Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki aparat cyfrowy w cenie do 1100zł polecacie 2007?

vigo 17 Sie 2006 18:02 5301 384
    lechoo
    Poziom 39  
    @DukE
    Co z tego że panasoniki mają dobrą optykę, skoro najsłabszym ich punktem jest ta nieszczęsna szumiasta matryca? Szumi dużo bardziej niż fuji S5500 którego używałem przez 1,5 roku. Dla mnie jest to bardzo istotna wada aparatu, która dyskwalifikuje aparat już na starcie. Tego nie da się nadrobić lepszym szkłem, stabilizatorem obrazu, czy wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości...

@waldetto
    Jeśli nie potrzebujesz ultrazoomu to bierz canona A620.
  • OptexOptex
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    waldetto napisał:
    Canon PowerShot A530 i A620 czy też Olympus SP 500 Ultra Zoom Zastanawiam sie nad kupnem któregoś z nich Może ktoś by mi poradził w wyborze

Poszukaj na forum, poczytaj, a jak bedziesz zdecydowany na ktorykolwiek z kompaktów CANONa to daj znac, u nas kupisz aparat z wszystkimi niezbednymi akcesoriami i to naprawdę w przyzwoitej cenie.

Na wszystko masz oczywiście gwarancję i fakturę VAT lub rachunek fiskalny (wg zyczenia).
  • OptexOptex
    DukE
    Poziom 20  
    :arrow:lechoo fotografia zajmuje sie od 3 lat, FZ30 jest moim 3cim aparatem i uwierz mi ze rowniez jestem uczulony na szumy, ale zdecydowana wiekszosc ludzi ktora pyta tutaj o aparat pewnie nie ma zielonego pojecia o czulosciach, szumach matrycy, jesli ktos potrzebuje naprawde dobrego UZ to wlasnie polecam ten aparat, napewno pozwoli sie rozwinac poczatkujacemu. A co do szumow jeszcze, aparat szumi tak samo jak FujiS9000 ktory ma niby duzo lepsza matryce, a okazuje sie ze kwestia tkwi nie w matrycy ale w oprogramowaniu aparatu. A co do optyki, wlasnie po to jest zeby uzyskac swietna szczegolowosc i zdjecie zylete, i na niskiej czulosci aparat radzi sobie z tym jak zaden w tej klasie. pozdrawiam.

:arrow:waldetto rowniez polecam PS A620
    lechoo
    Poziom 39  
    Kupując czwarty aparat kupisz na pewno lustrzankę, a wtedy zobaczysz co to jest naprawdę niski poziom szumów...

Przykładowa fotka na ISO400 z Nikona D50 - JPG prosto z aparatu w jakości Normal, bez żadnej obróbki:
    -> www.wsinf.edu.pl/~leszek/DSC_0770.JPG
    Ciekaw jestem jak by wyglądała ta sama fotka z FZ30 przy ISO400... ;)
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    lechoo napisał:
    Kupując czwarty aparat kupisz na pewno lustrzankę, a wtedy zobaczysz co to jest naprawdę niski poziom szumów...

Przykładowa fotka na ISO400 z Nikona D50 - JPG prosto z aparatu w jakości Normal, bez żadnej obróbki:
    -> www.wsinf.edu.pl/~leszek/DSC_0770.JPG
    Ciekaw jestem jak by wyglądała ta sama fotka z FZ30 przy ISO400... ;)

Mnie na taką rozrzutność nie było stać (czwarty aparat???!!!), choć nie miałem przedtem żadnej cyfrówki postanowiłem kupić lustro jako pierwsze. Teraz choruję na dobre szkło ale to odbiega od tematu ;)
    DukE
    Poziom 20  
    Wiem jak wyglada poziom szumow w lustrzankach, nie musisz mi tego uswiadamiac, niektorych nie stac na lustrzanke dlatego wola miec wszystko w jednym, koszta mniejsze i wieksza wygoda, no ale i slabsza jakosc. pozdrawiam
    lukmar
    Poziom 29  
    a panowie powiedzcie mi wybierając aparat tak około 1300 zł lepiej patrzeć na ultra zoomy np Canon S2 czy wybrać zwykły kompakcik.
    Które robią lepsze zdjęcia ??
    Ja zawsze myślałem że ultrazoomy (duże aparaty) mają lepsze obiektywy itd(choć to tylko moje zdanie lamera w tych sprawach :) ),
    Ale czytając forum widze że naprawde dużó pojawia się propozycji kompaktów bez ultrazooma czy oznacza to że robią one lepsze zdjęcia ??

