Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup lodówki do 2500zł lub 4000zł

Carfen 24 Sie 2009 11:59 7731 318
    pawelira
    Poziom 16  
    200 l chłodziarki i 400 zamrażarki ?
    karolciamalymis
    Poziom 9  
    "pawelira"
    Chyba sie pomyliłes w tych pojemnosciach:
    zamrażarki jest 60l
    chłodziarki - 416l
    komora BioFresh - 81l

Nie lubie produktów zamrożonych, aktualnie mam w domu 3 szuflady do zamrażania i zapełniam może jedna jak sie uprę,a w miejscu chłodziarki zawsze brakuje miejsca i musze ograniczać zakupy.
    Dlatego wybrałam taki podział " lodówkowy"- dla mnie praktyczny,ale to zalezy jakie kto ma potrzeby.
    Gdyby był większy wybór lodówek Side by Side do zabudowy z kostkarkami to taka bym zakupiła,ale jest chyba tylko jeden model chyba Samsunga i kosztuje od 16 000zł w góre :-(
    Lookasik
    Poziom 11  
    Witam

Szukam lodówki do zabudowy z zamrażalnikiem u dołu. Zalezy mi, żeby była nieawaryjna, jak największej pojemności i zżerała jak najmniej prądu. Na co zwrócić uwagę (jakie funkcje powinna mieć - regulator wilgotności, powłoka antybakteryjna???), czy potrzeba aby miała 2 termostaty, 2 agregaty... co to daje???

Wybrałem wstępnie Electroluxa ERN 29801... czy to dobry wybór???
    http://www.ceneo.pl/1417907

Juz ją miałem kupować ale dowiedziałem się, że podobno electrolux ją wycofuje i przestraszyłem się czy czasem nie jest jakaś trefna. Zresztą na stronie electroluxa brak jakiegokolwiek info o tym modelu.

dzięki
    Ł
    popey111
    Poziom 21  
    Stroną electroluxa się nie przejmuj, co innego na stronie, co innego w katalogu i co innego w ofercie. Straszny bałagan mają:) A co do tej lodówki to wybrał bym jednak liebherra ics30130:)
    jarhel
    Poziom 10  
    Ja 3 lata temu kupiłem 2 sprężarkowego electroluxa, w którym 4 krotnie wymieniano drzwi z powodu korozji. W końcu w zeszłym roku wymienili całą lodówkę. Tym razem pernamentnie pękająuszczelki, co skutkowało 2 krotna wymianą drzwi ( uszczelka była technologicznie niewymienialna) oraz raz wymianą uszczelki ( chyba ze względu na ilość reklamacji zaczęli wycinać stare uszczelki i "wkładać" nowe. Co do 2 spręzarek- niwątpliwie szybciej zamraża oraz zamraża do temp. -42 st. C. Z jednym agregatem zamraża wolniej i max do -20 - 25 st. C., ale czy warto za to płacić- ja mam mieszane uczucia. Jeszcze jedno co do Electroluxa - nie kupujcie egzemplarzy produkowanych na Węgrzech- właśnie padłem ofiarą ich wykonania.
    epcrew
    Poziom 2  
    Witam

Mam szczególny dylemat, gdyż podczas szukania lodówek na niektórych stronach dany model lodówki posiada system no frost a na innych już nie.
    Więc zwracam się z prośbą do was abyście znaleźli mi lodówkę z systemem no frost, jak by była możliwość to z powłoką antybakteryjną i żeby w miarę możliwości była jak najcichsza. Chce solidną lodówkę pewnie z solidnych słyną Bosch i Electrolux, lecz niestety nie znalazłem modelu mieszczącego się w cenie 1600zł.
    Znalazłem taką lodówke:

(Model: BOSCH KGV 33V14, rzekomo na tej stronie ma system no frost)
    http://www.neo24.pl/index.php?target=products&&product_id=56280&&aff_id=101372

Pozdrawiam
    popey111
    Poziom 21  
    Seria KGVxxxxx nie ma funkcji no frost, tylko serie kgnXXXX. Jeżeli ma być nofrost to kup coś z lg.
    epcrew
    Poziom 2  
    a LG jest w miarę dobrą marką, może nie tyle co marką, czy robi dobre lodówki?
    A jaki model polecicie?
    popey111
    Poziom 21  
    Lodówki spoko:) i teraz promocja trwa więc pięć lat gwarancji dostaniesz:), np. GRB 359PLQA
    morfi84
    Poziom 12  
    Od kiedy Electrolux to solidna firma w lodowkach ??
    popey111
    Poziom 21  
    morfi84 napisał:
    Od kiedy Electrolux to solidna firma w lodowkach ??
    Od zawsze. Pytanie tylko do kiedy:) i o konkretny model:)
    pawelira
    Poziom 16  
    Ostatnio coraz więcej problemów z elektroluxem się spotyka. Kłopoty z uszczelkami to już coraz częściej.
    popey111
    Poziom 21  
    Chyba nie jest tajemnicą że sprzęt coraz szybciej się starzeje itd. ... Sam też mogę wskazać parę wad konstrukcyjnych w lodówkach electroluxa(i wielu innych firm) ale nie powiecie mi że ERE39350W to badziew.
    em_gie
    Poziom 11  
    popey111 napisał:
    Chyba nie jest tajemnicą że sprzęt coraz szybciej się starzeje itd. ... Sam też mogę wskazać parę wad konstrukcyjnych w lodówkach electroluxa(i wielu innych firm) ale nie powiecie mi że ERE39350W to badziew.

