Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kupić dekoder naziemnej DVB-T opinie linki.

10 Sty 2013 11:05 2724 86
  • Poziom 10  
    Poprzednie posty.

Witam Was,

Reklamując swoją ARIVIE dostałem propozycje wymiany jej na WIWA 55 lub WIWA 80 mini na forum nie ma dużo opinii na ich temat a jedna jak i druga propozycja jest ciekawa. Z drugiej strony podobno chipset jest ten sam co w Arivie więc tu mam dylemat.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 16  
    Zamierzam kupić dekoder dvb-t i mam pytanie do was czy znacie jakiś model który będzie odtwarzał filmik z pendrive w formacie rmvb ?
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 10  
    Wydaje mi sie, że Prom80 odtwarza. A wiwe zaraz sprawdzę.

Wysłano z iPhone
  • Poziom 12  
    Ja polecam tunery Wiwy. Niedrogie a dobre. Mam od ponad roku tuner HD-90 i jestem bardzo zadowolony. Ma m.in. wyjście SCART, HDMI. Parametry można sprawdzić na [url=]http://wiwa.info.pl/produkty/tunery-dvb-t.html[/url] Jak antena jest dobrze ustawiona (do nadajnika w linii prostej ~100km) to obraz idealny.
    W grudniu kupiłem babci tuner HD-95 z Memo Control - można w pilocie Wiwy zaprogramować 4 przyciski z innego pilota - fajna sprawa, gdyż pilot od telewizora można schować do szafki ;)
  • Poziom 10  
    Świetna opcja z tymi programowalnymi przyciskami już nie potrzeba 2 pilota a WIWA 50 wraz z tym pilotem to dobre rozwiązanie, aczkolwiek ostatnio czytałem o Wiwa 80mini że ona też ma... a tu w opisie nie ma, żadnego info na ten temat.
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich,
    mam spory problem z wyborem tunera dvb-t do telewizji naziemnej. Sporo czasu poświęciłem na czytanie różnych opinii, ale w dalszym ciągu mam dylemat. Początkowo uwagę swoją skupiłem na CABLETECH'u URZ0194, ze względu na szybki procesor, jednak krąży opinia, że odtwarzane z pendrive'a filmy rozjeżdżają się z dźwiękiem i często przycinają. W związku z tym, że wyszedł model URZ0195 próbowałem uzyskać informację, czy podobny problem dotyczy też tego modelu tunera, jednak zbyt dużo wiadomości na ten temat nie znalazłem. Pod uwagę też brałem Fergusona Ariva T65, ale użytkownicy piszą, że jest dość długi czas oczekiwania przy przełączaniu kanałów. A jak sobie T65 radzi z filmami z pendrive'a?
    Czy jesteście w stanie jakiś model doradzić? Na czym mi zależy... w miarę szybkim przełączaniu kanałów no i bezproblemowym odtwarzaniu filmów z pendrive'a z napisami.
    A jeśli mielibyście wybierać pomiędzy CABLETECH URZ0195, Arivą T65 to Wasz wybór padłby na jaki model?
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Ja jak wybierałem tuner brałem pod uwagę wiele rzeczy, ale i tak padło na wygląd wszystkie mają podobne procesory, podobne działanie. Wiwa, Prom oraz T65 są praktycznie takie same pod wieloma względami. Jeśli chodzi o przełączanie programów nawet 2 takie same tunery mają różne czasy, nie wiem na czym to polegało, ale prom 70hd był najszybszym, tunerem który miałem okazję testować. Jeśli chodzi o odtwarzanie filmów w nich nie ma problemów.

Poniżej masz link do strony z tunerami wiwy.

tuner dvb-t
  • Poziom 1  
    Ja ze swojej strony mogę polecić Andrino, to jest połączenie tunera DVB-T i IPTV i tv z bazą Androida. Można nim zrobić praktycznie wszystko, co standardowo robi się na komputerze - przeglądać pliki, sieć, korzystać z portali społcznościowych, grać w gry i aplikacje, jest nawet usługa VOD ze sporą bazą filmów. Ma pilot z myszką i klawiaturą, więc obsługa dość prosta. Procesor AMR Cortex-A9 CPU 1GHz maximum + GPU, RAM: 512 MB DDR2, wew. pamięć typu Flash 4 GB. Cenowo też korzystnie. Używaliście może, bo ze znajomych tylko ja mam i nie słyszałem opinii jeszcze.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie,
    po wielu godzinach spędzonych na forach zdecydowałem się na zakup Fergusona Ariva T65. Użytkuję go od trzech tygodni i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z dekoderów. Ten dekoder jest bardzo dobry zarówno do telewizora CRT oraz LCD z mpeg2 (posiadam oba zestawy). Nieprawdą jest, że jest długi czas oczekiwania przy zmianie kanałów. Nie jest on błyskawiczny, tak jak w analogówce, ale w zupełności mieści się w czasie 1- max 2 sekund ( duże znaczenie ma siła i jakość sygnału - podczas opadów atmosferycznych jest ciut dłuższy). Przy wyborze brałem też po uwagę czułość głowicy, bo nadajnik mam oddalony o jakieś 75 km, a w przypadku t65 nie ma z tym problemu ( na początku musiałem zmienić rozgałęźnik, bo był wadliwy i ściągał tylko MUX 2, po zmianie wszystko ok). T65 ma bardzo przyjemne dla oka menu. Menu nie jest trudne w obsłudze i dzięki Bogu, bo instrukcja obsługi trochę woła o pomstę - autor chyba nie miał weny twórczej. Minus menu jest jeden - po jego włączeniu nie masz możliwości podglądu i podsłuchu kanału. Czyli albo oglądasz, albo grzebiesz w menu. Nagrywanie PVR też dobrze funkcjonuje i jakość nagrań jest bardzo dobra. Jest możliwość przeskoczenia do wybranej konkretnej minuty zapisanych nagrań lub filmów. Dekoder nie ma tez problemów z odtwarzaniem filmów HD (choć w przypadku CRT wiadomo, że to nie ma większego znaczenia). Miłym zaskoczeniem jest wygodny pilot RCU 240 z fluorescencyjnymi przyciskami ( szkoda że nie wszystkimi) co jest pomocne podczas nocnego użytkowania przy zgaszonym świetle oraz pulsująca na niebiesko kontrolka będącego w użyciu pilota. Jedyny duży minus pilota to brak funkcji memo control, ale dla wymagających jest możliwość zakupu pilota z tą funkcją ( koszt duży bo ok. 50zł). Reasumując... na pewno nie żałuje wyboru i kupując jeszcze raz na pewno zdecydowałbym się na t65. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam,
    W takim razie tak jak pisałem wcześniej był byś na pewno również zadowolony z innych tunerów bo tak naprawdę większość "wad" wynika z problemów z sygnałem oraz jego jakością.
    U mnie coraz więcej znajomych już ma tunery, ale zaczynają narzekać na ceny które są co raz wyższe a nie niższe ostatnio byłem na zakupach i widziałem swój tuner za 139zł gdzie ja dałem 115zł (z pilotem memo control) a bez 109zł lekkie przegięcie.
  • Poziom 15  
    Nie czytałem całego wątku, więc mogę się niechcący powtórzyć.
    Dzisiaj w sklepie przez chwilkę bawiłem się CABLETECH URZ0195.
    Jedyne co mogę powiedzieć o tym sprzęcie, jest piekielnie szybki przy zmianie programów. Prędkość wczytywania kanału porównywalna ze zmianą kanałów analogowych. Obsługi reszty nie próbowałem.
  • Poziom 11  
    z punktu widzenia sprzedawcy mogę polecić prawie każdy poza DIGNITY , wiekszego złomu nie ma na rynku , a na Serwis w Krzemienicy to istny horror.
  • Poziom 10  
    Witam, potrzebuje kupić drugi tuner dvb-t i prosiłbym was o pomoc w wyborze z tych trzech:

Ferguson Ariva T65
    Wiwa HD-95
    Cabletech URZ0195
  • Poziom 30  
    Poczytaj o Memo Control od Wiwy i modelu HD-95 MC.

Jeśli to rozwiązanie będziesz używał, to jest to najlepszy wybór
  • Poziom 10  
    @GUTEK@ napisał:
    Poczytaj o Memo Control od Wiwy i modelu HD-95 MC.

Jeśli to rozwiązanie będziesz używał, to jest to najlepszy wybór

a jeśli chodzi o funkcjonalność i czytanie plików z pendrive usb ?

a czy HD-100 czy to jest lepszy model od HD-95 ?
  • Poziom 30  
    Jeśli chodzi o możliwości to przeczytaj sobie specyfikacje. Ja tylko ostrzegam, jak będziesz czytał specyfikację Cabletecha to oni ciulają ludzi podając jednostki bitach zamiast w bajtach (Gb, Mb, zamiast GB, MB).

