Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kupić dekoder naziemnej DVB-T opinie linki.

norbiki89 20 Mar 2013 00:37 2307 86
    PchlaW81
    Poziom 17  
    Ferguson Ariva T65 ma wbudowany zasilacz? Bo z tego co wyczytałem to chyba ma, ale nie wystarczajacy i nadal zwykly bedzie potrzebny?
  • Sklep HeluKabel
    luk79
    Poziom 10  
    Czytam, czytam i chyba skusze się na Wive HD-95, Ferguson drogi.
    aligator
    Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Kiedyś szukałem na tym forum, jaki kupić dekoder i wybrałem Wiwę HD90. (Gutek tak ją zachwalał i słusznie). W tej cenie. (Nawet ostatnio namówiłem syna na Wiwę HD95 Memo.) Od pół roku jestem jej posiadaczem (HD90) i mogę to potwierdzić, ze nie mam z nią większych problemów. Ma swoje wady i zalety. Trochę denerwuje mnie pilot, przyciski i wznowienia nagrywania po pauzie czy powrót do miejsca przerwania oglądanego np z pendriva filmu. Za nic nie mogę tego rozgryźć. Raz powraca do tego miejsca i pojawia się "wznów" lub "anuluj" ale zazwyczaj nie i trzeba zapamiętać (zawsze) czas, w którym miejscu przerywamy oglądanie filmu, by nie tracić czasu na przewijanie. I zamiast numeru kanału na wyświetlaczu wolałbym godzinę.
    Co do tej pamięci, może mi ktoś wyjaśnić, może @Gutek@ ?
    @GUTEK@
    Poziom 30  
    Jeśli zatrzymujesz oglądanie filmu stopem to tuner zapamiętuje w którym miejscu zatrzymano i można wznowić. Jeśli przerywasz exitem lub wyłączeniem tunera to nie zapamięta.
  • Sklep HeluKabel
    aligator
    Poziom 10  
    No właśnie, w tym sęk, że się tak nie dzieje i dlatego nie wiem od czego to zależy.
    Próbowałem pauzą, stopem, bez wyłączania w stan czuwania i nieraz tylko pojawia się wznów lub anuluj. W większości przypadków startuje od nowa i trzeba ustawiać czas "D". Może to zależy w jakim kodeku jest film?
    aligator
    Poziom 10  
    Wersja sprzętu 1.0
    Wersja oprogramowania:
    120713.491511.1
    @GUTEK@
    Poziom 30  
    To nie wiem co może być, możliwe że pliki mają jakieś błędy. Sprawdź czy to przypadkiem nie występuje na określonych plikach. Usuń też z pendriva pliki MM_PLAY_TIME.ini, niech tuner sobie je na nowo utworzy.
    aligator
    Poziom 10  
    @GUTEK@ napisał:
    Usuń też z pendriva pliki MM_PLAY_TIME.ini, niech tuner sobie je na nowo utworzy.

Nie mam takich plików. Przeważnie zgrywam przez kompa z netu na pendriva jakieś filmy i w wolnej chwili oglądam. Dlatego używam opcji wznawiania od ostatniego miejsca. I tu pojawia się opisany problem. Podobnie nie mogę rozgryźć, dlaczego nieraz używając przewijania do przodu, kiedy nacisnę TimeShift (pauza/play) to nieraz zatrzymuje film a nieraz odtwarza dalej od razu bez pauzowania. Chyba kwestia przytrzymania dłużej przycisku powoduje zatrzymanie a krócej odtwarzanie.
    Tak samo jak przy odtwarzaniu filmu naciskając przyciski numeryczne, przechodzi do dalszej części filmu. Tylko jak to go dzieli i na ile nie wiem.
    Ale to są mało istotne szczegóły, które nie wpływają na jakość odtwarzania filmów. A o to mi głównie chodziło. DVD poszło w odstawkę. Aczkolwiek, gdybym znał na nie odpowiedź byłbym kontent.
    @GUTEK@
    Poziom 30  
    aligator jeśli tuner nie tworzy tego pliku na pendrivie to masz przyczynę dlaczego nie działa wznawianie. Plik powinien być tworzony w katalogu z każdym filmem po jego odtworzeniu na tunerze.

Przewijanie przyciskami numerycznymi to 1 - 10% filmu, 2 - 20% itd, czyli jak masz film który trwa 100min, to 1 to będzie 10min, 2 - 20min itd.

