Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup lodówki do 2500zł lub 4000zł

Carfen 29 Wrz 2009 21:14 6066 317
    Tristyan
    Poziom 10  
    witam

czy ktoś coś może powiedzieć mi o tym produkcje ,,Lodówka Whirpol WBE 3412 A+X,,
    Pada mi właśnie lodówka ARDO 11letnia i myśle o czymś takim Link
  • PCBway
  • PCBway
    zwykły człek
    Poziom 20  
    popey111 napisał:
    A ja bym mastercooka nie polecał ;( dlaczego-tandetne plastikowe wykończenia, kiepska jakość tworzyw, plastikowa półka nad szufladą na świeże produkty(plastik jest tak cienki że się ugina przy byle dotknięciu). Ale cóż znajomi mają od 8 lat amicę i im śmiga aż miło:).

popey - jak piszesz takie rzeczy to napisz który model masz na myśli, bo jak porównujesz najtańszy model ze średnią półką to wiadomo, że będzie różnica - to raz. Dwa to plastikowe wykończenia robią z tego samego tworzywa co inni i tu cudów nie ma; plastikowe wykończenia maja wszyscy, a ta "plastikowa półka nad szufladą na świeże produkty" to wyjaśniam, że po części jest to półka a po części zabudowana membrana utrzymująca odpowiednią wilgotność w pojemnikach, które przykrywa. owszem nie jest ona zbyt sztywna, ale zapewniam cię że możesz na niej posadzić nastolatkę więc z produktami z biedronki lub garnkiem z zupą zdecydowanie sobie poradzi. No chyba że ktoś trzyma hantle w lodówce. Tak więc powinieneś wręcz podkreślić, że jest to jedna z niewielu firm, która nie daje zwykłego szklanego prostokąta zwanego półką, który ma się nijak do "utrzymywania świeżości".
    popey111
    Poziom 21  
    Może i tak ale nie mówię tu o najprostszych modelach, i konkurencja jeżeli chodzi o estetykę wykończenia wypada dużo lepiej(no może z wyjątkiem ardo i beko :) ). A co do membrany utrzymującej wilgoć to ok. ale tą półkę można było zrobić z grubszego plastiku bo wygina się nawet przy nie dużym obciążeniu.
    al11
    Poziom 13  
    Jeszcze raz o temperaturze. Chciałbym żeby moja lodówka stała w miejscu gdzie temperatura może spadać do zera. Czy uda mi się kupić taką lodówkę,żeby pracowała prawidłowo, czy mam szukać nowego miejsca?
    zwykły człek
    Poziom 20  
    Zdecydowanie szukaj nowego miejsca i lodówki z pełną skalą klas klimatycznych. A z drugiej strony to jak masz takie pomieszczenie to potrzebny ci bardziej regał niz lodówka :D - oszczędzisz na prądzie.
    zwykły człek
    Poziom 20  
    To fakt - mogliby zrobic grubsze - wejdź na strone i napisz do nich ;). Co do estetyki plastików to jest to moim zdaniem rzecz gustu, a że o gustach sie nie dyskutuje to sie z toba zgodzę - tobie sie nie podobają, mnie nie powalają, a moja ciotka jest zachwycona :D.
    lokiw
    Poziom 10  
    dzięki wielkie za pomoc...już jestem trochę mądrzejszy jaką lodówkę wybrać, jak już się zdecyduję na coś konkretnego to napiszę.p\
    pozdrawiam
    piotrekpajak
    Poziom 15  
    To jeszcze jedna sprawa, jak kupowałem zestaw dwa lata temu:
    piekarnik,
    płyta,
    lodówka,
    pralka,
    zmywarka
    to różnica w cenach tych samych modeli, w sklepach dwóch dużych sieci agd potrafiła być nawet 600 zł za sztukę !!!
    Dodatkowo, ta tańsza sieć ma sklep internetowy, gdzie są promocje, których nie ma w sklepie. Transport z wniesieniem (pierwsze piętro) całego zestawu kosztował 39,90.
    Więc wartko porównać ceny.
    lokiw
    Poziom 10  
    no właśnie szperałem po sieci i raczej będę korzystał ze sklepu internetowego...i też taki zestaw będę kupował, więc jak mógłbyś coś pomóc w pozostalym asortymencie to będę wdzięczny :)
    Auuron
    Poziom 9  
    Witam, jestem w trakcie kupowania lodówki, obszedłem masę sklepów i nie wiem na co w końcu się zdecydować ;/

moje wymagania:

-wysoka! w okolicach 200cm
    -szeroka na 60 cm
    -duża pojemność lodówki (najlepiej jakby było 5 półek), koło 280L byłoby ok
    -lodówka na górze, zamrażalnik na dole
    -oczywiście A albo A+
    -wiadomo, w miarę cicha
    -dwa oddzielne pojemniki na dole (bardzo pilne) (taki lewy i prawy, standardowo;)) , najlepiej zeby poza nimi byly już tylko normalne półki
    -no-frost?
    -cena do około 2,5-3,5k

ogólnie znalazłem ciekawą, która bardzo mi odpowiadała w środku, mianowicie Liebher c-40230, jednakże zobaczyłem, że nie ma ona no-frosta, niektórzy piszą, że bez no-frosta nie warto, jak to jest?

Bardzo proszę o pomoc;), już nie wiem co robić;/
    Auuron
    Poziom 9  
    tak też szukałem, nawet bardziej dokładnie, ale pytam sie o opinie, porady ;)
    popey111
    Poziom 21  
    Ale tu już ciężko bardziej doradzić, kup liebherra z bezszronowym zamrażalnikiem :)
    Auuron
    Poziom 9  
    a jak to jest z tym no-frostem, jeśli pisze, że nie ma to szukać czegoś innego czy niekoniecznie?
    piotrekpajak
    Poziom 15  
    Piekarnik mam mastercooka, płytę indukcyjną i lodówkę także. Pralka i zmywarka to bosch. jak będę w domu to zarzucę modelami, ale to juz chyba na pw bo Ci wątek zamkną.
    zwykły człek
    Poziom 20  
    Auuron. Sprawa jest prosta. NoFrost ma swoje plusy i minusy. Plus: nie szroni sie zamrażarka. Minus: większość produktów, które normalnie trzymasz w lodówce będziesz musiał ładować w pojemniki, bo no frost jest chłodzeniem powietrzem, które pozbawione jest wilgoci, więc wysusza jedzenie. Sam zdecyduj co jest dla Ciebie lepsze, ładować wszystko w pojemniki, czy raz na ½ roku rozmrozić zamrażarkę. Liebherr w chłodnictwie jest klasą samą w sobie. To bardzo dobra firma, agregaty itd. Jeśli zaś lubisz nowoczesność i innowacyjność to polecam LCTD-920NFX deprecjonowanej przez niektórych, którzy sie nie znają, marki Mastercook. Pełna klasa klimatyczna, nagrody: złoty laur klienta, powalające wyposażenie i rozwiązania dbajace o żywnośc itd. powinieneś się zmieścić w 3.500 zł. Teraz myśl i wybieraj :).
    Auuron
    Poziom 9  
    zwykły człek napisał:
    Auuron. Sprawa jest prosta. NoFrost ma swoje plusy i minusy. Plus: nie szroni sie zamrażarka. Minus: większość produktów, które normalnie trzymasz w lodówce będziesz musiał ładować w pojemniki, bo no frost jest chłodzeniem powietrzem, które pozbawione jest wilgoci, więc wysusza jedzenie. Sam zdecyduj co jest dla Ciebie lepsze, ładować wszystko w pojemniki, czy raz na ½ roku rozmrozić zamrażarkę. Liebherr w chłodnictwie jest klasą samą w sobie. To bardzo dobra firma, agregaty itd. Jeśli zaś lubisz nowoczesność i innowacyjność to polecam LCTD-920NFX deprecjonowanej przez niektórych, którzy sie nie znają, marki Mastercook. Pełna klasa klimatyczna, nagrody: złoty laur klienta, powalające wyposażenie i rozwiązania dbajace o żywnośc itd. powinieneś się zmieścić w 3.500 zł. Teraz myśl i wybieraj :).

super odpowiedź, dzięki
    servisant
    Specjalista AGD
    Jeśli już mastercook to tylko i wyłącznie kuchenka gazowa, w tym są dobrzy, lodówki to badziewie przynajmniej ich wykończenie ;)
    Tristyan
    Poziom 10  
    sprzedawca poleca mi takiego LG-ka ( LGGR-B 399 PLQA ) Link , a moze ktoś widzi między tymi modelami jakąś różnice Link
    bo nie wiem na która sięzdecydować w gre wchodzi jeszcze tylko whirpool 3412 A+X Link
    którą polecacie ? bo nie moge się zdecydować
    zwykły człek
    Poziom 20  
    servisant napisał:
    Jeśli już mastercook to tylko i wyłącznie kuchenka gazowa, w tym są dobrzy, lodówki to badziewie przynajmniej ich wykończenie ;)

