Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki aparat cyfrowy w cenie do 1100zł polecacie 2007?

vigo 27 Lip 2006 15:52 5268 384
    lechoo
    Poziom 39  
    Przy zakupie aparatu warto zwrócić na zakres ogniskowych - bowiem częściej przydaje się szeroki kąt na początku niż duże zbliżenia tele. Między 28 a 38mm różnica jest bardzo duża i szeroki kąt naprawdę bardzo się przydaje, chciażby do fotek w pomieszczeniach.
    Odnośnie róznic w kolorach między Canonem i Nikonem - koledze (zagorzały Canonowiec) który posiada EOS350D bardzo się podobają żywe kolory z mojego D50...
  • OptexOptex
    wroblewg
    Poziom 21  
    ddmar - przyjrzyj się Canonowi A6x0, Fuji s5600 powinienieś w okolicach 1k dostać :)
    Robią porządnej jekości fotki, bez "szaleństw marketingowca" ;)
    gabec
    Poziom 12  
    wroblewg napisał:
    ddmar - przyjrzyj się Canonowi A6x0, Fuji s5600 powinienieś w okolicach 1k dostać :)
    Robią porządnej jekości fotki, bez "szaleństw marketingowca" ;)

ja bym jeszcze rzucil okiem na Panasonica LZ2 (LZ3). Własnie bratu taki kupuje, mialem go jakis czas w swoich rekach i przyznam ze jak na glupawke robi naprawde fajne fotki. 6x zoomu optycznego, kompaktowe rozmiary no i antishake. taki aparacik z karta , bateriami i ladowarka mozna miec za 900 zl.

Kupilem pare dni temu tego panasonica tyle ze LZ5 (ten nagrywa filmy z dzwiekiem). Bardzo przyjemny kompakcik
  • OptexOptex
    KrzysiekZ
    Poziom 14  
    Ja do tej pory miałem Olympusa C120 i jestem zadowolony, ale brakowało mi dźwięku w filmikach i zoomu optycznego i mam w planach zakup aparatu jak poprzednicy do 1 tys czytam z uwagą komentarze i czekam na dalsze porady co do wyboru.
    gabec
    Poziom 12  
    ddmar napisał:
    Witam, chcę kupić aparat za ~1000zł, najlepiej Konica-Minolta lub Canon. Na oku miałem Konice Minolte Dimage Z10 ale niewiem czy niejest on już troche przestarzały.. i ma matryce tylko 3,3 MP.. ma być używany przez amatora, do robienia zdjeć na wakacjach, imprezach itp. Prosze o sugestie co warto kupić. Pozdrawiam.

Moja znajoma ma taki aparat który wykorzystuje do zdjec typowo wakacyjnych i bardzo go sobie chwali. Ja osobiscie tez mam juz druga minolte tyle ze inne modele i tez jestem jak najbardziej zadowolony
    Tym ze ma tylko 3,3 MP sie nie przejmuj. To w zupelnosci wystarcza do amatorskich, wakacyjnych zdjec. Ciekaw jestem kto z reklamujacych aparaty o wiekszej rozdzielczosci wykorzystuje w pelni te wszystkie MP.
    A wogole z tymi MP to jest niezly przekret, bo firmy zwiekszaja liczbe pikseli nie zmieniajac wymiarow matrycy, przez co aparaty bardziej szumia. Ja tez w tej chwili przymierzam sie do zakupu jakiegos aparatu tylko ze bardziej kompaktowego niz Twoja Z10 i na 100% nie kupie nic co mialoby wiecej niz 4MP - szkoda pieniedzy wyrzuconych w bloto.
    piotrek_borko
    Poziom 10  
    Witam.
    Mam okazję kupić aparat cyfrowy dośc dobry do około 2,5 tysiąca ponieważ jestem w USA :)
    Prosiłbym o pomoc przy wyborze, jak narazie wybrałem Powershota S3 IS
    Wiem ze duzo sie nie rozni od S2 ale ma ISO 800 i jest czarny :)
    Jeszcze nie zdecydowałem czy wziąść może mały poręczny aparat taki jak OLYMPUS Sp 350
    Nie znam się jeżeli chodzi o lustrzanki.
    Nie wiem o co w nich wogóle chodzi i jaki maja zoom ponieważ w zadnym z modeli nie jest podane ( chodzi mi o cyfrowe lustrzanki)
    W tej chwili wyszły fajne jakieś ale neistety nie znam się więc nie wiem czy opłaca się je kupić.
    Co mi proponujecie.
    P.s. nie wchodzi w rachube duży aparat , zeby był poręczny max rozmiary S3 :)
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    piotrek_borko napisał:

Nie znam się jeżeli chodzi o lustrzanki.
    Nie wiem o co w nich wogóle chodzi i jaki maja zoom

:)

Moja odpowiedź brzmi: taki bedzie zoom, jaki założysz obiektyw - lustro ma tę pewagę, że nie musisz korzystać z jednego (wbudowanego) obiektywu, ale możesz je dowolnie wymieniać...

Zalet lustrzanki oczywiście jest sporo więcej, ale dla osoby, która zdjęcia robi sporadycznie i nie chce zgłębiać tematyki foto będzie tylko "drogim" kłopotem.

S3 to niezły wybór, napewno kupisz go taniej (jeśli oczywiście wiesz gdzie się zaopatrywać, ale . . . autoryzowany serwis Canon'a w PL nie uwględni amerykańskiej gwarancji, co znaczy, że w razie ewentualnej usterki musisz naprawiać sprzęt za oceanem.
    piotrek_borko
    Poziom 10  
    Ok.
    Czyli teraz wiem zeby lustrzanki nie kupywac :)
    Teraz jest problem czy kupić mały aparat czy większy?
    W parametrach różnią się zoomem i duże zasilane są bateriami co ma duzy plus moge tanio dokupic i nosic przy sobie z akumulatorem bedzie juz problem.
    Czy jakosc zdjec bedzie podobna? Bardziej profesjonalne maja o wiele więcej funkcji fotografowania ale czy są one tak bardzo potrzebne?
    To jest moja pierwsza cyfrówka wczesniej fotografowałem tylko zwykłym :)
    a S3 moge kupić juz za 300 dolarów ;p
    lechoo
    Poziom 39  
    Bardzo ciekawa alternatywa dla cyfrowych lustrzanek to Sony DSC-R1 - pierwszy kompakt (a w zasadzie hybryda) z matrycą CMOS w formacie APS i świetnym jasnym obiektywem.
    gabec
    Poziom 12  
    z aparatow tej wielkosci to jeszcze Panasonic FZ30 albo nowosc FZ50. znajomi zajmujacy sie fotografia lotnicza baaaaardzo sobie chwala ten sprzet i to nie tylko gdy robia zdjecia przelotowek (wysoooko nad glowa z max zoomem) ale takze gdy samolot stoi na pasie i nie jest potrzebny maksymalny zoom

Osobiscie mam Minolte A2 i tez jestem bardzo zadowolony (szerokokatny obiekty),ale to moze byc troche trudny aparat, bo tam robienie zdjec na automacie odpada i trzeba sie manualem bawic.
    piotrek_borko
    Poziom 10  
    Panasonici raczej nie wchodzą w gre.
    Najlepszym rozwiązaniem byłby Olympus lub Canon. Sprawdzone i dobre marki aparatów:)
    Lechoo dzięki bardzo za pomoc :)
    teraz juz troszkę wiecej wiem i szajsu moze nie kupie ;]
    lechoo
    Poziom 39  
    Lustrzanek nie ma co się bać, każdy kto wcześniej miał kompakt i przesiadł się na lustro na pewno nie zamieni sprzętu nawet na najbardziej zaawansowany kompakt. Różnicę można odczuć nie tylko w jakości zdjęć (ostrości szczegółów), ale także szybkości działania aparatu - np. przy zdjęciach seryjnych w formacie RAW.
    Do lustrzanek też są dostępne uniwersalne obiektywy o dużym zoomie, ale każdy średnio-zaawansowany fotoamator Ci powie, że najlepsze (najjaśniejsze i najostrzejsze) są obiektywy o stałej ogniskowej i zoom w nogach :)
    KrzysiekZ
    Poziom 14  
    co sądzicie o wyborze pomiędzy:
    Canon PowerShot A620
    Kodak EasyShare Z740
    a może jeszcze coś innego?
    lechoo
    Poziom 39  
    To zupełnie inne konstrukcje (kompakt oraz hybryda z ultrazoomem) i tak bezpośrednio nie można ich porównywać... Łatwiej byłoby przystawić tego Kodaka np. do Fuji S5600 - wtedy zdecydowanie wybrałbym Fuji.
    KrzysiekZ
    Poziom 14  
    Akurat Canon, Kodak i ten model Fuji mają zbliżoną cenę w granicach 1000 zł i zastanawiam się czy wybrać Canona z 7 mln matrycą i 4x zoom czy jednak 5mln pikseli ale 10x zoom optyczny no i Fuji niestety ma kartę pamięci o wiele droższą więc ciągle nie mogę się zdecydować.
    wroblewg
    Poziom 21  
    Cytat:
    Akurat Canon, Kodak i ten model Fuji mają zbliżoną cenę w granicach 1000 zł

Łyżka i widelec to sztućce - też czasem kosztują tyle samo, a spróbuj widelcem zjeść zupę ;)

Cytat:
    Fuji niestety ma kartę pamięci o wiele droższą

A kartę kupujesz tak co miesiąc przynajmniej ?

Co do wyboru - jeśli nie potrzebujesz długiego zooma, to pomysl o Canonie A610, jak chcesz te 38-380mm to zdecydowanie Fuji
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    wroblewg napisał:
    A kartę kupujesz tak co miesiąc przynajmniej ?

Tutaj sie nie zgodzę.

Jesli masz do wyboru obydwa modele w cenie np. 1000zl. to kupując np. Canon'a z kartą SD Kingston 1024MB zamkniemy się w kwocie 1075zl, natomiast w przypadku karty xD będzie to dodatkowo kilkadziesiąt złotych.

Z powyższego powodu na ajtańsze kompakty (ok. 400zl.) na karty xD nie mają dużego poytu...
    lechoo
    Poziom 39  
    Warto pamiętać, że koszt karty to nie wszystko - na tym wydatki się nie kończą... Większość kompaktów (w tym Canony) zasilanych jest ogniwami AA i trzeba doliczyć koszt akumulatorków i dobrej ładowarki - około 70-80zł. Warto mieć co najmniej 2 komplety akumulatorków. Pozatym niewątpliwie przydaje się futerał lub torba na aparat - kolejne 20-30zł. Dobrze jest też pomyśleć o zestawie ochronnym na obiektyw (tulejka + filtr) - czyszczenie upalcowanego filtru UV jest czynnością niewątpliwie mniej stresującą niż czyszczenie soczewki obiektywu pokrytej delikatną warstwą antyodblaskową. Zakup takiego zestawu ochronnego oznacza wydatek kolejnych 50zł...
    wroblewg
    Poziom 21  
    Cytat:
    Jesli masz do wyboru obydwa modele w cenie np. 1000zl. to

To kupie aparat robiący lepsze fotki, bo to czy jest na XD, czy SD, czy może CF nie ma wpływu na ich jakość, a o to tu chodzi. Co z tego ze oszczędze nawet 100 złotych, jak będę nieustannie "cierpiał" ze względu na gorszą jakość fotek ?

Cytat:

Współczesne soczewki nie są już takie miękkie jak kiedyś :)
    Jednak mimo to warto np. przy foceniu rajdów mieć coś na obiektywie, ze względu na nisko przelatujący grunt ;), jednak zestaw ochronnyc za 50 zet to raczej szczyt optymizmu - po odliczeniu tulejki, dekielka pozostaje niewiele na samą Uv-kę - a to przecież część optyki aparatu ( po zamontowaniu ) - a nie oszukujmy się niska cena to niska jakość...
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    wroblewg napisał:
    Cytat:

To kupie aparat robiący lepsze fotki, bo to czy jest na XD, czy SD, czy może CF nie ma wpływu na ich jakość, a o to tu chodzi. Co z tego ze oszczędze nawet 100 złotych, jak będę nieustannie "cierpiał" ze względu na gorszą jakość fotek ?