i jaki aparacik możecie zaproponować w granicach 1300 zł . Bo jakiś czas temu nakierowany zostałem na Canona S2, czy jest jeszcze coś dobrego (lepszego )w tej cenie, jeśłi coś robi lepsze zdjęcia a nie ma ultrazoomu to mogę z niego zrezygnować :).
    lechoo
    Poziom 39  
    Każdy obiektyw z zoomem, a tym bardziej ultra-zoomem to kompromis między jakością (jasność, ostrość, zniekształcenia, aberracja) a ceną. Najlepsze (najjaśniejsze, najostrzejsze i o małych zniekształceniach) są obiektywy o stałych ogniskowych - bez zooma. W przypaku kompaktów takich się jednak nie stosuje.
    lukmar
    Poziom 29  
    ok a jak to się ma zwykły kompakt vs ultra-zoom.
    co lepiej wybrać ??

A powiedzcie mi jeszcze tylko czy mój wybór Canon S2is to będzie dobry wybór jeśli chodzi o aparacik około 1300 zł ( chce się zamknąć w 1500 z całą resztą karta itd ). W sumie jeśli jakiś inny aparacik ma robić lepsze zdjęcia a nie mieć ultra-zoomu to wolałbym zrezygnować z tego zoomu na rzecz jakości zdjęć.
    DukE
    Poziom 20  
    Jesli nie potrzebujesz UZ to lepiej wziac zwyklego kompakta, chociaz S2 to bardzo udany aparacik, mysle ze bedziesz z niego zadowolony. Jesli to Twoj pierwszy aparat to pewnie i tak nie zauwazysz spadku jakosci na dlugim koncu. A dluga ogniskowa czasem sie naprawde przydaje, wiec przemysl to.
    zemki
    Poziom 12  
    Czy Canon PowerShot S2 IS jest lepszy od A620? Jak na ich tle wypada Nikon COOLPIX S5?

Dodano po 4 [minuty]:

Co to są zdjęcia z interwałem? Nikon S5 ma limit 1800 klatek.
    lukmar
    Poziom 29  
    dziękuje bardzo wszystkim za porady :)

pozdrawiam
    lukmar
    lukmar
    Poziom 29  
    a jeszcze was pomęcze trochę, mój wybór już się coraz to bardziej zawęza :)

Powiedzcie mi jeszcze Canon S2 vs Fuji S5600 ??
    Zdecydowana większość ludzi mówi że fuji, ale to dlaczego on jest dużó tańszy od Canona ??
    Czyżby w tych dwóch przypadkach cena nie szła za jakością
    wroblewg
    Poziom 21  
    Seria S canona ogólnie do tanich w swojej klasie nie należy, co nie znaczy że jest super extra - jak kazdy aparat ma swoje wady.
    S5600 wygrywa niezła matrycą z wysokim uzytecznym ISO, co jest bardziej przydatne w trydnych warunkach od stalilizacji.
    Niektórzy jęczą o drogie karty XD - fakt są dorższe, ale to pojedynczy zakup więc szybko się "amortyzują" :)
    lukmar
    Poziom 29  
    czyli nie biorąc pod uwagę drogich kart :) s5600 wygrywa ?? :)

Czytam włąśnie co popadnie i widze dużo pozytywnych opini na temat tego aparatu a i w sumie nowy S5600 + karta 1 GB to i tak jeszcze dużó mniej niż nowy Canon S2 i to bez karty .

W sumie za cene tego canona można już zrobić zestawik S5600 + gadżety czyli i tak wychodzimy na plus :) lepszy aparat z lepszym wyposażeniem ??

