Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki aparat cyfrowy w cenie do 1100zł polecacie 2007?

vigo 08 Sty 2007 13:41 5298 384
    woj25
    Poziom 11  
    zagadaj do wilde_hilde- kupowalem niedawno zestaw a530 z dodatkami- pelen profesjonalizm i dobra cena.
  • OptexOptex
  • OptexOptex
    jacoskwara
    Poziom 12  
    a co powiecie na aparat Samsung Digimax L60 czytałem o nim troche i wydaje mi sie godny uwagi w tej cenie ( 635zł ) co sądzicie o takim aparaciku ???????????
    jacoskwara
    Poziom 12  
    jeszcze raz zapytam Czy jest ktoś kto zna model Samsung L60 i może cos powiedzieć na temat tego sprzętu czy warto kupić , Bardzo prosze o POMOC pozdrawiam
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    ][Milo][ napisał:
    Ja juz raz sie pytalem, niestety nikt mi nie odpisal :(

Miedzy Canon'em a640 (1/1,8) a Canon'em a 710 IS (1/2,5)...
    co byście bardziej polecili

Mam nadzieje, ze po przeczytanie testów masz juz wyrobioną opinię.

Moim zdaniem: potrzebujesz mały kompakt, z nieco wiekszym niz standardowo w kompaktach zoomem, chcesz miec stabiizator obrazu - weź A710is.

Wolisz miec obrotowy display, zoom opt. x 4 wystarczy, nie przerazają Cię nieco wieksze gabaryty - bierz A630.

Dodano po 4 [minuty]:

jacoskwara napisał:
    jeszcze raz zapytam Czy jest ktoś kto zna model Samsung L60 i może cos powiedzieć na temat tego sprzętu czy warto kupić , Bardzo prosze o POMOC pozdrawiam

SAMSUNG (póki co :) ) nie nalezy do potentatów w dziedzinie foto, a napewno nie w dziedzinie optyki...

L60 wbrew pozorom nie jest tani (inaczej mówiac nie jest atrakcyjny cenowo w porównaniu z bardziej 'markową' konkurencją)...
    jacoskwara
    Poziom 12  
    a moze cos innego małego w cenie do 700zł i byle nie Canon A530 i samsung 500 bo juz powoli trace głowe wszyscy namawiaja za tego canona cena atrakcyjna i dobra jakosc fotek oczywiscie amatorsko
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    jacoskwara napisał:
    a moze cos innego małego w cenie do 700zł i byle nie Canon A530 i samsung 500

Wystarczy Ci typowy automat: proszę bardzo - np. OLYMPUS FE-190 (aluminiowa obudowa, małe gabaryty /kieszonkowy/, duzy monitorek /2,5"/, 6mgpix, zoom opt. x3, ISO 80-1000...

24 m-ce gwarancji, firma zajmujaca się optyką od lat....

Jaki aparat cyfrowy w cenie do 1100zł polecacie 2007?

a może tańszy: Oly C-370?

Może tez cos z NIKONa, rozejrzyj się, na rynku jest spory wybór.

jacoskwara napisał:

bo juz powoli trace głowe wszyscy namawiaja za tego canona cena atrakcyjna i dobra jakosc fotek oczywiscie amatorsko

niestety nie potrafię odpowiedzieć na zadane pytanie, musialbys jasniej wyartykułować o co Ci chodzi.

Pozdrawiam
    jacoskwara
    Poziom 12  
    a może by tak Sony W30 jest mały i ma lepsze parametry filmików reszta podobna do Olympusa 190
    akami
    Poziom 11  
    Kochani moi. LUMICRON to zabawka. Jeśli chcecie wydać koniecznie kasę, a na dodatek jesteście masochistami, to kupcie Lumicrona, świetnie nadaje się do robienia pseudo artystycznych zdjęć z przypadku, co wynika jak ktoś pisał z ciemnego obiektywu, masakrycznej czułości, makabrycznej lapie błyskowej o zasięgu 2m. jedno co lumicron LDC-4028 robi, to ładnie odwzorowuje kolory. Nadaje się na wycieczkę w słoneczną pogodę , i to pod warunkiem, że nie będziemy robić zdjęć np na plaży, bo automat tego nie zauważy i zdjęcia będą "artstycznie" prześwietlone, wogóle w aparacie nie ma tematów, i trzeba bazować tylko na ustawieniach ręcznych, co jest tragiczne i męczące. W pomieszczeniach z racji swojego zaaaawansowania technicznego Lumicronem praktycznie nie da się robić NORMALNYCH zdjęć. Jest więc to podsumowując dość droga zabawka, gdy jeszcze wezmę pod uwagę, że za 50 zł więcej mam Canona Powershot A430 -najlepszy compact w klasie cenowej do 500 zł - to dziwię się ludziom, że daja się nabierać na zoom x6. Wierzcie mi na takim zoomie robicie kilka zdjęć na tysiąc, więc po co on wam? Tymbardziej, że jak ktoś napisał Lumicronem przy takim iso nie da się zrobić ostrego zdjęcia. Podsumuję Lumicron LDC-4028 to zabawka, paraaparat, totalny szajs. Używałem go pół roku (właściwie była to męczarnia a nie używanie), obecnie za tę samą kasę mam Canona i jestem w szoku jaki byłem głupi. Usprawiedliwia mnie jedynie fakt, że Lumicron był moim pierwszym aparatem cyfrowym. Byłem głupi, to się zdarza. Oczywiście Lumicronem da się zrobić i dobre zdjęcia, ale wymaga to nie lada doświadczenia i ciągłego grzebania w ustawieniach, na dodatek jak napisałem wcześniej tylko w bardzo dobrych warunkach oświetleniwych. Co oznacza, że takim Canonem A430 wyszłoby to zdjęcie jeszcze doskonalej.
    lechu12
    Poziom 26  
    Witam, chce sobie kupić aparacik cyfrowy, do 700zł, mozecie podać linki, co wybrać do tej ceny,

Dzieki
    kaukingi
    Poziom 11  
    Lechu12 ja osobiście polecam Canona A510, jeżeli potrzebujesz aparatu taniego i można powiedzieć półprofesjonalnego to on jest dla Ciebie. Nie jest już produkowany, jednak jego następca a520,a530 jest gorszy. Jeżeli masz więcej pytań odezwij się na pw. Ja osobiście nie potrafię zrozumieć tej pogoni za megapixelami, większość ludzi patrzy tylko na nie, a to przecież tani chwyt marketingowy! Oczywiście zależy do czego ten aparat jest używany, jednak kupując aparat za mniej niż 1000 zł fizyczny rozmiar matrycy jest za mały, ja przy matrycy 1/2,5 i 3,2 MPix przy wyższym ISO mam szumy, więc nie wyobrażam sobie 10 MPix! Poza tym kupując aparat z dużym ZOOMEM warto zwrócić uwagę jak zmienia się jasność obiektywu, często po zakupie nabywca jest zawiedziony, bo przy dużym ZOOMIE to zdjęcie jakieś ciemne jest... Stabilizacja obrazu, ta elektroniczna też jest mało przydatna, bo zrobienie zdjęcia z ręki przy stosunkowo długim czasie naświetlania graniczy z cudem, co innego stabilizacja mechaniczna z żyroskopem, ale taka zabawka kosztuje sporo więcej. Szanowni Koledzy i Koleżanki uważajcie co kupujecie, bo w tej chwili próbuje się nam robić wodę z mózgu. Pozdrawiam!
    kaukingi
    Poziom 11  
    Moim zdaniem Canon A530 jest zdecydowanie gorszy niż A510, przy tym samym fizycznym rozmiarze matrycy 5MPix! Przy robieniu zdjęć nocnych, lub w domu przy słabym oświetleniu z ręki, szczególnie w trybie automatycznym pojawi się grube ziarno, które spowoduje wysoką utratę jakości zdjęcia. Faktycznie aparaty z serii A5X0 są bardzo dobre, ale A510, pomimo małej matrycy jest najlepszy, chyba, że ktoś ma mniejsze ambicje i będzie robił zdjęcia tylko na zewnątrz przy dobrym oświetleniu, wtedy wybór może paść na A520, A530. Pozdrawiam!
    kaukingi
    Poziom 11  
    Sebokuc! Zdecydowanie bierz s5600, wystarczy spojrzeć na optykę- praw fizyki nie oszukasz, wiadomo większa średnica soczewek= jaśniejszy obiektyw, co ma spore znaczenie, oczywiście wszystko zależy jakie zdjęcia masz zamiar robić- jeśli tylko u cioci na imieninach to kup coś tańszego, natomiast, jeżeli masz ochotę poeksperymentować, nawet się nie zastanawiaj tylko bierz s5600, ja miałem s5500 w ręku i jest to naprawdę, jak za tę cenę porządny aparat, nie wnikam tu w szczegóły techniczne, bo nie ma potrzeby, ten jest po prostu lepszy, jak masz jakieś pytania pisz na pw. Pozdrawiam!
    Lecho
    Poziom 16  
    Witam

