Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki TV 42" wybrać 2015?

Maryush 04 Jan 2015 01:14 4134 263
Computer Controls
    User removed account
    Level 1  
  • Computer Controls
    monkahead
    Level 11  
    Mogę wydać około 2500zł. Interesuje mnie głównie TV do:
    - grania na konsoli
    - bajki dla dzieci z UPC
    - oglądanie filmów z USB
    - przeglądanie internetu (Flash)
    User removed account
    Level 1  
    monkahead
    Level 11  
    Telewizor będzie wisiał na ścianie, odległość oglądania około 2,2-2,3m.
    User removed account
    Level 1  
    monkahead
    Level 11  
    Tak chyba będzie prościej:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2,2-2,3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost oraz bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? naprzeciw ściany z TV jest okno z roletą
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE40S71B
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? niski input lag / smart tv / internet - wifi / możliwość nagrywania-odtwarzania filmów z USB
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tuner UPC / konsola XBOX 360
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? bajki dla dzieci
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? oglądam głównie od 18:00-22:00
    17. Preferencje co do wielkości? 42"-50" proszę o pomoc w doborze do wielkości pomieszczenia / budżetu
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? szeroka ramka / preferuje styl minimalistyczny
    19. Preferencje co do marki ? Sony ze względu na input lag / Samsung ze względu na Smart TV
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500zł
    22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie
  • Computer Controls
    adamkus
    Level 11  
    Który z wybranych telewizorów TOSHIBA 42L7453DG, PANASONIC TX-42ASM651E, SONY KDL-42W815B a może jest coś lepszego?
    spełni moje wymagania?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5 x 3 m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Dwie
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 1 na wprost 2 trochę z boku
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stojący
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z lewej strony
    7. Jaki masz obecnie telewizor? kineskopowy 24"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Jakość obrazu, przyzwoity dźwięk z głośników (żeby nie brzmiał jak chińskie radio jakieś...), estetyczny (brak tandetnych plastików), równomierne podświetlenie matrycy
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? telewizja naziemna (DVB-T)
    10 .Jakie urządzenia? pendrive, dysk zewnętrzny, Smartphone w czasie rzeczywistym – gry, internet
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5 h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matowa, z przyzwyczajenia, ale nie jest to warunek
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, programy publicystyczne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 1h
    16. Preferencje co do marki? Panasonic, Sony... jestem otwarty
    17. Preferencje co do wielkości? max 42"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Kiepska jakość obrazu, dźwięku, powolność
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Więcej wieczorem, ale przy zapalonym oświetleniu
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Do 2600 PLN
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Do końca nie wiem, co lepsze- przy aktywnym boję się, że będę widział migotanie
    monkahead
    Level 11  
    No więc byłem dzisiaj pochodzić po sklepach RTV, naoglądałem się telewizorów. Ogólnie myślałem że będzie dużo łatwiej coś wybrać, a wcale tak nie jest.

Najbardziej podobał mi się obraz na telewizorach Toshiby, później Sony, Samsung, a na końcu Panasonic. Trochę mnie to dziwi, obraz na Panasonic'u TX-47AS650E był najgorszy, bardzo duże pixele, aż zapytałem sprzedającego czy specjalnie nie puszczają na nim jakiegoś słabego sygnału. Tych ciemnych rogów nie zauważyłem ale sprzedający o nich wspominał.

Zastanawiam się jeszcze nad rozmiarem, czy 42" czy coś więcej 47"-48", muszę jeszcze zrobić dokładniejsze pomiary w pokoju.

Co powiecie o tych telewizorach:

Toshiba 48L3433DG - bez 3D ale to nie problem
    Toshiba 48L5435DG
    Toshiba 47L7453DG - ten bardzo polecał mi sprzedawca i widzę że pojawił się też w testach.

Jedyne co mi się nie podoba w TV Toshiba to brak aktywnego pilota, może być ciężko obsługiwać www oraz Smart TV.

