Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV 42" wybrać 2015?

Maryush 14 Gru 2014 10:21 3039 263
  • #1 14 Gru 2014 10:21
    Maryush
    Poziom 22  

Poprzednie posty.

Prosiłbym o pomoc przy wyborze telewizora:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 17m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? częściej na wprost, ale też i bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? obojętne
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z lewej strony
    7. Jaki masz obecnie telewizor? brak, crt zepsuł się dawno
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? internet, obraz wysokiej jakości, smart TV
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-T, w przyszłości TV satelitarna
    10 .Jakie urządzenia?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? tą, która lepsza
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, programy tv
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? przyszłościowo
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 40-42
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? zaczernione obszary na matrycy przy braku wizji
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? dobrze by było, gdyby 3D było

O co chodzi z niższymi cenami dla członków forum i jeszcze jakieś gratisy?

0 29
  • #3 15 Gru 2014 23:06
    biolmol
    Poziom 11  

Witam.
    Podepnę się pod ten bardzo wyczerpany wątek. Nie wiem ile cali wybrać do naziemnej TV. Kanapę od TV mam około 2,3 metra. Na początku nastawiałem się na panasonica 42as650, ale nie wiem czy nie wziąć większej. Sygnał mam z naziemnej oglądane są głównie bajki w dzień, wieczorem tvp info, czasem podepnę laptopa sony vaio. W przyszłości planuje zakup konsoli jeszcze nie wiem jakiej. Przy 50'' można brać pod uwagę Sony W7 lub W8 tylko czy przy tak małej odległości od tv, te 50'' to nie za dużo bedzie?
    Mam pytanie jeszcze o Sony czy te TV mają bluetooth, i co umożliwia BT panasonica?

0
  • #4 16 Gru 2014 01:55
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Możesz przesyłać Muzykę po Bluetooth.
    Nie będzie za dużo.
    A jako podepniesz laptopa i będzie super.

0
  • #5 16 Gru 2014 14:30
    biolmol
    Poziom 11  

Jaką matryce ma Sony 42W8 VA czy IPS?
    Jeszcze jedno pytanie jak działa skype na telewizorach, czy warto kupować kamerę?

0
  • #7 16 Gru 2014 21:13
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jak zamówisz kalibracje zapłacisz min. 350 zł
    A dla członków forum jest gratis i radyjko gratis.

0
  • #8 16 Gru 2014 22:42
    olo_mistrzu
    Poziom 10  

To co mnie najbardziej zastanawia to fakt, iż z tego co czytałem (nie jestem żadnym specem, tylko przeciętnym oglądaczem filmów w tv;) czy nie należy przy takiej kalibracji użyć specjalistycznych narzędzi pomiarowych bezpośrednio w domu? I dopiero wtedy ma to sens i dzięki temu jesteśmy w stanie zastosować najlepsze możliwe ustawienia telewizora, uwzględniając także panujące w naszym mieszkaniu warunki oświetleniowe?

0
  • #9 17 Gru 2014 16:37
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Częściowo masz rację.
    Kalibrację robimy na wieczór i na noc, czyli tam gdzie warunki są niezmienne i nie ważne czy mieszkasz na Bora Bora, w Chicago czy Koziej Wólce. Wieczór i noc jest taka sama.

Jeśli chciałbyś dzienne kalibracje i profesjonalne to trzymając się Twoich wytycznych musiałbyś ich zrobić kilkanaście.
    Koszt łączny 3-4 tyś zł
    Bo kalibracja dzienna zależna od temperatury światła
    1. Lato - rano
    2. Lato - południe
    3. Lato - wieczór
    Każdorazowo inna temperatura barwy światła

I jeszcze pełne słońce- kalibracja
    Chmury - kalibracja

Wiosna
    Jesień
    Zima

I tak 75% deklaruje że większość czasu spędza wieczorami i w nocy.
    I to masz gratis.

Rano
    W południe
    Wieczorem

Teraz będziesz miał kalibrację na każdą okazję

0
  • #10 17 Gru 2014 21:48
    Regos
    Poziom 15  

Podepnę się bo nie wiem czy dobrze rozumiem propozycję
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? częściej na wprost, ale też i bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? obojętne
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z tyłu i z lewej strony (są rolety)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? stary CRT + Monitor 23cale z tunerem tv
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? (głównie) zależy mi na obrazie, internecie i smart TV
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-T, rozmyślamy nad TV satelitarna ale później
    10 .Jakie urządzenia?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5h, weekend częściej
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? pokój naświetlony więc pewnie matowa byłaby lepsza, jednak rozważam obydwie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? programy tv, rzadziej filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? Tv będą oglądać osoby starsze także chciałbym coś większego, jednak miejsca jest na 47cali stojąco, ewentualnie 50 wisząco)
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? w sumie to nic jakoś bardzo, ostrość i nienaturalny obraz
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Myślę że za 3000zł choć jeśli dany model byłby znacząco lepszy to do 4tys
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? jestem zacofany i nie widziałem na oczy 3d w tv. po opisach nie jestem w stanie wybrać, jednak chciałbym żeby było

