Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki aparat cyfrowy w cenie do 1100zł polecacie 2007?

vigo 18 Gru 2006 13:31 5298 384
    Jurek2805
    Poziom 21  
    PRACTICĘ sobie odpuść. Ta firma nie ma nic wspólnego z niegdysiejszą wschodnioniemiecką marką. Pozostał tylko napis i to, że pstryka.
    Soniak (wolałbym S600) jest fajny, ma optyke Zeissa, ale:
    po pierwsze nie wiem czy się zmieścisz w 500PLN
    po drugie nie ma makro odległość fotografowanego obrazu to minimum 13 cm tak, że jeśli marzą Ci się zdjęcia szczegółów albo do Allegro z np 5 cm lub 1,5 cm (A430) to zapomnij. Jesli makro Cie nie interesuje, to S600 jako kompakt jest wg mnie bardzo dobry, ma niezły ekran i robi niezłe zdjątka.
    S500 jest prostszy i tańszy i ma makro od 5cm. Czułość do ISO 400 mniejsze LCD i chyba zwykła optykę Sony (nie Zeiss) "Oczko" niżej od S600.
    Pod uwagę możesz też wziąć Panasa LS2.
    Najlepiej gdybyś miał okazje pooglądać gdzieś zdjęcia. Szumy powyżej ISO 200 będą ale możesz skorzystać z programów odszumiających. Dla zupełnej amatorki to wystarczy.
    Jest jeszcze Olympus FE 130 (sprzedawany też pod symbolem amerykańskim FE 720) ale ja go nie polecam. Miałem go w rękach i były duże problemy z łapaniem ostrości. Jedno zdjęcie na 10 było ostre w ciemniejszym świetle. Może jakiś wadliwy egzemplarz, ale jak dla mnie to dyskwalifikuje.
    Jest jeszcze z najtańszych Nikon L4.
    Jeśli chciałbyś coś z manualem (ale bez preselekcji) to Canon A530. Około 600PLN juz kosztuje.
    Pamietaj, ze Canon i Panas hula na kartach SD a Sony i Olek na droższych (MSD i XD) . Karte i tak bedziesz musiał kupić.
    Canona A430 widziałem już po 399PLN.
    Ogólnie rzecz biorąc ceny aparatów spadły znacznie przed świętami.
  • OptexOptex
    edi333
    Poziom 10  
    Dzięki za wyczerpująca odpowiedż.
    Czyli wniosek nasuwa sie taki,że Canon A 430 jest w tej cenie najlepszy.
    Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
    Jurek2805
    Poziom 21  
    edi333 napisał:
    Dzięki za wyczerpująca odpowiedż.
    Czyli wniosek nasuwa sie taki,że Canon A 430 jest w tej cenie najlepszy.
    Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Zobacz jeszcze tego Panasa LS2 (ma stabilizację obrazu). Leci na kartę SD. Nie napalaj się. Jeden - dwa dni Cie nie zbawi.
    Akku + ładowarka konieczna! Polecam przynajmniej 2500 w czteropaku. Zawsze będziesz miał na wymianę podładowane.
    Każdy cyfrak żre zwykłe baterie alkaliczne jak smok. Nie wypłacisz się.
    enterzbigi
    Poziom 13  
    Witam zamierzam kupić aparat cyfrowy do ok 700zł moją uwagę zwrócił Canon A530 jednak nie wiem czy to dobry wybór jest teraz tyle nowych aparatów że sie pogubiłem już w tym. Aparat bedę używał do fotografowania głównie imprezek domowych, robienia zdjęc na allegro (tryb makro), na wycieczkach i do robienia zdjęc w moim prywatnym warsztacie prototypowych maszyn do obróbki skrawaniem na co powinienem sie zdecydowac? proszę o pomoc slyszlaem ze canon robi slabe jakosciowo zdjecia przy slabym oswietleniu i ustawia dlugo ostrosc w czasie ok 3 sekund zdjecie, w sklepie kazdy chwali swoj towar i sie z nimi dogadac nie potrafie pozdrawiam
    Jurek2805
    Poziom 21  
    W tych pieniądzach tylko Canon A. Jeszcze możesz dostać Canona A540 z preselekcją (jest chyba za 777 w FJ).. Nic innego dobrego do 700 złotych nie dostaniesz. Wal jak w dym, nie przejmuj się megapikselami. Z manualem tylko Canon.
    enterzbigi
    Poziom 13  
    a Czy ta róznica w trybach fotografowania i rozmiarze wyswietlacza jest warta 128 złotych ?
    Jurek2805
    Poziom 21  
    enterzbigi napisał:
    a Czy ta róznica w trybach fotografowania i rozmiarze wyswietlacza jest warta 128 złotych ?