Cenowo Toshiba również wypada bardzo dobrze.

Sony to chyba taki kompromis pomiędzy dobrym obrazem, a funkcjonalnym Smart TV. W Samsungu nie podobał mi się obraz, miałem wrażenie małej płynności oraz rozmycia oraz dużej pixelozy. Nie mniej jednak mam zamiar jeszcze pochodzić po sklepach i się przyjrzeć.

Proszę o opinie o tych Toshibach.
    krismusek
    Level 2  
    Cześć, podłącze się do tego wątku. Mam taki mały problem zakupiłem kilka dni temu tv sony kdl -48w605b mam dosyć mały pokoik bo tylko 16 m2 i oglądam tv z odległości 2-3.5 m. Ogólnie tv jest naprawdę w porządku kanały hd nadawane z nc + są bardzo dobrej jakości tylko w jakości sd jest dosyć kiepski obraz szczególnie jak stoję przed tv z 2 metry. Zastanawiam się czy nie oddać tego tv i wymienić na Panasonica 640 albo 650. Czy będzie jakaś różnica w obrazie z tej odległości na kanale sd w panasonic. Czy po prostu wymienić na jakiś inny i mniejszy np na 42 całe ? Z góry dzięki za odpowiedzi
    User removed account
    Level 1  
    monkahead
    Level 11  
    Tylko że po przeczytaniu kilku recenzji Toshib dużo osób narzeka na słabe oprogramowanie, często się wiesza, wolny SmartTV oraz tandetny pilot. Ponieważ zależy mi na dobrych multimediach w telewizorze dlatego muszę jeszcze jednak przyjrzeć się innym modelom. Szkoda bo obraz ma bardzo dobry, a takie rzeczy jak soft jest najłatwiej poprawić, a tutaj takie podobno niedoróbki.

Nikt mnie nie goni z zakupem, do końca stycznia na pewno coś wybiorę.
    mordip
    Level 10  
    Witaj, jeżeli chcesz nabyć naprawdę dobry telewizor ze świetnym obrazem i funkcjami multimedialnymi postaw na Panasonica TX-xxAS650E. To "xx" oznacza wielkość ekranu, który musisz sobie dopasować. Nie sugeruj się ustawieniami telewizorów w sklepach, ponieważ mają ustawienia fabryczne, w dodatku włączoną opcję "sklepową". Jak uruchamiasz Panasonica to masz do wyboru dwie opcje: dom lub sklep. Oprócz tego oświetlenie w sklepie jest zupełnie inne niż w domu a to również ma wpływ na ocenę obrazu. Przechodziłem podobną drogę z wyborem TV, dlatego piszę o tym Tobie. Zresztą poczytaj moje posty na tym forum. Zgadzam się z Tobą, że Panasonic w niektórych sklepach na tle konkurencji wypada nie najlepiej. Jednak jest to kwestia tylko zmiany ustawień, których jest naprawdę sporo. Nie sugeruj się również w 100% wiedzą sprzedających. Mi pewien Pan tak bardzo polecał Sony KDL-50W829B, że sprawiał wrażenie jakby miał za chwilkę zemdleć... :) Na zadane przeze mnie pytanie: a jaką matrycę ma ten Sony? Pan w sklepie odpowiedział Bravię. A Panasonic? Odpowiedział: tego to nie wiem. Nic dodać a tylko wiele ująć ... :)
    Jak ktoś chce się przyczepić do szczegółów to zawsze coś znajdzie. A patrząc naprawdę obiektywnie, nie ma idealnych telewizorów chyba, że skonstruujesz sobie sam taki model.
    monkahead
    Level 11  
    @mordip no ale przecież pisałeś że nie jesteś zadowolony z obrazu w tym Panasonicu, chciałaś go wymieniać na Sony, a teraz go polecasz? Udało Ci się ustawić obraz?