Myślałem nad 47calowym as650, jednak ojcu w sklepie namieszali w glowie np 50W829B że jest o niebo lepszy. Nie wiem co wybrać teraz, bo nastawiłem się na tego as650. Chciałbym poczekać do nowej ery tv z następną zmianą. W większości będą korzystać osoby starsze które powoli będą się uczyć obsługi. Doradzi ktoś co wybrać w najlepszej relacji jakość/cena/możliwości?

LOKOLOKO rozumiem że masz sklep z wysyłką? Jaki model posiadasz na stanie i mógłbyś polecić? I jeśli można wiedzieć jaki byś polecił pomimo że go nie masz (jeśli byłby lepszy)?

0
  • #11 18 Gru 2014 02:20
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Najpierw realizacja Twoich potrzeb .
    Jeśli kwota nieprzekraczalna to Toshiba 47 L 743,
    http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/109088-t...-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html
    Philips 487PFS7109
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/107897-p...na-obsluga-philips-wychodzi-przed-szereg.html
    Panasonic 47AS650
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/111960...rty-wyjatkowe-rozwiazania-w-nowej-klasie.html
    Jeśli dopłacisz to masz Sony 50 W 829
    http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/108130-sony...lni-twoje-potrzeby-test-otwarty-w-klubie.html

Wszystkie modele są od ręki.
    Każdy model w specjalnej ofercie cenowej dla członków forum oraz kalibracja gratis,
    Radyjko gratis

Dla osób starszych polecałbym jako nr 1 Toshibę 47L453
    Lub SOny za dopłatą.

0
  • #12 18 Gru 2014 22:52
    bigapple
    Poziom 7  

Czemu mi ludzie odradzają Philipsa mówiąc z daleka od Philipsa serwis to jak walka z ZUSEm.

Panasonic to tylko AS640 .

SONY nie warto SONY zalicza duży upadek ich notowania spadają notują masę strat.
    Nie są wstanie zaoferować tego czego inne TV mają taniej.

0
  • #13 21 Gru 2014 03:14
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale to zakup dla ciebie?

-1
  • #14 22 Gru 2014 18:20
    olo_mistrzu
    Poziom 10  

LOCOLOCO ile sztuk okularów 3d jest przy tv TX-42AS650E, dostępnym u Ciebie ?

Takie pytania zadajemy poprzez komunikatory, np. PW na forum!
    [_P_]

-1
  • #15 23 Gru 2014 03:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

W każdym telewizorze serii AS650 jest 1 szt.

0
  • #16 30 Gru 2014 17:55
    pgs24
    Poziom 2  

Witam wszystkich
    Mam pytanie do forumowiczów. Który TV wybrać?
    Philips 42pfs7509/12 czy PHILIPS 42PUS7809/12
    Proszą o opinie dziękuję?

0
  • #17 30 Gru 2014 18:03
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale to są inne potrzeby i inna klasa.
    Na teraz i kilka kolejnych lat wystarczy Ci 42PFS7509.
    Jak wejdzie sygnał UHD to wówczas zdążysz wymienić na nowy i nowoczesny model.
    Chyba że dziś pracujesz przy materiałach 4K.

0
  • #18 30 Gru 2014 18:23
    pgs24
    Poziom 2  

Dziękuje z informację.
    Czyli Philips 42PFS7509/12 to dobry wybór?

0
  • #19 30 Gru 2014 19:10
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To nie jest dobry wybór, to jest bardzo dobry wybór.
    Oczywiście w klasie cenowej.

