Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki TV 42" wybrać 2015?

Maryush 08 Apr 2015 10:43 4272 263
    duxy14
    Level 9  
    witam, czy będzie jakakolwiek zasadnicza różnica między sony 55w805 a 55w829 ? jak to się ma do płynności obrazu w sporcie, filmach z pendrive o dużej pojemności? czy może panasonic 55as640 jak ma się do nich? Inne tv nie wchodzą w grę.. czy ktoś ma as640 i gra w ps3 ps4 ? Dzięki
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    W805B a W829B w kwestii obrazu zapewniają praktycznie to samo, mimo że oznaczenia producenta sugerują jakoby W829B miał herców. W Sony znajdziesz świetny system poprawy płynności ruchu, co zapewnia bardzo dobre odwzorowanie chociażby właśnie podczas oglądania sportu. Do tego bardzo niski input lag. AS640 to również bardzo dobry model z podobnej półki, jednak za 55 cali zobaczysz bardzo dużą różnicę w cenie pomiędzy nimi.

Zobacz szczegółowe i fachowe testy obu TV:

Sony W8 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-k-r769

AS640 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...est-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024

Co do odtwarzania z dysków w Sony- odsyłam do ostatniego akapitu w teście, w części "Smart TV".
    duxy14
    Level 9  
    czyli 640 będzie działała tak samo jak w8 ? Nie będzie przycięć itp bo kilka osób pisało o nich w 640/650 jak oglądali dynamiczne sceny czy też sport ? Nie znajde teraz ale nawet ktoś miał tego panasa i wymienił na h6400 ze względu na to (chociaż później żałował bo ogólnie samsung okazał sie gorszy pod innymi względami) ?
    User removed account
    Level 1  
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    duxy14 wrote:
    czyli 640 będzie działała tak samo jak w8 ? Nie będzie przycięć itp bo kilka osób pisało o nich w 640/650 jak oglądali dynamiczne sceny czy też sport ? Nie znajde teraz ale nawet ktoś miał tego panasa i wymienił na h6400 ze względu na to (chociaż później żałował bo ogólnie samsung okazał sie gorszy pod innymi względami) ?

Pod względem jakości obrazu TV osiągają podobne rezultaty, zwłaszcza po profesjonalnej kalibracji. Sony ma wyższy kontrast (choć i ten w AS640 jest już niezły) i tak jak pisałem wcześniej - bardzo dobry system poprawy płynności ruchu oraz specjalny tryb "wyraźny" dla najostrzejszego ruchu przy np. transmisjach sportowych. Jednak pytanie czy te różnice będą dla Ciebie zauważalne. Do bardzo niskiego input laga dochodzi także tryb "impuls" pomocny przy graniu. Do tego Sony jest lepiej wyposażony.
    duxy14
    Level 9  
    Kazimierzu masz podobny gust jak ja z tego co czytam to forum.. krotkie pytanie jakbys kupował tv dla siebie co bys kupil ? :)
    User removed account
    Level 1  
    duxy14
    Level 9  
    As640 wspolpracuje ze smartfonem ? Input lag 20 do 50 ? Tylko pytanie czy te 50 bedzie odczuwalne ? Ktos ma as 640 650 i gra w sieci ? Odczuwa pozniejsza reakcje ?
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    LOCOLOCO wrote:
    Ciekawe w czym lepiej wyposażony ?
    Panasonic ma wszystkie najważniejsze aplikacje, dwa piloty , extra interfejs, spersonalizowane ustawienia, ma aplikacje współpracy ze smartfonem czy tabletem, ma dublowanie obrazu.
    I nikt nie narzeka na płynność.
    Dodatkowo 1200 zł jest tańszy i to z kalibracją profesjonalną.

Do Sony Kalibracja ISF to koszt minimum 400 zł Plus koszty dojazdu.
    Więc wyjdzie prawie dwa telewizory Panasonica na jeden telewizor Sony.
    Takiej różnicy jakości jak różnica ceny - nie ma !

Odsyłam do fachowych testów -wyposażenie czyli więcej złącz, w tym DVB-S i okulary 3D.
    User removed account
    Level 1  
    duxy14
    Level 9  
    tak dla ścisłości :
    55as640 - 2900zł
    55w805 - 3700zł
    różnica 800 zł...
    Locoloco twojego zdania się domyślam co byś kupił dla siebie:) , a ty Kazimierzu ?? gdybyś miał do wyboru te dwa lub coś innego w podobnej cenie ale 55 cali ?? Ktoś ma jeszcze zdanie ?? Opinię ??

Dodano po 3 [minuty]:

ps. na 3D w ogóle mi nie zależy, w ogóle :)
    arek2728
    Level 9  
    Ja gram na ps4 wcześniej na ps3.

