Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup lodówki do 2500zł lub 4000zł

Carfen 17 Cze 2009 15:33 8196 318
    luczkowo
    Poziom 9  
    witam !

jestem studentem i szukam jakiejs lodóweczki do mojej kawalerki, w ktorej mieszkam z dziewczyna. studiuje gastronomię, pracuję w restauracji i lubie gotowac, co z tym idzie mam w domu dużo róznych dziwnych rzeczy do jedzenie, ktore trzeba trzymac w chlodzie, dlatego odpada mala lodowka, ktora bylaby np. przedluzeneim blatu. szukam czegos taniego, energooszczednego, byle mi wytrzmalo jeszcze 4 lata studiow. gwarancja tez by sie przydala, widzialem, ze electrolux daje teraz 5 lat, jak to ma sie w rzeczywistosci - nie wiem. proszę o pomoc, mysle, ze przedzial cenowy, to od 1200 zl maks, wzialbym to oczywiscie na raty. pozdrawiam ! kolor, polozenie zamrażalnika, to sprawy drugorzędne.
    Lelouch
    Poziom 11  
    Rozumiem, że chodziło o kwotę do 1200zł

Jeśli tak, to radziłbym przejrzeć te modele:

Polar - http://www.hoopla.pl/produkt-polar-pmax-188-2097.html

Gorenje - http://www.hoopla.pl/produkt-gorenje-rk-60352-dw--11960.html

Indesit - http://www.hoopla.pl/INDESIT,indesit-ban-12-s,prod,23061.html

Mastercook - http://www.hoopla.pl/MASTERCOOK,mastercook-lc-27adx,prod,62924.html

Electrolux - http://www.hoopla.pl/ELECTROLUX,electrolux-erb-36003w8,prod,22902.html

Wszystkie te modele mają dość dużą pojemność i wysoką klasę energooszczędną.
    Głównie uwagę zwróciłbym na mastercooka lub electroluxa(tu 5 lat gwar.), ale pozostałe też zbytnio nie odstają.
    Pozdrawiam
    luczkowo
    Poziom 9  
    teraz dziewczyna postawila warunek, ze ma być srebrna :) w ja się chylę ku Electroluxowi, cichszy, energooszczędniejszy od Gorenje. no i te 5 lat :)
    kaczmarj
    Poziom 23  
    5 lat gwarancji a za 6-8 i tak do śmietnika bez względu na markę :-)
    asafa
    Poziom 10  
    Witam. Poszukuję chłodziarko zamrażarki pod zabudowę, cena do 1600 zl, którą byście polecili ? Zastanawiam się nad Whirpool art455/4 art 455/3 no i Bosch KIV 2800 a może macie jakieś inne sprawdzone ? proszę o pomoc.
    luczkowo
    Poziom 9  
    chcialem ponowic pytanie; co sadzicie o lodowkach firmy indesit ?
    blanc
    Poziom 11  
    Lelouch napisał:
    softcarbon napisał:
    Byłem w sklepie, już miałem brać Boscha, dokładnie tego:

http://www.euro.com.pl/lodowki/dane-techniczne-bosch-kgn39a73.bhtml

Droższy od tych, o których pisałem wcześniej, ale zwiększył mi się trochę budżet jaki mogę przeznaczyć na lodówkę i zwróciłem uwagę na jeszcze jedną. Mianowicie, Electrolux ENA38415X. Teraz dają na nią 5 lat gwarancji, jest w klasie A+ i ma 201 cm.

http://www.euro.com.pl/lodowki/dane-techniczne-electrolux-ena38415x.bhtml

Jedyne co mnie martwi, to że chłodziarka nie posiada systemu no-frost, natomiast zamrażarka ma, oraz brak komory "0". Niby na stronie Electroluxa jest informacja, że posiada jakiś system Free Store.
    Cytat:
    W modelach z systemem FreeStoreTM system dynamicznej cyrkulacji powietrza (DAC) daje CI swobodę przechowywania w dowolnym miejscu chłodziarki, ponieważ temperatura i wilgotność są w każdym miejscu takie same!

Możecie się wypowiedzieć jeszcze co do tego modelu? Która z tych dwóch będzie lepsza?

Co najważniejsze, to Electroluxa nawet nie ma co porównywać do Boscha. To jak porównywanie 2 różnych klas do siebie. Niestety dłuższa gwarancja to nie wszystko a o ile pamiętam, to bosch ma teraz 3 lata. Wybrałbym tę pierwszą.

SORRY, ALE TO ZWYKŁY STEREOTYP, tak samo jak dla niektórych, zwłaszcza starszych, jak samochód, to tylko mercedes, a jak telewizor, to wyłącznie sony
    Dani66
    Poziom 30  
    Posiadam Indesit BAAN 13 i mimo, iż opinie o tej lodówce w większości przypadków nie były pochlebne to uważam, że to bardzo dobra lodówka, a narzeka tylko ten kto nie dba. Nowsze lodówki nie mają takiej wytrzymałości jak stare, ale myślę, że spokojnie najbliższe 5-8 lat nie będzie potrzeby zmiany na inną.
    okmadziar
    Poziom 1  
    Po wielu przemyśleniach zdecydowałem się wybrać lodówkę Bosch KGS39V00.
    Proszę Państwa o ewentualne uwagi. szczególnie sobie cenię opinie kolegi zayzayer, ale każda merytoryczna uwaga będzie dla mnie ważna. Uważam, że pomimo szerokiej rynkowej oferty jest dużo kiepskiego towaru i wybór jest naprawdę trudny, a ja z żalem - tylko z powodu zużycia plastikowych elementów muszę się rozstać z Helkamą....
    Wiem, że marka to nie wszystko, cenię sobie dwa agregaty, elektroniczną regulację, brak no frost (dla mnie to chwyt marketingowy) i cichą pracę.
    Co do czynnika to chyba teraz nie ma niestety wyboru...
    Pozdrawiam
    betty_scarpetty
    Poziom 9  
    Witam!
    Ja również stoję przed problemem kupna lodówki. Zdecydowałam się na zakup w sklepie RTV EURO AGD ze względu na nieoprocentowane raty, dzięki czemu mogę pozwolić sobie na "lepszy sprzęt". ;)

Zależy mi na tym, aby lodówka nie posiadała systemu "no frost", była jak najbardziej energooszczędna (i co za tym idzie posiadała 2 termostaty), w kolorze srebrnym oraz co najważniejsze była jak najtrwalsza. W tej chwili skłaniam się ku AEG-Electrolux:
    http://www.euro.com.pl/lodowki/dane-techniczne-aeg-electrolux-santo-70368kg.bhtml#opis
    Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tej firmy? A jeszcze lepiej tego modelu?
    Zastanawiałam się również nad Siemensem:
    http://www.euro.com.pl/lodowki/dane-techniczne-siemens-kg36vx47.bhtml#content_3c
    jednak ten model jest głośniejszy, nie posiada drugiego termostatu i niestety ale wizualnie nie za bardzo mi odpowiada.
    Poza tym BOSCH:
    http://www.euro.com.pl/lodowki/dane-techniczne-bosch-kgv39x47.bhtml#content_3c
    Ewentualnie Mastercook, który wydaje się, że ma bardzo dobre parametry, (dobrą cenę!), ale jak to jest z trwałością?
    http://www.euro.com.pl/lodowki/mastercook-lcl-818-x.bhtml

AEG-Electrolux jest najdroższą z tych lodówek i zastnawiam się, czy jest sens wydawać tyle pieniędzy, jeśli za podobne (albo dużo mniejsze) mogę dostać Boscha i Siemensa, o których mam bardzo dobre zdanie.

Olga
    P.S Jest to mój pierwszy post na forum, więc przy okazji pozdrawiam wszystkich użytkowników. :)
    melates
    Poziom 2  
    Szczerze odradzam zakup Lodówki INDESIT. Zepsuła mi się mniej więcej po połtorarocznej eksploatacji. Okazało się, że rurki w parowniku wykonane są z aluminium a pozostałe "orurowane" z miedzi. W miejscach w których aluminium styka się z miedzią powstały wżery kwalifikujące lodówkę praktycznie do wyrzucenia na złom. O tym, że te dwa metale nie mogą się bezpośrednio ze sobą stykać, wie każdy elektryk posiadający wiedzę na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej. Firmy podobno (tak mi powiedział serwisant którego wezwałem i który nie poradził sobie z naprawą) szukają w ten sposób raz: oszczędności na etapie podukcji, dwa zbytu na dalszą swoją produkcję. Lodówka jest obliczona tak żeby bezawaryjnie pracowała przez okres gwarancji. Po tym okresie lodówkę trzeba wymienić na nową bo co by robiły fabryki które je produkują. Podobno jedynie Koreańczycy robią swoje lodówki w sposób tradycyjny, tzn używają jedynie miedzi. Tak więc stoję przed koniecznością zakupu nowej lidówki. Skłaniam się do zakupu DAEWOO RF - 420 z systemem no frost. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą?
    matek-23
    Poziom 12  
    Odradzam zakup lodówek Siemens.
    Kupiłem ponad 2 lata temu lodówkę KG39NX70 i po 2 miesiącach się popsuła (pękła jakaś rurka). Wymienili na nową bo tego nie można naprawiać. Po następnych 3 miesiącach popsuła się i ta druga (to samo). Chciałem zwrot pieniędzy, ale przekonano mnie że dostanę inną (lepszą, wyższą) wersję w której tych problemów już nie ma. Zgodziłem się i otrzymałem KG39NA90 . Chodziła prawie 2 lata (we wrześniu mija gwarancja), i popsuło się to samo!!! Nie wierzę w Simensy. Chcę teraz definitywnie pieniądze, to mi wciskają, że już teraz się te rurki wymienia. Zostało 2 miesiące do końca gwarancji i chyba chcą się wykręcić. Lodówka cała zalana z tyłu ścianka (mokra) i to ma być naprawa gwarancyjna. Na razie czekam na odpowiedź centrali . Napiszę jak podchodzą d tematu. Ale odradzam zakópów Siemensa. Poza tym głośna.
    kwiatos83
    Poziom 14  
    Witam Kolegów!
    Szukam prostej lodówki bez żadnych bajerów ze sterowaniem mechanicznym w klasie min A+,ok 180cm,trzy szuflady w zamrażalniku, w oko mi wpadł model Whirlpool WBE 3112 A+X http://www.ceneo.pl/2293724 (bo ma być tez kolor Inox) niestety nigdzie nie mogę znaleźć opinii, czy któryś z kolegów molby coś napisac o tym modelu bądź wogóle o lodówkach tej marki???
    Dziękuję i pozdrawiam!
    PiterPro
    Poziom 12  
    BOSCH KGV36X32

http://www.ceneo.pl/1223558s

Prosta, tania lodówka bez bajerów. Kompresor Made in China firmy Jiaxipera typ ZBS1114CY. Czynnik chłodzacy R600a.

Wczoraj kupiona. Pracuje zaskakująco cicho. Buczenie silnika ustępuje odgłosom przelewania, plumkania, chlupania. Naprawdę trzeba się wsłuchać z drugiego pokoju. Poziom hałasu na plus. Wady: włacznik lampki w niefortunnym miejscu, można niechcący połamać.
    ox1de
    Poziom 2  
    Witam zastanawiam sie nad kupnem lodowki do 1500zł
    Wymiary:
    Wysokosc 150-160
    głębokość do 60
    szerokość do 60
    kolor inox
    Czy warto kupowac lodowke z systemem nofrost?
    jedyne co przychodzi mi na mysl aby zakupic to ten model gorenje:
    http://www.neo24.pl/index.php?target=products&product_id=35124&aff_id=103113
    Jak myslicie warto kupic ten model ? gwarancja 5lat, klasa energetyczna A
    I jak jest z klasa energetyczną kupowac z A czy lepiej A+ lub A++ oczywiscie myslac na przyszlosc

pozdrawiam.
    tobi79
    Poziom 12  
    Witam.

Ponad rok temu zaryzykowałem i kupiłem "koreańczyka" - LG GR-B459BTJA NoFrost. Drzwi z blachy w kolorze tytan, boki srebrny plastik.
    Piszę "zaryzykowałem" bo wiele niepochlebnych opinii słyszałem o produktach koreańskich i samej technologii NoFrost. Po ponad roku użytkowania moje spostrzeżenia co do tej lodóweczki:

- działa niespodziewanie cicho - stojąc w odległości 0,5m od niej w zasadzie nie słychać żadnych odgłosów. Co jakiś czas pojawi się cichutki dźwięk "przelewania wody", ale w żadnym momencie nie jest to uciążliwe,
    - chłodzi rewelacyjnie (piwo i inne napoje są chłodne po 20 minutach),
    - brak jakichkolwiek oznak wilgoci, szronienia i innych dysfunkcji spotykanych w tradycyjnych lodówkach (od 14 miesięcy nie muszę się bawić w rozmrażanie).,
    - super rozwiązana kostkarka do lodu, którą w każdej chwili można wyjąć i powiększyć w ten sposób zamrażalnik,
    - pojemność zamrażarki wystarczająca dla 4-osobowej rodziny (w zasadzie bez większych problemów upchnąć można tam pół świni),
    - dodatkowe półeczki na drzwiach zamrażarki na płaskie pojemniczki, pizzę itp,
    - komora 0°C i dodatkowa szuflada na warzywa - ekstra rozwiązanie jeśli chcemy mieć świeżą zieleninę.
    - wykończenie wewnątrz prawie śnieżno-białe, bez efektu sinienia, jaki występuje w wyrobach konkurencyjnych.

Poza tym chcę zburzyć obiegową opinię na temat NoFrost - w ciągu paru godzin nic nie wysycha na wiór, a w moim LG dodatkowo nie roznoszą się zapachy i nawet otwarta miseczka z sosem czosnkowym nie zmienia zbytnio odczuć po otwarciu drzwiczek.
    Jeśli więc ktoś może sobie pozwolić na wydatek powyżej 2500 za wysokiej klasy lodówkę - szczerze polecam. Zaryzykowałem i nie zawiodłem się. A rachunki za prąd wcale nie są taki wysokie.
    fiszmen9
    Poziom 10  
    Witam! Planuję zakup lodówki. Najpierw chciałem Miele, gdyż pralka działa rewelacyjnie ale ta cena... Czy ta lodówka BOSCH KGN 33Y20 jest dobra ? Nie potrzebuję większej ale zależy mi na niezawodności ( mój 20letni polar wysiadł ;-( Czy w tym przedziale cenowym 1500zł są lepsze produkty uznanych producentów ? Czy system No frost jest takim super rozwiązaniem czy tylko dodatkowy bajer ? Pozdrawiam
    zagg
    Poziom 9  
    Witam,
    czytajac wiele opinie tutaj sklaniam sie ku lodowce SIEMENS KG 39NA94. Czy ktos z jakichs szczegolnych wzgledow odradzilby mi ja?
    ja_22
    Poziom 10  
    Szukam lodówki z parametrami:

-wys 170-200 (chociaz mieszkam sam + od czasu do czasu z kims)
    - wolnostojaca
    -zamrazarka na dole - jak najwieksza w stosunku co calosci (lubie mrozonki, mroze owoce itp)
    - min klasa A (lepiej A+)
    - CICHA!!! bez wycia, mlaskania i takich tam
    - bezproblemowa , malo awaryjna
    - nie potrzebuje zadnych wyswietlaczy, kostkarek (uzywam duzo kostek ale moge sobie wyjac z zamrazarki), podajnikow wody itp.
    - moze byc biala, nie mam preferencji co do "urody" choc chyba wole drzwi bez raczek - miewam tendencje do zaczepiania o wystajace rzeczy
    - nie musi miec no frost (bo to przewaznie wieksza cena, mniejsza pojemnosc i glosniejsza) - ale nie neguje tej funkcji
    - jestem dosc oszoczedny/skapy wiec chcialbym cos tanszego, ale stac mnie na wszystko bez problemu a odpowiednio sensownie argumenty trafiaja do mnie

zastanawialem sie nad indesit baan13 lub 14 ale czytalem sporo niepochlebnych opinii. Choc moze jest to wynikiem tego ze sa to duze a tanie wiec popularne lodowki i wiele osob ma to wiadomo - czesciej pisza ci ktorym sie cos popsulo
    wiem ze libher ma dobra marke ale czy to juz nie jest "mial" i jada na opinii?

z gory dziejuje za pomoc
    Josey
    Poziom 13  
    A tak a propo, czy kupowanie lodówek przez internet nie jest ryzykowne?? Czy moze lepiej samemu obejrzeć i podotykać?
    michcio
    Specjalista elektryk
    Kupiłem 2 tygodnie temu Liebherra C40230 przez internet. Ma 2 metry. Też się obawiałem. Przyjechała kurierem Kolportera na leżąco na tylnej ściance, bo nie mają takiego wysokiego (2 metry) samochodu. Kurier nawet nie chciał przyjąć jej z magazynu bo za mały samochód, no ale musiał. Ale nie była uszkodzona, działa jak trzeba, żadnej ryski, zadrapania, wgniecenia.
    seraphine
    Poziom 10  
    Pan w serwisie, który naprawia większość marek na rynku powiedział mi, żeby brać tylko to, co ma 5-letnią gwarancję (ale producenta), bo przy jakości obecnie sprzedawanego sprzętu pewnie ta gwarancja się przyda :/ Powiedział też, żebym nie nastawiał się na cuda i nowy sprzęt powinien mi wytrzymać max 5-6 lat (mówimy oczywiście o klasie cenowej 1-2k zł).

...ogólnie jak przeszedłem się po sklepach, to jest jakiś dramat - półki beznadziejnej jakości, plastiki coraz gorsze... patrząc na tą gwarancję skupiam się teraz na Gorenje i Electroluxie. 8-O
    banan33
    Poziom 2  
    Witam,

Mam w kuchni wnękę 182 cm ( wyżej jest już szafka). Zastanawiam się nad kupnem lodówki Elektrolux o wysokości 175 cm? Martwi mnie, że będzie tylko 8 cm luzu nad lodówką. Czy to wystarczy do cyrkulacji powietrza? Czy lepiej zakupić tą o wysokości 154 cm?
    michcio
    Specjalista elektryk
    Szafka nad wnęką powinna mieć przestrzeń z tyłu, jeśli wnęka była projektowana pod lodówkę. Sprawdź.
    banan33
    Poziom 2  
    Nie ma. Znaczy to nie tyle wnęka ile narożnik kuchni. Z jednego boku lodówki jest blat z drugiego kafelki, problem mam tylko z tą górą.
    karolciamalymis
    Poziom 9  
    Prosze o opinie na temat lodówek firmy Liebherr model: IKB3650 i ICN 30660?Mam zamiar takie nabyć.
    Czy ktos użytkuje? Jakies spostrzeżenia? opnie?