Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki aparat cyfrowy w cenie do 1100zł polecacie 2007?

10 Kwi 2006 21:24 5301 384
  • Poziom 20  
    Jaki aparat wybrać z tej listy:

Canon PowerShot A700
    Sony CyberShot W70
    Panasonic Lumix LZ5
    Pentax Optio A10
    Nikon Coolpix P1
    Olimpus FE160

Co radzicie ???

Poprzednie posty.
  • OptexOptex
  • Poziom 12  
    vigo napisał:
    Jaki aparat wybrać z tej listy:

Canon PowerShot A700
    Sony CyberShot W70
    Panasonic Lumix LZ5
    Pentax Optio A10
    Nikon Coolpix P1
    Olimpus FE160

Co radzicie ???

Moze niektorzy sie zdziwia, ale.... PANASONIC. Niby ta firma nie ma doswiadczenia w robieniu analgowoych aparatow,ale jesli chodzi o cyfrowki to jest to naprawde super sprzet. Aczkolwiek jesli mozna to mala sugestia. Wez LZ3, z takich pobieznych ogledzin wynika ze LZ5 ma tylko wiecej MPx ale niestety taka sama matryce, wiec tym samym bedzie mial wieksze szumy. Na co dzien nie rozpoznasz roznicy pomiedzy jakoscia LZ3 oraz LZ5 a dodatkowo oszczedzisz troche kasy
  • Poziom 20  
    Ograniczyłem już wybór do dwóch modeli:

Panasonic Lumix LZ5 (ewentualnie LZ3)
    lub
    Canon PowerShot A700

W sumie są to podobne aparaty, ale w Panasonicu kusi mnie system stabilizacji obrazu.
    I teraz dopiero zaczyna sie główkowanie, co wybrać ???
  • OptexOptex
  • Poziom 18  
    hmm wiecie co ja tez mam problem :) chcialbym kupic sobie jakis aparat cyfrowy a niestety mam kolo 100-150zl przeznaczone :( chodzi mi o jakis amatorski wiecie sami ;) prosze o pomoc w wyborze :)
  • Poziom 19  
    Odnośnie CANONa A700 - - - radziłbym jednak zakupu A610 lub A620.

W temacie stabilizator obrazu - przy 3-4 krotnym zoom'ie stabilizator nie jest czynnikiem, ktory mialby decydowac o zakupie aparatu.

Odnosnie ostatniego postu - 100-200zl to nie jest niestety kwota, za ktora mozna kupic aparat cyfrowy.
    W tej kwocie mozna nabyc sprzet aparatopodobny lub tzw. "pięć w jednym" - jednego i drugiego nie polecam.
    Mozna skorzystac z systemu ratalnego...
  • Poziom 12  
    vigo napisał:
    Ograniczyłem już wybór do dwóch modeli:

Panasonic Lumix LZ5 (ewentualnie LZ3)
    lub
    Canon PowerShot A700

W sumie są to podobne aparaty, ale w Panasonicu kusi mnie system stabilizacji obrazu.
    I teraz dopiero zaczyna sie główkowanie, co wybrać ???

Moje zdanie znasz. Jesli chodzi o stabilizacje to rzeczywiscie działa. Oczywiscie nie nastaw sie ze Ty sobie bedziesz ruszal reka,ptrykniesz fotke a aparat zrobi ja ostra - tak dobrze nie ma, ale efekty działania stabilizacji sa widoczne.

Dodano po 4 [minuty]:

wilde_hilde napisał:
    Odnośnie CANONa A700 - - - radziłbym jednak zakupu A610 lub A620.

W temacie stabilizator obrazu - przy 3-4 krotnym zoom'ie stabilizator nie jest czynnikiem, ktory mialby decydowac o zakupie aparatu.

Odnosnie ostatniego postu - 100-200zl to nie jest niestety kwota, za ktora mozna kupic aparat cyfrowy.
    W tej kwocie mozna nabyc sprzet aparatopodobny lub tzw. "pięć w jednym" - jednego i drugiego nie polecam.
    Mozna skorzystac z systemu ratalnego...

Panasonic ma chyba zoom x6 (albo wiecej)- wg mnie akurat stabilizacja przy takim przyblizeniu sie przydaje
  • Poziom 19  
    gabec napisał:
    Panasonic ma chyba zoom x6 (albo wiecej)- wg mnie akurat stabilizacja przy takim przyblizeniu sie przydaje

LZ3 ma zoom opt. x 7,5 - z tego co kojarzę.