Wg mnie tak. Poczujesz to prędzej, czy później.
    Ale to tylko moje prywatne zdanie.
    Jeszcze jedno: sprawdź wyświetlacz. Żyby nie było żadnego martwego piksela.
    Łukaszeq
    Poziom 10  
    Witam, od 2 dni ogladam rozne fora dotyczace cyfrowek... mam do wydania 1000-1100 zł. z tego co widzialem to najlepszy stosunek ceny do jakosci maja Canony A.. i tak sie zastanawiam ktory aparat kupic, A 610, A 700, a 710IS czy moze jeszcze jakis inny zasugerujecie? jestem totalnym amatorem :) aparat potrzebuje zeby porobic pare fotek, chociaz jesli stane sie juz szczesliwym posiadaczem ktoregos z tych aparatow to moze fotografowanie stanie sie moim hobby. jaki aparat radzicie kupic? jezeli cos z tych canonow to jest sens placic 200zł wiecej za A 710IS czy moze kupic a700?

EDIT

Przegladajac strony znalazlem jeszcze Fuji S5600, wiec dochodzi do listy canona ;)
  • OptexOptex
    enterzbigi
    Poziom 13  
    Twoje środki są dosyć wieksze od moich ja za 649 kupilem canona A530 i jestem z niego zadowolony jedna jego wada na chwile obecna sa szumy w zdjeciach robionych przy maxymalnym zoomie optycznym ale przy troche mniejszym jest juz dobrze. zauwazylem rowniez ze ruchomy wyswietlacz w aparacie jest bardzo fajnym dodatkiem niestety ja go nie mam i dlatego widze jak tego brakuje.
    Łukaszeq
    Poziom 10  
    enterzbigi napisał:
    Twoje środki są dosyć wieksze od moich ja za 649 kupilem canona A530 i jestem z niego zadowolony jedna jego wada na chwile obecna sa szumy w zdjeciach robionych przy maxymalnym zoomie optycznym ale przy troche mniejszym jest juz dobrze. zauwazylem rowniez ze ruchomy wyswietlacz w aparacie jest bardzo fajnym dodatkiem niestety ja go nie mam i dlatego widze jak tego brakuje.

przegladalem jeszcze jedna strone i wpadl mi w oko Fuji S 5600, wiec do tych canonow dochodzi fuji ;)
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    Łukaszeq napisał:
    przegladalem jeszcze jedna strone i wpadl mi w oko Fuji S 5600, wiec do tych canonow dochodzi fuji ;)

S5600 wyszedl juz jakis czas temu z produkcji... A700 takze, raczej nie widze sensu kupowania sprzetu, ktory lezy od dluzszego czasu w magazynie lub... za oknem wystawowym - chyba, ze cene bedzie duzo nizsza niz nowego modelu.

U nas w promocji:

Drukarka termosublimacyjna CANON Selphy CP-720 - dla "elektrodowiczów" w cenie 179zł.

