Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki aparat cyfrowy w cenie do 1100zł polecacie 2007?

vigo 01 Paź 2006 20:44 5340 384
    Jurek2805
    Poziom 21  
    Z tym, że 100% szans na odzyskanie nie ma. To normalne. Już kilku znajomych przewiozło się na kartach, które maja po 5 lat gwarancji. Sam myślałem, że mnie szlag trafi jak padł mi SanDisc. Nie ma reguły. Najlepiej mieć zapasową karte małej pojemności pod ręką i w razie czego wymienić.
    I nie trzymać sto lat w aparacie tylko zgrywać do kompa na bieżąco. W razie kiedy jest to "W" pójśc do kawiarenki im przegrać na sreberko. Jak tylko zaczynają się jaja z odczytem już wiadomo, że karta pada. A utraconych fotek nam nikt nie odzyska.
    EMTEC (dawny BASF) pisze na opakowaniach, że w przypadku utraty zdjęć spowodowanych awarią karty zrobia wszystko, żeby dla klienta odzyskać utracone zdjęcia. Jak to wygląda w praktyce nie wiem. Nie wierzę ...
  • OptexOptex
    _Zabson_
    Poziom 15  
    Witam kupiłem dzis Lumixa FZ7 i mam pytanko do was ile godzin powinienem pierwsze trzy razy ładowac akumulator ??
  • OptexOptex
    etrzycha
    Poziom 17  
    tez mam chrapke na cyfrowy aparat, mysle nad nikonem cos do 1000+ -100zł co polecacie z własnego doświadczenia, widze duzy post poczytałem sobie ale teraz wychodza coraz to nowsze sztuki, jakis zgrabny aparacik mnie interesuje :D. Czekam na opinie
    zdzislaw422
    Poziom 10  
    Witam
    Mam maly problem, szukam aparatu, do zdjęc typowo rodzinnych. Moja żona akurat wraca z USA i nie jest zdecydowana, czy kupic aparat, który ja wybralem. Chce Kodaka z650, podoba jej się :)

Ja wolę ten:
    Canon A540
    z takim zestawem :
    1. dodatkowe dwa teleobiektywy :2x Telephoto Lens i 0.5x Wide Angle Lens
    2. 3 filtry : polaryzujący; UV ; FD
    3. Adapter obiektywów Canon A510 A520 A540
    4.Karta pamieci 1GB SD Secure Digital Card
    5.Przejściówka USB (nie kabel)Secure Digital Card Reader USB
    6.Akumulatory + ładowarka
    7.Oryginalny pokrowiec Canon
    8.Sztywny mini statyw
    9. Portfel na karty pamieci
    10.środki do czyszczenia LCD
    11.środki i szmatki do czyszczenia obiektywu
    12.Oprogramowanie
    13.Kabel USB , kable cinch itp
    + bajery smycze itp.

Wszystko to nowe, ze sklepu i z gwarancją.(gwarancja wazna- mamy tam rodzinę)

Koszt calosci na nasze 850 żl
    Podpowiedzcie czy brac? Mamy 6 dni czasu na zastanowienie się, za 6 dni odlot.

Pozdrawiam.

A może Canon A700?
    Pioter.K
    Poziom 12  
    Witam
    ja wiem, że już jest tysiące opinii w internecie nawet tutaj na forum na temat aparatów cyfrowych, ale im więcej się czyta tym dłużej się człowiek zastanawia nad wyborem.
    Wybrałem cztery typy i powiedzcie drodzy forumowicze, który z nich można byłoby wybrać. Cel - robienie zdjęć dziecku, żeby za parę lat pokazać mu jaki był w wieku niemowlęcym, oraz zdjęć na tle krajobrazów, wewnątrz pomieszczeń (mieszkanie, kościół, restauracja). Wiem, że cyfrówki maja słabe lampy, ale który z czterech wymienionych poniżej nada się najlepiej do moich zastosowań? Proszę pomóżcie laikowi:
    Oto moje typy:
    - CANON A540;
    - NIKON COLPIX 7900;
    - FUJI FINEPIX 5600;
    - FUJI FINEPIX E550.
    Chodzi też między innymi o serwis, bo znając siebie śmiem twierdzić, że zapewne trafię na bubla:) i będę potrzebował pomocy serwisu :).
    Pozdrawiam serdecznie wszystkich i liczę na pomoc ze strony ekspertów - użytkowników aparatów cyfrowych.
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    zdzislaw422 napisał:
    Moja żona akurat wraca z USA i nie jest zdecydowana, czy kupic aparat, który ja wybralem......

