Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki aparat cyfrowy w cenie do 1100zł polecacie 2007?

vigo 23 Maj 2006 21:36 5340 384
    buh
    Poziom 22  
    a kto mi pomoze wybrac do jutra muszej uz wiedziec!!!!:
    pomozcie nie wiem ktory aparat wybrac:
    sony cyber shot dsc-t9 czy panasonic lumix z1 badz jak byscie mi doradzili jakis z lumixow od 1000 do 1500 zl
    oto linki do tych cyfrowek:
    sony: http://www.allegro.pl/item103512455_sony_t9_nowy_ultracienki_gw24mc_nowosc_sr_cz.html
    panasonic: http://www.allegro.pl/item105723560_fotorimex_panasonic_lumix_tz1_tz_1_od_reki_f_vat.html
    badz jeszcze ten:
    http://www.allegro.pl/item105730220_fotorimex_panasonic_lumix_fx01_od_reki_f_vat.html
  • OptexOptex
    Pixel
    Poziom 14  
    wroblewg napisał:
    Cytat:
    Zastanawialem sie nad seria canonow.

np. A610 - napisano o nim już chyba wszystko, ale w ej cenie mało kto mu jest w stanie skoczyć.

Panasonic - może i dobry, ale szumy matrycy zabijają całą konstrukcję.

Tak ale czy wydawanie (w przypadku 1K na A610) na moje potrzeby jest sensownym rozwiazaniem.

Pozdrawiam Pixel
    wroblewg
    Poziom 21  
    Imho tak - na początek dostaniesz niezłe Auto, małe gabaryty i prostą szybką obsługę, a na wypadek gdybyś "poczuł zew fotografa", albo poprostu spotkał mocno nietypowe warunki masz pełny zestaw opcji manualnych
  • OptexOptex
    Dj Rayan
    Poziom 13  
    Witam
    Jestem na etapie wyboru aparatu cyfrowego. Na aparat chciałbym przeznaczyć do 600zł.
    Przeznaczenie: do własnego użytku, cykanie zdjęć na różnych wypadach, w domku, w plenerze itp.

Z tego co wiem, to do ceny 600zł dobry jest Canon powershot a430
    http://allegro.pl/item106488848_canon_powershot_a430.html
    Ja myślałem także nad Kodakiem C340
    http://allegro.pl/item104929917_kodak_c340_sd512mb_od_kodak_polska_gw_pl_fvat_5mp.html

Jak dla mnie, aparat powinien: robić zdjęcie dobrej jakości, mieć conajmniej 4MPix, conajmniej 3x zoom optyczny (mile widziane więcej), kręcic filmy z dźwiękiem przyzwoitej jakości (nie stać mnie na kamerę, a chciałbym aby nagrany film był ładnej jakości i nie za mały, tak aby go można było odtwożyć na telewizorze), służyć kilka lat

Z góry dziękuję za propozycje
    VIOLATOR-DM
    Poziom 12  
    Proponuje dorzucic troche i kupic Canona z serii A610, A620, to bardzo dobre kompakty i kreca filmiki z jakoscia 30 kl i w stereo,naewno bedziesz zadowolony,za 600zl nic przyzwoitego nie dostaniesz,a po co masz sobie pozniej w brode pluc,jak znajde ulotki to wrzuce wecj info o tych aparatach bo nie pamietam wszystkich danych a i co dobre maja obracany wyswietlacz a to bardzo jest przydatne,poz
    Dj Rayan
    Poziom 13  
    Canon A610 przekracza moje możliwości. Zastanawiam się nad Canonem PowerShot a430
    adamlen
    Poziom 11  
    Dj Rayan napisał:
    Canon A610 przekracza moje możliwości. Zastanawiam się nad Canonem PowerShot a430

Lepiej Canona a510 lub Nikona 4200 do 600zł da się kupić spokojnie.
    damian001
    Poziom 10  
    Witam może mi coś poradzicie mam dylmat nad Canonem A510 a A610 a Nikon L3 lub 4. chce kupić coś takiego do 1000 zł
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    A510 nie jest juz produkowany, wiec jesli chodzi o sprzet nowy to mozesz go z listy usunac.

A610 to moim zdaniem najlepszy wybor, z tym, ze.... jesli chodzi o powyzsza kwote to oprocz aparatu (zestaw producenta) musisz koniecznie miec:

- dodatkowa karte pamieci - sugeruje 1024MB (w tej chwili sa naprawde w super cenie)

- futerał

- przynajmniej 1 komplet akumulatorkow typu AA (Energizer, GP, Ansmann)

- ładowarke do akumulatorków (najlepiej mokroprocesorowa, ale tutaj wybor jest dowolny)

Powyzsze akcesoria sa niezbedne (karta moze miec oczywiscie mniejsza pojemnosc), a mozesz je takze poszerzyc o filtry, statyw, etc...