Najczęściej w Pes 2015 multiplayer oraz killzone.

Napiszę szczerze ja jakbym miał kupić ponownie telewizor to wybrałbym sony.

Ze względu na grę na konsoli i sport (głównie piłka nożna) teraz już się przyzwyczaiłem ale na początku płynność trochę mi przeszkadzała plus takie hmm jakby zabrudzenia matrycy przy szybkich scenach i szeroki pas przez środek ekranu poprzeczny (widać np. na szarym tle wczytywania się aplikacji youtube oraz przy ciemnych scenach w filmach)
    Co ciekawe na czarnych tłach i ciemnych obrazach testowych nie mam żadnych chmurek itp.

Ja ogólnie się przyzwyczaiłem tv mam od Lipca ale w grudniu tego roku kupie Sony a ten zawiozę młodszemu bratu :).
    duxy14
    Level 9  
    o znalazłem :

Panasonic 40AS640 v Samsung 40H6400:

Po 9 dniach testowania w domu tv Panasonic AS640 wczoraj kupiłem Samsunga 40H6400. Kilka spostrzeżeń z porównania tych tv:

1) Panasonica oddałem ze wzgledu na drgania i micro przycinki obrazu w dynamicznych scenach i tu rzeczywiście Samsung lepiej działa na moje oczy - Samsung robi to poprostu płynnie a nie tak jak panasonic - jak dla mnie to jest modelowa płynność obrazu pomimo że okupiona lekko wieksza ilościa artefaktów (bardzo duży Plus dla Samsunga).

2) Kolory nic nie kalibrowłem ani w jednym ani w drugim tv ustawiam tylko obraz pod siebie korzystając z podstawowych opcji obrazu w menu: Kolory w Samsungu wogóle mi nie odpowiadaja sa jakies jasne wyblakłe jak bardziej je nasycam to w niektórych scenach nadal wyblakłe za to w innych ciemna z kiepska barwa nie da sie oglądać - ochyda w Panasonicu super żywe i nasycone (bardzo duży Plus dla Panasonica).

3) Czerń na pustm ekranie w obydwu super aż się wylewa z ekranu, ale jak sie popatrzy na normaly obraz w trakcie filmu czy maczu to na dalszych scenach w Samsungu wygląda to katastrofalnie - jak dla mnie o klase lepiej radzi sobie Panasonic (duży Plus dla Panasonica).

4) Skalowanie i ostrość tu nawet nie ma czegpo porównywać Samsung w trakcie meczu piłki nożnej czy dynamicznych scenach wogóle sobie nie radzi - zamiast ostrzyć obraz wyswietla mydło jak dla mnie to dyskwalifikuje ten tv (potęzny plus a raczej 2 plusy dla Panasonica).

5) Płynność działania menu bardziej odpowiada mi w samsungu - Panas drga i lekko przycina - ale to mała w sumie wada bo jak już sie obraz poustawia to nie tak czesto trzeba korzystać z menu (leciutki plus dla Samsunga)

6) Dzwięk - pomimo przekonania wyniesionego z czytania uwag na forum jak dla mnie Samsung ma lepszy dżwięk niż Panasonic - różnice nie sa duże ale jednak (leciutki plus dla Samsunga)

Podsumowanie:
    Dynamiczny obraz wyświetlany na dużych ekranach musi zostać nie tylko dobrze obrobiony ale również dobrze upłynniony bo w przeciwnym wypadku mamy skoki rwania obrazu i ból oczu - i tu Samsung jak dla mnie jest mistrzem a Panasonic przez takie micro przycinki radzi sobie conajmniej słabo. Ale jeżeli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu (skalowanie, wyostrzenie, kolory) to Samsung jak dla mnie to dno (nadaje sie do oglądania reklam , kreskówek , i zwykłych filmów bez dynamicznych scen - i do każdego z nich trzeba ustawiać parametry obrazu), na oglądanie na nim filmów akcji czy sportu typu mecz piłki nożnej na Samie szkoda było by mi czasu, a Panasonic w tej dziedzinie bije go nie o jedną klase a o kilka - żywy ostry obraz z czernia widoczną nie tylko na jednolitym tle, ach gdyby nie te przycinki obrazu to był by mistrz nad mistrzami . Problem polga na tym że testuje już drugi tv i nadal nie wiem co mam kupić - wiem jedynie ze szanse pozostawienia samsunga 40H6400 oceniam po jednym dniu użytkowania na mniej niż 1%.
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    duxy14 wrote:
    tak dla ścisłości :
    55as640 - 2900zł
    55w805 - 3700zł
    różnica 800 zł...
    Locoloco twojego zdania się domyślam co byś kupił dla siebie:) , a ty Kazimierzu ?? gdybyś miał do wyboru te dwa lub coś innego w podobnej cenie ale 55 cali ?? Ktoś ma jeszcze zdanie ?? Opinię ??

