Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie glośniki/kolumny kupić 2007?

LuaS 10 Sep 2009 22:15 2061 108
    PZ IX
    Level 34  
    Na pewno to jest dobre rozwiązanie? Sądzę, że dobre DIY może być konkretną konkurencją dla fabrycznych urządzeń.
    kamil02052
    Level 10  
    Bardzo prosze o pomoc...

Witam. Mam troszke sprzetu ale nie mam kolumn... to znaczy chce kupic wmiare srednie kolumny za dosyc niska cene....narazie co posiadam to:
    -Wzmacniacz Ibiza AMP-300 4 Ohmy 2x240watt
    -Mikser Behringer
    -deck na płyty cd Tehnics

Bardzo prosze o rozsadną pomoc .....czekam na wasze propozycje z góry dziekuje...;)
    marcinex-x01
    Level 2  
    witam przepraszam za wtracenie ale nie moge znalsc odpowiedniego dzialu. prosze o pomoc w wycenie tych kolumn kolumny zrobione ze sklejki bardzo pozadne wykonanie gory tylko kompletne zdj.https://obrazki.elektroda.pl/52_1255629161.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/29_1255629209.jpg moje gg 691219015 z gory dziekuje a za problemy przepraszam
    oskar_dyjas
    Level 25  
    marcinex-x01
    Fotki nic nie mówią, zresztą tylko jeden link działa, drugi nie jest oddzielony spacją.

No ja tu widzę niezłe śmieci. Niestety powiem Ci, że jeśli chcesz coś sprzedać, musisz to bardzij zareklamować. Poinformuj skąd są, ile mają lat, co w nich siedzi, wylicz ile sztuk, jakie, ale nie na dwie strony.

Zdanie zaczynamy z wielkiej litery, używamy znaków diakrytycznych. Spacja po kropce.

kamil02052 -> W miarę niska cena, czyli... Do czego (pokój, kanciapa, estrada, nowe, używki mają być te kolumny).

"Tehnics" - nic nie powiem.

kaensainen

Quote:
    Powiedzcie mi coś o głośnikach STX. To są jakieś budżetowe głośniki ? To jest jakaś pozostałość po Tonsilu (podobne oznaczenia) jak się ma ich jakość do starych dobrych głośników Tonsila ? Też tak ciepło grają ? Czy z takich STX można zrobić monitorki do odsłuchu muzyki rockowej ?

tak, budżetowe.
    i tak i nie. Tonsil to tosnsil, stx być może próbuje być dla tonsila konkurencją, jeśli chodzi o cenę.
    Tonsil to jednak dalej manufaktura, technologia dao tyłu, co ma swoje plusy i minusy. Plusem jest stała jakość i niezmienność brzmienia, minusem to samo. Ale lepsze jest wrogiem dobrego.
    Monitorki można zrobić, pamiętajmy jednak, że nawet głośniki estradowe są w STX tylko nimi z nazwy, choć mają dobre parametry, ustępują zagranicznym głośnikom. Ale za tą cenę tylko tworzyć.
    Haszczak
    Level 1  
    Witam wszystkich serdecznie,

szukam suba, do mojego zestawu kina domowego - w trakcie tworzenia - na razie mam Denon AVR 1509 oraz fronty KEF IQ50.

Sub ma dawać dobrego kopa na filmach, imprezkach ale także ma czysto grać do "kulturalnej" muzyki ;-).

Waham się pomiędzy następującymi (cena około 1500):
    - JBL ES 250PW,
    - Paradigm PDR-10 v.4,
    - KLIPSCH REFERENCE RPW 10.

Który będzie grał najlepiej - czysto, zdecydowanie i głęboko ? A może proponujecie jakiś inny?

Dziękuję z góry za opinie i pozdrawiam !
    pocketslim
    Level 10  
    Kolego ja Ci proponuje zakupić cały zestaw lg kino domowe. Wchodzi w skład : 2 wysokie, dvd, sub, 2 ulepszające. To jest taka cena. Jak puszczam na niej muze to tak czysta ,że odjazd ;)
    Narazie
    carreragt
    Level 2  
    Witam, mam problem posiadam wieże PHILIPS FW-M567, niestety głośniki uległy 'awarii' musiałem się ich pozbyć, więc posiadam praktycznie tylko 'jednostke centralną'; stąd mój problem. Pomógłby mi ktoś w doborze odpowiednich głośników do wspomnianej wieży?
    Szukam głośników do 450zł, jestem zielony w tym temacie, więc prosze o pomoc. Pozdrawiam.

[img=http://img200.imageshack.us/img200/3135/parametry.th.jpg]
    PZ IX
    Level 34  
    Nie będę oryginalny i polecę Mildtony 110 lub NewMildton 200. W grę wchodzą tylko kolumny z oryginalnymi głośnikami! Jak będziesz miał szczęście to kupisz uszkodzone nawet za piwo i zrobisz za 200 zł.
    Co do kolegi polecającego wyżej kino domowe LG - bez komentarza. Sobie chłopie jaja robisz? Jeszcze w najgorszym razie pomyśli, że to prawda i taki szajs kupi. Co wtedy?
    minimaxi
    Level 15  
    Witam! Amplituner Denon AVR-1509 (lub 1610) i chcę dobrać kolmny najpierw 2
    (stereo) a następnie (pewnie za rok) reszta do kina 5.1. Polecono mi za ok. 1 600 zł: Wharfedale Diamond 10.4

które można rozbudować do ponoć b. dobrego kina:
    Wharfedale Diamond 10.4 / 10.0 / 10 CC / 10.SX 3 200 zł:

ale wydaje mi się, że to drogo. B. proszę znawców o podpowiedź, czy ta rada jest dobra i czy można jakoś zejść niżej z ceną? Kupuję to do pokoju 4x5=20m2. Pozdrawiam
    Lorden
    Level 10  
    Jest ktoś w stanie napisać coś na temat quadrali quintas 135 s? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ich temat, a bardzo chciałbym się dowiedzieć jak grają.
    Herlak
    Level 10  
    Witam, posiadam amplituner pioneer sx-777 i chcialbym kupic do niego jakies 2 glosinki. Glosniki mają byc do sluchania muzyki (bron boze audiofilskie), oglądania filmow. Amplituner jest podlaczony do komputera przez karte creativa xi fi 5.1. Moglby mi ktos doradzic cos z allegro (uzywane) co by sie nadawalo ? dzieki z gory :)
    steelseries
    Level 2  
    Cześć.

Czytałem dość sporo na temat kolumn, i chciałem zapytać was o radę. Czy do pokoju 2.5m na 3.5m (czyli taki typowy mały pokoik w bloku komunalnym) dobrym wyborem będzie Mildton 80 ? Nie posiadam narazie wzmacniacza, ale w wyborze tego udam się na inne forum. Chciałem zacząć od zakupu dobrych jak na wielkość mojego pokoju kolumn do około 300 zł. Edit:Mogę również rozglądać się za Tonsil Altus 110 (dość chwalony jak na cenę około 400 zł). Plan jest taki aby kolumny poprzez wzmacniacz podpiąć do komputera oraz telewizora.

Dziękuję za odpowiedzi (o które pokornie proszę) i wszelkie rady :)

Edit:

Dokładnie to dane techniczne:

Code:
    Typ ZgC 60-8-683 (New Mildton 80)

Moc znamionowa 60 W
    Moc max 80W
    Efektywność 89 dB
    Impedancja 8 Ohm
    Pasmo przenoszenia 65-20000 Hz
    System 3 Drożny
    Wymiary 256x456x226
    Masa 8,0 kg