Akcesoria podnosza oczywiscie kwote zakupu, wiec trzeba je wziac pod uwage.
    Shindou
    Poziom 2  
    Chcę zakupić niedrogi aparacik tak do 700zł, głównie chciałbym aby służył mi amatorsko i tak szukałem szukałem i wybrałem te dwa poniżej:

PRAKTICA LUXMEDIA 6203
    http://cmc.superhost.pl/sklep/product_info.php?cPath=21&products_id=70

LUMICRON LDC-4028
    http://cmc.superhost.pl/sklep/product_info.php?cPath=21&products_id=59

który z nich polecalibyście bardziej ? w Lumicronie pociąga mnie bardzo 8x zoom optyczny a w Praktice no cóż ogólnie technicznie wydaje się lepszy bo matryca 6MPIX, nagrywanie filmów w rozdzielczości 640x480 w 30kl/s, ekran 2.4LCD itd.itp. no i ładniejszy wygląd choć to mało istotne :P
    serro
    Poziom 11  
    Witam! po pierwsze zastanówmy sie co gość sprzedaje PRAKTICA LUXMEDIA 6203 czy może 5203 ( PRAKTICA LUXMEDIA 5203 SPEŁNIA 6 FUNKCJI:)
    ok mam powiedzmy że to 62 . Powiem tak PRAKTICA , dla czego po 1 jaśniejszy obiektyw F:2.8 co przy LUMICRON F3,2 a F8 przy 8x zumie, więc zrobisz sęsowne zdjęcie tylko przy dobrym oświetleniu, ISO 200 to za mało do takiego zumu większość zdjęć będzie zruszona, a na pomoc lampy wbudowanej nie licz, nie dosięgnie nawet do połowy. Po 2 większy wyświetlacz w praktice pozwoli ci lepiej zweryfikować jakość zdjęcia, po 3 makro od 5 cm, po 4 6mil i 3x zoom da ci możliwość większego wykadrowania zdjęcia a w efekcie uzyskasz zdjęcie w prawie takiej samej jakości jak przy 4mil i 8x zumie, po 5 LUMICRON jest słabszym aparatem w dodatku wygląda jak zabawka z kosmosu a nie aparat . Więc nie zastanawiaj się weź sobie PRAKTICA LUXMEDIA 6203 na pewno będzie lepiej się sprawować, w szczególności tych robionych z ręki. POWODZENIA!
    wroblewg
    Poziom 21  
    Cytat:
    Więc nie zastanawiaj się

Za tą cenę zastanawiałbym się i to poważnie. Dlaczego ?

Powtórze to po raz 543958789435-ty - jeśli wybierasz wyrób aparatopodobny możesz liczyć jedynie na zdjęciopodobne efekty, nic więcej.

Zainteresuj się prawdziwymi aparatami, efekty będą dużo lepsze, a i ty oszczędzisz sobie nerwów.
    Shindou
    Poziom 2  
    Cytat:
    Zainteresuj się prawdziwymi aparatami, efekty będą dużo lepsze, a i ty oszczędzisz sobie nerwów.

No dobrze ale co jest lepszego w cenie do max 700zł ?? większej sumy nie mam zamiaru wydać na aparat bo jeszcze sensownej wielkości karte trzeba dokupić a to też koszt minium 100zł. Więc prosiłbym o podanie kilku dobrych aparatów w tej cenie
    damian001
    Poziom 10  
    Spodobał mi sie Canon A530/610 i chce jednego z nich kupić. ALe niedawno koleka mi doradziła Olympus SP-320. I co mam teraz zrobic. Który jest lepszy i laczego
    thomas__1
    Poziom 22  
    Jestem zainteresowany kupnem Canona S2 IS. Czy jest to naprawdę dobry i udany model canona? Miałem okazje robić zdjęcia S70 i A510 i zdjęcia były super.
    Kosztuje około 1500 więc też zastanawiałem się nad kupnem lustrzanki, ale w końcu jestem amatorem i to chyba odpada :)
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    thomas__1 napisał:
    Jestem zainteresowany kupnem Canona S2 IS. Czy jest to naprawdę dobry i udany model canona? Miałem okazje robić zdjęcia S70 i A510 i zdjęcia były super.
    Kosztuje około 1500

U nas dużo przyjaźniejsza cena [ze wszystkimi niezbędnymi akesoriami] :)