Co do HD100 a HD95 to moim zdaniem lepszy HD95, masz w nim wewnętrzny zasilacz, wyświetlacz i metalową obudowę. No chyba, że potrzebujesz czytnik kart, to wtedy wbudowany masz w HD100.
  • Poziom 10  
    @GUTEK@ napisał:
    Jeśli chodzi o możliwości to przeczytaj sobie specyfikacje. Ja tylko ostrzegam, jak będziesz czytał specyfikację Cabletecha to oni ciulają ludzi podając jednostki bitach zamiast w bajtach (Gb, Mb, zamiast GB, MB).

Co do HD100 a HD95 to moim zdaniem lepszy HD95, masz w nim wewnętrzny zasilacz, wyświetlacz i metalową obudowę. No chyba, że potrzebujesz czytnik kart, to wtedy wbudowany masz w HD100.

Z tego co wyczytałem to np. procesor ariva t65 ma o taktowaniu 550 MHz a hd-95 ma 552 MHz i urz0195 procesor szybki Ali M3801 ale nigdzie nie znalazłem o jakim taktowaniu. Jeśli chodzi o RAM to t65 128 Mb, hd95 512 Mb i cabletech ma 1Gb i już sam nie wiem, opinie są różne na temat tych tunerów. Chodzi mi też który dekoder radzi sobie dobrze z odtwarzaniem filmów z dysków i pendrive ?
  • Poziom 10  
    Muszę kupić dekoder DVB-T do starego tv.
    Planuję kupić aparat, niestety będzie on mieć tylko wyjście HDMI
    Jak zauważyłem to ciężko będzie z kodekiem do filmów z aparatu w dekoderze HDMI, więc czy jest szansa na dekoder pozwalający na takie podłączenie:
    aparat >-HDMI-> dekoder DVB-T >-euro/scart-> tv

najlepiej aby potem dało się go również podłączyć:
    dekoder DVB-T >-HDMI-> tv (nowy wyposażony w HDMI)
    (do ewentualnego nowego tv jako odtwarzacz USB jpeg, mp3 itp.)

W dekoderze HDMI musiało by działać jako wyjście lub wejście albo dwa osobne złącza HDMI.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Jestem od wczoraj posiadaczem tunera WIWA HD-95. Tv to CRT Samsung Plano 29 cali. Wyszukało kilkanaście stacji polskich i około 10 czeskich. Wszystko było ok, natomiast po aktualizacji dekodera odbierało tylko tvp1, tvp2 i TVP info oraz wszystkie czeskie. Natomiast na reszcie programów straszna „pikseloza”. Nie dało się oglądać. Siła sygnału na wszystkich programach w zakresie 80-90%, natomiast jakość na tych pierwszych trzech polskich około 90% a na reszcie kolo20%. Na czeskich 100% ale to mniej ważne. Dzisiaj natomiast po włączeniu dekodera oprócz tvp1, tvp2 i info na reszcie programów czarny ekran i dopiero po około 5 minutach pokazał się obraz z jakością kolo 50%... Czy ktoś miał może podobny problem ale wie skąd takie dziwne działanie dekodera? Mieszkam między Częstochową a Katowicami- w linii prostej do Częstochowy około25 km. Więc nie powinno być problemu…a jednak. Czy to wina deodera?

Dodano po 3 [minuty]:

thebile napisał:
    Witam!

Co sądzicie na temat tych dwóch dekoderów ?

http://sklep.prots.pl/pl/c/TELEWIZJA-CYFROWA/157

Zastanawiam się, który wybrać ? Nie mam jakiś większych wymagań. Wcześniej już dwa zakupiłem z tej firmy ale ponoć jakieś zmiany są na płycie.

Pozdrawiam

Przeczytaj całe forum. Raczej większość odradza dekodery cabletecha.
  • Poziom 10  
    Szukam dekodera DVBT z możliwością podłączenia dysku zewnętrznego [to chyba każdy ma?] oraz z możliwością jednoczesnego nagrywania jednego kanału i w tym samym czasie odtwarzania drugiego.

Nie mam też anteny.

Co kupić, żeby miało to sens, a jednocześnie nie przepłacić?
  • Poziom 9  
    Pawel200_20 napisał:
    Jestem od wczoraj posiadaczem tunera WIWA HD-95. Tv to CRT Samsung Plano 29 cali. Wyszukało kilkanaście stacji polskich i około 10 czeskich. Wszystko było ok, natomiast po aktualizacji dekodera odbierało tylko tvp1, tvp2 i TVP info oraz wszystkie czeskie. Natomiast na reszcie programów straszna „pikseloza”. Nie dało się oglądać. Siła sygnału na wszystkich programach w zakresie 80-90%, natomiast jakość na tych pierwszych trzech polskich około 90% a na reszcie kolo20%. Na czeskich 100% ale to mniej ważne. Dzisiaj natomiast po włączeniu dekodera oprócz tvp1, tvp2 i info na reszcie programów czarny ekran i dopiero po około 5 minutach pokazał się obraz z jakością kolo 50%... Czy ktoś miał może podobny problem ale wie skąd takie dziwne działanie dekodera? Mieszkam między Częstochową a Katowicami- w linii prostej do Częstochowy około25 km. Więc nie powinno być problemu…a jednak. Czy to wina deodera?