Powiedział co wiedział. nie wystarczy napisać sobie w nicku servisant, zeby miec pojęcie co się pisze. jak piszesz badziewie to podeprzyj to czyms i napisz co konkretnie dany producent partoli. co do samego mastercooka to chyba musisz sie jeszcze wiele douczyc skoro piszesz ze sa dobrzy tylko w kuchenkach i to jeszcze gazowych. takie wpisy powinny byc czyszczone przez moderatora, bo nic nie wnosza i sa bez sensu.
    Basiabi
    Poziom 1  
    nie polecam bosch KGN 36A73 mam lodówkę od listopada , pracuje głośno, bardzo głośno. Już raz była wymienia na nową i dalej nic. Wywalczyłam zwrot pieniędzy i zastanawiam sie co teraz kupić by lodówka nie zagłuszała rozmowy. Bosch jest ładny ale to nie o to chodzi.
    gwalbert
    Poziom 9  
    witam, jeśli można również prosiłbym o radę kolegów znających się co nieco w temacie: lodówka. Otóż poszukuję urządzenia o ok. 120 cm wysokości z komorą zamrażania w dolnej części (jeśli takowe istnieją), nie mam konkretnych oczekiwań co do marki.. wiadomo iż chciałbym by była nie za droga, solidna itp. :) Ostanio oglądałem Liebherr-a CUP 2221, czy ktoś ma o niej jakieś zdanie?
    z góry dziękuję za odpowiedź.
    popey111
    Poziom 21  
    gwalbert napisał:
    witam, jeśli można również prosiłbym o radę kolegów znających się co nieco w temacie: lodówka. Otóż poszukuję urządzenia o ok. 120 cm wysokości z komorą zamrażania w dolnej części (jeśli takowe istnieją), nie mam konkretnych oczekiwań co do marki.. wiadomo iż chciałbym by była nie za droga, solidna itp. :) Ostanio oglądałem Liebherr-a CUP 2221, czy ktoś ma o niej jakieś zdanie?
    z góry dziękuję za odpowiedź.

Nic lepszego nie znajdziesz, w sumie nic porównywalnego też, no chyba że jakiś MPM w mniej więcej tej wysokości itp. :)
    kaas
    Poziom 9  
    Panowie, a jaką polecicie na takie wymagania;
    - cena niska / dobra do jakości
    - ma służyć jednej osobie, starszej
    - ilość jedzenia nie będzie ogromna
    - bez zbędnych fajerwerków
    a to tego jeszcze w miarę wąska, może być wysoka ale najlepiej jak będzie
    nieco węższa niż standardowe.
    rychomuch
    Poziom 29  
    Witam.

Dyskusja słaba, brak wypowiedzi fachowców ze stażem praktycznym.

Jaki gaz wybrać izobutan czy 134A ?

Przychylam się do wypowiedzi -naresa-

nares napisał:
    lokiw napisał:
    mnie się podoba Bosh KG-V 30 Y 40 oraz Siemens KG 36 NY 40...co sądzicie o tych modelach?

I z tego wybierz, to będzie dobra decyzja.
    Headstar
    Poziom 2  
    Po dość długich poszukiwaniach zdecydowałem się na zakup. Padło na AEG-Electrolux, model Santo 75438 KG. Link
    Dostałem w dobrej cenie w sklepie internetowym, prawie 700 zl taniej niz w sklepie nie dla idiotów (rzekomo). Pytanie mam w jaki sposób postępowac po dostarczeniu do domu, wypoziomowanie to sprawa oczywista, ale interesuje mnie czy odczekac kilka godzin zanim zaczne jej używać ?. Wykonaniem bije na głowe większość lodówek w swojej klasie, jedynie Sharp jest porównywalny, o ile nie lepszy, ale cena jest jednak o kilkanaście % wyższa. Mam nadzieje ze nie bede żałował. Jęsli ktoś czuje się na siłach aby jakieś opinie przedstawić o produkcie tej klasy chętnie wysłucham.