Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup lodówki do 2500zł lub 4000zł

Carfen 04 Wrz 2009 23:42 6213 317
    popey111
    Poziom 21  
    Liebherr CNesf 30330- pięć lat gwarancji po zarejestrowaniu:) a przedłużyć gwarancję na electroluxa możesz też u electroluxa:) za poczytaj:)
  • PCBway
    hpek
    Poziom 12  
    popey111 napisał:
    Liebherr CNesf 30330- pięć lat gwarancji po zarejestrowaniu:) a przedłużyć gwarancję na electroluxa możesz też u electroluxa:) za poczytaj:)

...mógłbyś dokładnie opisać co gdzie i jakie warunki rejestracji ( na www. ?) by mieć 5 lat gwarancji - ( czy w sklepach internetowych można zakupić i zarejestrować ) -też jestem zainteresowany kupnem Liebherr CNesf 30330 - ale naczytałęm się iż liebherra nie brać z agregatem włoskim - jak to jest w rzeczywistości - może wypowie się jakiś znawca tematu libherrów

Pozdr.
    popey111
    Poziom 21  
    hpek napisał:
    popey111 napisał:

...mógłbyś dokładnie opisać co gdzie i jakie warunki rejestracji ( na www. ?) by mieć 5 lat gwarancji - ( czy w sklepach internetowych można zakupić i zarejestrować ) -też jestem zainteresowany kupnem Liebherr CNesf 30330 - ale naczytałęm się iż liebherra nie brać z agregatem włoskim - jak to jest w rzeczywistości - może wypowie się jakiś znawca tematu libherrów

Pozdr.

http://www.aged.com.pl/liebherr/aktualnosci.php
  • PCBway
    joas1975
    Poziom 2  
    Witam,
    szukam bezawaryjnej i cichej lodówki (z zamrażalnikiem) dla jednej osoby do małej kawalerki. Jeśli chodzi o rozmiar, to najbardziej pasowałaby mi lodówka do 80 cm wysokości, możliwie cicha, bo będzie stała niedaleko łóżka. Bezawaryjność jest najważniejsza, chciałabym, by lodówka miała minimum 5 lat gwarancji producenta. Interesuje mnie możliwie najlepsza klasa energetyczna. Cena nie jest tak bardzo istotna. Byłoby dobrze, gdyby lodówka miała możliwie mało "bajerów" - nie potrzebuję ich, "bajery" mogą być źródłem problemów, których chciałabym uniknąć.

Dziękuję za rady i pomoc. Pozdrawiam!
    joas1975
    Poziom 2  
    popey111 napisał:
    Czyli znowu liebherr np. KT 15340.

Popey111, dzięki za podpowiedź! Wstępnie wyselekcjonowałam również lodówkę Liebherra, ale inny model: Liebherr KTP 14340. Dlaczego polecasz 15340? 14340 jest wprawdzie minimalnie mniejsza, ale żre o przeszło 25% więcej prądu. Czy wiesz może, jak jest z głośnością?

I pytanie ogólniejsze: czy jakakolwiek z małych (do ok. 90cm-1m wysokości) lodówek ma samorozmrażający się zamrażalnik?

Pozdrawiam i dziękuję za wskazówki.
    popey111
    Poziom 21  
    Tak jak napisałem to był tylko przykład:) A co zamrażalnika to rozmrażanie Cię nie ominie:). Przy tej wielkości nie ma za bardzo miejsca w obudowie na system bezszronowy:)

Co do głośności to kwestia indywidualna zwłaszcza jak stać będzie w sypialni. Ale zaliczają się do cichych.

Dodano po 2 [godziny] 18 [minuty]:

Mała anegdotka:). Miałem ostatnio klientkę wybrała lodówkę boscha, W rozmowie wynikło że do tej pory miała gorenje i strasznie na nią narzekała, że pordzewiały druciane półki w środku, że agregat był wymieniany dwa razy. Dopiero na koniec wyciągnąłem od niej że lodówka ma 15 lat a co do agregatów to pierwszy padł po dwóch tygodniach od zakupu, drugi dwa tygodnie później, a na trzecim pochodziła tylko!! 15 lat i jeszcze jej śmiały po piętnastu latach półki zardzewieć- no nie ma co po prostu złom:)
    zywieckojok
    Poziom 1  
    szukam lodówki za ok. 2000 zł. po przegladnięciu kilku modeli wstępnie wacham się między modelami:

Siemens Siemens KG36NY40 - http://www.ceneo.pl/2005097
    Liebherr CNesf 30330 - http://www.ceneo.pl/1232637
    Bosch KGN36A63 - http://www.ceneo.pl/1805085
    Bosch KGN36X43 - http://www.ceneo.pl/1532933