Z tą pauzą to nie wiem, musiałbym zobaczyć, może to też zależeć od formatu pliku.

knq tuner jak najbardziej będzie odpowiedni. Jedna uwaga tylko kabel musi być SCART do Chinch, czyli że sygnał ze SCARTa przesyła do chinchów, nie odwrotnie. Bo są i taki i takie kable.
    darek_k1963
    Poziom 10  
    Czy ktoś ma doświadczenie z tunerami DVBt dedykowanymi do samochodów?
    Planuję zakup takiego tunera ale nie wiem co wybrać. Na aledrogo jest kilka ofert ale żaden sprzedający nie odpisał na moje zapytanie.
    Zależało by mi aby tuner odtwarzał z pendriva również filmy a nie tylko MP3, no i oczywiście w miarę stabilnie odbierał TV w czasie jazdy.
    Kpc21
    Poziom 24  
    Widziałem w sieci sklepów na S (mocno powiązanej z inną siecią na M) taki telewizorek - nie pamiętam marki. W środku siedziała... Wiwa z serii HD. Identyczny wygląd i kolorystyka menu.
    darek_k1963
    Poziom 10  
    Nie chodzi mi o telewizor tylko tuner DVBt z dwoma wejściami antenowymi, przystosowany do odbioru w czasie jazdy.
    Chcę go podłączyć do fabrycznego wyświetlacza LCD w samochodzie.
    Helmutek
    Poziom 1  
    Witam.
    Przeszukałem temat wyszukiwarką, lecz nie znalazłem odpowiedzi.

Kończy mi się umowa w cyfra+ (nie mam zamiaru płacić więcej za to samo w nc+...) i jestem zmuszony kupić jakiś dekoder dvb-t. Dekoder od cyfry posiada wyjście audio chinch, kable idą do wieży i z niej leci dźwięk, niestety nie posiada ona wejścia COAX. Dowiedziałem się już, że nie ma przejściówki z audio chinch na coax ponieważ to amplituner dekoduje ten dźwięk.

Tutaj rodzi się moje pytanie, jest jakiś godny polecenia dekoder z wyjściem audio chinch? Chyba, że jest to już na tyle przestarzała technologia i nikt tego już nie używa? Widzę jeszcze inną opcje. Wyjście mini jack z dekodera to wejścia AUX w wieży. Zda to egzamin?
    Pozdrawiam.
    Kpc21
    Poziom 24  
    Helmutek napisał:
    Wyjście mini jack z dekodera to wejścia AUX w wieży. Zda to egzamin?

Tak - to jest dokładnie to samo, różni się tylko wtyczką.
    pawsuw
    Poziom 10  
    Jaka jest różnica między tunerem, który się podpina bezpośrednio do telewizora a tym podpinanym kablem?

Zasadniczo żadna. Należy jednak zawsze zwrócić uwagę na parametry urządzenia, dla mnie najważniejsze podane poniżej.
    Osobiście użytkuję (z duża satysfakcją) dekoder:

Ferguson Ariva T65
    Procesor: Mstar MSD7818-L2 550MHz

Czułość: 64QAM:-78.5dBm~-8.75dBm~16QAM:-84.1dBm~-8.75dBm;QPSK:-90.3dBm~-8.75dBm

DVB-T dekodowanie wideo
    MPEG2 ISO/IEC 13818-2 MP@ML, H.264(MPEG4 part 10) main and high profile level 4.1/MPEG-2 MP@HL

DVB-T dekodowanie dźwięku
    MPEG-1 layer I/II, MPEG-2 layer II, MPEG-2, MPEG-4 LC 2ch/5.1ch, AC3, E-AC3

Złącza:
    Antena
    Przelotka antenowa
    Wyjście HDMI (do 1080p)
    SCART - Eurozłacze
    Wyjście cyfrowe audio (elektryczne)
    Złącze HOST USB 2.0
    ms89
    Poziom 12  
    Witam, który tuner dvb-t polecicie Wiwa-95 memo czy Netia Player? Nikt jeszcze nie porównywał tych modeli.
    hkusmierz
    Poziom 13  
    co tu porównywać .. w Netii player masz dostęp do internetu ,YT FB innych aplikacji umożliwjających oglądanie tv online + możliwość wykupienia płatnych kanałów
    wiwa hd 95 mozesz jedynie podpiąć pamięć usb i nagrać czy obejrzeć jakiś film o ile Ci się uda odczytać
    ms89
    Poziom 12  
    Czytałem gdzieś ze Netia Player nie radzi sobie z rozdzielczością HD bo ma slaby "silnik"? ile w tym prawdy?