Sprzęt oczywiście z Canon Polska - 12 m-cy gwarancji, paragon fiskalny lub faktura VAT.

http://www.canon.pl/produkt/kategoria,Drukarki_termosublimacyjne,pro,SELPHY_CP720,p,733.html

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

wilde_hilde
    enterzbigi
    Poziom 13  
    odnosnie drukarki to dla wszystkich nie tylko elektrodowiczow przy zakupie canona A530 drukarka w cenie 17zl :) http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=862910 w zwiazku z tym radze popatrzec na allegro bo niektorzy doplacaja te 17zl wiecej z mysla ze zarobia na tym kilka zlotych i mozna za nieduze pieniadze kupic pozdrawiam
    kono78
    Poziom 10  
    Co byście wybrali:
    Sony Cyber-shot DSC-W50
    Casio Exilim EX-Z5

Ma to być mały aparat, taki który będzie ze mną jeździł na snowboardzie i nie będzie mi go szkoda jak coś mu się stanie. Może macie jakieś inne propozycje w podobnej wielkości ??
    VC
    Poziom 21  
    Mam zasadnicze pytanie.

SAMSUNG DIGIMAX S500 czy Benq C510 ?
    I czy cos do 450 zł lepszego znajde? Chodzi mi o amatorskie zdjecia. Taki rodzinny kompakt.
    kenzi
    Poziom 2  
    Witam
    Interesuje mnie zakup aparatu cyfrowego, który ma cechy:
    - cena to 1000-1400 zl
    - stabilizator obrazu
    - zasilany akumulatorkiem a nie paluszkami

Do gustu przypadly mi Canony S3IS oraz A710IS, lecz sa one na paluszki. Czy znacie jakas dobra alternatywe dla tych aparatow? Lub moze da sie je zasilac akumulatorkiem jakims?
    Dzieki za pomoc, pozdrawiam
    Pablo1964
    Moderator
    kenzi napisał:
    Witam
    Interesuje mnie zakup aparatu cyfrowego, który ma cechy:
    (...)
    - zasilany akumulatorkiem a nie paluszkami

Do gustu przypadly mi Canony S3IS oraz A710IS, lecz sa one na paluszki. Czy znacie jakas dobra alternatywe dla tych aparatow? Lub moze da sie je zasilac akumulatorkiem jakims?
    Dzieki za pomoc, pozdrawiam

Przecież paluszki w aparacie to także akumulatorki.
    kenzi
    Poziom 2  
    tak, ale chodzi mi o taki akumulator li-on jak maja np lumixy, one maja taka baterie jak w telefonie komorkowym czy cos, ktora laduje sie ladowarka sieciowa.a czy taki akumulator jest lepszy niz zestaw ladowarka + bateryjki?chodzi mi glownie o to by mozna bylo zrobic jak najwiecej zdjec bez wymiany bateri a nie mialem stycznosci i nie wiem czy lepsze i tansze rozwiazanie to ladowarka z paluszkami czy aparat zasilany akumulatorem li-on.ktora z tych opcji jest bardziej uciazliwa?ktory rodzaj zasilania trzyma dluzej?
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    Trochę sie chyba nie zrozumieliście :)

Po co upierać się przy aparacie zasilanym akumulatorkiem dedykowanym, skoro można kupic aparat zasilany np. ogniwami typu AA (w zestawie producenta sa zwykle baterie alkaliczne).

Np. komplet akumulatorków typu AA (paluszki) np. ENERGIZER, GP, ANSMANN, PHILIPS + np. ładowarka mikroprocesorowa MW8168 (tania, ale niezła) i napewno z ww. kompletu aparat więcej wyciągnie niż z aku dedykowanego - poza tym łatwość i dostępność zamiennika w razie "W".

Akumulatorki dedykowane nie są tanie, a z jakością zamienników jest różnie...
    kenzi
    Poziom 2  
    Aha rozumiem, dzieki za odpowiedz.a co sadzisz o tych aparatach canona ktore wymienilem?jaki pisalem zalezy mi na stabilizatorze no i dobrych fotkach, aparat w cenie 1000-1400,masz jakies propozycje poza tymi dwoma?nagrywanie filmow tez by sie przydalo no i oczywiscie z dzwiekiem.ten canon S3iS nagrywa tez dzwiek ale ten A710IS nie wiem.

