Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reanimacja starego PC, czy to możlwe

krzychu.m 03 Maj 2016 17:53 477 8
  • #1 03 Maj 2016 17:53
    krzychu.m
    Poziom 19  

Witam
    Dostałem do reanimacji starego PC. Zasadniczo głównym problem było to że nie mógł połączyć się ze Skypem i chodził bardzo wolno. Pomyślałem krótka piłka, format plus instalacja wszystkiego od nowa, ale sprawy się pokomplikowały. PC składa się z procka Celeron 2,4 GHz, 1 GB RAM, karta graficzna GF FX 5200 (wiem nie ma szału). Po zainstalowaniu win XP dalej nie mogłem połączyć się ze Skypem, dodam ze miałem dodatek service pack 3, próbowałem instalować inne wersje internet explorera ale to nic nie dało. Jako że nie mam żadnej płyty instalacyjnej postanowiłem zainstalować Win 7, aby oprogramowanie się zaktualizowało. Nie specjalnie to również pomogło. Pościągałem więc sterowniki na piechotę korzystając z identyfikatora sprzętowego. Komp nie robi furory ale chciał bym tylko zwiększyć sprawność procka, tera po załączaniu przeglądarki chodzi na 100 % mocy. Ma na to ktoś jakąś radę? Zasadniczo jakieś 7 lat temu miałem podobny procesor i sprzęt śmigał jak aż miło.

• #2 03 Maj 2016 18:08
    Robert B
    Poziom 43  

Pokaż SMART dysku:
    www.hdsentinel.com

• #3 03 Maj 2016 18:12
    anet870
    Poziom 24  

Podaj jeszcze model płyty głównej. Na Celeronie nie pogadasz już przez skype.

• #5 03 Maj 2016 18:25
    konmaj
    Spec od drukarek

Dobrze by było dokupić procesor Pentium 4 z rdzeniem Prescott i taktowaniem przynajmniej 3 GHz.

• #6 03 Maj 2016 19:16
    krzychu.m
    Poziom 19  

Myślałem raczej jakieś sterowniki, a nie zmiana samego sprzętu.

• #7 03 Maj 2016 20:37
    konmaj
    Spec od drukarek

Możesz też dołożyć jeszcze 1 GB RAM.

• #8 16 Maj 2016 07:30
    Dra98
    Poziom 40  

krzychu.m napisał:
    po załączaniu przeglądarki chodzi na 100 % mocy. Ma na to ktoś jakąś radę? Zasadniczo jakieś 7 lat temu miałem podobny procesor i sprzęt śmigał jak aż miło.

Niestety na dzień dzisiejszy sprzęt nie zapewni możliwości przeglądania Internetu.
    Stary jednordzeniowy Celeron nie nadaje się na obecne czasy choć kiedyś śmigał.

• #9 16 Maj 2016 10:08
    goronowo
    Poziom 4  

Laptop Acer TravelMate 240 z jednordzeniowym Celeron 2,40 GHz i 2 GB RAM, pod Win XP SP3 śmiga na Skype v. 6.18 i Aero2 bez problemu. Do tego mogę rejestrować rozmowy. Nie ma problemu z przeglądarką Mozilla Firefox v. 46.0, choć działa wolniej, niż na nowszym komputerze. Zablokowanie reklam znakomicie przyspiesza działanie. Jeżeli sterowniki są dobrane odpowiednio do wieku podzespołów, wszystko działa jak należy. Aktualizowane automatycznie najnowsze sterowniki blokują starsze komputery, są zbyt rozbudowane.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME