Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung WF70F5E0W2W - mocne uderzenia od środka w bok pralki

krc1337 03 Maj 2016 17:28 2160 3
  • #1 03 Maj 2016 17:28
    krc1337
    Poziom 2  

Cześć!

Od lat przeglądam forum w razie napotkania problemów, tym razem nadszedł czas aby założyć temat i poprosić o rady:

Posiadam pralkę Samsung WF70F5E0W2W (eco bubble) od stycznia 2016 r. Z pralką do tej pory nie było problemów - zdarzało się że chodziła głośniej czy słychać było lekkie stukania, ale uznawałem to za jej normalną pracę.

Wczoraj podczas prania usłyszałem mocne bicie w obudowę pralki - od razu ją wyłączyłem, żeby nic nie uszkodzić. Po opróżnieniu pralki narzeczona poinformowała mnie że puściła jeszcze raz później pranie i już nic nie stukało. Przy dzisiejszym praniu mocne stukanie (a racznej mocne uderzenia z wewnątrz pralki) pojawiło się ponownie. Wyczyściłem filtr, wypuściłem awaryjnie wodę, wyjęliśmy wszystko i puściłem 15 minutowe puste pranie - nic nie stukało. Włożyliśmy następnie część rzeczy z poprzedniego prania na ten sam 15 minutowy program i niestety stukanie się pojawiło z powrotem.

Uderzenia są tak mocne, że aż widać na obudowie pralki - bok pralki ugina się podczas tych uderzeń.

Nie zadzwoniłem jeszcze do serwisu ponieważ mam obawy i też pytanie do Was czy mogą mi odmówić naprawy w ramach rękojmi/gwarancji - pralka jest wsadzona w obudowany blat łazienkowy i po bokach posiada odstęp około 2mm, a od góry gdzieś 1 cm. Pytanie do Was - czy serwis może mi odmówić przez to naprawy w ramach rękojmi?

Poniżej filmik ze stukaniem/uderzeniami (nie mogę wrzucić normalnie linku do Youtube, ponieważ mam za mało postów na forum):

youtu.be/BzcKp18yEHA

Proszę o pomoc :)

• #2 03 Maj 2016 18:03
    zibi1971
    Poziom 29  

Witam
    Dzwoń po serwis, gdzie stoi pralka to nie istotne, ważne aby był do niej łatwy dostęp.

• Pomocny post
    #3 03 Maj 2016 22:25
    Pablo1964
    Moderator

Żelazna zasada - jeżeli cokolwiek dzieje sie w okresie gwarancji, wezwij serwis.

• #4 11 Maj 2016 23:25
    krc1337
    Poziom 2  

Zeby wysunąć pralkę i przygotować to oględzin przez serwisanta tak zeby był dostęp musiałem sciągnąć górna pokrywę i zauważyłem ze zostanę bohaterem i sam naprawię pralkę :D

Pralka Samsung WF70F5E0W2W - mocne uderzenia od środka w bok pralki

To cos powyżej jakimś cudem samo sie odkręciło, wisiało na kabelkach, bęben uderzał w to powodując uderzenia o boczną ściankę. Teraz pralka chodzi bez zarzutu!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME