Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karty zbliżeniowe 125 kHz

03 Maj 2016 18:10 1725 14
  • Poziom 35  
    Witajcie. Potrzebuję kupić kartę Unique 125 kHz z możliwością zaprogramowania klucza elektronicznego do drzwi.
    Czy poleciłby ktoś gdzie można kupić takowe karty?

Niestety, ale karty tego typu z Allegro nie działają i nie da się ich zaprogramować:

• Specjalista automatyka domowa
    Niemożliwe pewnie to inny standard niż 125kHz. Jakie to urządzenie?
  • Poziom 35  
    Nie wiem co to za urządzenie, ale wygląda podobnie:

Firma, która montowała cały system dostarczyła breloki do kluczy. Pracownik poinformował mnie, że potrzebna jest karta programowalna 125 kHz Unique.
    Brelok jest dla mnie nieporęczny i chciałbym mieć klucz na karcie w portfelu.

Czy ta karta spełni wymagania?
  • Specjalista Domofony
    MarekPPN napisał:

Niestety, ale karty tego typu z Allegro nie działają i nie da się ich zaprogramować:

Oprócz tego, że karta może nie być w systemie Unique 125 kHz (np. Mifare 13,56 MHz) to trzeba ją jeszcze doprogramować do systemu, czytaj - nie działa bez zaprogramowania. Do programowania kart nie potrzebujemy żadnych cudów jak na zdjęciu, tylko dostępu do systemu, w którym ma to działać.

Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Nie dało rady zaprogramować klucza na tej pierwszej karcie.
  • Specjalista Domofony
    Jak próbowałeś ją zaprogramować? Gdzie, w czym, na czym ma to działać? Jakieś symbole, zdjęcia?
  • Poziom 35  
    Nie próbowałem. Nie mam dostępu do takiego urządzenia.
    Jak pisałem wcześniej - udałem się do firmy, która po montażu tego systemu rozdawała breloki elektroniczne, a ja po prostu chciałem wgrać taki klucz na kartę. Szef firmy poinformował mnie, że to nie jest karta programowalna i tyle.
  • Specjalista Domofony
    MarekPPN napisał:
    Nie próbowałem. Nie mam dostępu do takiego urządzenia.

I to jest przyczyna Twoich problemów, a nie sama karta.

Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Czy karta, którą podałem w linku powyżej nada się?
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Czyli zaproponowano koledze skopiowanie breloka zamiast zaprogramowania nowej karty do systemu nie informując jednocześnie jako ma to być karta?. Przyzna kolega że nie brzmi to wiarygodnie.....
    Tak nada się.
    Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Dokładnie. Zaproponowano skopiowanie breloka. Wiem tyle, że karta ma być 125 kHz Unique i tyle :-)
  • Poziom 24  
    Jeżeli chodzi o karty unique125 do programowania - czytaj klonowania kopiowania numeru karty , są to karty Q5
    Zwykła karta unique125 ma fabrycznie zapisany numer, w Q5 nie ma numeru i można go dopiero wprogramować
  • Poziom 35  
    bulba1 napisał:
    Jeżeli chodzi o karty unique125 do programowania - czytaj klonowania kopiowania numeru karty , są to karty Q5
    Zwykła karta unique125 ma fabrycznie zapisany numer, w Q5 nie ma numeru i można go dopiero wprogramować

Konkretnie. Trzeba było tak na początku :-)