Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki aparat cyfrowy w cenie do 1100zł polecacie 2007?

vigo 04 Lip 2006 00:09 5295 384
    emdomain
    Poziom 2  
    Bardzo dziekuje za pomoc. Juz wszystko jasne. Canon.
  • OptexOptex
    elektronik_lol
    Poziom 16  
    Witam Panowie dzsiaj mam taki problem że potrzebuje aparatu cyfrowego bylem dzsiaj w sklepie z aparatami i zobaczyłem ten aparacik
    http://allegro.pl/item113722234__nowosc_aparat_cyfrowy_sony_dsc_t7_pol_gwar_.html

Nie znam sie na aparatach cyfrowych i chciałbym abyście mi powiedzieli lub doradzili co nieco. Aha za ten aparacik w sklepie daje 999 złoty jest promocja na niego.
    pozdrawiam

powiedzcie co o nim myślicie Bedzie robił ladne zdjęcia i wogóle??
    Bliss
    Poziom 10  
    Nie mialem tego aparatu nigdy ale sadze ze bedzie robil ladne zdjecia. Jak kosztuje tysiaka musi robic dobre zdjecia. Niektozy moi znajomi mają szajsy za 400 zl i zdjecia są fajne.
    Kup sobie kodaka z740 - spasny aparat.
  • OptexOptex
    elektronik_lol
    Poziom 16  
    Okey dzięki za odpowiedzi jednak jutro jade po tego soniaka T7 zobaczymy co to cudo.:D
    pozdrawiam
    wroblewg
    Poziom 21  
    Bliss - nie musi, co więcej sporo aparatów nie robi fotek sensownej jakości
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    Bliss napisał:
    sadze ze bedzie robil ladne zdjecia. Jak kosztuje tysiaka musi robic dobre zdjecia.

Fajny gadżet, świeci się i jest cieniutki, taki prawie do kieszeni.... tylko, ze zdjecia nie bedą powalały (poczytaj o optyce).
    Bliss
    Poziom 10  
    Uwazacie ze jak maly aparat to juz lipne zdjecia? Jak ktos jest amatorem to nawet nie odczuje tego.
    wroblewg
    Poziom 21  
    Bliss - jakość fotek zależy gównie od optyki i matrycy.
    W małym aparacie układ optyczny, matryca są przeważnie małe, co wymusza uproszczenia, a te źle wpływają na jakość fotek - różnicę naprawdę daje się odczuć.
    Bliss
    Poziom 10  
    A co sądzicie o serii pocket Kodaka? Same cienkie aparaty. Czy to udana czy nie udana seria?
    emdomain
    Poziom 2  
    Panowie, ile moge dostac za uszkodzony Ricoh Caplio RX?

Z kreceniem filmow wszystko jest w porzadku, a gdy robie zdjecia za dnia pojawiaja sie na nich czerwone paski albo w ogole nie wychodza (widac tylko biale swiatlo). Czy moglibyscie polecic mi jakis dobry serwis? Aparat nie jest juz na gwarancji. Chcialem wyslac do Warszawy, do Ricoha, ale sie dowiedzialem, ze oni wysylaja do Niemiec, wiec koszt naprawy bylby na pewno duzy.

Dziekuje ze pomoc.
    bio3y
    Poziom 12  
    Bliss skoro juz tak bardzo chcesz aparacik kompaktowy to proponuje poszukac jakiegos Casio Exilim.. wiekszosc tych aparacikow to miniaturki a zdjecia robią naprawde niezłe,
    knant
    Poziom 12  
    Czy moze ktos miał stycznosc z Panasonic Lumix DMC-TZ1 bo mam zamiar go kupic tylko narazie cena i mało opinii w internecie ,ale moze tutaj ktos napisze cos o tym aparacie
    VIOLATOR-DM
    Poziom 12  
    OdnosnivCanonaS3 IS to nie warto go narazie kuwac,praktycznie niczym sie nie rozni od Canona S2 IS robia podobne zdjecia,obydwoma focilem,mam Canona S2 IS, lepiej juz kupic Panasonoka Fz30
    Ignacy
    Poziom 11  
    emdomain napisał:
    Panowie, ile moge dostac za uszkodzony Ricoh Caplio RX?

Z kreceniem filmow wszystko jest w porzadku, a gdy robie zdjecia za dnia pojawiaja sie na nich czerwone paski albo w ogole nie wychodza (widac tylko biale swiatlo). Czy moglibyscie polecic mi jakis dobry serwis? Aparat nie jest juz na gwarancji. Chcialem wyslac do Warszawy, do Ricoha, ale sie dowiedzialem, ze oni wysylaja do Niemiec, wiec koszt naprawy bylby na pewno duzy.

Dziekuje ze pomoc.

Mam podobne objawy mam paski poziome takie pomarańczowwe a zdje cia wychodzą bardzo jasne, filmy kręci dobrze. Dowiedziałem się, że naprawiają te aparaty w Gdańsku w firmie OK Serwis tel 058 558-47-95 ale koszt może być znaczny. U mnie gwarancja też sie już skończyła.
    Możesz spróbować skontaktować się z nimi.
    emdomain
    Poziom 2  
    Spytałem i czekam na odpowiedź. Dzięki za pomoc.
    rzuber
    Poziom 20  
    Witam

Chciałem ożywić jeszcze bardziej dyskusję. Także przymierzam się do zakupu cyfrówki. Chciałbym wydać na nią do 1000 zł. Interesuje mnie marka Fuji i Canon, bo żyje w przeświadczeniu, że są to najlepszej jakości aparaty. Co panowie o tym sądzicie? Co doradzacie? I nie chciałbym, by było to typowy kompakt, gdyż chyba obiektyw robi swoje i zdjecia wyjdą lepsze gdy w aparacie "szkło troche waży". Zaintrygował mnie model Fuji 5600 - jest ich mnustwo na allegro, ale wadą jest karda xD. Ale takiego pokroju aparat by mnie interesował. Porsze o rady.