sugerując się stroną: http://unitra.eu.org/node/393
    Niestety będę kupował przez allegro.
    PZ IX
    Level 34  
    NewMildton 80 to nie są mocne kolumny. To są bodajże bliskie krewniaki Space'ów '86. Basu to nie ma ogromu, ale nie powinno go być mało. Natomiast będzie on na pewno szybki, bo to w końcu obudowa zamknięta. Brzmią na pewno lepiej od Altus 110, które odradzam, ale też zależy od muzyki. Takie Altusy 110-tki np. w techno będą super grały! Natmiast rock, pop - ale bez żadnych mocarnych niskich tonów - to te NewMildton będą dobre.
    steelseries
    Level 2  
    ok, dzięki, mimo wszystko zrezygnowałem z nich na rzecz innego modelu. Zadecydował gust, obejrzałem je dokładniej i stwierdziłem że są po prostu... 'nie estetyczne'.
    thorgall666
    Level 1  
    Witam , mam pytanie chialbym kupic jakis wzmacniacz i pare glosnikow na cala impreze mam okolo 1500 zlotych , bylby to moj pierwszy powazniejszy sprzet grajacy,nie chce kupowac wiezy , sprzetu uzywalbym w domu ,zalezy mi na czystosci dzwieku i solidnej mocy,dobry odbior stacji tez mile widziany:D z gory dzieki.
    solmyr
    Level 9  
    Witam kolegów i proszę was o radę.

Chcę sobie zbudować bardzo budżetowy zestaw stereo (czyli wzmacniacz + 2 kolumny) pod media tank.

Chcę wydać do 200 zł maksymalnie, im mniej tym lepiej.

Zestaw będzie do oglądanie filmów, ma grać lepiej niż głośniki w telewizorze:P
    Głównie używany będzie wieczorem, mieszkanie mam w bloku więc raczej nie za głośno - chodzi o to tylko aby w miarę przyjemnie to grało.

Wzmacniacz mam - Hitachi HA-270 (gdzieś 1979 rocznik :) )
    taki jak ten

Głośniki które dostałem z tym wzmacniaczem są zniszczone:

Chcę wymienić te głośniki niskotonowe - założyć nowe 4szt, te 2 małe chcę zostawić, wydają się sprawne. Na głośnikach nie ma żadnych informacji oprócz 8ohm.

Mają 170mm średnicy, ale na siłę 165 mm da się zamontować.

I teraz jest dylemat co tam wsadzić, znalazłem takie głośniki:

TVM tesla 5688 lub 5618 - cena ok. 40-50 zł za sztukę, ale nie mogę ich znaleźć w żadnym sklepie.
    Roadstar wiem że to masakra 7 zł szt - ale jest prawie identyczny do tego co siedzi w kolumnie
    Visaton WS 17 E 8 OHM 75 zł sztuka - trochę za drogi dla mnie.

Najbardziej pasowałaby by mi ta tesla, ale nie mogę jej nigdzie znaleźć.
    Visaton dla mnie jest troszkę za drogi, natomiast ten roadstar - za tani.

Możecie mi poradzić gdzi kupić tą teslę, lub coś innego co można włożyć do tej kolumny i będzie to jakoś grało?
    Congressman
    Level 2  
    Witam!

Zakupiłem wzmacniacz Technics SU-VX600

http://allegro.pl/item822839536_technics_su_vx600_bestia_w_klasie_aa.html

Chciałbym do niego dobrać jakieś odpowiednie kolumny. Które były by wg was warte zakupu?

Tonsil Fenix II

http://allegro.pl/show_item.php?item=831549075&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.
    Magnat Monitor SE

http://allegro.pl/item826296615_kolumny_magnat_monitor_se_170_wats_super_okazja.html

Oraz Magnat Monitor 880

http://allegro.pl/show_item.php?item=835533901&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

Moglibyście mi doradzić które były by lepsze? Dodam, że lubię usłyszeć dobry bas, ale jak wiecie bas to nie wszytko. Chciałbym, żeby można było na nich posłuchać muzyki typu hip-hop, techno, ale żeby nie źle brzmiały także z rock'iem.

Może jakieś inne kolumny do 500 zł? Dodam, że to dopiero mój początek zabawy ze sprzętem takiej klasy, więc nie mam żadnego doświadczenia.

Pozdr.
    ganio87
    Level 2  
    ja chcę kupić wzmacniacz Sony f419r , jakie do tego kolumny? a może jakis lepszy wzmak?? mam na wszytsko ok 1000 zł?? dzięki

Ciąg dalszy.