Lodówka będzie stała w kuchni połączonej z salonem więc powinna byc jak najcichsza. Za Liebherr przemawia przede wszystkim 5 lat gwarancji.

a może jeszcze coś innego?
    popey111
    Poziom 21  
    Jeszcze jakość i głośność pracy:)
    hpek
    Poziom 12  
    ciężko wybrać ... lodówkę za kwotę w okolicach 2000 zł - do tej pory nastawiałem się na liebherr_a ale po artykule ze stronki Liebherr mam mieszane odczucia - sam już nie wiem - proszę o opinię jak to w rzeczywistości wygląda ..
    popey111
    Poziom 21  
    Tak, tak. I tak nie zmienia to faktu że lepszej w tej cenie nie kupisz. Sprzętu bezawaryjnego NIEMA. Pralki miele też się potrafią psuć zaraz po gwarancji:(. Chcesz mieć lodówkę na 10 lat to kup jakąkolwiek z pięcioletnią gwarancją, a jak padnie to kup drugą z pięcioletnią gwarancją :) 10 lat murowane :)
    zwykły człek
    Poziom 20  
    popey111 napisał:
    Tak, tak. I tak nie zmienia to faktu że lepszej w tej cenie nie kupisz. Sprzętu bezawaryjnego NIEMA. Pralki miele też się potrafią psuć zaraz po gwarancji:(. Chcesz mieć lodówkę na 10 lat to kup jakąkolwiek z pięcioletnią gwarancją, a jak padnie to kup drugą z pięcioletnią gwarancją :) 10 lat murowane :)

Popey, a widziałeś już LCTD-920NFX na żywo? Dużo o niej czytałem, ale na żywca jeszcze nie miałem okazji zobaczyć. Jak zobaczysz opisz swoje wrażenia.
    popey111
    Poziom 21  
    Jak tylko trafi do mnie na ekspozycję to napiszę co myślę:)
    sebastiango
    Poziom 10  
    Witam
    Zadawałem już to pytanie ale nie otrzymałem odpowiedzi może jest ktoś kto wie i może porównać "okiem specjalisty" te lodówki:
    1. Whirlpool ARC 8140 IX
    2. Whirlpool ARC 8009 IX
    3. Whirlpool ARC 6708 INOX
    4. Ariston 4DX-HA

są jeszcze 2 modele które zainteresowały żonę:
    1. Whirlpool ARC 7453/1
    2. Indesit BAAN 13PX

Który z tych modeli byście polecili???? Ja jestem zdecydowany na Aristona ale może coś doradzicie?

Przy okazji jeszcze zadam pytanie o możliwość zabrania starej lodówki przy zakupie nowej przez internet. Czy jest taka możliwość (bo przy zakupie bezpośrednio w sklepie jest możliwość oddania bez problemu)?
    popey111
    Poziom 21  
    Cóż jeżeli musiał bym wybierać z tych które podałeś to któryś whirlpool z systemem nofrost. Co do Aristona to szczerze odradzam. Świetna jeżeli chodzi o design ale co do funkcjonalności to niestety.... Myślałeś może o sharpie SJ-PT640RS. droższa ale jakością wykonania i parametrami bije aristona na głowę.
    zwykły człek
    Poziom 20  
    morfi84 napisał:
    a nie myslałes o mastercooku z seri 818 np. http://www.ceneo.pl/1567570

Bardzo fajna lodówka. Bardzo bogato wyposażona. To chyba najtańsza "komora zero" na rynku. Teraz dodają do niej jeszcze blender w gratisie. Wypuścili też parę miesięcy temu NoFrost'y nowe. Jakbyś chciał to to samo wyposażenie z NoFrostem to tu masz linkę: http://www.ceneo.pl/2543506
    Wygląd z zewnątrz taki sam. Też coś tam chyba do niej dodają. Jak Cie to interesuje to sprawdź na ich stronie.
    stanislaw.rogala
    Poziom 2  
    Witam,

proszę o opinię na temat boscha kgn36a73
    nightrider1
    Poziom 2  
    Witam!
    planuje kupic lodówke do 4000zl z kostkarką i barkiem, patrzalem na lodowki deawoo, maja w swojej ofercie gwarancje na 5lat z tego co wiem LG tez taka promocje ma, czy te firmy produkuja dobre lodowki czy szukac cos innego? inne firmy daja 2lata gwarancji, moze ktos ma taka lodowke LG albo Daewoo i korzystal z gwarancji - co ona tak naprawde obejmuje