Jeżeli jednak ktos zobaczy w tv reklamę i będzie się nia sugerować to tylko pogratulować fachowcom od werbungu :)
  • Poziom 20  
    wilde_hilde miałeś w rękach Canona A700, czy radzisz na podstawie tego co można przeczytać o nim w internecie ???
  • Poziom 12  
    wilde_hilde napisał:
    gabec napisał:

LZ3 ma zoom opt. x 7,5 - z tego co kojarzę.

Jeżeli jednak ktos zobaczy w tv reklamę i będzie się nia sugerować to tylko pogratulować fachowcom od werbungu :)

Osobiście robiłem zdjęcia LZ2 ;) wiec wiem co mówie
  • Poziom 14  
    Witam! Napaliłem sie na soniacza z serii dsc p xxx ! Mam pytanie czy wychodziły one w kolejności 10 12 100 150 200? i czy 200 jest najnowszym modelem z tych wymienionych?

Myśle nad kupnem p200? jakieś uwagi? kuzyn ma p10 i jestem zdumiony jakością ! czy p200 ma aluminiową obudowe czy to plastik?

i czym sie różni p200s od p200b ?

pozdrawiam i licze na odpowiedzi ! narta
  • Poziom 12  
    lukasz1985551 napisał:
    Panasonica
    http://www.okazje.fotoceny.pl/aparaty-cyfrowe-263350.html
    Canon
    http://www.okazje.fotoceny.pl/aparaty-cyfrowe-261578.html

zamierzam zakupic aparacik a kompletnie sie na tym nie znam wybrałem dwa aparaty czytajac po forach, co sadzicie o tym sprzecie? moze jakas alternatywa? aparat chciałbym uzywac uzywac jako amator do robienia zdjec rodzinie i jakies krajobrazy.

a moze cos takiego:
    http://www.okazje.fotoceny.pl/cyfrowe-262577.html - przewaga panasonicow to szerokokatny obiektyw lepszy do zastosowan domowych czy tez generalnie do robienia zdjec takimi zabawkami.
  • Poziom 12  
    Witam Wszystkich
    a co Szanowne Grono myśli o aparacie Fuji FinePix E500/E510??
  • Poziom 19  
    vigo napisał:
    wilde_hilde miałeś w rękach Canona A700, czy radzisz na podstawie tego co można przeczytać o nim w internecie ???

Z CANONów i SONY miałem chyba każdy model dostępny na rynku... (zajmujemy się sprzedażą, w tym także sprzętu foto).

Porównując model A700 do A610 lub A620:

stały display - obrotowy display

wielkosc matrycy (stosunek liczby pixeli do wielkosci matrycy nie jest w A700 optymalny)

zasilanie (liczba akumulatorków; czas gotowości aparatu)

gabaryty, waga ...

Różnic jest oczywiście więcej, jeśli A700 będzie kosztować o ok. 150zl mniej niz A610 to bedzie dobrą ofertą, w tej chwili jest nieco droższy, co sprawia, że nie jest na razie rozchwytywany na rynku.

Jesli zalezy Ci na tańszym A700 to proponuję A530 - napewno cena jest adekwatna do jego zalet.
  • Poziom 20  
    Według mnie jedyną przewagą A610 czy A620 nad A700 jest wielkość matrycy w stosunku do liczby pixeli. Gabaryty i waga prawie identyczna. A700 nie ma ruchomego wyswietlacza, ale za to jest on większy. No i jeszcze 6x zoom optyczny w A700

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Znalazłem fajny test Canona A700
    Mozna zobaczyc zdjęcia, szumy jakie powstają przy róznych wartościach ISO a nawet obejrzeć filmiki zrobione tym aparatem !

http://www.dpreview.com/reviews/canona700/
  • Poziom 19  
    vigo napisał:
    Według mnie jedyną przewagą A610 czy A620 nad A700 jest wielkość matrycy w stosunku do liczby pixeli. Gabaryty i waga prawie identyczna. A700 nie ma ruchomego wyswietlacza, ale za to jest on większy. No i jeszcze 6x zoom optyczny w A700

A610 i A620 to 2 troche różne modele, a A700 jest z jeszcze innej półki, a gabarytami raczej odpowiada modelom A510/520, czy A530/540...

To, że jest zasilany 2 akumulatorkami (trzeba dokupić, w zestawie producenta są baterie alkaliczne) sprawia, że ma mniejsze gabaryty, ale i .... aparat pomiędzy pstryknięciem 1 i 2 fotki z flash'em wymaga więcej czasu, co nie ma miejsca w modelu A95, A610, A620 (zasilanie na 4 akku's).
    Część fotoamatorów twierdzi także, że zbyt mała waga aparatu to nie jest atut (to oczywiscie kwestia indywidualna).