Jaki tuner dvb-t polecalibyście do projektora? zależy mi najbardziej na oglądaniu programów w HD.
    hkusmierz
    Poziom 13  
    nie sądzę żeby mógł sobie "nie radzić" nie mam go, ale raczej nie wypuściliby na rynek dekodera dvb-t hd bez możliwości odbierania kanałów w hd.
    nie wiem jak można podłączyć projektor i co masz dokładnie na myśli ,ale każdy dostępny dekoder hd bez problemu sobie poradzi z oglądaniem programów w hd
    za 100 - 150 zł na pewno coś kupisz, ja mam fergusona arive t65 już 1,5 roku i nie narzekam , nie miałem problemów z odtworzeniem żadnego filmu
    AnTech
    Poziom 31  
    Używa ktoś dekodera TechniSat CE-T? Nada się do współpracy z 8÷10 letnimi telewizorami CRT?
    A może lepiej wybrać coś z oferty Comsat?
    pablolinda
    Poziom 15  
    pablolinda napisał:
    Witam Zamierzam nabyć taki sprzęcik http://sklep.goclever.pl/goclever-dvb-t-100.html . Co panowie myslą na jego temat może ktoś używa i się wypowie . I Co ważne obsługuje format dźwieku E-AC3 . A w realu widziałem go za 88zł.

Ktoś się może wpowiedzieć ??
    cyklonos
    Poziom 9  
    z tego wszystkiego co się tutaj naczytałem na temat tych dekoderów itd chyba zdecyduję się na: Strong SRT-8106

Link

obsługuje HD, AC-3, E-AC-3 ! DD+ :) co najważniejsze ma modulator więc nie trzeba wymieniać TV bez złącza euro:) poza tym możemy również samemu dostrajać antenę :) itd. koszt kolo 170zł ale z tego co tutaj naczytałem chyba WARTO.

ktos wcześniej pisał: Które tunery wspierają HD oraz ścieżki audio: AC3 i E-AC3 i wstawił link :na dole strony mamy wykaz:
    Link

pozdrawiam
    adje
    Poziom 14  
    W zeszłym roku testowałem łącznie ponad 10 różnych dekoderów DVB-T i po kilku dniach zwracałem je z różnych powodów. Nie będę wymieniał nazw, bo nie w tym rzecz ale problemy wynikały przeróżne. Wtedy sygnał miał mniejszą moc więc wiekszość zawieszała odbiór i praktycznie niska czułość je eliminowała.
    Koniec w końcu wybrałem Cableltech URZ 0086 i używam do dzisiaj.
    Dlaczego?
    Był najczulszy z tych co brałem do testowania.
    Posiada dwa tunery, więc mogę oglądać jeden multiplex, a nagrywać stację z innego multiplexu. To czasem jest istotne.
    Jedyną jego wadą jest tandetny pilot. Pocieszam się, że jak przypadkiem padnie to nowy, oryginalny kosztuje 15 zł.

Najprościej byłoby jednak zastosować tuner do gniazda "scart". Nie wiem jaka jest ich czułość. Ja się nie zdecydowałem na takie rozwiązanie, bo nie mogę zrozumieć po co jest w takim przypadku stosowany osobny zasilacz skoro można zasilanie zastosować z samego gniazda.
    AnTech
    Poziom 31  
    adje napisał:
    Najprościej byłoby jednak zastosować tuner do gniazda "scart". Nie wiem jaka jest ich czułość. Ja się nie zdecydowałem na takie rozwiązanie, bo nie mogę zrozumieć po co jest w takim przypadku stosowany osobny zasilacz skoro można zasilanie zastosować z samego gniazda.

Ciekawa konkluzja. Problem w tym, że na żaden pin gniazda SCART nie jest podane stałe napięcie, które można by wykorzystać do zasilania dekodera. Przynajmniej ja takowego nie widzę.
    Osobiście kupiłem dekoder TechniSat CE-T.
    W planach dodatkowo Strong SRT8106. Telewizor salonowy ma tylko jedno, już w pełni wykorzystane, gniazdo SCART.
    adje
    Poziom 14  
    W pełnym oprzyrządowaniu gniazda "scart" jest GDN na poz.21 i bywa na poz10 +12V, na poz.12 -12V. Teraz bywa różnie. Jaki kupić dekoder naziemnej DVB-T opinie linki. Jaki kupić dekoder naziemnej DVB-T opinie linki. Jaki kupić dekoder naziemnej DVB-T opinie linki.
    AnTech
    Poziom 31  
    Podłączyłem dekoder DVBT i powiem Wam, że wcale mi się ta NTC nie podoba. Żadna rewelacja, a w obsłudze bardziej upierdliwa niż dotychczasowa analogowa.
    Co z tego, że kanałów więcej skoro kolejny głupszy od poprzedniego. Do tego durna instrukacja obsługi z której nic nie wynika. I tak wszystko trzeba metodą "Macajewa" wyczaić.