O ile się nie myle oczywiście :)
    wroblewg
    Poziom 21  
    moim zdaniem masz rację.
    Ja osobiscie wole wysokie uzyteczne iso, a co za tym idzie krótkie czasy niż zastanawianie się czy stabilizacja poradzi sobie z tą sytuacją :)
    waldetto
    Poziom 11  
    Przeglądając oferty i możliwości różnych cyfrówek wpadł mi model "Nikon coolpix 4800" co koledzy myślą o tym aparacie i w ogóle o cyfrówkach firmy Nikon Na poprzednie pytanie na tym forum z posród 4-ech podanych modeli zasugerowano mi kupno Canona A 620 za który dziękuje A porównując Canona A620 z Nikonem coolpix 4800 ,który byście wybrali ?
    knant
    Poziom 12  
    a moze PANASONIC Lumix DMC-TZ1 co otym myslicie czytajac specyfikacje techniczna jest super i posiada zoom optyczny przy kreceniu filmikow no mozna go kupic juz za 1300 i dosc spore wyposazenie w standarcie
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    wroblewg napisał:
    moim zdaniem masz rację.
    Ja osobiscie wole wysokie uzyteczne iso, a co za tym idzie krótkie czasy niż zastanawianie się czy stabilizacja poradzi sobie z tą sytuacją :)

"wroblewg" - nie jestes dyletantem w temacie foto, wiec napisz też o minusach S5600 :) bp teraz kolega juz wpadł w zachwyt ("lepszy i tańszy"), co wg mnie nie jest zgodnie z rzeczywistością.

Może napiszmy coś na temat zalet S2 (obrotowy display, stabilizacja,...?).

Model S2 nie jest droższy niz inne ultrazoomy, po prostu S5600 jest tanszy :) (nie pytaj mnie gdzie wysylac Fuji w razie wystapienia usterki w czasie trwania gwarancji - wiem tylko, że w Bremen mają dobry serwis :)).

Z długich zoomów sprzedalismy najwięcej Canon'ów, chociaż Panasoniki także maja swoich wielbicieli, rzadziej OLYMPUsy, w ogóle nie sprzedawalismy MINOLT (serwis w PL!!!).

Konkludując: nie uważam żeby zakup S5600 był złym wyborem, ale stwierdzenie: "tańszy i lepszy" jakos mi tutaj nie pasuje.

Żeby nie było, że chwalę Canon'y - S5600 można u nas nabyć w cenie ok. 900zł. :D S2 jest oczywiście nieco droższy, ale ..... jeszcze kilka tygodni i nie będzie go nawet na Allegro (u dystrybutora nie jest już dostępny).
    wroblewg
    Poziom 21  
    Cytat:
    "wroblewg" - nie jestes dyletantem w temacie foto, wiec napisz też o minusach S5600

Z tego co pamiętam - brak wskaźnika przy ostrzeniu bez uzycia AF, antiblur, nieco narzekań jest na przełaczanie lcd<>evf

Cytat:

I o ile nie pomerdałem modelu dośc ciekawe możliwości w połączeniu z PC.

Tyle że... S5600 w międzyczasie pochwali się RAW-em, którego jak wiesz niemal nie sposób przecenić...

Cytat:
    (nie pytaj mnie gdzie wysylac Fuji w razie wystapienia usterki w czasie trwania gwarancji - wiem tylko, że w Bremen mają dobry serwis ).

http://www.fujifilm.pl/firma_2774.htm
    Polska - Warszawa - ul Muszkieterów

Cytat:
    ale stwierdzenie: "tańszy i lepszy" jakos mi tutaj nie pasuje.

A moim zdaniem jednak - S2 jest ciekawym aparatem, ma optyczną stabilizację, ale jest droższy, brakuje mu kilku wpływających na efekt końcowy ( fotkę ) możliwości jakie daje S5600.

Cytat:
    S5600 można u nas nabyć w cenie ok. 900zł.

