Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić 2012?

Marciniasz 07 Kwi 2013 12:31 11298 190
    zygfryd.W
    Poziom 20  
    Co do firm obie które podałeś będą dobre, na pewno nie robią chłamu co się rozpadnie od stania, najważniejsze jest ciśnienie pracy i ilość wody zdolnej przepompować przez siebie.
    Jeśli myślisz o myciu maszyn rolniczych to od razu odpuść sobie myjki o ciśnieniu roboczym 120bar szukaj czegoś od 180 w górę. Piaskowanie tym bardziej wymaga dużych ciśnień wiem co mówię bo mam sprzęt do 150 bar max i on z myciem sobie już nie radzi za to pracowałem na myjkach 250 bar minimum i to są dosłownie sprzęty do wszystkiego, myłem tym traktor po sezonie a wiadomo jak do c360 olej z błotem przyklejony do wszystkiego. w tej cenie będzie ciężko kupić coś nowego i z tych firm dlatego rozejrzyj się za używanym a na pewno będziesz bardziej zadowolony niż z nowej a słabszej.
    I jedna ważna sprawa bo nie zawsze są w zestawach, pojemnik na płyn. Niby nie istotna sprawa a bez niego ciężko się myje a potem nieraz trudno dokupić odpowiedni.
  • Osprzęt kablowy
    jpna100
    Poziom 24  
    Pojemnik na płyn musi być , bo nawet do mycia auta można dać jakiś szampon, ewentualnie dimer do mycia ciągnika. Dysza rotacyjna robi dobrą robotę. Myłem karcher-em do 120bar i nawet nieźle sobie radzi. O używanej nie mam mowy. Wolę kupić nową. Większość małych myjek ma strasznie krótkie lance i węże.
    tomsel
    Poziom 12  
    panowie co lepiej uzywanego HD650 czy nowa w ofercie makro k7.28MD?
  • Osprzęt kablowy
    pacmano
    Poziom 2  
    marek 1871 napisał:
    K5.640 w cenie 999zł raczej szoku nie robi. Nie tak dawno model K5.2012 chodził w okolicach 800zł z hakiem a parametry ma identyczne. Również chłodzenie silnika wodą X-Range. Jeśli uda się znaleźć K5.2012 w dobrej cenie to warto.

Polecasz k5.2012 na jakiej podstawie? Zastanawiam sie nad ta myjka, ale powoli zaczyna do mnie dochodzi ze moze do mycia auta i od czasu do czasu kostki wystarczy mi cos za 500 ...
    pienta
    Poziom 2  
    Witajcie,

mój problem z wyborem myjki jest nieco bardziej skomplikowany, dlatego po przeczytaniu całego tego tematu chciałbym mimo wszystko przybliżyć Wam mój dylemat.

W największym skrócie, szukam myjki Karchera (tu już zdecydowane), potrzebna jest głównie do mycia samochodu, a raczej jego 'doczyszczania'.

Dlaczego 'doczyszczania'? Otóż w pracy mam dostęp do profesjonalnej myjki, używanej do mycia ciężarówek. Nie mam pojęcia jakie ma parametry, ale chodzi na 380V i ciśnienie daje takie, że jedną ręką lancy nie da się utrzymać w poziomie. Umycie auta nie stanowi więc problemu, kłopotem jest powrót do domu. Mieszkam na wsi, a żeby ująć to najbardziej obrazowo powiedziałbym, że na środku mojego pola. Niestety dojazd do domu polnymi drogami, zwłaszcza w czasie wiosennych roztopów i letnich opadów niweczy cały mój wysiłek :(

Stąd mój dylemat. Czy kupić model z trochę lepszymi parametrami i nieco lepszy jakościowo (bez szaleństwa, czyli do ok. 800 zł), czy też do zmycia świeżego błotka z niedawno umytego autka wystarczy najprostszy model za ok. 500 zł.

Patrząc na dostępne modele wybrałem wstępnie Karchera K 3.550, ale nie wiem jednak nie odpuścić sobie i nie kupić jakiegoś polewaka serii K2 i mieć nadzieję, że jakoś da radę, a grubsze sprawy domyje się na myjce ciężarówkowej.

Druga sprawa to fakt, że od serii K3 wzwyż jest możliwość ciągnięcia wody z beczki, a zamierzam zbierać deszczówkę i fajnie byłoby ją móc wykorzystać. Pytanie czy nie lepiej kupić tańszą myjkę + pompę zanurzeniową.

Pomóżcie proszę, doradźcie :)
    jpna100
    Poziom 24  
    Ja kupiłem w piątek myjkę karcher K5.2012 za 890 zł. Naprawdę polecam dośc mocna jak na taką cenę. Mam nawet 3 lata gwarancji na nią. Ten model wyszedł tylko na Euro 2012. :D
    jakubbanan
    Poziom 7  
    Witam!

