Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki aparat cyfrowy w cenie do 1100zł polecacie 2007?

vigo 28 Sie 2006 18:38 5181 384
    Torwald
    Poziom 10  
    Mam do Was pilna prosbe:
    poniewaz w piatek wyjezdzam za granice (a co tam, pochwale sie...) potrzebny mi maly aparat cyfrowy.
    Niby prosty do rozwiazania problem, nie ?
    Do tej pory posiadalem Canon A75 - niby jest OK, ale swoje wazy (no i nie moze kozystac z szybkich kart pamieci).
    Dlatego szukam czegos malego, np. Samsung i6, co zmiesci mi sie w kieszeni i nie wazy pol kilo.

Bede wdzieczny za pomoc, bo czas nagli a ja mam metlik w glowie.
    Jesli na nic sie nie zdecyduje, bede musial wziac to bydle, uprzednio kupujac jakas karte (1GB) bo obecne 64MB nie da rady na wyjezdzie...
  • OptexOptex
    waldetto
    Poziom 11  
    Samsungów to bym ci nie polecał - mają nie typowe wejście USB -kabelek sie schrzani i zmuszony będzież dokupić sobie czytnik kart
    zemki
    Poziom 12  
    Kolaga posiada Nikona S5 i jest zadowolony. Ma duży 2,5" wyświetlacz przy małych gabarytach. Posiada dużo programów tematycznych ale nie można się pobawić w manualu. Teraz w "Fotojoker" kosztuje 1111zł, z kartą pamięci 512MB i pokrowcem 1189zł.
    waldetto
    Poziom 11  
    Tyle co słyszałem od sprzedawcy to troche prześwietlają zdięcia
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    Witam,
    Mam pytanko, czy ktoś miał już do czynienia z tą nową lustrzanką Sony?
    Dzisiaj to widziałem ale nie miałem w ręku. Zewnętrznie szału nie robi, no i tradycji w temacie foto firma dużych nie ma (może się mylę?).
    Pytam wyłącznie z ciekawości, etap wyboru aparatu mam już za sobą ;)
    Pozdrawiam Ekspertów w tym temacie :)
  • OptexOptex
    music
    Poziom 27  
    Z tego co wiem to Sony przejęło biznes aparatów cyfrowych od firmy Konica Minolta. Domyślam się, że przejęło też całe zaplecze razem z inżynieringiem. Więc wypuszczając nowe produkty pewnie bazuje na doświadczeniu Minolty.
    Jurek2805
    Poziom 21  
    Kochani doradźcie.
    Potrzebuje trwałej małpki robiącej poprawne zdjątka. Wskazane ręczne ustawienia. Jakość wykonania i trwałość ponad "wodotryski". Wiem, że teraz cudów nie ma ale...

Sony DSC W5

albo

Canon Powershot A420 lub 430

A może coś innego?
    wroblewg
    Poziom 21  
    Cytat:
    Wskazane ręczne ustawienia.

Więc może nie A4x0 tylko A610?
    Fuji F11
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    Jurek2805 napisał:
    Kochani doradźcie.
    Potrzebuje trwałej małpki robiącej poprawne zdjątka. Wskazane ręczne ustawienia. Jakość wykonania i trwałość ponad "wodotryski". Wiem, że teraz cudów nie ma ale...

Sony DSC W5

albo

A może coś innego?

Jesli nie zalezy Ci na manualu, a chcesz po prostu wyjąć aparat i pstryknąć fotkę to polecam kompakty SONYego, może być także np. Canon A430 lub tańszy Olympus (niestety ceny kart xDi Memory Stick są wyższe niz kart SD, więc ostateczna kwota wzrasta).
    Modele W mają ładowarkę i akumulatorki w zestawie producenta, więc koszt dodatkowych akcesorii zmniejsza sie.

Jeśli chcesz troche poeksperymentować z ustawieniami to proponuję A530, A610, ...
    Jurek2805
    Poziom 21  
    wilde_hilde napisał:
    Jurek2805 napisał:
    Kochani doradźcie.

Sony DSC W5

albo

A może coś innego?

Jesli nie zalezy Ci na manualu, a chcesz po prostu wyjąć aparat i pstryknąć fotkę to polecam kompakty SONYego, może być także np. Canon A430 lub tańszy Olympus (niestety ceny kart xDi Memory Stick są wyższe niz kart SD, więc ostateczna kwota wzrasta).
    Modele W mają ładowarkę i akumulatorki w zestawie producenta, więc koszt dodatkowych akcesorii zmniejsza sie.

Jeśli chcesz troche poeksperymentować z ustawieniami to proponuję A530, A610, ...

Dzieki za info. Bawię się z mniejszym lub lepszym powodzeniem manualami na analogu, ale on mnie po prostu zabija kosztami.
    Potrzebuję w miarę dobrej małpki, aby wypełnić lukę. Wiem, że karta XD jest droższa ok. c.a. 50-100% od "esdeka" ale jak wyjąłem dwie stówki za pięć zwykłych filmów, to wymiękłem. Nie te czasy, w przypadku kiedy muszę robić c.a. 100 zdjęć i nikt za to nie płaci. W końcu kartę kupuję się raz (albo dwa ). Do uczciwej cyfrowej lustrzanki troszke moja kołderka za krótka:D.
    Skłaniam się ku "soniakowi", ze względu na szybkość. Tylko, czy oprócz tej karty jest jakiś minusik (np. nietypowe wejście), albo "cuś" innego.
    Doradź wilde! Kiedyś nie było takich dylematów! Trzy modele każdej firmy a teraz od tego "badziewia" półki sie uginają. Zdjatka maja być poprawne, szumów jak najmniej i jakieś dobre "makro" na szybko.
    Z resztą poradzi sobie moja poczciwa "efka".
    Zresztą schodząc z kosztów:
    Sony DSC S600
    Canon A 430
    nikon1
    Poziom 12  
    witam serdecznie.Ostanio robilem zdjęcia aparatem cyfrowym PANASONIC DMCFZ7 i muszę stweirdzić że za tą cenę firma ta oferuje całkiem przywoity aparacik,robiący wpełni zadowalające zdjęcia.polecam
    Jaco2002
    Poziom 20  
    Panowie, dylemacik,co wybrać?
    Panasonic FZ-7 czy Canon S2 IS ?
    Mam czas do jutra rana.
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    Jaco2002 napisał:
    Panowie, dylemacik,co wybrać?
    Panasonic FZ-7 czy Canon S2 IS ?
    Mam czas do jutra rana.

Ja polecam S2is, moze dlatego, ze sporo czasu 'bawilem' sie tym modelem.

Trzeba było "zapukac" do nas, w cenie 1500zł. + koszt wysyłki miałbyś jutro paczuszkę dostarczoną GLS-em, a w niej nie tylko aparat, ale wszystkie niezbędne akcesoria do ww. modelu.
    Jaco2002
    Poziom 20  
    Na jutro mam u siebie w sklepie S2 + karta 1Gb za 1370, ale dzieki za radię i info. Chodzi mi o to, który z tych modeli wybrać.
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    Jaco2002 napisał:
    Na jutro mam u siebie w sklepie S2 + karta 1Gb za 1370, ale dzieki za radię i info. Chodzi mi o to, który z tych modeli wybrać.

1370zł. za S2is + 1024MB np. KINGSTON Elite Pro to dobra cena, tym bardziej jesli Canon jest od polskiego dystrybutora, bo czytanie instrukcji w pdf to raczej marna pociecha.

W dalszym ciągu polecam S2, niekoniecznie u nas :)
    Jaco2002
    Poziom 20  
    Po problemie. Kupiłem Canona S2. Myślę , że będę zadowolony. Trzepnąłem już parę fotek i nakręciłem krótki filmik najmłodszej w domu. Kręcenie filmów z zoomem - bajera ( jak na aparat cyfrowy). Szkoda tylko, że w trybie foto nie wyświetla histogramu w trybie rzeczywistym, tak jak to ma miejsce w Panasonicu FZ-7. Jutro wybieram się na pokazy lotnicze, zobaczę , na co stać ten sprzęt ( i jakie są moje umiejętności, hi ). :D
    P.s.
    Instrukcja + książeczka opisująca instalkę i używanie dołączonego oprogramowania - PL !!!:D
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    Jaco2002 napisał:

Instrukcja + książeczka opisująca instalkę i używanie dołączonego oprogramowania - PL !!!:D

Jeżeli sprzęt od polskiego dystrybutora to tak to ma wyglądać.......