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=106590456

Pozdrawiam!
    Luc60
    Poziom 11  
    Moim zdaniem najlepiej kupic lustrzanke :D najlepiej eos 350d ale jest ona troche droga, ale za to ma juz przetwornik cmos 8 mln pix. A jak dla amatora to radze na poczatek jakis nie drogi powiedzmy cannon a520 robi w miare przyzwoite zdjecia. Do nauki w sam raz
    sMaD
    Poziom 22  
    witam, jaki aparacik do 400zł na początek, taki wiecie wakacyjne fotki itp itd

wynalazłem 3 takie mniej więcej ale wydaje mi sie że samsung ma nawięcej manualnych opcji :

http://www.allegro.pl/item108525502_aparat_hp_photosmart_m425_okazja_tanio_fvat.html

http://www.allegro.pl/item107756137_hit_4_0_mpix_ccd_3x_zoom_opt_metalowa_obudowa.html

http://www.allegro.pl/item108528237_samsung_digimax_a403_4_mpix_rozne_kolory_.html

a może macie jakieś inne typy
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    sMaD napisał:

Proponuje nieco jeszcze zaoszczedzić i skupic się na sprzęcie firmy, ktora z optyką ma chociaz odrobinę wspólnego...
    sMaD
    Poziom 22  
    w sensie co?

Panasonic DMC LS2??
    używana lustrzanka Olympus z seri 7xx UZ
    coś w okolicach 500zł??

nie zabardzo chce lustrzanke, potrzebny mi zwykły aparat co zrobi zdjęcie w dzien i w nocy, mam jakis obecnie, ale na 20zdjęc wychodzą jakieś 3, najlepiej żeby miał stabilizator obrazu jak DMC LS2
    wroblewg
    Poziom 21  
    sMaD napisał:
    używana lustrzanka Olympus z seri 7xx UZ

:D do lustrzanki to tej serii sporo brakuje ( np. lustra :) ) - to zwykły kompakt z długim zoomem, ale mimo to 765 jest dość ciekawą starszą już konstrukcją.

Zobacz też Canona, Fuji F, S5x00 - może trzeba będzie dołożyć ciut kasy, ale przynajmniej firmy te trzymają jakąś sensowną jakość.

Panasonic.... jak już to pisałem - rozwiążą problem szumów będą to ciekawe aparaty.
    Anubis-ek
    Poziom 11  
    Witam

Co polecicie tak za około 1200zł za sam aparacik. Nie chcę jakiegoś dużego taki do robienia okazyjnych fotek, chce żeby był porządny i dokładne ostre fotki robił ;).
    Jakiś taki kompakt nieduży, osobiście jestem juz praktycznie zdecydowany Canon A620/A700 z przewagą na tego drugiego ... no trochę nowszy. Czekam na wasze opinie :)

Pozdrawiam
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    Anubis-ek napisał:
    Witam

Co polecicie tak za około 1200zł za sam aparacik. Nie chcę jakiegoś dużego taki do robienia okazyjnych fotek, chce żeby był porządny i dokładne ostre fotki robił ;).
    Jakiś taki kompakt nieduży, osobiście jestem juz praktycznie zdecydowany Canon A620/A700 z przewagą na tego drugiego ... no trochę nowszy. Czekam na wasze opinie :)

Pozdrawiam

W cenie 1280zł. może mieć jeden z lepiej sprzedajacych sie kompaktów na rynku:

CANON A620 - zestaw producenta [rachunek, gwarancja producenta 12 m-cy]

http://img139.imageshack.us/my.php?image=6209hu.jpg

Dodatkowa karta pamięci SD KINGSTON 1GB ELITE PRO (High Speed) [rachunek, dożywotnia gwarancja producenta]

Ładowarka mikroprocesorowa MW8168 [12 m-cy gwarancji]

Komplet akumulatorków = 4 x ENERGIZER 2500mAh

Plastikowe etui na akumulatorki

Pokrowiec na aparat i akcesoria (dodatkowa karta i akumulatorki) COBRA

Instrukcja książeczkowa w wersji polskiej.

Jeśli znajdziesz w tej cenie podobną propozycję to gratuluję:)

Jeśli zależy Ci na A700 to musisz sie liczyć z faktem, że nie ma on obrotowego display'a, ma za to większy zoom opt, ale ..... zasilanie na 2 x AA podczas robienia fotek z lampa błyskową musisz uzbroić się w cierpliwość.

