Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV 42" wybrać 2015?

Maryush 10 Sty 2015 22:06 3804 263
    mordrek82
    Poziom 9  
    Jak nie w Czeladzi, to w MM w Katowicach.
  • e-miernikie-mierniki
    devision
    Poziom 9  
    pawlak81 napisał:
    Witam
    No ja właśnie dzisiaj w końcu kupiłem telewizor. Wybó pasł na Toshibę 42L7453DG. Wybierałem między toshibą, philipsem, sony i panasonic. Ostatecznie po rozmowie z konsultantem w MM wybrałem Toshibę. Facet twierdził że z tych modeli co wybrałem, jeżeli tylko mogę przeznaczyć dodatkowe 300 do 500 zł na tv to warto dołożyć do Toshiby 42L7453DG, bo jest to zupełnie inny przedział jakościowy (ponoć najwyższy model z toshiby). Na forum też był polecany no i test miał rewelacyjny więc się zdecydowałem. Ma najlepszą matrycę, prawdziwe 200HZ, a nie podkręcane no i podświetlenie led strefowe. Podłączyłem go w domu i jestem pod mega wrażeniem. Piękny obraz. Póki co nie mam zastrzeżeń, ale mam go dopiero od 2 godzin.

To ze tv ma 200hz nie ma wiekszego znaczenia, ludzkie oko wiecej jak 80-85 nie wylapie. A co do toshiby.. nie polecaja jej ludzie stad tylko jeden czlowiek o nicku LOCOLOCO ktory poleca te tv bo po prostu sam je sprzedaje. Nie jest to zly tv, ale w wiekszosci rzetelnych testach (pomijam forum sprzedawcow hdtv.com.pl bo tam ich nie znajdziesz) ten tv opisywany jest jako dobry odbiornik do ogladania w dzien bo jasno swieci. Na wieczorne seanse lepiej kupuc cos innego. Podswietlenie 6strefowe sie nie sprawdza bo tych stref jest zbyt malo. A co do MM, bylem ostatnio tam tv poogladac i mam wrazenie ze oni maja jakis profit od sprzedawania tej toahiby. Stalem tam, podbil do mnie jakis gosc to mu mowie ze potrzebuje dobry tv ok.50 cali. Gosc wiedze mial niewielka bo na kilka prostych pytan ode mnie sprawdzajacych jego wiedzę nie udzielil mi odpowiedzi a potem sam sie przyznal ze to nie jego dzial, tylko kolega z tego dzialu jest zajety. No ale strasznie ta toshibe zachwalal mowiac ze byla w trójce najlepszych telewizorow na swiecie 2014. Spytalem go, jakie w takim razie to te pozostale 2 modele.. nie wiedzial :) Takze raczej ta toshibe ja odrzuce osobiście.

Dodano po 58 [minuty]:

A tak w ogole w euro niezla promocja, 50w829b za 3690zl

Dodano po 1 [sekundy]:

A tak w ogole w euro niezla promocja, 50w829b za 3690zl
    tomalawn
    Poziom 12  
    Witam chciałbym zasięgnąć informacji jaki model i markę wybrać ,dużo dobrych opinii ma Panasonic TX-42AS650E ale sam nie wiem czy warto go kupić ze względu na te ciemne rogi , do tej pory posiadałem plazme panasonica th-37pv80 i byłem mega zadowolony lecz odmówiła posłuszeństwa . Bardzo proszę o pomoc . pozdrawiam
    mordrek82
    Poziom 9  
    Ciężko jest wybrać dobry TV. Masa sprzecznych opinii. Wczoraj w Euro niezależny doradca (nie pracownik sklepu) polecał Toshibę L77453DG za jakość obrazu i płynność, Samsunga 40H7000 również za jakość obrazu i Smart (mimo, że był z innej firmy). Panasonica odradzał, podobnie jak większość osób (poza jedną z tego forum, z oczywistych powodów :-) Sony KDL42W829 podobno pomimo oszukanego MotionFlow ma najlepsze odwzorowanie kolorów.
    tomalawn
    Poziom 12  
    witam takiej Toshiby co napisałeś wogóle nie ma i nie chce toshiby bo miałem z nimi już styczność servis i podejście do klienta to jakaś masakra w toshibie jak ci się coś zepsuje i trafi do servisu to może tak jeździć w nieskończoność ponieważ oni sobie napisali w warunkach gwarancji że mogą naprawiać sprzęt ile razy chcą nawet 100 razy aż nie stwierdzą że nadaje się do wymiany . Ja bym chciał albo Sony albo Panasonic , dodam jeszcze że ostatnio kupiłem synowi i teściowej Philipsa i jeden już po miesiącu jechał do servisu w którym połamali podstawę , a drógi też już się kwalifikuje na servis ponieważ ma ta sama wadę dość często na ekranie pokazują się paski poziome takie jak kiedyś na atari jak się gry wgrywało . Także bardzo poproszę o jakieś konkretne odpowiedzi . pozdrawiam
  • e-miernikie-mierniki
    mordrek82
    Poziom 9  
    Mój błąd - chodziło o L7453DG
    tomalawn
    Poziom 12  
    Dodam jeszcze że chciałbym telewizor do oglądania nie do grania i żeby czarne było czarne a nie jakieś szare .
    pawlak81
    Poziom 11  
    Ja jak kupowałem toshibę 42L7453DG to też wybierałem między sony panasonic i toshibą, natomiast nie wyczułem natarczywego wciskania przez konsultanta firmy toshiba, wręcz przeciwnie, polecał ten model bo uważał, zresztą wszyscy 3 konsultanci, że jest ciut droższy ale najlepszy z pozostałych w cenie ok 2000 zł - 2400 zł. Natomiast na pytanie że może w takim razie niższy z modeli toshiby to już odradzał i polecał LG, więc ja nie widziałem natarczywości, że niby mają od tego prowizję, może i mają, ale do niczego nie namawiają na siłę.

Tak na marginesie ja kupiłem toshibę wczoraj i dzisiaj byłem już na wymianę egzemplarza, bo się zwiesił na niebieskim tle i nic go nie ruszało. Wymienili na nowy egzemplarz i zaczynam zabawę od nowa. Wziąłem to samo bo wady sprzętowe zdarzają się każdemu. Koleś w magazynie powiedział, że miał klienta, który 3 razy wymieniał ten sam model sony, aż wziął inny model, też sony, bo był zakochany w tej marce, więc jak widać wady zdarzają się wszystkim.

Co do parametrów to ja mam świadomość że w tej cenie każda z marek, każdy z modeli ma wady i zalety i trzeba iść na kompromis. Zobaczę jak ten kompromis wyjdzie u mnie. Zobaczę wieczorem jak obraz się spisuje. Teraz mogę powiedzieć że w słonecznym pokoju, zamglone słońce pada na tv i obraz jest rewelacyjny.

Napiszę za parę dni jak się sprawy mają.
    mordrek82
    Poziom 9  
    Kupiłem właśnie Toshibe w Mm w Czeladzi. Zobaczymy jak się będzie sprawowała. W razie czego jest 14 dni na zwrot/wymianę :-)
    pawlak81
    Poziom 11  
    Z tym zwrotem to nie wiem jak jest, bo ja też kupiłem w MM i mi powiedziano że to że mi wymieniają na nowy model po jednym dniu to i tak robią to z dobrej woli, bo w zasadzie powinni brać na serwis. Ważne aby oddawany tv nie nosił śladów użytkowania. Pani mi powiedziała że dobrze aby te folie na około ekranu tak przez tydzień żeby pozostały na ekranie. Ja się nie wczytywałem w warunki czy faktycznie robią mi łaskę, bo się udało wymienić bez problemu.
    mordrek82
    Poziom 9  
    Jak na razie obraz wygląda bardzo dobrze. Trudno to porównać z Sharpem. Jedyny minus to fakt, iż TV nie może się połączyć z moją WIFI. Miał już ktoś problem z tym?
    pawlak81
    Poziom 11  
    Mój się połączył. Póki co nie ma problemu z siecią.
    Jestem po oglądaniu przez dzień oraz właśnie oglądałem bajkę w 3d i jestem mega zadowolony. Ja nie wiem skąd się biorą komentarze że wieczorem, po ciemku będzie kiespko. Zgasiłem światło i czerń piękna, głębia kolorów piękna. Super obraz. Nie jestem jakimś znawcą tv, i znawcą różnych matryc, ale lubię oglądać filmy i jak dla mnie obraz jest super w dzień i wieczorem.

Podłączyłem xbox i w trybie gry super obraz, nic nie przycina, żadnego smużenia, piękny płynny obraz.
    Z podłączeniem komputera za pomocą komponentu też nie było problemu.

Pobawiłem się chwilkę multimediami i seriale na ipla czy tvn player, youtube chodzą super. Filmy z divx mają ładny obraz. Nie umiem tylko jeszcze włączyć napisów, ale dojdę do tego, albo się zawiodę.

Na razie jestem mega zadowolony z zakupu. Oprócz pierwszego kiepskiego wrażenia spowodowanego wadliwym egzemplarzem jest super.
    Nie miałem styczności z marką Toshiba więc wziołem przedłużoną gwarancję na 5 lat, więc myślę że będzie ok.
    Jak coś zauważę niepokojącego, coś mnie zawiedzie to dam znać.
    tomalawn
    Poziom 12  
    Mam jeszcze jedno pytanie czy tx-42as650e to jest to samo co tx-42ase650.

Dodano po 10 [minuty]:

@LOCOLOCO Witam mam pytanie czy jest jakaś różnica pomiędzy tx-42ase650 a tx-42as650e różnią się tylko literką e jest postawiona gdzie indziej.pozdrawiam
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    mordrek82 napisał:
    Jak na razie obraz wygląda bardzo dobrze. Trudno to porównać z Sharpem. Jedyny minus to fakt, iż TV nie może się połączyć z moją WIFI. Miał już ktoś problem z tym?

Kolego, czy cały czas piszesz o tym telewizorze: Toshiba 42L7453 - jak wygląda one cenowo w MM ?
    pzdr
    mordrek82
    Poziom 9  
    Tak, kolego, o 42L7453DG. Dzisiaj kupiłem go w MM w Czeladzi za 2539z - cena bardzo dobra. Nie był z ekspozycji - kupiłem ostatniego zapakowanego. Został już tylko z ekspozycji.

Z Wifi już się dogadał. Podtrzymuję zadowolenie :-)
    devision
    Poziom 9  
    pawlak81 napisał:
    Mój się połączył. Póki co nie ma problemu z siecią.
    Jestem po oglądaniu przez dzień oraz właśnie oglądałem bajkę w 3d i jestem mega zadowolony. Ja nie wiem skąd się biorą komentarze że wieczorem, po ciemku będzie kiespko. Zgasiłem światło i czerń piękna, głębia kolorów piękna. Super obraz.

Poki nie bedziesz mial porownania w warunkach domowych z jakims dobrym tv na matrycy VA to bedziesz z tej toshiby zadowolony. Ta toshiba jest na ips takze cudow przy tym telewizorze nie bedzie jesli chodzi o faktyczny kontrast a co za tym idzie poziom czerni. Wygaszanie strefowe w tym modelu dobrze nie dziala - stref jest tylko 6 takze fizyki niestety sie nie oszuka i to nie moze poprawnie ekranu wygaszac. Szkoda ze nie zastosowali wiecej stref a tak.. zbedny bajer. Za to telewizor do ogladania w dzien nada sie jak malo ktory - bardzo jasno swieci.
    monkahead
    Poziom 11  
    Ja chyba wezmę Toshibe xxL7453DG lub Sony KDL-xxW805/829 ale muszę jeszcze raz zobaczyć te kąty na VA na żywo, bo trochę się obawiam że bedzie problem z oglądaniem przy obiedzie, kąt około 45 stopni, a dzieciaki muszą coś oglądać jak jedzą, kto ma dzieci ten wie o czym piszę ;)
    mordrek82
    Poziom 9  
    Nie obraź się kolego devision ale to, że nie będę miał porównania do VA, traktuję jak pierdu pierdu :-) Idąc tym tokiem myślenia niczego bym nie wybrał, bo każdy TV ma Swoje wady - ten który kupiłem również.