Pokazy lotnicze w Bielsku Biała? :)
    Jaco2002
    Poziom 20  
    Yes, yes, yes. Jak to mawiają wielcy, hi.
    Niestety, nie wyrobiłem się. Za dużo obowiązków , jak na na jeden dzień. Nie zdążyłem dojechać. Ale podobno nie było pokazu Iskier, bo w jednym samolocie radio odmówiło posłuszeństwa i odwołano pokaz. Jest przez to szansa, że pokaz odbędzie się jutro , przez co wyrobię się i zdąże na czas.:D
    "Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło".

Sprawdzałem zoom. Sąsiadki - no, no...
    ckm18
    Poziom 10  
    potrzebuje pomocy w wyborze aparatu cyfrowego do 200zł, sprzęt będzie służył głównie do robienia zdjęć do aukcji internetowych , oczywiście myśle nad aparatem używanym , moje typy z allegro :

canon A60
    Hp Photonsmart 735
    Praktica Digicam 3

któe z tych aparatów możecie mi polecić lub ewentualnie inne w cenie do 200zł

z góry dzięki za odpowiedź
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    ckm18 napisał:
    canon A60
    Hp Photonsmart 735
    Praktica Digicam 3

Jeśli budżet jest mocno ograniczony, a masz mozliwość zakupu A60 to wybierz ten model - da Ci największe możliwości.
    ckm18
    Poziom 10  
    wilde_hilde - dzięki za pomoc kupiłem a60 na allegro od kobiety - 1 właściciel, 2 letni z kompletem dokumentów, pudełkiem, kablem płytami itp. oraz kartą kingston 128mb za 180zł + koszty przesyłki czy to dobra cena ??? , mam jeszcze małe pytanie jaką kupić ładowarke do akumulatorów w cenie do 40 - 50 zł taką żeby ładowała akumulatory góra 4h ( słyszałem że procesorowe są lepsze) z akumulatorami bo do tego firmowy zestaw FR8168GS + 4xAA2500 Forever
    MW 8168 GS + 4 x philips 2600 - co byście polecali

wilde_hilde
    Poziom 19  
    ckm18 napisał:
    wilde_hilde - dzięki za pomoc kupiłem a60 na allegro od kobiety - 1 właściciel, 2 letni z kompletem dokumentów, pudełkiem, kablem płytami itp. oraz kartą kingston 128mb za 180zł + koszty przesyłki czy to dobra cena ??? , mam jeszcze małe pytanie jaką kupić ładowarke do akumulatorów w cenie do 40 - 50 zł taką żeby ładowała akumulatory góra 4h ( słyszałem że procesorowe są lepsze) z akumulatorami bo do tego firmowy zestaw FR8168GS + 4xAA2500 Forever
    MW 8168 GS + 4 x philips 2600 - co byście polecali

2mgpix do wiekszych formatów raczej sie nie przyda, ale w mniejszych foratach fotki tym aparatem mozna robic niezle.

Odnosnie ladowarek: mysle, ze nie jest tajemnicą, że długie (kilkanaście godzin) ładowanie niskim prądem jest "zdrowe" dla akumulatorków, natomiast dla niecierpliwych sa ładowarki np. 1,5-godzinne, z tym, że zmniejsza to podobno trwałość akumulatorków.
    Piszę "podobno", bo nie stwierdziłem tego, a tylko słyszałem, a sam sprzedaję najczęściej ładowarki 5-7-godzinne.

Nabardziej popularna w Polsce ładowarka mikroprocesorowa dla akumulatorków typu AA i AAA to MW8168 - akumulatory 2500mAh ładuje w ok. 7h, ma funkcję rozładowania, automatycznie przechodzi w ładowanie, rozpoznaje naładowanie akumulatorków - wszystko wskazywane kolorem diody.

Z tańszych ładowarek polecam także VANSON V1000 - ładuje 2500mAh w ok. 4 godz, ma mozliwość zasilania z gniazdka 230V, a także gniazda zapalniczki samochodowej 12V.