:D dobrze wiedzieć :)
    waldetto
    Poziom 11  
    a co sądzicie o cyfrówkach firmy Nikon ? Pytam ponieważ nikt mi na tą część pytania nie odpowiedział
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    waldetto napisał:
    a co sądzicie o cyfrówkach firmy Nikon ? Pytam ponieważ nikt mi na tą część pytania nie odpowiedział

Polecam NIKONa D80 - juz mozna powiedzieć, że świetny sprzęt i cena konkurencyjna :)

Odnośnie NIKONów - niezły sprzęt, firma z branzy foto, z tradycjami, minus w Polsce to mizerny serwis.
    lukmar
    Poziom 29  
    wilde_hilde napisał:
    bp teraz kolega juz wpadł w zachwyt ("lepszy i tańszy"), co wg mnie nie jest zgodnie z rzeczywistością.

Hm wilde_hilde nic się nie bój nie popadłem w zachwyt :)
    Mi do kupna aparatu się nie śpieszy sam wiesz doradzałeś mi jeszcze jakiś czas temu :) za co ci dziękuje. Ja kupuje dopiero wtedy jak mam 100% pewności także podejżewam że aparat i tak kupie dopiero w połowie września no chyba że coś mnie zmusi do szybszego zakupu.

Ale moim głównymi cechami którymi się kieruje przy kupnie aparatu jest jakość zdjęć a nie bajery tupu obrotowy display i blisko serwis.

Naprawde naczytałęm się sporo stronek i forum od tamtego czasu i tak : ludzie chwalą sobie S2 nie powiem ale jeszcze więdzej ludzi ceni sobie S5600 i porównując jakość wykonywanych fotek, szumy itd to wygrywał S5600, (opinie np zaczerpnięte z forum "fotoexperta"), ale jeśli miałbyś mnie przekonac do zakupu s2 tylko i wyłącznie tym że ma obrotowy display, blisko serwis i dużó ludzi go kupuje to niestety ale wybrał bym S5600 bo dla mnie np wazniejszym argumentem bedzie wysokie użyteczne iso, mniejsze szumienie itd

A pytam też tutaj bo wszystkie opinie są dla mnie ważne tym bardziej że cenie sobie forum elektrody i ich użytkowników
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    [quote="lukmar"]Ale moim głównymi cechami którymi się kieruje przy kupnie aparatu jest jakość zdjęć a nie bajery tupu obrotowy display i blisko serwis.

Obrotowy display jest duzym atutem w cyfraku - nie zawsze sytuacja pozwala na robienie fotki "spod oka".
    Napewno każdy fotoamator docenia zalety takiego display'a, ale sa też i osoby, które pytaja się, "czy aby taki obrotowy monitorek się nie ukręci"...

Nie chodzi o to żeby serwis był blisko, ale o to, że .... i nowy Daimler Benz ma prawo się zepsuć, a wtedy autoryzowany serwis Canon'a odsyła Ci aparat w 5-7 dni roboczych (nawet przy wymianie obiektywu, którego nie było w PL czas naprawy z wysyłką i z powrotem trwał 12 dni).

W temacie serwis NIKONa w PL - 1 m-c w serwisie to niestety standard...

Fuji - generalnie w ogóle nie naprawia sprzętu w Polsce, ale aparaty sa wysyłane do centrum seriwsowego w Bremen, co oczywiście przekłada sie na czas naprawy.

W Polsce bardzo popularne są notebook'i marki ACER, cena jest w porównaniu z konkurencją przyjazna i tak powinno być, ale jak przyjdzie wysłać laptop do serwisu to okazuje się, że wymiana nagrywarki trwa 6 tygodni, co jest nie do zaakceptowania. Dlatego firma, która dba o klienta tylko do czasu wydania towaru i zamknięcia kasy jest przeze mnie pomijana.

Jeżeli odpowiada Ci S5600 to nie ma problemu, to Twój wybór i wcale nie piszę, że zły, ale ..... trzeba wziąć pod uwagę wszystkie aspekty.
    waldetto
    Poziom 11  
    Zgadzam się z kol. wilde_hilde servis też jest ważny ponieważ sprzęt choćby najlepszej marki potrafi się uszkodzić Jednocześnie dziękuje za opinie na temat Nikonów
    zemki
    Poziom 12  
    Jaki model Nikona można porównać do S5600?
    wroblewg
    Poziom 21  
    Cytat:
    Jaki model Nikona można porównać do S5600?

IMHO w tej klasie Nikon nie ma czym się pochwalić.