Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Modus 1.6 - Sprzęgło załącza się bardzo wysoko

03 May 2016 18:17 3546 7
  • Level 15  
    Witam. Auto jak w temacie z roku 2005. Przebieg 128 tys. W moim modusie sprzęgło bierze bardzo wysoko praktycznie na samym końcu. Jednak gdy delikatnie i powoli je puszczam to już mniej więcej w połowie słychać załączanie się sprzęgła jednak wtedy po dodaniu gazu nie ma efektów i auto nie przyspieszy. Dopiero po całkowitym puszczeniu można nawet dobrze zapiszczeć kołami. Dziwi mnie fakt, że w połowie skoku pedału czuć minimalnie drgnięcie auta, ale żeby normalnie ruszyć trzeba je dużo dalej puścić. Nie ma płynności. Pedał sprzęgła twardawy, jednak nie bardzo mocno. Łożysko oporowe trochę słychać. Sprzęgło po całkowitym puszczeniu nie ślizga się. Szykuję się na jakieś wymiany jednak liczę na podpowiedzi. Wiem, że hydrauliczne sprzęgło ma samoregulację więc to odpada. Biegi wchodzą idealnie. Jakieś pomysły?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 41  
    Trzeba chyba wyjąć skrzynię.
  • Level 15  
    wyjąć skrzynię w celu samej diagnozy?
  • Level 17  
    Witam kończy się tarcza sprzęgła,więc trzeba się szykować na wymianę.
  • Level 15  
    rozumiem, że mam dać sobie spokój z odpowietrzaniem, czy też wymianą płynu hamulcowego itp.?

czy jest pewność, że po wymianie kompletnego sprzęgła będzie ono niżej łapać, pytam bo sam znam przypadki, że nawet po wymianie brało dość wysoko?
  • Level 17  
    Po rozebraniu będziesz miał 100% pewność , a po wymianie kompletnego sprzęgła na pewno będzie dużo niżej "brało"
  • Level 15  
    To jeszcze tylko może jakaś sugestia co do firmy jaką polecilibyście względem sprzęgła?
  • Level 17  
    Witam dobra cena względem jakości Valeo za Luk i Sachsa trzeba będzie więcej zapłacić