Polecam także niektóe modele firmowych ładowarek GP, Energizer lub Ansmann, z tym że sa one odpowiednio droższe.

Moim zdaniem ładowarka służy do konkretnego celu, nie musi byc ładna, droga, markowa, ma po prostu spełniać dobrze swoje zadanie.

Ważniejszym aspektem jest wybór akumulatorków - na rynku mozna nabyć wyroby firm: GP, Energizer, Philips, Ansmann, ale można kupic także aku o pojemnościach 2900-3200mAh firm "marki firma' lub tp, które najczęściej są miernej jakości, a ich główny atut to cena.

Konkretnie odpowiadając na Twoje pytanie [FR8168GS + 4xAA2500 Forever - MW 8168 GS + 4 x philips 2600 - co byście polecali], ja wybrałbym Philips'y i MW8168.
    pawelsiara74
    Poziom 22  
    Witam
    koledzy jaki aparat polecilibyście mam upatrzonych kilka i nie wiem co wybrać.... a mianowicie sony dsc s600, dsc s500 i olympus mju 600 który byście polecili z tych?? przekonuje mnie ten dsc s600... ale chcialbym sie od was jeszcze dowiedzieć czegoś..
    pozdrawiam i z góry dziekuje
    Jurek2805
    Poziom 21  
    Jesli Ci zależy na makro pamiętaj, że S600 ma tryb makro dopiero od 12cm.
    makaroff
    Poziom 13  
    Co wybrać z dwojga złego:
    HP Photosmart 635 czy HP Photosmart M305?

Czytałem trochę o zawodności M305 i o prądożerności i również awaryjności 635. Z tych dwóch który bardziej opłaca się wybrać? (Aparat ma być w niskiej cenie więc nie spodziewam się rewelacji).
    Jeśli ktoś by mógł rownież wycenić te dwa urządzenia:
    czy ok 100zł za 635 i ok 200zł za M305 jest opłacalną ofertą?

Chętnie bym nabył canon A60 jak ckm18 ale na Allegro nie widać nigdzie okazyjnych cen:( a tam planuję kupić aparat, natomiast jest kilka HPków.
    ckm18
    Poziom 10  
    makaroff - nie brałbym hp słyszałem wiele złego o tych aparatach, dlatego zdecydowałem się na canona wyniósł mnie prawie 200zł + akumulatory sanyo 2600mah (zrobiłem już chyba z 200zdjęć i często się nim bawie - bez ładowania tych akumulatorków) i ładowarka MW9168 za 70zł, być może będe sprzedawał ten zestaw jeśli okoliczności mnie do tego zmuszą, ale na razie jestem z niego bardzo zadowolony :-) , polecam Ci poszukać canona A60 w cenie do 250zł nie ma lepszego aparatu, tylko niestety na allegro są wystawione od 250zł (gołe) w góre nawet do 350zł co jest już przesadą, no ale trzeba szukać bo można trafić okazje ja trafiłem tego canona za 180zł od pierwszej właścicielki którą była kobieta mam do niego wszystko oprócz pudełka i papierowej instrukcji (gdzieś jej zagineły), ale mam za to kartę 128mb kingstona i pokrowiec, oraz 3cd z oprogramowaniem. więc kawałek papieru mi tego nie zastąpi :-)
    Jurek2805
    Poziom 21  
    Ja bym HP nie wziął za żadne pieniądze. Dopłać kilka zeta i kup poczciwego Canona.
    P.S.
    Nie jestem zwolennikiem żadnej z firm.
    kaczuszka
    Poziom 2  
    kupiłam pamięć SD 128 MB do aparatu
    po roku wysiadła /aparat widzi fotki,ale nie mogę ich zrzucić na kompa

czy mogę jakoś odzyskać zdjęcia z tej płytki?proszę pomóżcie :-0
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    kaczuszka napisał:
    kupiłam pamięć SD 128 MB do aparatu
    po roku wysiadła /aparat widzi fotki,ale nie mogę ich zrzucić na komputera

czy mogę jakoś odzyskać zdjęcia z tej płytki?proszę pomóżcie :-0

Użyj czytnika kart, w razie problemów możesz skorzystać z kilku programów (dostępne darmowo w necie).