Ponieważ mam sklep ze sprzętem foto, więc zboczenie zawodowe "weźmie tutaj górę". Powiem szczerze, że było by niegospodarnością gdyby zona wróciła z USA bez cyfraka lub np. notebook'a :)

Jeżeli budżet nie jest ścisle ograniczony to niech zona nie kupuje Canon'a serii A, ale coś droższego (może lustro, jakas hybryda, ultrazoom).

Po powrocie wystawisz aukcję na Allegro i gwarantuję, że za część uzyskanych pieniądzy kupisz sobie w Polsce np. CANONa A540, który będzie posiadał gwarancję realizowaną w polskim serwisie (Wa-wa, Żytnia 15).

Wystarczy wejść na którekolwiek z forum foto, a napewno znajdą sie chętni na sprowadzenie aparatu z USA :)

===========================================

Pioter.K napisał:

Oto moje typy:
    - CANON A540;
    - NIKON COLPIX 7900;
    - FUJI FINEPIX 5600;
    - FUJI FINEPIX E550.

Chodzi też między innymi o serwis, bo znając siebie śmiem twierdzić, że zapewne trafię na bubla:) i będę potrzebował pomocy serwisu :).
    Pozdrawiam serdecznie wszystkich i liczę na pomoc ze strony ekspertów - użytkowników aparatów cyfrowych.

W temacie serwisu gwarancyjnego Nikon i Fuji w Polsce nie mają wysokich notowań...

Najlepsze autoryzowane serwisy sprzętu foto w PL ma CANON i SONY.

Piszesz, że zdjęcia we wnętrzach, ale także krajobrazy etc... - może pomysl nad nowością tj. CANON A710is (zoom opt. x6, stabilizator obrazu).

Osobiście wśród kompaktów zachęcam do kupna Canonów, oprócz trybu auto i tematycznych, aparaty te maja mozliwość ustawień manualnych.

Typowy automat jest dobry na początku przygody z tematem foto, później brak manuala będzie dokuczliwy...
    wir_us
    Poziom 15  
    Witam,
    A co byście powiedzieli na pozycje Praktica luxmedia 6203? Opłaca się to kupowac, czy może to kolejny shit z zachodu?

Pozdrawiam
    Jurek2805
    Poziom 21  
    wir_us napisał:
    Witam,
    A co byście powiedzieli na pozycje Praktica luxmedia 6203? Opłaca się to kupowac, czy może to kolejny shit z zachodu?

Jesli nazwa Praktica kojarzy Ci się z enerdowską marką produkującą kiedyś w miarę niezłe aparaty analogowe, to niestety obecnie nie ma to nic wspólnego.
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    wir_us napisał:
    Opłaca się to kupowac, czy może to kolejny shit z zachodu?
    Pozdrawiam

Można by wywnioskować, że wszystko z zachodu to s**t....

Odnośnie tematu - podzielam zdanie poprzednika, pozostała tylko nazwa.
    Jurek2805
    Poziom 21  
    marcinek8899 napisał:

Ja bym chciał sie dowiedziec po ile miałbys Fuji s5600 z kartą 1gb lub 2gb ładowarką szybką do 60min, pokrowcem i akumulatorami powyzej 2500mAh

Ja bym na Twoim miejscu jeszcze zapytał o filtr UV, bo potem serce boli jak się niechcący paluszkiem po soczewce przejedzie. :wink:
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    Jurek2805 napisał:
    Ja bym na Twoim miejscu jeszcze zapytał o filtr UV, bo potem serce boli jak się niechcący paluszkiem po soczewce przejedzie. :wink:

Oczywiście, że można zamówic jakiś polarek lub tp..... i umówmy się, że niekoniecznie jego zadaniem jest ochrona optyki :)
    Jurek2805
    Poziom 21  
    wilde_hilde napisał:
    i umówmy się, że niekoniecznie jego zadaniem jest ochrona optyki :)

Oczywiście. Ja przyjąłem tylko wersję skrajnie minimalistyczną. :wink:
    malyszka
    Poziom 10  
    Chce kupic uniwersalny aparat cyfrowy za ok. 1000 zl.Czytalem wczorej przez cala noc (serio) wszystkie opinie i wychodzi mi na to za te pieniadze mozna juz kupic dobry sprzet.Najbardziej rzeczowe opinie ma kolega Wilde-Hilde,widac ze wiesz co mowisz i ze jestes profesjonalista w fachu foto-aparatow.
    Wyszlo mi ze chyba nalezy udezac w Canona z serii A6x lub jezeli ktos potrzebuje wiekszy zoom to niezle opinie ma ten aparacik Fuji S5600.
    Ale jedna rzecz nie daje mi spokoju.O co chodzi z ta wielkosci przetwornika.
    Niektore maja 1/1,8 a inne 1/2,5. Czy to ma jakies duze znaczenie praktyczne.Z tego co wnioskuje to ten 1/1,8 cala jest wiekszy,no i chyba lepszy
    dzieki z podpowiedz
    pozdrawiam
    gr86
    Poziom 16  
    ja polecam jednak inny zestawik.

