Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers ZW14-2 DV KE23 - Zablokowany zawór do dopuszczania wody.

ostaszm 03 Maj 2016 18:30 840 5
  • #1 03 Maj 2016 18:30
    ostaszm
    Poziom 10  

Dzień dobry,
    jak się okazało kocioł był uruchamiany przy zerowym ciśnieniu wody w CO. Nie mam pojęcia dlaczego się nie wyłączał. Podobno pracował głośno, ale CWU nagrzewał. Wody faktycznie było około 0,5 litra.
    Powodem nie dopuszczania wody do kotła jest zablokowany zawór do dopuszczania wody, w którym podczas próby jego odkręcenia urwała się końcówka. Ta na którą nakłada się plastikową rączkę do odkręcania zaworu.
    Wystaje tylko bolec.
    No chyba, że to zablokowanie nastąpiło w skutek wysokiej temperatury.

Pytanie czy jest jakaś szansa na wykręcenie tego zaworu, czy można np rozwiercić?
    Czy pozostaje wymiana całego hydrobloku i nowy zawór?

Czy może ktoś z uczestników forum ma używane części ( hydroblok ) do Junkersa ZW14-2 DV KE 23 Ceraclass?

Maciek

0 5
  • #2 03 Maj 2016 19:44
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Mosiądz to plastyczny materiał łatwy do obróbki. Istnieją tzw. wykrętaki do urwanych śrub. Spróbować można ale istnieje ryzyko niepowodzenia i trzeba będzie wymienić cały element. Druga opcja to dopust wody do c.o. zewnętrzny wężem lub wężykiem np. do grzejnika.

0
  • #3 03 Maj 2016 20:20
    ostaszm
    Poziom 10  

Też myślałem o dopuszczeniu wody w inny sposób. Ale to wymaga stałego połączenia rurki od zasilania CWU z obwodem CO, inaczej chyba nie wytworzę wymaganego ciśnienia w CO.
    Koszt takiej przerobki, wciecie się w dwie rurki, trójniki i zawór jest pewnie zbliżony do ceny hydrobloku ok 400 pln, a kociął dalej będzie miał uszkodzony zawór, fakt, że będzie działał.

Pomyśle, dziękuje za radę.

0
  • #4 03 Maj 2016 20:54
    Bazyl44
    Poziom 15  

Ale urwało się pokrętło z tworzywa sztucznego czy kawałek zaworu mosiężnego ?
    Bo jeśli to pierwsze.... to w osi wkładki (tej mosiężnej części) jest wpust na imbus (4mm o ile dobrze pamiętam)

0
  • #5 03 Maj 2016 22:14
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Jeszcze można dopuścić wodę np. pompką ogrodową do oprysków...Oczywiście jest to działanie doraźne.

0
  • #6 08 Maj 2016 07:48
    ostaszm
    Poziom 10  

Urwał się ten mosiężny element na końcu osi zaworu. Wystaje tylko bolec. Bez szans na złapanie.
    Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności a zwłaszcza cenę rozwiązania, dodałem do instalacji po kotłem zewnętrzny zawór do dopuszczania wody.
    Już jest OK, kocioł działa.

Junkers ZW14-2 DV KE23 - Zablokowany zawór do dopuszczania wody.

0