Jednak niezaprzeczalny fakt jest taki, że obraz jest dla mnie super, nawet teraz, gdy oglądam Barca-Atletico wieczorem, również tak uważam. Nie zamierzam tego porównywać z VA

Być może jednak masz rację, ale to już dla mnie bez znaczenia :-)

Pozdrawiam Serdecznie
    pawlak81
    Poziom 11  
    Popieram "mordrek82". Nie wiem czy "division" pisze o tej kiepskiej czerni z doświadczenia bo ma IPS i AV w domu, czy też się tylko naczytał o IPS i wszystkie wrzuca do jednego wora. Ja widziałem w sklepie IPS w panasonicu i w toshibie, i niebo a ziemia z korzyścią dla toshiby. Dla mnie w mojej toshibie czerń jest czernią i nie widzę potrzeby żeby czerń była jeszcze bardziej czarna, a głębia kolorów też jest super. Jak obraz jest mniejszy od ekranu i jest czarna ramka to prawie nie widać różnicy pomiędzy czarnym ekranem a czarną ramką obudowy.
    Tak jak napisał "mordrek82" każdy TV ma swoje wady i trzeba iść na kompromis. Ja uważam że toshiba jest dobrym kompromisem.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    devision
    Poziom 9  
    Pawlak81 nie naczytalem sie nigdzie :) z telewizorami mam stycznosc codziennie, pracuje od prawie 5 lat w sklepie rtv i chcac nie chcac musze wiedziec o czym mowie. Prawie zadna matryca ips nie da ci dobrej czerni i kontrastu, do tego smuzenie tez jest zawsze wieksze niz w matrycach va z tej samej polki cenowej. Nie sa to zle tv ale wszystko zalezy od warunkow w jakich oglądamy. Do ogladania w dzien to tv bardzo dobry ze wzgledu na swoja ponadprzecietna jasnosc. Katy patrzenia tez dobre. Ale do wieczornych seansow sa lepsze telewizory zdecydowanie. Wygaszanie strefowe w tym tv to tylko bajer, fizyki sie nie oszuka i niestery ale marne 6 stref nie bedzie w stanie prawidlowo wygaszac matrycy bo te strefy sa po prostu za duze. Nie bez powodu ten tv na zagranicznych forach zbieral oceny w testach 6/10 lub 7/10 podczas gdy chocby sony w829 ma 9/10. U nas ten tv jest chwalony tylko przez jednego pajacyka z forum hdtv.com.pl ale tam nie ma rzetelnych testow - to forum zalozone przez typa ktory sam handluje telewizorami i dla niego super i extra sa telewizory ktore sam sprzedaje. A ten pseudotest na jego stronie o toshibie brzmi jakby sprzedawal tv conajmniej za 15tys - podnieca sie tam i spuszcza jakby mial zaraz zawalu dostac haha :D Jedyny przyrzad jaki posiada to ten do mierzenia input lagu, a testy opieraja sie glownie na robieniu zdjec wlaczonemu tv hahahaha :) dziwie sie tylko ze ludzie wierza i ufaja temu oszustowi.. No ale niewazne, kupiles to kupiles milego ogladania :)
    pawlak81
    Poziom 11  
    Dokładnie, kupiłem toshibę i jestem mega zadowolony z obrazu w moich warunkach domowych.
    devision
    Poziom 9  
    Dobrze panie sprzedawco kiki.. ips jest najlepszy. Zapomniales jeszcze wspomniec o monitorach eizo o ktorych na swoim forum hdtv.com.pl zawsze wspominasz :) aaa i jeszcze ze warto u ciebie kupic tv z ips bo radyjko gratis hahahaha ;)
    tomalawn
    Poziom 12  
    Witam mam pytanie czy może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie jaka jest różnica pomiędzy txas650e A txase650 różnią się tylko tym ze literka E jest postawiona gdzie indziej .

Dodano po 13 [minuty]:

Chciałbym jeszcze dodać że wszyscy się zachwycają toshiba zobaczymy co będzie jak będziecie mieli do czynienie z serwisem , mianowicie firma toshiba może naprawiać swoje produkty dowolną ilość razy nie tak jak większość wiem ze po 3 naprawie wymiana miałem z nimi do czynienia masakra jakaś. Odnośnie tv sony 829 wczoraj miałem przyjemność go oglądać i niestety płynność obrazu brak jak dla mnie ja nigdy bym go nie kupił zastanawiam się nad tym Panasonic txas650e ale znalazłem tez model txase650 i zastanawiam się czym się różnią.