Dodano po 3 [minuty]:

ps. na 3D w ogóle mi nie zależy, w ogóle :)

Ciężki wybór, ale postaram się prosto posumować - jeśli chciałbym po prostu dobry, uniwersalny TV sięgnąłbym pewnie po Panasonica z racji ceny. Jednak gdy w zanadrzu było by częste granie na konsoli, zwłaszcza po sieci, skłaniałbym się bardziej do Sony.
    User removed account
    Level 1  
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    duxy14 wrote:
    o znalazłem :

Panasonic 40AS640 v Samsung 40H6400:

Po 9 dniach testowania w domu tv Panasonic AS640 wczoraj kupiłem Samsunga 40H6400. Kilka spostrzeżeń z porównania tych tv:

1) Panasonica oddałem ze wzgledu na drgania i micro przycinki obrazu w dynamicznych scenach i tu rzeczywiście Samsung lepiej działa na moje oczy - Samsung robi to poprostu płynnie a nie tak jak panasonic - jak dla mnie to jest modelowa płynność obrazu pomimo że okupiona lekko wieksza ilościa artefaktów (bardzo duży Plus dla Samsunga).

2) Kolory nic nie kalibrowłem ani w jednym ani w drugim tv ustawiam tylko obraz pod siebie korzystając z podstawowych opcji obrazu w menu: Kolory w Samsungu wogóle mi nie odpowiadaja sa jakies jasne wyblakłe jak bardziej je nasycam to w niektórych scenach nadal wyblakłe za to w innych ciemna z kiepska barwa nie da sie oglądać - ochyda w Panasonicu super żywe i nasycone (bardzo duży Plus dla Panasonica).

3) Czerń na pustm ekranie w obydwu super aż się wylewa z ekranu, ale jak sie popatrzy na normaly obraz w trakcie filmu czy maczu to na dalszych scenach w Samsungu wygląda to katastrofalnie - jak dla mnie o klase lepiej radzi sobie Panasonic (duży Plus dla Panasonica).

4) Skalowanie i ostrość tu nawet nie ma czegpo porównywać Samsung w trakcie meczu piłki nożnej czy dynamicznych scenach wogóle sobie nie radzi - zamiast ostrzyć obraz wyswietla mydło jak dla mnie to dyskwalifikuje ten tv (potęzny plus a raczej 2 plusy dla Panasonica).

5) Płynność działania menu bardziej odpowiada mi w samsungu - Panas drga i lekko przycina - ale to mała w sumie wada bo jak już sie obraz poustawia to nie tak czesto trzeba korzystać z menu (leciutki plus dla Samsunga)

6) Dzwięk - pomimo przekonania wyniesionego z czytania uwag na forum jak dla mnie Samsung ma lepszy dżwięk niż Panasonic - różnice nie sa duże ale jednak (leciutki plus dla Samsunga)

Podsumowanie:
    Dynamiczny obraz wyświetlany na dużych ekranach musi zostać nie tylko dobrze obrobiony ale również dobrze upłynniony bo w przeciwnym wypadku mamy skoki rwania obrazu i ból oczu - i tu Samsung jak dla mnie jest mistrzem a Panasonic przez takie micro przycinki radzi sobie conajmniej słabo. Ale jeżeli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu (skalowanie, wyostrzenie, kolory) to Samsung jak dla mnie to dno (nadaje sie do oglądania reklam , kreskówek , i zwykłych filmów bez dynamicznych scen - i do każdego z nich trzeba ustawiać parametry obrazu), na oglądanie na nim filmów akcji czy sportu typu mecz piłki nożnej na Samie szkoda było by mi czasu, a Panasonic w tej dziedzinie bije go nie o jedną klase a o kilka - żywy ostry obraz z czernia widoczną nie tylko na jednolitym tle, ach gdyby nie te przycinki obrazu to był by mistrz nad mistrzami . Problem polga na tym że testuje już drugi tv i nadal nie wiem co mam kupić - wiem jedynie ze szanse pozostawienia samsunga 40H6400 oceniam po jednym dniu użytkowania na mniej niż 1%.