Dodano po 3 [minuty]:

A co do ladowarki myslalem nad ta:
    http://www.proline.pl/shop.php?prodid=PENTAGRAM+UNIR%2B4X240
    ale czy warto az tyle placic?
    Łukaszeq
    Poziom 10  
    kenzi napisał:
    .ten canon S3iS nagrywa tez dzwiek ale ten A710IS nie wiem.

A 710IS nagrywa rowniez dzwiek, kupiłem sobie taki przed nowym rokiem i powiem ze nie żałuje wyboru, aparat swietnie sie spisuje, wyglad tez fajny, a co do akumulatorkow, to radzilbym ci jednak kupic aprat na normalne baterie AA, a jesli masz zamiar wyjezdzac na dluzej zakup sobie drugi komplet (w przypadku a710is 2 x AA wchodzi) i masz problem z glowy, w razie rozladowania baterii wkladasz drugi komplet i po sprawie,

P.S ja zakupilem sobie ładowarke+dwa komplety baterii AA Sanyo Eneloop, baterie te gdy sa nieuzywane nie rozladowuja sie w przeciwnosci do reszty akumulatorkow{dlatego sa sprzedawane juz naładowane) przez co w razie rozladowania baterii masz drugi komplet, zawsze naładowany..
    Pozdro

Łukaszeq
    sebokuc
    Poziom 12  
    witam.
    mam 700zł
    proszę o pomoc jaki aparat cyfrowy kupić?
    jakiej marki?
    jacoskwara
    Poziom 12  
    mam podobny problem Co wybrać a tym przedziale cenowym, Samsung S500 , Sony S500 czy moze Canon 530 aparat ma być do zdjęć amatorskich i nagrywania filmików z dzwiękiem ( samsung ponoć ma 30klatek/1sek a Canon 10 gabarytowo podobne ) Jeśli macie jakieś inne propozycje czekamy Czytałem wcześniejsze posty i jakoś dalej nie moge sie zdcydować Canon czy samsung a moze coś innego w tej klasie cenowej wystarczy mi 5mega Pix dzieki za pomoc
    Pioter.K
    Poziom 12  
    Witam
    kenzi napisał:

Do gustu przypadly mi Canony S3IS oraz A710IS,

w tym gąszczu informacji można zginąć.
    Tutaj (na tym forum) Koledzy chwalą Canony serii Axxx na innym zarzucają im duże szumy a chwalą Fuji S5600 :(. Tragedia z tym wyborem.
    Piszą, że A710IS dobrze robi (bez szumów) zdjęcia TYLKO do ISO200. Powyżej już duże szumy ten aparacik posiada, a Fuji S5600 do ISO 1600 sprawuje się całkiem przyzwoicie.
    Teraz Canon A710IS ma matrycę 1/2,5'' i 7,1MPX, zaś Fuji S5600 1/2,5'' i 5MPX co by chyba dawało mniej szumów. Mój znajomy zakupił właśnie Fuji 5600 i powiedział, że lepsze zdjęcia robił Fuji E510 i Canonem A520.
    Niestety nie mógł przetestować A710IS. Koledzy doradźcie - Co wybrać ? POMÓŻCIE :(
    I koronne - czym różni się Canon A710IS od A710 ??
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    a jak już kupicie aparaty to polecam:

Drukarka termosublimacyjna CANON Selphy CP-720 + zestaw papieru z folią KP-108IP lub KP-36IP (zestawy do wydruku 108 zdjęc lub 36 fotek formatu 10x15).

Ponieważ Canon Polska miał ostatnio w ofercie zestawy aparatów z drukarkami to ww. drukarki sa obecnie w cenie nizszej o 100% niz oferta hurtowa.

Kto chce miec mozliwosc wykonania fotki w kazdej chwili, z jakoscia porownywalna z fotolabem ten znajdzie dobrą alternatywę (koszt pakietu na 108 zdjec = ok. 100zł.).

Drukarka moze wydrukowac zdjecie bezposrednio z aparatu, z PC lub z kart pamieci; posiada LCD, na ktorym mozna co nieco wykadrować.