Dodano po 3 [sekundy]:
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    tomalawn napisał:

Chciałbym jeszcze dodać że wszyscy się zachwycają toshiba zobaczymy co będzie jak będziecie mieli do czynienie z serwisem , mianowicie firma toshiba może naprawiać swoje produkty dowolną ilość razy nie tak jak większość wiem ze po 3 naprawie wymiana miałem z nimi do czynienia masakra jakaś.

Możesz bardziej zrozumiale to rozpisać ?
    pzdr
    tomalawn
    Poziom 12  
    Chodzi o to że posiadałem sprzęt Toshiby który był wadliwy oddałem na gwarancje naprawili wszystko było dobrze lecz po kilku tygodniach znów się zepsuł i trafił na naprawę gwarancyjną i po raz kolejny został naprawiony , sytuacja powtarzała się co kilka tygodni wracał z servisu troche podziałał i znów się psuł.
    Po 4 naprawie domagałem się wymiany sprzętu lub zwrotu gotówki , w odpowiedzi dostałem że sprzęt nie kwalifikuje się na wymianę lub zwrot gotówki , napisane było również że u nich nie ma czegoś takiego że po 3 naprawie przysługuje wymiana sprzętu lub zwrot gotówki i że to firma Toshiba zadecyduje kiedy sprzęt będzie nadawał się do wymiany , zadzwoniłem wtedy i zapytałem ile razy będą jeszcze naprawiać mój sprzęt i usłyszałem że do skutku nawet 50 razy jak będzie taka potrzeba co mnie bardzo zdziwiło ,niestety w karcie gwarancyjnej nie było nic napisane odnośnie wymiany sprzętu po którejś naprawie , skontaktowałem się wtedy z rzecznikiem praw konsumenta przedstawiłem całą sytuacje i stwierdził że nic nie da się zrobić dlatego sprzedałem laptopa i już nigdy nie kupie nic firmy Toshiba .

Dodano po 7 [minuty]:

A odnośnie wyboru telewizora wybrałem model tx-42ase650 lecz jest jeszcze model tx-42as650e rożnią sie tym że w tx-42ase650 Panasonic daje 2 pary okularów a w tx-42as650e tylko jedna .
    Po wizycie w media center i porównaniu dwóch modeli które wchodziły w kupno to jest Panasonic tx-42ase650 i Sony kdl-42w829 wybrałem Panasonica ponieważ płynność wyświetlanego obrazu w Sony jest beznadziejna . Polecam Panasonica tx-42ase650.
    devision
    Poziom 9  
    LOCOLOCO napisał:
    Widać że widza omija Cie skutecznie!
    Najlepsze telewizory na świecie są na matrycy IPS.
    Poczytaj sobie o Panasonic AX900.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/108916...panasonic-wkracza-na-tron-lcd-tv-65ax900.html
    Ma jedna z najlepszych czerni na rynku.

Przeciez to niedorzeczne. Jak mozna porownywac telewizor za kilkanascie (dziesiąt) tysiecy zlotych do smiesznej toshiby za 3,5tys? Smiech :) ax900 jest rewelacyjnym sprzetem, ale to zupelnie inna polka jakosciowa niz ta smieszna toshiba. To ze oba sa na matrycy ips nie ma kompletnie zadnego znaczenia. Tak samo mozna powiedziec ze plazmy sa najlepsze bo panasonic wypuscil genialny model vt60.. szkoda tylko ze lg klepalo plazmy i za troche ponad 1000zl... idac twoim beznadziejnym tokiem rozumowania skoro to plazma i to plazma to to przeciez to samo? Masakra :)
    Toshiba 7453 to nie jest zbyt popularny model na polskim rynku i nie ma za bardzo recenzji. Jak juz mowilem, na forum hdtv.com.pl nie ma ani jednej obiektywnej opini.. to forum sprzedawcy locoloco (kiki) ktory poleca i wychwala sprzety ktore sam sprzedaje. Na zagranicznych forach ten tv zbyt polecany nie jest, wlasnie ze wzgledu na stosunkowo slaby kontrast i przereklamowane wygaszanie strefowe ktore nie ma prawa dzialac poprawnie ze wzgledu na zbyt mala liczbe stref.
    A to ze opinie ludzi o tym tv sa dobre? To nie jest zadna wykladnia. Wystarczy wejsc na ceneo i wpisac jakikolwiek model telewizora - przy praktycznie kazdym wiekszosc opinii to sa opinie pozytywne. Wiec idac tym tokiem rozumowania obojetnie jaki by sie tv nie kupilo bedzie czlowiek zadowolony.. ale chyba nie tedy droga. Polecam kazdemu kto chce kupic tv zaglebic sie w rzetelne testy telewizorow i na dzien dobry omijac szerokim lukiem forum sprzedawcow hdtv.com.pl bo to zero totalne.