Dzisiaj jadę oglądać telewizory do MediaMarkt, zobaczymy jak tam będą się prezentować.
    Mam trochę wahania co do wielkości, czy czasem te 47-48" nie będzie za duże do odległości 2,2m.
    User removed account
    Level 1  
    somebody101
    Level 11  
    mordip wrote:
    Witaj, jeżeli chcesz nabyć naprawdę dobry telewizor ze świetnym obrazem i funkcjami multimedialnymi postaw na Panasonica TX-xxAS650E. To "xx" oznacza wielkość ekranu, który musisz sobie dopasować. Nie sugeruj się ustawieniami telewizorów w sklepach, ponieważ mają ustawienia fabryczne, w dodatku włączoną opcję "sklepową". Jak uruchamiasz Panasonica to masz do wyboru dwie opcje: dom lub sklep. Oprócz tego oświetlenie w sklepie jest zupełnie inne niż w domu a to również ma wpływ na ocenę obrazu.

Zapomniales dopisac ze ten wspanialy as650 ma bardzo niski kontrast i brak czerni w ciemnym pomieszczeniu, wiec do seansow wieczornych w porownaniu z konkurencja nie nadaje sie wcale. Mozesz sadzic inaczej bo juz go kupiles i nie masz porownania zadnego w warunkach domowych. W sklepie ten panas prezentuje sie fajnie bo jest dobre oswietlenie w pomieszczeniu. Faktow nie oszukasz.
    User removed account
    Level 1  
    somebody101
    Level 11  
    No jest zadowolony, a jaki ma byc skoro nie ma porównania w domu z innymi odbiornikami? Ktos kto nie siedzi w temacie glebiej majac przewaznie jeszcze w domu crt, prawie obojetnie jaki by tv nie kupil to bedzie zadowolony.. bo duzy bo plaski bo ladny bo obraz ok to czego chcieć wiecej? Taki Kowalski ktorykolwiek z tv ze sredniej polki by nie kupil to po prostu powie ze jest zadowolony i tyle w temacie.

Dodano po 2 [minuty]:

Pracuje w branzy rtv od ladnych kilku lat i 90% klientow po prostu sie nie zna. Obojetnie ktory tv bym im nie polecil to kupia i na drugi dzien przyjda powiedziec ze dobry wybor i sa zadowoleni.
    User removed account
    Level 1  
    somebody101
    Level 11  
    Chyba sobie żartujesz :) ludzie swoja wiedze czerpia z internetu, a dokladniej z wpisow na wielu forach internetowych, m.in. tutaj. Problem tylko w tym, ze malo jest tu wpisow obiektywnych od osob ktore maja fachowa wiedze. Wiekszosc wpisow sa takie jak twoje, czyli robisz wszystko pod siebie. Handlujesz panasonicami philipsami i toshiba i w zasadzie tylko kilka modeli w kolko polecasz bo masz swiadomosc ze część tych ludzi z forum kupi sprzet wlasnie u ciebie. Bo przeciez radyjko gratis (haha). A ze na wielu forach twoich wpisow pod roznymi nickami jest mnostwo bo udzielasz sie praktycznie w kazdym poscie piszac ze as650 jest super i ma extra czern, a do tego sprawiasz wrazenie czlowieka ktoremu mozna zaufac w wyborze tv to ludzie ci slepo wierza. Niestety wiekszosc z twoich klientow nigdy sie nie dowie ze polecasz je ludziom bo po prostu je sprzedajesz i na forum zarabiasz swoim pseudodoradztwem. A zeby nie schodzic z tematu, sony 50w829 jest duzo lepszym wyborem jesli chodzi o jakosc obrazu w kazdym aspekcie nie liczac kątów patrzenia i ceny jaka trzeba za niego zaplacic w stosunku do panasonica.
    monkahead
    Level 11  
    @somebody101 to poleć mi coś do 2500zł w 47-48", resztę szczegółów opisałem dokladnie kilka postów wyżej.
    somebody101
    Level 11  
    Jak duze znaczenie maja dla ciebie kąty widzenia?
    monkahead
    Level 11  
    Wkleiłem wcześniej 22 pkt. w których opisałem co i jak chciałbym używać. Kanapę w salonie mam dokładnie na wprost telewizora, za kanapą okno z roletą. Obok kanapy jest stół przy którym będę czasami oglądał TV przy obiedzie wiec powiedzmy że z jednej strony to będzie kąt 45 stopni.
    User removed account
    Level 1  
    mordip
    Level 10  
    Nie przypuszczałem, że moje szczere spostrzeżenia wywołają aż taką dyskusję !!! Chcę podkreślić, że na forum dzielę się z Wami własnymi doświadczeniami, które nie mają żadnego podtekstu marketingowego, ponieważ zawodowo nie zajmuje się takimi rzeczami.