Z mojego punktu widzenia: chyba nie za bardzo zależy Ci na manualu, więc równie dobrze można Ci polecić jakiś typowy 'automat' np. SONY, ktorys z optyka Zeiss'a...
    Anubis-ek
    Poziom 11  
    Witam

wilde_hilde no dokładnie chce automat nie chce się tam bawić w ręczne ustawienia czy jakieś pół amatorskie fotki chcę kupić taki porządny kompakt ze średniej półki. Twoja oferta wydaje mi się być jak najbardziej wporządku tylko akumulatorki akurat już mam energizer te co zaproponowałeś ;) ale 2 komplet nie zaszkodziłby :D. Tylko co do oceny nie kierowałeś się tym że masz tamten w sprzedaży :P. Osobiście dobre cechy zauważyłeś na plus A620 ale A700 ma np celownik optyczny. Karta też ok rozważałem tak pomiędzy 1-2 GB High Speed oczywiście. Tylko tak neutralnie który z tych aparatów chętniej byś używał bo sprzedając je sądzę że lepiej się orientujesz we wszystkim.

Pozdrawiam
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    Anubis-ek napisał:
    Witam

Tylko co do oceny nie kierowałeś się tym że masz tamten w sprzedaży :P. ........
    Tylko tak neutralnie który z tych aparatów chętniej byś używał bo sprzedając je sądzę że lepiej się orientujesz we wszystkim.

Pozdrawiam

W sprzedazy mamy zawsze kilka modeli, ale napewno kierujemy się zainteresowaniem klientów, dlatego też można u nas znaleźć modele, które są aktualnie najczęściej kupowane. Mozna oczywiście zamówic sobie każdy inny model, który w ciągu 7-14 dni możemy mieć w ofercie.

Odnośnie pytania: trochę źle sie zrozumieliśmy - cała seria A ma pełny manual, co znaczy, że oprócz trybów tematycznych i trybu "auto" można sobie do woli eksperymentować z ustawieniami.
    Nie wszystkie aparaty maja taką możliwość, dlatego też osoby, ktore szukają szybkiego "automatu", a nie chcą korzystać z ustawień ręcznych mogą zakupić coś innego (sony, panasonic etc)...
    lukmar
    Poziom 29  
    witam panowie :)

Ja zastanawiam się nad kupnem aparaciku w granicach 1200 zł. I szczególną uwagę przykułą mi minolta Z6 co powiecie o tym modelu czy może lepiej coś inego wybrać ??

Bo ta moja uwaga to tylko uwaga lamera w tych sprawach :)
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    lukmar napisał:
    Ja zastanawiam się nad kupnem aparaciku w granicach 1200 zł. I szczególną uwagę przykułą mi minolta Z6 co powiecie o tym modelu czy może lepiej coś inego wybrać ??

Zakładam, że chodzi Ci o ultrazoom, a nie aparat kompaktowy - jeśli Minolta to proponuję raczej Z5 (matryca).

Mozna w tym przedziale cenowym pokusić sie także np. o:

Fuji S5600

Panasonic FZ/20

Olympus SP-500

Sony H2

Canon S2is

Dla mnie ostatnia oferta jest najciekawsza - 12 x opt. zoom, 5mgpix, szybki procesor, menu w PL, stabilizator obrazu, obrotowy display, najlepszy autoryzowany serwis sprzetu foto w PL, zasilanie na akku's typu AA (paluszki), pełny manual.

Olympus i Fuji sa tańsze, ale dodatkowe karty pamieci typu xD są obecnie o ok. 100% droższe niż karty SD....
    lechoo
    Poziom 39  
    Luc60 napisał:
    Moim zdaniem najlepiej kupic lustrzanke :D najlepiej eos 350d ale jest ona troche droga, ale za to ma juz przetwornik cmos 8 mln pix.

Miałeś okazję pomacać ten aparat? Mi totalnie nie leżał w dłoni, a tworzywo z którego jest wykonana obudowa skrzypi i trzeszczy (!!) przy mocniejszym uścisku... Ogólnie nie sprawia zbyt ciekawego wrażenia. 20D jest przyzwoity, ale pułap cenowy zupełnie inny.
    hary26
    Poziom 17  
    Panowie
    Jaki Aparat doradzacie
    Canon A610 czy A620??
    Dariusz P.
    Poziom 10  
    Witam - jest to pierwszy post na tym forum.

Przymierzam się do kupna aparatu cyfrowego. Po pochlebnej recenzji w "Komputer Świat" zdecydowałem się na Panasonica Lumix DMC LS2. W sklepach internetowych natknąłem się również na oznaczenie DMC LS2 EGS czy to ten sam aparat? Jeżeli nie to czym się różnią?
    Czy za kwotę ok. 700 zł mógłbym kupić coś lepszego? Głównie zależy mi na jakości zdjęć. Wcześniej myślałem o jakimś Canonie.

pozdrawiam