Pozdrawiam

------------------------------------------------
    doczytałem o Fuji... ten 5600 faktycznie odstrasza xD...

Fuji E900 też wydaje sieciekawy... ale znów xD ..

a canony z serii S ? mianowicie S1 i S2 ... ? jakieś opinię?
    czy lepiej PowerShota?
    bio3y
    Poziom 12  
    S2 dobry aparacik ale kosztuje troszke wiecej niz 1000 zlotych. sam się zastanawiałem nad fujii s5600 ale tylko do czasu aż dostałem go do ręki. jak dla mnie to zbyt plastikowy.. no i karty xD mi nie pasują swoją stroną. zdecydowałem sie wkońcu na kupno canona A620. zasilanie 4xAA karty SD 7.1 mp. jest troche niepozorny bo wygląda jak typowy troche większy kompakt.. ale to tylko pozory :D
    rzuber
    Poziom 20  
    Za 950 zł moge kupić Fujifilm s7000. Co sądzicie o tym aparaciku? warto?
    bio3y
    Poziom 12  
    bierz :D ale nowy czy używke ?? bo jak nowy to bym się nawet nie zastanawiał
    radsonsc
    Poziom 10  
    jak dla mnie canony mają słabe obiektywy. skłaniałbym sie do nikona lub olympusa. aha i nie kupujcie pod żadnym pozorem panasonica lumixa bo jest g... wart.
    Stabilizator obrazu to tylko chwyt reklamowy i przy tej samej predkosći poruszenia o wiele lepsze zdjecia wychodzą choćby na nikonie coolpixie L4. i to własnie ten aparacik polecałbym dla osób które chcą niezły aparacik za przystępne pieniądze:) cena około 500PLN w tym 4 mln pixeli, 3x optyk, 4 razy cyfra i inne bajery
    bio3y
    Poziom 12  
    wszystko zależy do czego ten aparat ma słurzyć oczywiście.:D dla mnie ten nikon to nadaje się do pstrykania zjęć na imprezach. a i kolego radsonsc skąd przeświadczenie o słabych obiektywach canona ?? w czym wg. ciebie się ta ich słabość objawia ??
    radsonsc
    Poziom 10  
    na codzień mam kontakt z aparatami i jakoś do canona nie jestem przekonany, denerwuje mnie częsty brak ostrosci konturów, i mało wyraziste kolory( chociaż to akurat można zmienić choćby w ustawieniach czy potem w obróbce fotki)
    yetiwest
    Poziom 11  
    witam chcialbym kupic aparat tak mniej wiecej do 600 zl mam na oku Panasonic lumix LS2 lub canon a430. cena zblozona okolo 560 zl oba. Nieznam sie zbyt na sprzecie foto wiec kazda dorada jest na wage zlota :) ewentualnie co polecacie ??
    bio3y
    Poziom 12  
    brak ostrości ?? hmm pozostawie bez komentarza :] a co do kolorów to wole takie kolory niż np przekolorowywanie obrazu jak to bywa w niektórych soniakach. sam swego czasu mialem nikona i nie moge złego słowa na aparat powiedzieć.. no moż poza tym ze mial dedykowane akumulatorki- ale to da sie przezyc. a co do aparatu do 600 zl to proponuje poczytac strone lub dwie wczesniej bo ciagle sie ktos o to pyta :D panasonickiem ls2 sie nie bawilem wiec nie bede siee wypowiadal. a o canonie pisalem juz nie raz wiec sie nie bede powtarzal
    ddmar
    Poziom 12  
    Witam, chcę kupić aparat za ~1000zł, najlepiej Konica-Minolta lub Canon. Na oku miałem Konice Minolte Dimage Z10 ale niewiem czy niejest on już troche przestarzały.. i ma matryce tylko 3,3 MP.. ma być używany przez amatora, do robienia zdjeć na wakacjach, imprezach itp. Prosze o sugestie co warto kupić. Pozdrawiam.
    bio3y
    Poziom 12  
    konika minolta z tego co wiem przestala istniec.. albo wkrodce przestanie. sony przejmuje dzial foto. jak na aparacik slurzacy do robienia zdjec okazyjnie na imprezach itd to 1000 zl to calkiem sporo. mozna sie pokusic o jakis leprzy sprzet :D z canona w tej cenie dostaniesz a540 a610 -bardzo udany model pamietaj tez ze na kupnie samego aparatu sie nie konczy. ja moj kupilem za nieco ponad 1000 zl a akcesoria do niego tj. akumulatory, pokrowiec statyw itp to wydatek kolejnych 100-200 zl.
    knant
    Poziom 12  
    witam
    pdejrzewam że bio3y reklamuje swoją firme
    ddmar
    Poziom 12  
    No to nikt nie odpowie obiektywnie? Bo troszke mi sie spieszy a niechciał bym kupić dziadostwa ;)
    bio3y
    Poziom 12  
    yyy knant... ja mam 21 lat i nie prowadze własnej działalności gospodarczej jeśli o to chodzi... sory za OT... a to ze ja tak naciskam na canony jest spowodowane tym że mam styczność przeważnie z aparatami tej marki.. w rzaden sposob nie reklamoje tu żadnej firmy... tymbardziej własnej ... której nie posiadam., pozdrawaiam