w swoim życiu małem i analoga(zenit XP) i cyfrówke i zaawansowanego kompakta (Z1), ale jednak to wszytsko było mało. Zdecydowałem się jednak na zakup Lustrzanki cyfrowej.
    Padło na Eos 300D do tego kilka obiektywów i teraz nie wziąłbym żadnego kompakcika
    wroblewg
    Poziom 21  
    malyszka - z rozmiarami matryc masz rację - 1/1.8'' jest większy od 1/2.5'' a co za tym idzie daje mniej szumów przy tej samej ilości pixeli.
    Popatrz zresztą na rozmiary matryc w dSLR-ach :)
    impedancja
    Poziom 13  
    za 1000 to do lustra kupi tylko jako-taki obiektyw. Wybierając aparat kieruj nie też jasnościa obiektywu , ogólnie im niższa tym lepiej gdyz mniejszej czułości by wykonać jednakowo naświetlone zdjęcie co znacznie zmniejsza szumy, lub przy stałym poziomie czułości (ISO) możesz zastosować mniejszy czas naświetlania. Fuji podobno całkiem pprzyjemnie aparaty no i cena w stosunku do jakości b. dobra. Lstram sobie nie zaprzątaj głowy niestety nie mają one nic z uniwersalności jeżeli nie masz 10kzł (mówie tu o półprofesjonalnym sprzecie)
    malyszka
    Poziom 10  
    Dzieki Panowie
    A macie jakies sugestie co do konkretnego modelu dla mnie?
    Pewnie ze wolalbym lustrzanke, no ale za 1000zl chyba nie kupie:-)
    pozdrawiam
    georger1
    Poziom 14  
    Witaj. Nie mam dla Ciebie gotowej odpowiedzi, ale mam link do takiej strony z zestawieniem aparatów. Być może już na nią spoglądałeś, jeśli nie to zapraszam. Gostek poukładał aparaty klasami i jakością a do każdego aparatu jest te. Zdjęcia testowe robił podobnych scen, więc łatwo jakość aparatów porównać.
    Pozdrawiam http://www.steves-digicams.com/best_cameras.html
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    malyszka napisał:
    Dzieki Panowie
    A macie jakies sugestie co do konkretnego modelu dla mnie?
    Pewnie ze wolalbym lustrzanke, no ale za 1000zl chyba nie kupie:-)
    pozdrawiam

Do 1000zł możesz kupic z np. z serii A:

A430
    A530
    A540
    A610 (jesli jeszcze znajdziesz w sklepach)
    A620 (także już końcówka)
    A630 (nowość)

Nie wiem czy ww. kwota ma byc przeznaczona tylko na aparat, czy także na akcesoria.
    ][Milo][
    Poziom 10  
    Podobnie jak malyszka napalilem sie na aparat cyfrowy... czytajac sporo testow i zapoznajac sie z opiniami uzytkownikow.

Wypadlo na Fuji S5600 i Canona A610 (620 rozni sie tylko megapikselami, ktorych ma o 2 wiecej i iloscia wewnetrznej pamieci [32MB] przy 16MB A610)
    Byl jeszcze PANASONIC DMC-LZ5, ale nie nagrywa dzwieku przy filmach... wiec odpuscilem (chociaz nie jest to az tak istotne).

Tylko ta matryca 1/2,5 (Fuji, Lumix) i 1/1,8 (Canon)... ma duzy wplyw na jakosc wykonywanych zdjec ??
    Jurek2805
    Poziom 21  
    Fuji ma 5,1 mpix więc raczej nie będzie kłopotów przy 1/2,5"
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    Cytat:
    620 rozni sie tylko megapikselami, ktorych ma o 2 wiecej i iloscia wewnetrznej pamieci [32MB] przy 16MB A610)

Jest jeszcze kilka różnic - jeśli chodzi o pamięć - w modelu A610 jest standardowo karta pamięci MMC (nie ma pamieci wbudowanej w tych modelach) 16MB, w A620 = 32MB

Większość klientów od razu dokupuje SD 1GB, najczęściej Kingston Elite Pro (x 50).