Konkludując: każdy Canon z serii A (pomijam serię 400), począwszy od A60, poprzez A70, A75/85, A80, A95, A510/520, A530/540, A610/620, A700 jest godny polecenia.

Jeżeli odpowiada komuś ww. model, kupując go nie zrobi złego zakupu, ale . . . . wybór tutaj jest spory i być moze warto trochę poczekac na ustabilizowanie ceny nowego produktu.

• Poziom 31  
    Witam! Napaliłem sie na soniacza z serii dsc p xxx ! Mam pytanie czy wychodziły one w kolejności 10 12 100 150 200? i czy 200 jest najnowszym modelem z tych wymienionych?

Myśle nad kupnem p200? jakieś uwagi? kuzyn ma p10 i jestem zdumiony jakością ! czy p200 ma aluminiową obudowe czy to plastik?

i czym sie różni p200s od p200b ?

pozdrawiam i licze na odpowiedzi ! narta
  • Poziom 19  
    SONY z serii P sa małe, zgrabne, i maja niezłe obiektywy....... w aparacie, nawet cyfrowym największą rolę odgrywa optyka, a tam jest szkło ZEISSa.

Zaawansowani fotoamatorzy oczywiście zauważą, że tanie Zeiss'y to chwyt marketingowy, ale osobiście wolałbym Zeiss'a z dolnej półki niż soczewki typu XXX lub tp.

W temacie SONY, nie jest to model tani i ja osobiście szukając dobrego automatu zastanowiłbym sie nad serią W np. W5 (przede wszystkim pomiń na początek ilość pixeli, a przyjrzyj sie innym detalom).

Odnosnie obudowy - jest wykonana z aluminium.

Jeżeli chciałbys sie rozwijać jako fotoamator to raczej pomyśl nad sprzętem z pełnym manualem.
  • Poziom 10  
    Polecam aparaty FUJI. Od panad roku mam E550 i jestem bardzo zadwoalony. Canon i Olypus również wate są uwagi.

• Poziom 31  
    a Sony nie ? ;] ma ktoś coś do powiedzenia jeszcze ciekawego na temat sony dsc p200 ??
  • Poziom 10  
    Co powiecie na temat panasonica dmc-fx 9 za 999zł nowy w sklepie, czy warto go kupic ???
  • Poziom 12  
    Znalazłeś bardzo dobrą ofertę. Ja szukając przez skapiec.pl najtańszy taki aparat znalazłem za 1196zł.
    I jescze pytanie do Wilde_hilde: co sądzisz o Canonie A 430 jako o aparacie dla amatora fotografii? Czy w tej cenie jest może coś lepszego?
  • Poziom 11  
    Witam.
    Nie bijcie, ale ma dylemat co wybrać, bo tak czytam wypowiedzi i się zastanawiam jaki aparat wybrać, nie chodzi tu głównie o model, ale o przedział cenowy. Jestem zielony w tej tematyce, nigdy nie robiłem poważniejszych fotek a jak już, to były to fotki z automatów. Aparat ma mi słóżyć głównie do:

- zdięci okazjonalnych.
    - zdięć uroczystości itp. rzeczy.
    - do zabawy

Z tego co przeczytałem, to wiele osób się pozytywnie wypowiada o modelach cannona A510, A520,A610, tak się zastanawiałem nad wyborem A610 ale on kosztuje 950zł KLIK a A510/520 są o 250zł tańsze KLIK.
    Czy jest sens płacić za aparat 250zł więcek skoro aparaty cfrowe ciądle tanieją a na ich miejsce wchodzą lepsze w podobnych cenach?

Pozdrawiam.[/url]
  • Poziom 19  
    Piottr00 napisał:
    Z tego co przeczytałem, to wiele osób się pozytywnie wypowiada o modelach cannona A510, A520,A610,
    Czy jest sens płacić za aparat 250zł więcek skoro aparaty cfrowe ciądle tanieją a na ich miejsce wchodzą lepsze w podobnych cenach?

Spośród ww. modeli Canon'a napewno A610 jest najbardziej zaawansowany, daje większe możliwości, a przede wszystki ma nowy procesor, co w praktyce duuużo daje :)

Mnie osobiście bardzo odpowiada opcja "linie siatki", która przy 2,0 calowym display'u pomaga w prawidłowym kadrowaniu.

Czy jet sens wydawać 250zł. więcej?

Jeżeli tak będzisz podchodził do tematu (a wcale nie jestes w tym osamotniony - ludzi o takich pogladach jest sporo) to niestety zestarzejesz się, a sprzętu nie kupisz......
    (powyższe dotyczy nie tylko sprzętu foto...)