Co do przywołanej przez Ciebie opinii - ani H6400 ani AS640 nie wypada według niej dobrze. Jednak zarzuty co do nich uważam za zdecydowanie przesadzone. Dużo ludzi, tu na forum wybrało te modele i nie zgłaszało takich uwag. Jednak co użytkownik to opinia. Co do Samsunga - pewien specjalista od kalibracji pisał kiedyś na forum, że tych wszystkich drugoplanowych rozmyć w Samsungu można się bardzo łatwo pozbyć, wyłączając funkcję "czysty obraz cyfrowy", która znajduje się w menu "ustawienia opcji". Jak pokazują testy na hdtvpolska.com TV ma możliwość ustawienia barw zgodnie z normami, czym tacy fachowcy właśnie się zajmują.
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    woos62
    Level 9  
    Jesli do rodziców będzie to pierwszy "cienki" telewizor po 28" kineskopie Grundiga to biorąc pod uwagę że:
    1. mają problem ze wzrokiem
    2. max przekątna to 42 cale
    4. oglądają głównie polska naziemna (więc kiepska oferta HD) oraz czasem satelitarne niemieckojęzyczne
    5. mają sporo pamiątek zapisanych jako SD i lubią kilka razy w roku powspominać
    6. telewizor będzie stał w jasnym pokoju w narożniku między oknami na sąsiednich ścianach i będzie oglądany z odległości 3-4m
    7. chciałbym aby telewizor przyszłościowo posiadał tuner dvb-t2 i wifi (skype)
    Jaki telewizor do ok 2,5 tys PLN należałoby rozważyć (jakiś Sony?)? Bo trochę się gubię a nie zawsze parametry ze specyfikacji oddają jakość realną sprzętu.
    woos62
    Level 9  
    Dzięki, telewizor będzie dla rodziców a im do umeblowania pasuje właśnie max. 42-tka.
    Ale zaskoczyło mnie w Twojej wypowiedzi że że pomimo podania (rozumiem że jako przykładu także dla modelu mniejszego) linka to wersji 50 tego Sony to poniżej już go nie wymieniłeś jako polecany...
    Mam jeszcze pytanko dodatkowe: po przejściu z kineskopu na LED-a, czy na LEDzie będzie obraz z progamów SD nawet gorszy niz na kineskopie czy jedynie gorszy niz HD ale nie gorszy niż na kineskopie (to samo dotyczy starszych płytek dvd z uroczystości)?
    User removed account
    Level 1  
    woos62
    Level 9  
    Dzięki. Nie rozumiem co prawda wątpliwości "Starsze płyty - nie wiem czym były nagrywane" ale ok, mam nadzieję że problem starszych nośników będzie miał mniejsze znaczenie.
    Gdzieś zetknąłem się z opinią że Sony ma przewagę w obrazie nad konkurencją dla ekranów od 50" wzwyż a dla mniejszych niekoniecznie więc spróbuję rozważyć temat większego miejsca na telewizor, z tym że tak czy owak będzie on stał a nie wisiał no a w opinii 50" wyczytałem że jest ona na podstawce mało stabilna co trochę mnie niepokoi. Zakup nastąpi przed urodzinami w sierpniu więc może cena nieco spadnie ;)
    User removed account
    Level 1  
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    woos62 wrote:
    Dzięki. Nie rozumiem co prawda wątpliwości "Starsze płyty - nie wiem czym były nagrywane" ale ok, mam nadzieję że problem starszych nośników będzie miał mniejsze znaczenie.
    Gdzieś zetknąłem się z opinią że Sony ma przewagę w obrazie nad konkurencją dla ekranów od 50" wzwyż a dla mniejszych niekoniecznie więc spróbuję rozważyć temat większego miejsca na telewizor, z tym że tak czy owak będzie on stał a nie wisiał no a w opinii 50" wyczytałem że jest ona na podstawce mało stabilna co trochę mnie niepokoi. Zakup nastąpi przed urodzinami w sierpniu więc może cena nieco spadnie ;)

Nie chodzi tu o przewagę nad konkrecją, Sony namieszało trochę z rodzajami matryc - w serii W7 czy W8 w rozmiarach poniżej 50 cali jest matryca 50Hz (warte polecenia gdy TV ma być głownie pod konsolę). Tak więc jeśli ma być uniwersalny TV, należy rozważyć minimum 50 cali, gdzie będzie już 100Hz.

W kwocie jaką podałeś warto rozważyć Panasonica AS640 i Samsunga H6400.

Polecam fachowe testy:

H6400 http://hdtvpolska.com/topic/33033-test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400/

AS640 http://hdtvpolska.com/topic/33339-test-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va/

Przy okazji również wspomniane Sony, będące dobrą alternatywą dla wymienionych powyżej, ale właśnie od 50 cali:

W8 http://hdtvpolska.com/topic/32599-test-3d-lcd...05b-sony-kdl-55w805b-w805b-w815b-w828b-w829b/

W7 http://hdtvpolska.com/topic/32700-test-lcd-le...w705b-sony-kdl-50w705b-w705b-w706b-w705-w706/
    woos62
    Level 9  
    Dzięki za wyjaśnienie. Czy wiadomo cos o podobnej praktyce (mniejszy telewizor=słabszy telewizor) także w przypadku innych firm?
    User removed account
    Level 1