monkahead

zgadza się nie byłem zadowolony z obrazu w Panasonicu, ale problemy te były związane ze słabą jakością sygnału. Dzisiaj po wizycie techników, którzy wymieniali instalację kablówki okazało się, że nie dość iż kabel jak to nazwali był tz. "pierwotną chińszczyzną", to w dodatku w jednym miejscu był uszkodzony. Dodatkowo dowiedziałem się, że zamontowane gniazda w ścianie, również obniżają jakość sygnału. Nie mam powodu aby im nie wierzyć, ponieważ mieli przy sobie profesjonalne mierniki, które faktycznie wykazały zaniżoną jakość sygnału. Po własnych ustawieniach obrazu osiągnąłem taki rezultat jaki zamierzałem.

LOCOLOCO

Ja za Panasonica TX-50AS650E również zapłaciłem 3,400. Zatem nie cena była dla mnie głównym kryterium jakim się kierowałem. Poza tym, jeżeli "sprzedawca" w sklepie udziela mi informacji, że Sony ma matrycę typu "Bravię" to lekko się zdziwiłem, ponieważ jako amator sam wiem, że to bzdura .

somebody101

Jak zauważyłeś to pisałem, że Panas nie prezentuje się fajnie w sklepie. I nie chodzi mi również o design, ponieważ to rzecz wtórna. Jestem zadziwiony na jakiej podstawie stwierdzasz, iż nie mam żadnego porównania w warunkach domowych. Niestety muszę Ciebie zasmucić, ponieważ widziałem Sony w warunkach domowych i nie uważam, aby była taka kolosalna przepaść na którą wskazują Twoje słowa.
    User removed account
    Level 1  
    mordrek82
    Level 9  
    Witam,

A może mnie ktoś podratuje pomocą. Kupiłem Sharpa LC-42LE762E, z którego jestem mega niezadowolony. Jakiś dramat. Oglądając mecz z C+HD jakoś obrazu jest jak dla mnie tragiczna.
    I w związku z tym potrzebuję zakupić nowy TV. Zastanawiam się pomiędzy KDL-42W829B, a ew. UE40H6700/7000. Przeczytałem masę informacji na forach, ale nie odnalazłem testów (jedynie 55" są super, ale mi taki się nie zmieści). Czymogę szanownych forumowiczów poprosić o radę?

Dodam, że jakoś obrazu to podstawa. Funkcje smart, czy dźwięk są sprawą drugoplanową.
    User removed account
    Level 1  
    mordrek82
    Level 9  
    Niestety, przespałem możliwość wymiany. Teraz już tylko sprzedać Sharpa i kupić coś nowego. Co do Sony to czytałem, że nie mają w W8 42" "poprawiaczy", co mnie mocno zniechęca do tego modelu. Miałem wcześniej starszego Samsunga 40" i byłem względnie zadowolony z jego obrazu, ale już go nie ma.

Teściu ma 50 W815B i jestem zachwycony jakością obrazu i płynnością. Jak to osiągnąć przy 40" ?