Moderowany przez Mirek Z.:

Wystarczy. Zaniżanie poziomu forum, a przede wszystkim kolejne konto wcześniej zablokowanego użytkownika somebody101. Ban.

Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    rob4u
    Poziom 9  
    mordrek82 napisał:
    Toshibę L77453DG za jakość obrazu i płynność, ... Panasonica odradzał, podobnie jak większość osób (poza jedną z tego forum, z oczywistych powodów :-) ...

Nie chcialbym byc stronniczy, bo nie mam w tym zadnego interesu, ale odpowiedz sobie sam na pytanie, czy i ta "jedna osoba z tego forum" nie poleca Toshiby L7453DG? Swiadcza o tym chociazby wpisy pietro wyzej.
    Jesli zas chodzi o Panasonica, to pytanie brzmi: czy chcesz wydac 300zl wiecej na 42" Sony czy tez zadowolisz sie byc moze troche slabszym ale 48" Panasonic'iem (nie porownywalem obu modeli), ktory ma naprawde b.dobra czern i jakosc obrazu (sprawdzone naocznie), jak na swoja cene?
    Oczywiscie trzeba tez zachowac rezerwe i zdrowy rozsadek, by nie ulegac tylko opinia innych i sprawdzic, co mozna samemu przed zakupem, aczkolwiek kupujac online zawsze jest mozliwosc przetestowania i ewtl. zwrotu do 14dni (szczegolnie wazne jesli chodzi o clouding, ktorego nie uwzglednia gwarancja ani wiekszosc lokalnych sklepow).

Jesli chodzi o Toshibe, w tym rowniez model L7453DG, ktory ma naprawde rewelacyjny obraz do tego stopnia, ze niektorzy twierdza, iz przy dobrej jakosci filmach mozna ogladac obraz lekko zblizony do 3D bez uzywania okularow, warto przetestowac, czy nie bedzie Wam przeszkadzac kontrola podświetlania, ktora jednak, jak opisuje kilka osob na innych forach i testach nie jest do konca dopracowana i przy zmianie natezenia swiatla w jednej scenie z roznej perspektywy moze dochodzic do lekkiego przyciemniania i rozjasniania ekranu na przemian. W Panasonicu z matryca VA oraz Sony obraz przygasza sie, gdy rzeczywiscie jest ciemno, a nie gdy dana scena ma mniejsza ilosc swiatla, przez co nie ma migotania.

A jesli ktos sie zastanawia nad Panasonic'iem serii AS650, to powinien miec swiadomosc, ze to IPS w przeciwienstwie do AS640 czy produktow Sony, wiec kazdy kupuje to co lubi i potrzebuje.

Dodano po 3 [godziny] 10 [minuty]:

tomalawn napisał:
    ... ponieważ oni sobie napisali w warunkach gwarancji że mogą naprawiać sprzęt ile razy chcą nawet 100 razy aż nie stwierdzą że nadaje się do wymiany

Slyszalem , ze nowe prawo od tego roku nakazuje wymiany sprzetu na nowy jesli zepsuje sie ponownie po 1 naprawie, wiec moze poprawi sie praca w naszych serwisach :-)

tomalawn napisał:
    ... dodam jeszcze że ostatnio kupiłem synowi i teściowej Philipsa i jeden już po miesiącu jechał do servisu w którym połamali podstawę , a drógi też już się kwalifikuje na servis ponieważ ma ta sama wadę dość często na ekranie pokazują się paski poziome takie jak kiedyś na atari jak się gry wgrywało .

Dzieki za przestoge przed Philipsem, bo zacheca do kupna swoich tv poprzez bardzo efektywne Ambilight :-) Mozna wiedziec, jakie modele zepsuly sie u Was w rodzinie?