Dodano po 3 [minuty]:

thebile napisał:
    Witam!

Co sądzicie na temat tych dwóch dekoderów ?

http://sklep.prots.pl/pl/c/TELEWIZJA-CYFROWA/157

Zastanawiam się, który wybrać ? Nie mam jakiś większych wymagań. Wcześniej już dwa zakupiłem z tej firmy ale ponoć jakieś zmiany są na płycie.

Pozdrawiam

Przeczytaj całe forum. Raczej większość odradza dekodery cabletecha.

Na obecna chwilę te dwa poprzednie działają bez żadnych zastrzeżeń. Tylko interesowała mnie różnica między pierwszą wersją, a obecną po zmianach.

Dodano po 8 [minuty]:

Lawnowerman napisał:
    Szukam dekodera DVBT z możliwością podłączenia dysku zewnętrznego [to chyba każdy ma?] oraz z możliwością jednoczesnego nagrywania jednego kanału i w tym samym czasie odtwarzania drugiego.

Nie mam też anteny.

Co kupić, żeby miało to sens, a jednocześnie nie przepłacić?

Przy okazji może ja coś podpowiem :)
    Większość dekoderów ma tą opcje podłączenia urządzenia masowego zew.
    I oczywiście oglądając na jednym kanale jednocześnie możesz drugi nagrywać.

Poczytaj sobie:
    http://sklep.prots.pl/pl/p/Tuner-Cyfrowy-DVB-T-MPEG-4-HD-Cabletech/571

Ja jutro je zamawiam.
    A jakiej anteny szukasz pokojowej czy zewnętrznej ?
  • Poziom 10  
    thebile napisał:

A jakiej anteny szukasz pokojowej czy zewnętrznej ?

Chciałem na balkon, ale podobno mam balko który daje 270-290 st a musz mieć na nadajnik 301.
    To chyba jakąs Yage kupie
  • Poziom 8  
    Mam telewizor lcd marki Sharp z MPEG2 który niestety nie jest przystosowany do odbioru naziemnej tv cyfrowej ale posiada gniazdo ci wiec mam pytanie czy jest do niego dostępny moduł CI który by umożliwiał odbiór telewizji najlepiej w HD?
    Posiadam też 2 odbiorniki starszego typu ( w tym jeden telewizor ma tylko złącze chinc) które wymagają już zakupu tunera. W zwiakzu z tym że posiadam też antene satelitarna to interesują mnie tunery które umozliwiają nie tylko podłączenie cyfrowej telewizji naziemnej ale też satelitarnej ( no i jak nie są w miare drogie to z modułem CI jakbym kiedyś chciał kupić płatną platfrome na karte) wiec jakie kupić możliwie najlepsze i najtansze tunery do tych starszych odbiornikow aby umożliwialy odbiór? I czy te starsze odbiorniki kineskopowe umożliwiają odbiór w jakości HD? Posiadam też odbiornik satelitarny SilverCrest SL 65/2 CI i czy do niego też można dokupić moduł (ewentualnie jaki i gdzie?) i moc odbierać tv naziemną?
  • Poziom 24  
    _miet napisał:
    Mam telewizor lcd marki Sharp z MPEG2 który niestety nie jest przystosowany do odbioru naziemnej tv cyfrowej ale posiada gniazdo ci wiec mam pytanie czy jest do niego dostępny moduł CI który by umożliwiał odbiór telewizji najlepiej w HD?

Tylko w SD. A tak się składa, że na sporej części obszaru Polski program TVP1 nadawany jest wyłącznie w HD i tak najprawdopodobniej będzie docelowo w całym kraju. Moduły miewają problemy ze stabilnością.

Cytat:
    Posiadam też 2 odbiorniki starszego typu ( w tym jeden telewizor ma tylko złącze chinc) które wymagają już zakupu tunera. W zwiakzu z tym że posiadam też antene satelitarna to interesują mnie tunery które umozliwiają nie tylko podłączenie cyfrowej telewizji naziemnej ale też satelitarnej ( no i jak nie są w miare drogie to z modułem CI jakbym kiedyś chciał kupić płatną platfrome na karte) wiec jakie kupić możliwie najlepsze i najtansze tunery do tych starszych odbiornikow aby umożliwialy odbiór?