Cena brutto (CP-720+KP-108IP) = 275zł.
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    wilde_hilde napisał:
    a jak już kupicie aparaty to polecam:

[/b](zestawy do wydruku 108 zdjęc lub 38 fotek formatu 10x15).

(koszt pakietu na 108 zdjec = ok. 100zł.).

Nie bardzo rozumiem 108 zdjęć - lub 38 fotek 10x15 ?

a ten pakiet - to kartki z tuszem ?
    ile ta drukarka stoi?

Pzdr
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    kasprzyk napisał:

Nie bardzo rozumiem 108 zdjęć - lub 38 fotek 10x15 ?

a ten pakiet - to kartki z tuszem ?
    ile ta drukarka stoi?
    Pzdr

Drukarki termosublimacyjne to typowe drukarki do zdjęć, nie uzywa się w nich cartridge'ów z tuszem lub tp.

W zestawie producenta jest 5 pocztówek, wiec trzeba dokupić zestaw na 36 zdjęć lub 108 zdjęć.

Niestety w tej chwili strona Canon Polska nie otwiera się,ale poczytac mozna np. http://www.e-cyfrowe.pl/telewizory/canon-selp...ml?PHPSESSID=dd6af5ad534d8e01e59e9232f65b3f37

Cena brutto = 275zł. (drukarka + zestaw na 108 zdjęć)
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    Trochę poczytałem - dzięki.

Jedną rzeczą która mi w tej chwili nie odpowiada - to brak większego formatu np A4 - chyba dobrze to zrozumiałem?
    Pzdr
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    Drukuje: pocztówki lub panoramiczne, ewentualnie mniejsze tj. wizytówki, naklejki etc...

Sama drukarka ma gabaryty lustrzanki, wiec nie ma mozliwosci wlozenia wiekszego papieru :)

Patrząc od stony praktycznej: wiekszosc zdjęc to 10x15, jesli potrzebujemy wiekszy format to zlecamy wydruk w fotolabie, wyjdzie taniej...

Koszt wydruku 1 zdjęcia = ok. 1 zł. więc w fotolabie jest taniej.

Moje zdanie: jesli chcemy na papierze fotki z wakacji lub tp. i mamy ich 200-500 szt.to drukujemy w fotolabie lub tp. bo jest taniej, ale.... mając drukarke w domu w kazdej chwili jest mozliwosc wydrukowania zdjecia, ofiarowania go znajomemu, zrobienia fotek z imprezy (bezposrednio) etc...

Pisząc o drukarce mialem na mysli osoby, które nosiły się z zamiarem zakupu ww. drukarki - teraz po prostu jest mozliwosc otrzymania jej w cenie ponad 100% nizszej niz w hurcie.

Sporo sprzedawców kupilo zestawy z CANON POLSKA (aparat + drukarka). Aparaty zotały sprzedane z marżą, a drukarki zostały i .... jezeli ktos ma, powiedzmy 200 szt. to chcąc, nie chcąc musi nadmierne zapasy sprzedać.

Po kilku tygodniach, kiedy nadmiar znajdzie swoich nabywców drukarki te wróca do poprzedniej ceny...
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    wilde_hilde napisał:

Moje zdanie: jesli chcemy na papierze fotki z wakacji lub tp. i mamy ich 200-500 szt.to drukujemy w fotolabie lub tp. bo jest taniej, ale.... mając drukarke w domu w kazdej chwili jest mozliwosc wydrukowania zdjecia, ofiarowania go znajomemu, zrobienia fotek z imprezy (bezposrednio) etc...

Dokładnie się z Tobą zgadzam.

Pzdr
    sebokuc
    Poziom 12  
    Ja chcę aparat cyfrowy porządnej jakości w dobrej cenie.
    Nie chcę drogiej w użytkowaniu drukarki tym bardziej, że i tak fotolab wychodzi taniej.

W MediaMarkt Canon A530+drukarka = 799zł
    Ja chcę sam aparat.
    Gdzie polecacie kupić?