Widzę iż każdy dość rzetelnie wypowiada się o myjkach, także ja zadam pytanie.

Potrzebuje myjki ciśnieniowej do mycia głównie samochodów ( dwa : jedno osobowe drugie furgon)

Znalazłem za dość fajną ceną tą myjkę : Agroma PW1715E można ją dostać poniżej 400zł. Pompa alumioniowa, ciśnienie do 150 barów, moc 1700W, max przepływ wody 400l/h, dodatkowy zbiornik na detergenty.

Czy coś takiego będzie dobrze spełniać swoją rolę ? Czy jest wystarczająco mocna aby dokładnie wyszorować samochody :) ?

Czekam na odpowiedź :) Zależy mi na cenie bo tak jak pisałem ma służyć tylko do mycia samochodów raz na tydzień/ 2 tygodnie, także nie mam za wysokich wymagań :), jeśli to kicha to czego szukać innego ?

Pozdrawiam!!
    jpna100
    Poziom 24  
    150 barów to dośc spora jak na mycie auta. Ja mam karchera jak wyżej pisałem max ciśnienie 140 barów, myłem nim ciągnik i zmywa wszystko bez dodatku żadnej chemii. Pomyśl coś nad lepszą firma jeśli chcesz żeby posłużył kilka lat.
    Zdzichu
    Poziom 32  
    W lidlu znów ma pojawić się PARKSIDE PHD 150 B2. Chciałbym zapytać użytkowników jak się spisuje i czy warta jest 400zł, bo tyle ma kosztować.
    Brencik
    Poziom 26  
    Zdzichu napisał:
    PARKSIDE PHD 150 B2.

To jest kopia któregoś z modeli Karchera, nie pamiętam teraz którego.
    Barcelonek
    Poziom 10  
    Dlaczego ludzie myślą że kupując myjke za 500zł umyją tym porządnie auto. Jedynie opluzczecie podwozie i koła z brudu. Na lakierze i tak pozostanie warstwa brudu, może słabo widoczna ale jak przejedziecie palcem to ona tam będzie. Pomaga jedynie tak zwana aktywna piana ale w tych myjkach za 500zł to po prosto jest niewydajne i nieskuteczne.
    Przykro to słyszeć ale auto najlepiej myje sie po prostu zwykłą gąbką, myjka moze pomoc przy płukaniu i wypchaniu brudu z miejsc trudno dostępnych.
    Myjki za 300-700zł są ok ale do prania dywanów, mycia kostki na podwórku czy tam podwozia auta z brudu i tyle. Nie do mycia bezdotykowego lakieru. To nie działa.
    Brencik
    Poziom 26  
    No i zgadza się, dlatego kupiłem taką za 200zł a nie za 500 czy 700 bo wyszło by mi na to samo.
    sowal
    Poziom 2  
    Witam,

Mam pytanie odnośnie myjki ciśnieniowej Parkside która ma sie pojawić w Lidlu.
    Nie orientujecie sie czy jets/była kiedyś dostępna do niej dostawka do mycia kostki ??
    Z góry wielkie dzięki za informacje.

Pozdrawiam,
    Grzegorz
    tomsel
    Poziom 12  
    Barcelonek napisał:
    Dlaczego ludzie myślą że kupując myjke za 500zł umyją tym porządnie auto. Jedynie opluzczecie podwozie i koła z brudu. Na lakierze i tak pozostanie warstwa brudu, może słabo widoczna ale jak przejedziecie palcem to ona tam będzie. Pomaga jedynie tak zwana aktywna piana ale w tych myjkach za 500zł to po prosto jest niewydajne i nieskuteczne.
    Przykro to słyszeć ale auto najlepiej myje sie po prostu zwykłą gąbką, myjka moze pomoc przy płukaniu i wypchaniu brudu z miejsc trudno dostępnych.
    Myjki za 300-700zł są ok ale do prania dywanów, mycia kostki na podwórku czy tam podwozia auta z brudu i tyle. Nie do mycia bezdotykowego lakieru. To nie działa.

właśnie panowie dlaczego tak jest? człowiek kupi myjka za ok 1000zl i z tego co czytam nie umyje nią dobrze auta, a pojedzie na myjnie samoobsługowa wrzuci 5 zl i auto umyte, wiadomo ze tam są zupełnie inne myjki, ale w czym leży główna przyczyna? w zasłabłym ciśnieniu? środku czyszczącym? co w tamtych myjkach jest zupełnie innego niż w tych za 1000zl
    jpna100
    Poziom 24  
    A różnią się ciśnieniem roboczym i wydajnością pompy. Myjak za 1000zł daje sobie spokojnie radę z autem. :D
    breshnew
    Poziom 11  
    A tu moja opinia o myjkach:
    1. Karcher K 5.20M (często nazywany 520M) - u sąsiada od 6 lat. Bardzo dobra, wymieniałem mu raz olej i oringi parę razy, czyszczenie itp. Bardzo dobra i jestem zaskoczony, jaka jest wytrzymała. Aluminiowa głowica - katowaliśmy nią też beton i bruk, daje radę. Kupiłbym nawet używaną, jakbym chciał coś taniego i bardzo dobrego.
    2. Karcher HD 6/13C - kupiony niedawno jako używany (2010 rok produkcji) za trochę ponad 1kpln. Od razu widać przewagę sprzętu HD, jest bardzo mocny w porównaniu z poprzednią. Po założeniu dyszy rotacyjnej wyrywa beton (no prawie)! Uwaga !!!! Przyłącze 240V - wymaga bezpiecznika 16A, bo pobór mocy pod 3KW. Zaletą jest ta jedna faza. Jestem pod wrażeniem - teraz wiem - lepiej kupić używany HD, niż nowy wyższy model domowy. Wiadomo, ryzyko jest, ale sprawdzić można.

3. ABSOLUTNIE WAŻNE szczegóły olewane przez wszystkich - obowiązkowy filtr wody na wejściu !!!!!!!! I sprawdzanie stanu / wymiana oleju. Nikt tego nie robi, a potem buczą, że be....
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  
    Jakiś czas temu kupiłem myjkę Verto 52G422 (silnik 2,2 kW 230V 160bar max 400l/h ).
    O porównaniu jej do Kranzle 1151T nie będę pisał, gdyż porównywanie urządzeń których cena różni się ponad dziesięciokrotnie było by nieporozumieniem ale .....
    Urządzenie na prawdę ma parametry takie jak z instrukcji dzięki czemu swobodnie nadaje się do użytku domowego. Praca nie jest może tak szybka jak z Kranzle ale wystarczająco efektywna. Ciśnienie bez problemu szybko usunęło mi ciężarki wyważające z felg aluminiowych. Niedługo będę testował przystawkę do piaskowania.
    Nie wiem jak długo będzie działać .... na pewno zaletą jest to, że części do niej (pojedyncze) można kupić nawet w sklepie internetowym.
    Wadą urządzenie jest niewątpliwie osprzęt :
    1) 5-cio metrowy wąż bez bębna dla kogoś kto używał 15-to metrowego jest mało wygodny ;
    2) "Pianownica" to tylko nazwa .... bardziej trafna "nalewacz środka czyszczącego z wodą" ;
    3) Brak dyszy rotacyjnej (dla moich potrzeb jest zbędna).

PS
    Jest to moja subiektywna ocena. Nie mam nic wspólnego z producentem ani dystrybutorem i w związku z tym nie jestem stronniczy.
    dzemek1
    Poziom 2  
    witam chce kupic myjke do max 900zl najlepiej by byla z pompa misiężną ale takie kosztuja od 2000zł wzwyż. mysle nad 3 myjkami.
    1. to oleo mac 136c
    2.karcher 5.2012
    3. to sthil re118

najbardziej mnie interesuje informacja na temat tej myjki ole-mac mam z 2 źródeł że jest godna polecenia za swoja cenę. ale nie ma nic na ich temat na forach.

potrzebuje do uzywania 1 raz w tygodniu do umycia samochodu. roweru, taczki, kosiarki itd nie bedzie wiecej uzywana jak 3h tygodniowo.

moze ktos cos dobre poleci i opisze tą myjke oleo-mac
    dzemek1
    Poziom 2  
    Witam chce kupić myjke do max 900zl najlepiej by była z pompą misiężną ale takie kosztuja od 2000zł wzwyż. Mysle nad 3 myjkami.
    1. to oleo mac 136c
    2. karcher 5.2012
    3. to sthil re118

Najbardziej mnie interesuje informacja na temat tej myjki ole-mac mam z 2 źródeł że jest godna polecenia za swoja cenę. Ale nie ma nic na ich temat na forach.

Potrzebuje do uzywania 1 raz w tygodniu do umycia samochodu, roweru, taczki, kosiarki itd nie bedzie wiecej używana jak 3h tygodniowo.

Może ktoś coś dobre poleci i opisze tą myjke oleo-mac?
    pacmano
    Poziom 2  
    Ja sie chyba zdecyduje na Karchera. Parametrami wszystkie podobne sa. Karcher chyba ciut mocniejszy no i ma najdluzszy waz. Do tego dochodzi serwisowanie tego. Na karchera 3 lata gwarancji niby daja. Gdzies w tym temacie bylo napisane ze czesci do stihla bardzo drogie sa. Co do tego Oleo Mac to tez nie mam info.
    dzemek1
    Poziom 2  
    Tylko po co nam gwarancja, skoro żadna firma nie udziela gwarancji na pompy. Tzn. nie udzielają gwarancji jak myjka była źle użytkowana. A skąd oni mogą wiedzieć jak ktoś ją używał? Gwarancja to tylko pic na wodę. Może ktoś miał problemy z gwarancją tych produktów
    pacmano
    Poziom 2  
    W tym wypadku jezeli ta myjka Oleo kosztowalaby ze 300 taniej to moznaby sie zastanawiac czy nie bedzie lepsza od Karcher. Jako ze ten sam przedzial cenowy lepiej wybrac "sprawdzona" marke. Przynajmniej ja bym sie z takim wyborem lepiej czul ;) A czy sie bedzie psula no to juz inna kwestia.
    Zdzichu
    Poziom 32  
    Czy ktoś używa myjki K 5.700 i czy jest sens kupować z T-Racer T250? Czym ta myjka różni się od tańszych np. K5.520 oprócz zwijacza na wąż i wyglądu? Czy warto dołożyć 300zł bo taka jest różnica w cenie? Zauważyłem też że niektórzy sprzedawcy oferują te same myjki z gwarancją 2 lub 3 lata (na paragon), może ktoś wie dlaczego?
    pacmano
    Poziom 2  
    Wydaje mi sie ze Karcher daja wlasna gwarancje na 3 lata na paragon, a 1 rok na fakture na firme.

Co do myjek z serii 5, z tego co wypytalem, to one wszystkie posiadaja ta sama pompe aluminiowa z kompozytowa glowica. Dlatego stwierdzilem ze nie ma sensu zbytnio doplacac i wzialem sobie 5.2012 poniewaz ma 9 metrowy waz. Myjka ma przyjechac dzisiaj, to opowiem cos wiecej za jakis czas.

Ogladnalem jakis filmik na youtubie o szczotce T-racer i szczerze mowiac jakos mnie to nie przekonalo. Wydaje mi sie ze ona bedzie slabsza niz mycie bezposrednio lanca. Plusem napewno jest to, ze nie odpryskuje woda podczas mycia. Ja odpuscilem.
    Zdzichu
    Poziom 32  
    Od sprzedawcy dostałem wiadomość, że 5.2012 i 5.520 to praktycznie to samo, tyle że w 5.2012 jest 9 m węza a w 5.520 - 7,5m, po za ty reszta to to samo. Dowiedziałem się też że w/w myjki mają lepszą pompę od droższej 5.700. Ta 5700 ma za to dużo lepsze wyposażenie. T-Racer T250 chyba sobie też daruję.
    marek 1871
    Poziom 15  
    Na fakturę jak bierzesz Karchera to tylko seria profesjonalna ma gwarancję. Na serię K nie masz wtedy gwarancji. Więc warto się zastanowić czy nie lepiej kupić prywatnie na paragon.
    Teutel
    Poziom 17  
    Witam.
    Chciałbym prosić o poradę i opinie użytkowników w sprawie wyboru jednej z myjek nad którymi się zastanawiam:
    1. Agroma PW1715E 110 bar (150 max), 8 kg, cena ~ 380 zł
    2. Stihl RE 98 110 bar (120 max), 16 kg, cena ~ 600 zł
    3. Güde GHD 180 110 bar (180 max), 18 kg, cena ~ 725 zł
    Którą polecacie? :)
    Woocasch84
    Poziom 2  
    Witam,
    Na forum elektrody jestem nowy, ale elektronarzędzia a szczególnie myjki to mój konik i pasja.

Nie polecam żadnej myjki z wymienionych ze względu na eksploatację.

Z własnego doświadczenia kilkuletniego mogę powiedzieć, że wśród myjek nr1 są Karcher oraz NilFisk.

Karcher w ostatnim czasie dość znacznie poszedł w ilość i w interesującym Cię przedziale cenowym robią myjki nazwijmy to średnie.

NilFisk nie jest super długo na naszym rynku ale firma bardzo dobra i nawet w najtańszej myjce masz metalową (alu) pompę.

Tutaj masz bardzo ciekawy model
    http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-nilfisk-karcher-promocja-i3263172051.html
    lub
    http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-nilfisk-karcher-promocja-i3263116983.html

Znam zestaw od podszewki i szczerze nie znam lepszej firmy w tych pieniądzach. A zajmuję się prywatnie serwisowaniem w dużych firmach tego typu urządzeń. Nigdy nie ma z nimi kłopotu. Sieć serwisów też spora, choć myślę że serwis do tego modelu będzie dla Ciebie obcym terminem.

pozdrawiam
    kick1
    Poziom 7  
    znalazłem myjkę dość tanią ale wygląda na porządną i solidną RYOBI RPW130HS. Cena 599zł Co o niej sądzicie? Czy będzie się nadawać do czyszczenia np. elewacji budynku?