Przeczytałem dokładnie wątek na temat aparatów fotograficznych z uwagi na to, iż również byłem na kupnie cyfrówki w miarę taniej a dobrej, choć to na pewno nie idzie w parze. Mówimy o cyfrówkach w przedziale cenowym 500 max 700 zł PLN.
    Mój wybór to: Canon PowerShot A530 kupiłem go za 550 zł PLN w pobliskim sklepie w swojej miejscowości.
    Aparat zakupiłem z karta pamięci 1GB w cenie jw. (standartowo jest wyposażony w 16MB), użytkuje go od około 3 miesięcy jak dla mnie, amatora taki w zupełności wystarczy.
    Możliwość wykonywania zdjęć z ustawieniem „ręcznym”, polskie menu, makro, a na tym mi między innymi zależało.
    Przeglądając Twoje linki to cena Fuji FinePix S5600 już na tyle spadła, że znów miał bym dylemat co wybrać (w chwili zakupu A530 Fuji S5600 kosztował prawie 1000 zł) nie mówiąc już nic o Power Shot G5 bo to już następny przedział cenowy.

Jest to tylko moja opinia, a wyboru musisz dokonać sam.

Powodzenia.
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    Cytat:
    Canon PowerShot A530 -kupiłem go za 550 zł PLN w pobliskim sklepie w swojej miejscowości.[/quote/

Niezły wybór, dobra cena.

Cytat:
    Fuji FinePix S5600 już na tyle spadła, że znów miał bym dylemat co wybrać (w chwili zakupu A530 Fuji S5600 kosztował prawie 1000 zł) nie mówiąc już nic o Power Shot G5 bo to już następny przedział cenowy.

FUJI S5600/CANON G5/CANON A530 - sa to całkiem różne aparaty, więc trudno je porównywać...

Cytat:
    nie mówiąc już nic o Power Shot G5 bo to już następny przedział cenowy.

W sumie "żaden" przedzial cenowy, bo model ten nie jest już produkowany od 2 lat.

Od siebie dodam, że obecnie moim zdaniem jednym z najlepszych UZ jest FUJI S6500 - warto sie nim pobawić.
    jozwiaks
    Poziom 10  
    witam. mam pytanko co lepiej wybrać: canon a 530 czy olympus fe 190?? Chodzi głównie o jakość zdjęć, prostote uzytkowania. Ze zdjęciami nie będe szalał, ale chciałbym aby po wydrukowaniu w jakims fotolabie wyglądały ładnie.
    Jurek2805
    Poziom 21  
    jozwiaks napisał:
    witam. mam pytanko co lepiej wybrać: canon a 530 czy olympus fe 190?? Chodzi głównie o jakość zdjęć, prostote uzytkowania. Ze zdjęciami nie będe szalał, ale chciałbym aby po wydrukowaniu w jakims fotolabie wyglądały ładnie.

Ja bym wybrał Canona. Jest teraz do dostania w super pieniądzach poniżej 600 złotych. Poza tym ma manual i mocniejszy zoom optyczny (dobra rzecz w korzystnych warunkach oświetleniowych). Dostępność ustawiania ręcznego doceni w krótkim czasie każdy kto chce pofocić i nie zastąpi tego setka super automatycznych programów.
    Ponadto do Olympusa podchodzą droższe karty XD. Różnica na korzyść Olka to większy monitor (za to w Canonie jest wizjer optyczny - w Olku nie ma) i więcej "napakowanych" pikseli co w przypadku takich kompaktów nie ma wg mnie większego znaczenia.
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    Jak wyżej, czyli jak u kolegi Jurka - Canon - mozliwosci manualne, Oly - malutki, elegancki - alu obudowa, duzy display...
    jozwiaks
    Poziom 10  
    ok. dzieki za pomoc. pokusze sie na canona :)
    Jurek2805
    Poziom 21  
    Radzę od razu pomysleć o akumulatorkach, ładowarce i dobrej (tzn. pojemnej) karcie SD.
    Na zwykłych bateriach alkalicznych zbankrutujesz.
    jozwiaks
    Poziom 10  
    wiem o tym. dlatego pokusze sie od razu o zestawik: aparat, ładowarka, karta, akumulatorki. taki jakis zestawik sobie upoluje na allegro :)
    wm1960
    Poziom 14  
    Dla mnie Sony H5 klasy Prosumer wydaje się być sprzętem godnym zajnteresowania. polecam