedałem nowej naprawiłem wiele mówiąc inaczej klasa sama w sobie, cena wysoka nie adekwatna do kosztów wytworzenia (rabaty po 40 % dla sprzedawcy) ale to myjki nie do z..... ale cena ....
NILFISK - opisze
COMET - opisze
KRANZLE - drogie ale od a do z dzieło inżynierów kranzle - ponoć. Podejrzewam że razem z inzynierami karchera wódkę piją bo jak mogą być identyczne pierścienie w myjkach gorącowodnych??? I nie tylko one ale na plus dam im że chcą pokryć Polskę siecią serwisów z dostępem do części itp. Założenie jest takie że myjkę kupujesz w Monachium a naprawiasz na gwarancji w Sandomierzu bez żadnego ą ę itp. Zobaczymy co im z tego wyjdzie ale trzymam kciuki bo w planach mają wprowadzenie w tym roku myjek w przedziale cenowym 1 do 2 tyś coby konkurować z karcherem.
A teraz na temat producentów pomp, interpump, cat, howk, to producenci pomp korbowodowych w myjkach profesjonalnych. I tak składane w Polsce myjki BKF (czy chorwackie JALE) są na podzespołach np interpumpa kotły włoskie osprzęt uniwersalny pompa paliwa DANFOOS. Składaki stworzone to ciągłej pracy trwałe i niezawodne, a części dostępne w przyzwoitych cenach.
Teraz o ciśnieniu
Nie ma szans uzyskać ciśnienia powyżej 150 bar z 230V, a najbardziej mnie wnerwia że unia zezwala na podanie zamiast ciśnienia roboczego ciśnienia max powodującego wyłączenie myjki. Tłumacząc po naszemu podpinamy manometr do nowej myjki podczas pracy ciśnienie 95-100 bar puszczamy spust dobija do 140 bar i się wyłącza. A NA PUDEŁKU PISZE JAK BYK 140BAR ale nie pisze że to ciśnienie wyłączania. Myjnie samoobsługowe pracują na 115 - 120 bar to max powyżej tego ciśnienia za uszkodzenia lakieru odpowiada właściciel myjni a kto na to pójdzie. Ważna jest też wydajność litr na godzinę tak przeważnie napisane jest. Tłumacząc inaczej mamy myjkę która daje 150 bar i tyle pokazuje manometr, tylko z jednej leci strumień grubości igły z drugiej kciuka który umyje a który tylko schłodzi. Dlatego wg mnie minimalne ciśnienie robocze to 110 bar i około 500 l/min wtedy myjka zaczyna myć.
JACU626 a miałeś może styczność z czeskimi myjkami HECHT ?
Wagowo strasznie ciężkie (np: Hecht 326 to ponad 20kg) ale niestety nie ma nigdzie opisu co konkretnie mają w środku.
Właśnie zerknąłem, wygląda mi to na produkt LAVOR podobnie jak PARKSIDE w lidlu. Pomijając wygląd parametry jak z kosmosu 2600 wat mocy i ciśnienie 200 bar!!!!!!! ciekaw jestem ile pokazał by podpięty manometr. Dwieście bar to naprawdę jest kosmos przy wyłączaniu złapie z 230. Myjki które osiągają takie ciśnienie mają trójfazowe silniki o mocy min 6 kW, a waży przy tym min 50kg.