A610 jest praktycznie nie do zdobycia, A620 u dystrybutora brak, mozna go jeszcze nabyc w niektorych sklepach (cena w netowych sklepach oczywiscie wzrosla - podaz-popyt :) )
    ][Milo][
    Poziom 10  
    Jurek2805 napisał:
    Fuji ma 5,1 mpix więc raczej nie będzie kłopotów przy 1/2,5"
    To raczej czy nie ? :)

Dojrzałem kolejne dwa modele z serii A. Teraz jestem napalony na A630 :D [tutaj znowu sprawa matrycy -> jak się ma 1/1,8 do 8Mpikseli ?], szkoda tylko, że nie postarali sie o większy zoom optyczny.

A jeżeli chodzi o akumulatorki i ładowarki... możecie polecić jakieś ze swojego doświadczenia ?
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    Polecam MW 8168 - najpopularniejsza ładowarka oparta na czeskim EMOSie (ładuje AA i AAA, funkcja rozładowania, automatyczne przejście w ładowanie, rozpoznanie naładowania, ładuje akku 2500mAh w ok. 6h).

Z akumulatorków zasugeruę kupno: GP, Energizer, Philips, Ansmann.....

Nie radzę kupna tanich akumulatorków firmy "no name", które podobno posiadają 2900 do 3200mAh - jedyna ich zaleta to niska cena.
    Jurek2805
    Poziom 21  
    wilde_hilde napisał:

Z akumulatorków zasugeruę kupno: GP, Energizer, Philips, Ansmann.....

Hahnel też nie jest zły.
    impedancja
    Poziom 13  
    dobrymi akumulatorami i tanimi są Maxxcell'e z ladowarek polecam Batimex naprawde rzeźnickie ładowareczki i tanie jak barszcz, nie można zapominać o sannyo świetne ogniwa. Odradzam ładowarki GP niestety lubią sie przytapiać :)
    marek-cho
    Poziom 16  
    Witam wszystkich i mam krótkie pytanko zgodne z tematem - jaki aparat?
    mam tylko 2 typy: canon ixus 60 i canon A540 oba matryce 6 mpx i wyświetlacze 2,5" - ( na tym mi zależy - wzrok... ) większość zdjęć będę robił w automacie więc krótko - ixus czy 540 ? pozdrawiam
    augi
    Poziom 11  
    A co panowie myślicie nad Canonem A640 ?? czy oplaca sie go kupić czy jednak kupić A620 ?? Sam już nie wiem, czytałem dość sporo, niby niczym się nie różni a............ bardziej mi sie podoba A640 ??
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    impedancja napisał:
    dobrymi akumulatorami i tanimi są Maxxcell'e z ladowarek polecam Batimex naprawde rzeźnickie ładowareczki i tanie jak barszcz,

BATIMEX ma w ofercie właśnie wspomniane przeze mnie powyżej MW8168 (Batimex to nazwa firmy, a typ ładowarki to MW8168 GS)...

Odnośnie akumulatorków Maxxcell - są tanie..... i na tym ich zalety sie kończą.

Gdybyś popytał we wspomnianym wyżej Batimex-ie co myślą o Maxxcelach itp. i ile mają reklamacji ww. akkus to zmieniłbyś zdanie.

augi napisał:
    A co panowie myślicie nad Canonem A640 ?? czy oplaca sie go kupić czy jednak kupić A620 ?? Sam już nie wiem, czytałem dość sporo, niby niczym się nie różni a............ bardziej mi sie podoba A640 ??

A640 to następca modelu A620, ma kilka nowinek i jest jak na nowość przystało nieco droższy niż poprzednik, który szybko znika z rynku.

Canony A610 i A620 sa jeszcze wziąż w ofercie wielu sklepów netowych, ale ..... tylko teoretycznie, większość sprzedających nie ma już ww. modeli w magazynie.

Dodano po 5 [minuty]:

marek-cho napisał:
    Witam wszystkich i mam krótkie pytanko zgodne z tematem - jaki aparat?
    mam tylko 2 typy: canon ixus 60 i canon A540 oba matryce 6 mpx i wyświetlacze 2,5" - ( na tym mi zależy - wzrok... ) większość zdjęć będę robił w automacie więc krótko - ixus czy 540 ? pozdrawiam

Jeżeli zależy Ci na dobrym "auto" to weź IXUSa, jest także bardziej elegancki...

Jeżeli chcesz sobie poeksperymentować i mieć wpływ na efekty pracy aparatu to wybierz A540.

Ponieważ Dąbrowa Górncicza leży ok. 20 km od nas to wykorzystaj ten fakt i przyjedź potestować obydwa modele, a napewno i cena będzie najlepsza w regionie.