0
  • #20 01 Sty 2015 11:14
    mordip
    Poziom 8  

Witam wszystkich w Nowym Roku 2015. Dołączając się do wątku na temat telewizorów, chciałbym się o coś zapytać. Przed Świętami zakupiłem TV Panasonic TX-50"AS650E. Przed jego zakupem poczytałem kilka opinii i testów na temat tego modelu, więc byłem przekonany jako jeden z wielbicieli tej firmy, że będzie wszystko w porządku. Jednak widoczny jest brak wyrazistości obrazu. Do tej pory była podłączona telewizja DVB-T z Multimediów szału nie było, ale dało się oglądać nawet TVP1 i 2 w HD. W dniu wczorajszym Panowie z Multimediów zamontowali moduł CAM, twierdząc, że różnica w wyświetlaniu obrazu pomiędzy DVB-T a DVB-C będzie widoczna. Niestety tak się nie stało i w rzeczywistości nie widać żadnej różnicy. Więc:
    1. Ponownie przywróciłem TV do ustawień fabrycznych - nic nie dało.
    2. Przy automatycznej konfiguracji kanałów pokazało, zróżnicowanie jakości sygnału to znaczy jedne mają 100%, a inne 96% 86% 56% itp.
    3. Oprócz tego telewizor bardzo dziwnie zaczął się zacinać. Duże opóźnienia w przełączaniu kanałów, pomimo odkodowania kanałów pokazuje, że są zakodowane, brak sygnału itp.
    4. Podłączyłem również kamerę Panasonica HD do telewizora i puściłem nagrany z niej obraz i również szału nie było.
    Dlatego trudno jest mi stwierdzić, ponieważ się na tym nie znam czy problem jest po stronie jakości sygnału z Multimediów czy istnieje w samym telewizorze. Dodam, że zauważyłem ciemne rogi w TV, które na jasnym tle i dużym kontraście (szczególnie podczas oglądania reklam) rzucają się w oczy. Myślałem o Sony KDL-50"W805B, ale sentyment do Panasonica pozostał dlatego dokonałem wyboru telewizora z tej firmy. Proszę w miarę możliwości o pilną pomoc i opinię, ponieważ czas na zwrócenie TV jest ograniczony. Z góry dziękuję i życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku 2015 ! :)

1
  • #21 01 Sty 2015 16:12
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli nie spełnia Twoich potrzeb do Twoich warunków, to się nie zastanawiaj tylko zwróć lub wymień na inny.

0
  • #22 01 Sty 2015 18:37
    mordip
    Poziom 8  

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź :) Jako specjalista jaki polecasz TV szczególnie do odbioru DVB-C?

0
  • #23 02 Sty 2015 14:38
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale jaka wielkość ekranu ?

0
  • #26 03 Sty 2015 10:48
    mordip
    Poziom 8  

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie jestem po wizycie technika, który stwierdził, że sygnał z cyfrowej telewizji kablowej ma -30dB i zachodzi konieczność wymiany starej instalacji na nową. Jeżeli okaże się, że na nowej instalacji nie będzie problemów z jakością obrazu w Panasonicu TX-50AS650E, to w Pana ocenie warto zostawić Panasonica, czy wymienić go jednak na Sony KDL-50W829B?

0
  • #27 03 Sty 2015 14:10
    Rob888
    Poziom 18  

mordip napisał:

Dlatego trudno jest mi stwierdzić, ponieważ się na tym nie znam czy problem jest po stronie jakości sygnału z Multimediów czy istnieje w samym telewizorze.

Z jakiej odległości oglądasz TV 50 cali?
    Wydaje mi się iz problem ,leży jak zwykle w zakupie telewizora ze zbyt wielką przekątną ekranu.Jak zazwyczaj bywa na telewizorach oglądamy telewizję nadawaną w kiepskiej jakości SDTV a nie wysokiej jakości DVD z blue-raya (1920×1080). A sygnały telewizyjne zazwyczaj są puszczane w marnej jakości SD:

Cytat:
    SDTV występuje w dwóch wersjach:

PAL 720x576i oraz 704x576i (format 4:3 oraz format szerokoekranowy 16:9)
    Szybkość klatek wynosi 25 kl/s
    NTSC 720x480i (format 4:3)
    Szybkość klatek wynosi 29.98 kl/s
    http://pl.wikipedia.org/wiki/SDTV

, a tylko niektóre kanały mamy w HD. Marna jakość nadawanego sygnału powoduje niewyrazistość i pikselozę na dużych ekranach oglądanych z bliskiej odległości i nie pomogą tu nawet super telewizory i super układy w nich do niwelacji tejże pikselozy i poprawy wyrazistości.

Aby mieć wyraźny obraz musiałbyś albo odbierać telewizję w standardzie Ultra HD:
    (Niestety nikt w Polsce jeszcze nie nadaje w tym standardzie:)
    Ultra HD (obecnie) 3840×2160
    UHDTV (w przyszłości) 7680×4320

Nadają natomiast w standarcie:
    NTSC (preferowany format) 648×486
    D-1 NTSC 720×486
    D-1 NTSC (piksele kwadratowe) 720×540
    PAL 720×486
    D-1 PAL 720×576
    D-1 PAL (piksele kwadratowe) 768×576
    HDTV 720p 1280×720)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozdzielczo%C5%9B%C4%87_ekranu

albo zwiększyć odległość oglądania od telewizora na minimum około 6 metrów jak podaje tabela:

Cytat:
    Nie możemy jednak zapominać o tym, że niezależnie od rozdzielczości obrazu nie zmieniają się kwestie związane z bólem oczu czy karku spowodowane faktem, że nie obejmujemy wzrokiem całego ekranu i musimy nieustannie ruszać gałkami albo wręcz obracać głowę przy dużych ekranach.
    Biorąc pod uwagę powyższe czynniki wydaje się, że idealna odległość dla współczesnych telewizorów LCD i plazm to ok. 3-krotność przekątnej obrazu.
    Przekątna ekranu .
    Zalecana odległość od ekranu:

(3-5 krotność przekątnej)
    32'' 2,4 - 4,06 metrów
    37'' 2,8 - 4,7 metrów
    40'' 3 - 5 metrów
    42'' 3,2 - 5,3 metrów

46''
    3,5 do 5,8 metrów
    47'' 3,6 - 6 metrów
    50'' 3,8 - 6,3 metrów
    52'' 4 - 6,6 metrów

Dla przypomnienia 1 cal = 2,54cm.

http://www.poradopedia.pl/dom-i-ogrod/z-jakie...e-przy-okreslonej-przekatnej-ekranu,1319.html

Albo wymienić telewizor na mniejszy z mniejszą przekątna ekranu :spoko:
    Ja oglądam bez pikselozy bardzo wyraźny obraz SDTV ale z odległości trzech metrów na telewizorze LCD o przekątnej 32 cale.. (poprzednio miałem 40 cali ale z odległości trzech metrów nie zadowalała mnie zarówno jakość obrazu jak i komfort oglądania (bóle oczu po kilku godzinach oglądania) dlatego wymieniłem na mniejszy i w końcu można oglądać telewizję kilka godzin bez bólu głowy i oczu. Nie zawsze to co większe jest lepsze. :)

Co do wolnego przełączania kanałów jeśli przełączasz je pilotem od dekodera
    to znaczy że wcisnęli ci marnej jakości najtańszy dekoder...

0
  • #28 03 Sty 2015 18:46
    mordip
    Poziom 8  

Dziękuję za odpowiedź :)
    TV oglądam z odległości 4-4,5m.
    Nie wybrałem dekodera tylko moduł CAM, ponieważ Panasonic TX-50AS650E posiada wbudowany dekoder DVB-C. Spotkałem się z opiniami, że jeżeli telewizor posiada taki dekoder, to jest to lepsze rozwiązanie od montowania dodatkowego urządzenia. Niby lepsza jakość obrazu, gdyż nie musi przechodzić przez dodatkowe kable itp.
    Jak pisałem wyżej technik stwierdził bardzo słabą jakość sygnału -30dB, która spowodowana jest najprawdopodobniej starą instalacją kablówki. Oprócz tego nieopodal telewizora znajduje się trójnik do którego podłączone są inne odbiorniki TV, jednak czy to ma wpływ na jakość sygnału, tego nie wiem. Dlatego ma zostać założona nowa instalacja kablowa.
    Jeżeli okaże się, że problemem była słaba jakość sygnału to pozostanie dylemat czy zostać przy Panasonicu czy wymienić na Sony...

0
  • #29 03 Sty 2015 18:53
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

mordip napisał:
    Dziękuję za odpowiedź. Właśnie jestem po wizycie technika, który stwierdził, że sygnał z cyfrowej telewizji kablowej ma -30dB i zachodzi konieczność wymiany starej instalacji na nową. Jeżeli okaże się, że na nowej instalacji nie będzie problemów z jakością obrazu w Panasonicu TX-50AS650E, to w Pana ocenie warto zostawić Panasonica, czy wymienić go jednak na Sony KDL-50W829B?

Sygnał nie ma nic do rzeczy (w DVB-C)- nie licz że obraz się zmieni - chyba, że do tej pory robiły się "stop klatki" albo obraz całkowicie zanikał.

Ja mam pytania do LOCOLOCO dlaczego Toschiba 42L7453 a nie np.: Panasonic TX-L42ET50E ?
    pozdrawiam

0
  • #30 03 Sty 2015 23:38
    monkahead
    Poziom 11  

Witam,

Przymierzam się do zakupu nowego telewizora, szukając informacji o Panasonic TX-xxAS650E trafiłem na ten wątek. Interesują mnie również telewizory Samsung oraz Sony, czy możecie podać różnice pomiędzy ponizszymi seriami:

Samsung UExxH6200 vs UExxH6400
    Sony KDL-xxW605 vs Sony KDL-xxW705

Jutro idę oglądać telewizory na żywo, także fajnie by było coś już wiedzieć.

0