Nie rozumiemy się....

Mając do wyboru FUJI S5600 lub CANON S2is wybrałbym CANONa, z róznych powodów.

Przykład cen karty xD miał pokazać, że nieco droższy S2 + karta nie jest już droższy niż tańszy FUJI + karta.

Dodano po 3 [minuty]:

lechoo napisał:
    trzeba doliczyć koszt akumulatorków i dobrej ładowarki - około 70-80zł.

Zgadza się, więc warto nie tylko popatrzec gdzie najtaniej dostaniemy sam zestaw producenta, ale ww. zestaw + wszystkie niezbędne akcesoria.

Nie wszystkim przyda sie statyw, polar, tuleja... natomiast bez pokrowca, karty pamięci, ładowarki i akku's raczej nie popstrykamy - kupujac wszystko u jednego sprzedawcy napewno bedzie wygodniej, a przede wszystkim taniej.
    waldetto
    Poziom 11  
    Tak czytam te fotum i zastanawiam sie czy kupic Panasonic DMC-LZ3, Canon PowerShot A530 lub A620 czy moze Olympus SP 500 Ultra Zoom Może ktoś by mi poradził w wyborze
    wroblewg
    Poziom 21  
    Cytat:
    Przykład cen karty xD miał pokazać, że nieco droższy S2 + karta nie jest już droższy niż tańszy FUJI + karta.Przykład cen karty xD miał pokazać, że nieco droższy S2 + karta nie jest już droższy niż tańszy FUJI + karta.

Uzywając starszego od S5600 modelu udało ci się mniej więcej wyrównać ceny, ale... Fuji S5600 wygrywa dobrą matrycą z wysokim uzytecznym ISO.
    Krop
    Poziom 16  
    Witam
    Długo się zastanawiałem i wybrałem Fuji S5600. Jak narazie jestem zadowolony.Wyładowane akumulatory awaryjnie zastąpiłem paluszkami z kiosku dla mnie ta możliwość to zaleta no chyba że ktoś dysponuje dedykowanym ogniwem paliwowym i nie będzie musiał nic awaryjnie zastępować. Dostępny tryb manualny a jednocześnie przyzwoicie działająca automatyka (nawet dziecko może pstrykać). Ładne poprawne jak dla mnie zdjęcia praktycznie do ISO 400 bez szumu ISO 800 jeszcze nadaje się do użytku. Dobry zoom optyczny, nawet jakość zoomu cyfrowego mile mnie zaskoczyła choć i tak opcje tą wyłączyłem. Jedyny feler to karty xD, karta jak karta ale teraz mam w użyciu dwa rodzaje kart i to troche wkurzające.
    Generalnie polecam, aparacik jak dla mnie idealnie pomiędzy kompaktem a lustrzanką.

Pozdrawiam
    DukE
    Poziom 20  
    Nie wiem czemu taka niechec niektorych do Panasonicow, model FZ30 to bardzo udany aparat i jestem przekonany ze wiele osob nie zamieniloby go na inna hybryde. Faktycznie matryca jest jego najslabszym punktem i mocno szumi, natomiast odwzorowanie barw to juz inna kwestia, jesli sie komus nie poodbaja zawsze mozna samemu zmienic balans bieli. Poza tym aparat ma swietna optyke, ktora bije niejedna lustrzanke w zestawie kitowym. Jesli ktos potrzebuje szybkiego aparatu, bardzo dobrej ergonomii i dlugiej ogniskowej to naprawde szczerze polecam, wg mnie w klasie Ultrazoom nie ma nic lepszego, choc Fuji S9000 tez nie jest zly.

pozdrawiam
    waldetto
    Poziom 11  
    Koledzy tu piszą o modelu Fuji S5600 że jest dobrym wyborem a co sądzicie na temat Panasonic DMC-LZ3, Canon PowerShot A530 i A620 czy też Olympus SP 500 Ultra Zoom Zastanawiam sie nad kupnem któregoś z nich Może ktoś by mi poradził w wyborze