Ferguson Ariva 250, teraz ma wejść jeszcze jego odpowiednik z obsługą DVB-T2 (rozważane jest nadawanie kolejnych multipleksów - MUX5, MUX6 - właśnie w tym standardzie).
    Niewiele tańsza jest Ariva 150 (bez slotów na moduły CI) - według mnie się nie opłaca, bo różnica w cenie najtańszych ofert w Internecie to jakieś 20 zł.

Złącze cinch nie jest problemem, nawet jeśli tuner nie ma takiego wyjścia, to problem rozwiąże przejściówka z eurozłącza za kilka złotych. Gorzej byłoby, gdyby telewizor miał tylko gniazdo antenowe.

Cytat:
    I czy te starsze odbiorniki kineskopowe umożliwiają odbiór w jakości HD?

HD na tych telewizorach nie zobaczysz, ale i tak obraz będzie lepszy niż w SD.

Cytat:
    Posiadam też odbiornik satelitarny SilverCrest SL 65/2 CI i czy do niego też można dokupić moduł (ewentualnie jaki i gdzie?) i moc odbierać tv naziemną?

Jeśli nie ma obsługi DVB-T, to żaden moduł nie pomoże.
  • Poziom 8  
    Potwierdzam wpis Jochana co do dignity niestety ja zakupiłem. Pół roku go mam a już raz był w serwisie ,wrócił i znowu jest coś nie tak traci sygnał, blokuje się tak , że nie można nic przełączyć. Znowu muszę składać reklamację -odradzam.
  • Poziom 8  
    Kpc21 napisał:
    Tylko w SD. A tak się składa, że na sporej części obszaru Polski program TVP1 nadawany jest wyłącznie w HD i tak najprawdopodobniej będzie docelowo w całym kraju. Moduły miewają problemy ze stabilnością.

Ten tv jest full hd i napewno umozliwia odbiór w hd i nie wiem dlaczego sugerujesz ze do niego tylko tuner sd który przeciez nie daje możliwosci odbioru w hd? Co do modułów to ten tv posiada gnaizdo ci i w zasadzie jest przystosowany do odbioru cyfrowki gdyby nie te nieszczesne mpeg2 ale jest jakies rozwiazanie bo posiada gniazdo ci i dlatego bym wolal do niego zastosowac modul konwertujacy mpeg2 na 4 m.in. tez z tego wzgledu z nie widzi mi sie obsluga tv na 2 pilotach jakby to mialo miejsce sotosujac tuner. Dlatego pytam czy ktoś sie orientuje czy do tego tv mozna zastosować i nabyc gdzies taki moduł? A jeśli nie to bede juz zmuszony do zakupu tunera i w przypadku tego tv chce zastosować jakis porządny tzn. taki żeby oczywiście umożliwiał najwyższą jakość odbioru, posiadał możliwosc nagrywania ( w taki sposób ze np jak ogladam 1 to nagrywa mi inny program), posiadal zlacze dzieki któremu to co sie nagra można bylo przgerac na PC i zeby można było go podlączyć do PC.
    Co do staszych tv tutaj juz nie ma wyjścia i trzeba zastosować tuner ale takich wymagan jak wyżej co do tunerów nie mam bo niewiadomo ile jeszcze pochodza te tv i raczej szkoda dużo inwestowac bo jak wiadomo kupujac dziś tv mozna odbierac naziemna cyfrówke bez tunerów.Intersuje mnie tylko aby te tunery byly przystosowane do tych tv oraz mialy mozliwosc podlaczenia tez anteny satelitarnej i ewentualnie posiadaly gniazda ci z modlulami badz mozliwoscia dokupinia. W hd nie musza być bo i tak nie beda odbierać w tej jakości.

Cytat:
    rozważane jest nadawanie kolejnych multipleksów - MUX5, MUX6 - właśnie w tym standardzie).

No i takie żeby byly przyszloscie i zeby nie bylo tak ze za 1 rok 2 znowu własnie coś wymysla i te tunery co dzis kupie juz nie beda tam mogły czegoś odbierać. Prosze zapodajcie jakieś moduły,tunery godne polecenia spelniajace moje oczekiwania.
  • Poziom 9  
    posiadam WIWA HD 80 i działa bez zarzutu. nie miałem do tej pory żadnych problemów