A Electrolux do zabudowy? Np. tani (nawet bardzo tani...) ERN29601?

A jeśli chodzi o AEG-Electrolux - to czy można się spodziewać lepszej jakości wykonania? Porównywałem w sklepie i wnętrze było wykonane trochę lepiej na korzyść tego drugiego. Tylko co z mechaniką - pewnie zjeżdża z tej samej linii produkcyjnej... Rozważam SANTO C 9 18 40-6 I.

Coś muszę kupić w tym tygodniu do zabudowy w kuchni Ikea (177cm/70podział).
    popey111
    Poziom 21  
    em_gie napisał:
    popey111 napisał:

A Electrolux do zabudowy? Np. tani (nawet bardzo tani...) ERN29601?

A jeśli chodzi o AEG-Electrolux - to czy można się spodziewać lepszej jakości wykonania? Porównywałem w sklepie i wnętrze było wykonane trochę lepiej na korzyść tego drugiego. Tylko co z mechaniką - pewnie zjeżdża z tej samej linii produkcyjnej... Rozważam SANTO C 9 18 40-6 I.

Coś muszę kupić w tym tygodniu do zabudowy w kuchni Ikea (177cm/70podział).

Kup najprostszego liebherra albo ern 29601,ewentualnie gorenje nrki45288. Co do szafek to jeżeli wybierzesz coś do lodówki z trzema szufladami zamrażarki to powinno być ok ale zawsze jeszcze zerknij na stronę producenta na rysunki techniczne.
    pawelira
    Poziom 16  
    popey111 napisał:

Z najbliższego otoczenie dwóch moich kolegów ma lodówki elektrolux wolnostojąca i do zabudowy modeli nie wiem (mogę zapytać) około rok i pół roku i obydwaj mieli problemy z drzwi/uszczelki. Mechanicznie jest ok.
    Ten co ma do zabydowy ma też ich piekarnik i padł mu wentylator. Lodówka chodzi jak traktor, podobno tak ma być.
    tobi79
    Poziom 12  
    Cytat:
    Lodówka chodzi jak traktor, podobno tak ma być.

Bzdura. Mnie też w sklepie zapewniali, że LG no-frost będzie chodziła głośniej niż zwykła. Ale jak dopilnowałem, żeby odpowiednio ją przewozili i wnosili po schodach, a potem została dokładnie wypoziomowana i odstała 12 h to nawet nie wiem, kiedy się włącza. A jak stanę przy niej to słychać ledwie leciutkie brzęczenie i "przelewanie wody".

Ale znajomy kupił podobną, tylko białą nie srebrną, przywieźli mu to w pozycji leżącej i postawił jakkolwiek. Po dwóch dniach awanturował się w sklepie, że ostał złom, bo rzęzi i skrzypi.

Wiele, jeśli nie bardzo wiele, zależy od transportu i ustawienia. A bajeczki, "tak musi być" to niech opowiadają babci z warzywniaka a nie logicznie myślącym klientom. MUSI to człowiek umrzeć. Nic więcej.:!:

Ja osobiście poleciłbym GR-459BTJA, ale cena jest niebyt niska, choć otrzymujesz 3w1: chłodziarkę, komorę niskich temperatur i zamrażarkę, każda z oddzielną regulacją temperatury.
    al11
    Poziom 13  
    1. Ja również stanąłem przed wyborem. Gdzieś przeczytałem (na Elektrodzie), że temperatura w pomieszczeniu powinna mieć min 16 st C. prawda czy fałsz?
    2. A Polar? Lubię polskie.
    vellew
    Poziom 14  
    witam,
    To prawda.W niższej temp. zaczynają sie kłopoty z samoczynnym odszranianiem chłodziarki a w konsekwencji z utrzymaniem temperatury w zamrażarce.
    rozmaryn
    Poziom 11  
    Odnośnie Amicy no to rzeczywiście normalka:) A co do wyboru to pierwszą polecam, będzie na długo i nie powinno być z nią problemów, przynajmniej z tego co słyszałem sprawdza się wyśmienicie.
    al11
    Poziom 13  
    rozmaryn napisał:
    ...pierwszą polecam,...