Moim zdaniem jesli nie jestes zbyt wymagającym fotoamatorem to poszukaj czegoś z tańszych modeli.
    Korzystając np. w kompaktach Canon'a tylko z trybu "Auto" nie wykorzystujemy w pełni tego sprzętu ....

Odnosnie postu powyżej - CANON A410, 430 etc... sa to najtańsze model z serii A, mozna ten sprzęt porównac np. do kompaktów Olympus'a (C-370 itp.).

Niezależnie od powyższego, jak sie ktoś potrafi ustawić i ma 'talent' to i z taniego kompakta ustrzeli niezłą fotkę.....
  • Poziom 14  
    Witam, a co sądzicie o Canon S1 IS do 1000zł wydaje mi się że jest dobrym sprzętem ma zoom 10x optyczny, co prawda matryca troszku mała bo chyba 3,2 Mpix ale foty robi fajne, makro od 10 cm jasność obiektywu fajna, i wysokiej jakości kręci filmiki. Poza tym oferuje pełnego manuala.
  • Poziom 12  
    Moja wędrówka pod tytułem "Wybór aparatu cyfrowego " dobiega końca.
    Sprawa rozstrzygnie się, pomiedzy dwoma modelami : Canonem A 610 i Panasoniciem DMC-LZ5. I znow prośba o pomoc: który wybrać?????????
  • Poziom 11  
    A ja mam klina!
    Jesli np. ktoś zaczyna przygodę z cyfrakami, to jaki model byście mu polecili i czy kupowanie uzywanego cyfraka ma sens? Widziałem całkiem fajne oferty na allegro za 300-500, ale to nie były allegrowskie okazje!!!
  • Poziom 12  
    corepride napisał:
    Sprawa rozstrzygnie się, pomiedzy dwoma modelami : Canonem A 610 i Panasoniciem DMC-LZ5. I znow prośba o pomoc: który wybrać?????????

Wg mnie i moich osobistych doswiadczen (LZ2)polecam DMC ale nie LZ5, a LZ3. Dlaczego, otoz LZ3 od LZ5 roznia sie liczba MPx i boje sie ze LZ5 przy zdjeciach robionych na wyzszym ISO bedzie bardziej szumil. Na co dzien nie zobaczysz roznicy tego 1MPx a dodatkowo bedziesz mial troche kasy w kieszeni np na wieksza karte. Dodatkowym atutem Panasonica jest anti-shake, faaaajna sprawa.
  • Poziom 19  
    corepride napisał:

..... a ja polecę Ci A610 - szybki procesor, obrotowy display, opcja 'linie siatki', pełny manual, swietny serwis w PL ...

ViperSW napisał:
    Witam, a co sądzicie o Canon S1 IS do 1000zł wydaje mi się że jest dobrym sprzętem ma zoom 10x optyczny, co prawda matryca troszku mała bo chyba 3,2 Mpix ale foty robi fajne, makro od 10 cm jasność obiektywu fajna, i wysokiej jakości kręci filmiki. Poza tym oferuje pełnego manuala.

Niezły aparat z serii ultrazoom'ów.

Na rynek wchodzi Canon S3 is, wiec moze cena S2 wreszcie troche spadnie - moze jednak warto dolozyc do S2 (wieksza matryca, szybszy procesor, wiekszy display, etc....)

W temacie makro: zdjecie makro to nie latwa sprawa (rownomierne, dobre oswietlenie, statyw, stol bezcieniowy lub tp.), jesli zblizysz obiektyw na odleglosc 2 cm od fotografowanego przedmiotu to . . . z cala pewnoscia nie wyjdzie to optymalnie (przyslonisz obiekt). Makro mozna oczywiscie sprawnie oszukac za pomocą zoom'u.

Poza tym nie ma obiektywow uniwersalnych, wiec "szkło" do ultrazoom'a rozni sie np. od typowego kompaktowego obiektywu........
  • Poziom 11  
    gabec napisał:
    corepride napisał:

Wg mnie i moich osobistych doswiadczen (LZ2)polecam DMC ale nie LZ5, a LZ3. Dlaczego, otoz LZ3 od LZ5 roznia sie liczba MPx i boje sie ze LZ5 przy zdjeciach robionych na wyzszym ISO bedzie bardziej szumil. Na co dzien nie zobaczysz roznicy tego 1MPx a dodatkowo bedziesz mial troche kasy w kieszeni np na wieksza karte. Dodatkowym atutem Panasonica jest anti-shake, faaaajna sprawa.

A co sądzisz o tym aparacie G1