Dodano po 9 [minuty]:

jeszcze jedno jaka jest roznica miedzy A a A+ czy duza roznica w poborze pradu
    morfi84
    Poziom 12  
    co do róznicy, to w tym pradzie to jakieś 50 zł rocznie w zalezności od regionu i ceny kwh. 1kwh to jakieś 45 gr
    popey111
    Poziom 21  
    Daewoo jest tańsze ale ciut głośniejsze niż nowe modele lg, poza tym moim zdaniem to kwestia gustu na minus w obu markach czynnik chłodniczy to r134a :) .
    morfi84
    Poziom 12  
    dla przypomnienia to lepszy jest r600 :) jak dobrze pamietam z tego forum :D
    zwykły człek
    Poziom 20  
    popey111 napisał:
    Jak tylko trafi do mnie na ekspozycję to napiszę co myślę:)

Widziałem ją dzisiaj na żywca (tą LCTD-920X) w Poznaniu w Media Markt. Wyrywa z butów!!! Totalny czad design. Nie dziwie się, że zabrali Whirlpool'owi złoty laur klienta w chłodnictwie. Ściągaj ją do siebie, bo warto.
    zwykły człek
    Poziom 20  
    Heniu. Generalnie dobry wybór jeśli chodzi o sprzęt. Jak chcesz już wydać takie pieniądze to zapytaj w tym sklepie po ile opchną Ci model Mastercooka LCTD-920X, bo moze sie okazać, że za niewielką dopłatą będziesz miał kosmos lodówkę z takim wyposażeniem, że Ci się nie śniło. W tych pieniądzach Whirlpool też jest godny uwagi. Ich droższe lodówki są na prawde dobre i dobrze wyposażone. No chyba, że należysz do tych co kierują się przede wszystkim logiem, wtedy zostań przy Boschu. Co do sklepu, to śmiało możesz zamawiać, bo jest on "przyklejony" do jednej z większych hurtowni RTV-AGD w Polsce. Wybór należy do Ciebie. Daj znać co wziąłeś ;).
    Heniu_Z_lasu
    Poziom 9  
    LCTD-920X czy lctd- 920nfx? szukałem z ciekawości wczoraj - bo się tu zachwycacie - lodówka ze spa ;) ale troche się boję mastercook...
    cena ok 3,5 tys - drogo jak dla mnie
    zwykły człek
    Poziom 20  
    Masz rację ona ma symbol LCTD-920NFX. Czadowa jest. Ta środkowa szuflada ma zakres temperatur od -14 do +14°C, więc mozesz ją używać jako chłodziarke lub zamrażarkę w zależności od tego co w danym momencie bardziej potrzebujesz. Jak lubisz winko, to możesz sobie je odpowiednio schłodzić lub jak lubisz lody, to najlepiej jest je ponoć trzymać w -12°C itd. O wyświetlaczu LCD i innych bajerach nie wspominając. Z powietrza się ta cena nie wzięła ;). Ale jak za droga to bierz boscha i już. Prosta, ale funkjonalna i ekonomiczna jak VW Polo. ;) O Mastercook'a myślę, że się nie musisz bać, bo na nowe no frosty od pażdziernika będą dawać 5 lat gwarancji (dzisiaj dostałem taką informacje od przedstawiciela). Nie wiem tylko, czy tego modelu też to będzie dotyczyć. Poza tym mają pełen zakres klas kliamatycznych, co oznacza, że dają porządne agregaty. A swoją droga byłbyś pierwszym forumowiczem z tą lodówką i mógłbys sam opisać co o niej sądzisz jako użytkownik :). Mieć jako jedyny wypasioną nowość - bezcenne ;). Powodzenia :).
    Heniu_Z_lasu
    Poziom 9  
    oglądałem w sklepie samsung rl 44qtus1/xeo - ma ponad 2 metry, moja obecna amica ma 147 :)) - z przerażeniem stwierdziłem ze nie sięgnę do najwyższej zamykanej półeczki w drzwiach ;) wiec chyba nie musi mieć tych 2 metrów...
    ja mierze ok 175 cm - w tym samsungu żeby włożyć coś do najwyższego schowka w drzwiach musiałbym chyba ryczkę podstawiać...
    pytanie do użytkowników lodówek 2-metrowych - nie ma problemu ze znalezieniem czegoś na samej górze? ;)
    tobi79
    Poziom 12  
    Heniu_Z_lasu napisał:

pytanie do użytkowników lodówek 2-metrowych - nie ma problemu ze znalezieniem czegoś na samej górze? ;)

Kolego Heniu - problem żaden. A nawet jak czegoś nie dojrzysz - to możesz przecież podskoczyć :angel:

A tak na serio - mnie też na początku lodówka 2-metrowa wydawała się zbyt duża. Zmieniłem zdanie po paru tygodniach, kiedy kupiliśmy większą ilość jedzenia na Wielkanoc. Jeszcze większa by się przydała. Tak więc jest to po prostu kwestia przyzwyczajenia. A po drugie - przy wzroście 175 cm nie powinieneś mieć kolosalnych problemów z sięganiem do górnych półek. :D