czyli którą?
    piopo
    Poziom 12  
    Witam wszystkich. Po przeczytaniu całego tematu i przejżeniu ofert sklepowych oraz biorąc pod uwagę swoje wymagania i podejście do takich sprzętów wybrałem ofertę sklepu RTVEuroAGD i zakupiłem lodówkę LG GRB399PLCA i zmywarkę BOSCH SMS53M08EU. Dlaczego akurat LG? Dla mnie ważne jest by mieć jak najdłuższą gwarancję - 5 lat - myślę, że to bardzo dobra propozycja, wyposażenie lodówki spełnia moje wymagania a jak będzie - zobaczymy. Co do zmywarki to myślę, że jest to dobra klasa średnia i powinna działać jak wszyscy pisali o Bosch'u - niezawodnie (choć zaasekurowałem się i wykupiłem pełne ubezpieczenie na 5 lat oferowane przez sklep RTVEuroAGD) Całość zakupiłem na raty proponowane przez ten sklep (wraz z ubezpieczeniem) i myślę, że wybór jest optymalny.
    Piszę to wszystko mając na uwadze osoby niezdecydowane, tak jak i ja byłem, a może będzie to pomocne w wyborze takich urządzeń.
    Pozdrawiam.
    airender
    Poziom 9  
    Moje 3 grosze.
    Nie kupujcie INDESITA. Kupiłem BAAN 34 VPS dwa lata temu. Dwa tygodnie po końcu gwarancji padła.
    Serwis to jedna wielka pomyłka, dodzwonić się nie można, jak już się dodzwoniłem to najbliższy termin za 2 tygodnie a że nie mieszkam w centrum (20 km od centrum) to zadzwonią kiedy im będzie pasować w grafiku (może za 3 tyg), na dzień dobry 100zł za dojazd i wycenę naprawy.
    Zawołałem innego speca i stwierdził że jest nieszczelność układu. Może naprawić (400-500 zł) ale z doświadczenia to odradza bo aluminium z którego jest zrobiona to kompletne g…o i zaraz będzie puszczać w innym miejscu.

Kompletna masakra żeby sprzęt za 1,8 kPLN był takim szajsem. Wygląda na to że czeka mnie przestudiowanie tego tematu (niestety nie było na to czasu 2 lata temu) i zakup nowej lodówki.
    Jedyne jakie wchodzą w grę to te z 5 letnią gwarancją.
    morfi84
    Poziom 12  
    A czy ktos coś może napisać o lodówkach firmy mastercook a najlepiej omodelu lce 818
    airender
    Poziom 9  
    Z ogólnych przemyśleń i lektury tego wątku to wychodzi na to, że każda lodówka kupiona teraz, i tak się raczej szybko popsuje więc najlepiej kupić jak najtańszą lodówkę bez różnicy jakiej firmy i dokupić do niej ubezpieczenie na 5 lat bo wtedy dają gwarancję naprawy lub wymiany sprzętu w 48 godzin (ubezpieczyciel a nie producent). A jak popytałem o serwisy firmowe znanych marek to (przynajmniej we Wrocku) robi to jedna i ta sama firma na którą w razie awarii można czekać 2 tygodnie (lub więcej jak widać po moim przykładzie). Więc co mi po 5 letniej gwarancji producenta jak trzeba się użerać z serwisem.

Zrobiłem mały wywiad po sklepach i chwilowo wybór padł na elektroluxa ERB 36301XB (1530 po obniżce + 370 ubezpieczenie)
    Nie podoba mi się tylko że ma dużą szufladę i brak jednej półki na drzwiach.
    Ma ktoś może ten model, jak to się spisuje??

A może po prostu kupić jakąś Amicę albo Mastercooka. Skoro to sprzęt tylko na 5 lat i do śmietnika to po co płacić 1900 jak można 1300. Śpię na piętrze więc niech sobie hałasuje ;-)
    popey111
    Poziom 21  
    Naprawa w 48H? kto daje takie ubezpieczenia?
    airender
    Poziom 9  
    Pytałem w sklepie nie dla idiotów
    a potem doczytałem w warunkach ubezpieczenia.
    48h tylko na RTV
    a na AGD 5 dni.
    Ale niestety w razie nieopłacalności naprawy zwrot kasy tylko:
    3 rok 80% wartości
    4 rok 60% wartości
    5 rok 40% wartości

W RTVerłoAGD ubezpieczenie podstawowe na 5 lat to 20% ceny ale sprawa może się ciągnąć do 30 dni. Muszę dopytać jak to wygląda realnie u nich.

jak nie staniesz tak d..a z tyłu.

Może jednak jakiegoś Liebhera bo teraz chyba tylko on ma promocję na 5 lat gwarancji. ech
    qllfon
    Poziom 1  
    witam.
    bardzo proszę o opinie na temat tej lodówki Link whirlpoola.

jeśli ma ktoś do niej książeczkę ze wszystkimi opisami to bardzo bym prosił o kontakt.