Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup lodówki do 2500zł lub 4000zł

30 Sty 2009 18:56 7785 318
  • Poziom 1  
    Poprzednie posty.

Ja mam takie pytanie, czy ktoś wie jakiego producenta są lodówki firmy Prestige i Proline? mieszkam w UK i tu jest pełno produktów tej firmy.
  • Poziom 10  
    Witam!
    Jestem pechowym posiadaczem lodówko-zamrażarki Electrolux ERB 4045.
    Usterki:
    1.dolny zawias drzwi komory lodówki odkształcił się - stopiła się oprawa lampy oświetlenienia bo wyłącznik nie działał!
    2. nagminnie zatyka się (glony?) otwór odprowadzający skropliny - z zaślepionych otworów technologicznych obudowy lodówki pojawiły się rdzawe zacieki.
    Na zakup zdecydowałem się, ponieważ poprzednia lodówka to był też Electrolux, i nie miałem żadnych problemów (miała ok 20 lat).
    Czy ktoś spotkał się z podobnymi usterkami?
    Lodówka jest jeszcze na gwarancji i zbieram siły do boju z producentem.
    Jest to mój pierwszy post, więc proszę admina o wyrozumiałość.
  • Poziom 10  
    Kupilem wlasnie 2 tyg temu lodoweczke Bosch KGV 32x27. Producent podaje ze niby zuzycie pradu (teoretycznie) powinno byc 0,57kWh/dobe = 208 kWh / rok. Postanowilem zbadac czy tak jest w rzeczywistosci i zapiełem lodoweczke do licznika pomiaru zuzycia pradu. Po 2 tyg. doswiadczen stwierdzam ze zuzcie pradu wynosi ok 0,73 kWh/dzien czyli 266 kWh/rok. Jestem troche zaniepokojony bo 208 (klasa A++) to nie 266 (klasa A+). Lodowka stoi w kuchni gdzie temp. wynosi ok 23 st C, z dala od grzejnika, przy normalnym uzytkowaniu czyli ze 20- 30 razy otwierana na dobe. Jakies rady ??? Juz mialem nawet do Boscha dzwonic i pytac w jakich warunkach uzyskuja takie wyniki zuzycia pradu. Bo przeciez klient placi za urzadzenie w klasie A++ a w rzeczywistosci wychodzi na to ze zuzywa tyle samo pradu co A+ ???
    Przyznam ze moja stara lodowka Polar CZ340 zuzywa 1,5kWh/dobe dlatego kupilem nowa i na poczatku ucieszylem sie ze bede placil za prad 1/3 ceny a tu wychodzi inaczej....
    Prosze o opinie i sugestie co Wy o tym sadzicie.
  • Poziom 22  
    Jak kupiona nowa to na początku będzie więcej używał prądu a później będzie mniej pobierał. Sprawdź na pokrętło temperatury. Jeśli masz od 1 do 5 to ustaw na 2,5 to zużycie powinno być tyle ile podaje producent. U mnie producent podaje ze zużycie ok. 0.9 kw/h a w rzeczywistości 0.77 kw/h przy pokrętle ustawione na 2.
  • Specjalista elektryk
    Chyba kWh i na dobę, na godzinę to raczej mało realne (chyba, że to Mińsk i jeszcze bez uszczelek :) ).
  • Poziom 10  
    Generalnie to zdaje sobie sprawe a tego ze im wieksza temp na zewnatrz i im mniejsza ustawiona na termostacie tym spręzarka musi dluzej / czesciej pracowac by utrzymac zadaną temp.na termostacie - po prostu FIZYKA- czyli zuzycie pradu wieksze. Dlatego ciekaw jestem przy jakich warunkach spece od Bosch-a uzyskuja takie rezultaty. Swoja droga wracajac do tego mojego Bosch'a KGV 36x27 to dosć fatalnie jakis inzynier zaprojektowac te półeczki na drzwiach (chodzi o mocowanie) .Ostatno cala połka sie wypiela przy otwieraniu i wszystko co na niej bylo spadlo i sie porozbijalo...
  • Poziom 10  
    A co sądzicie o whirpoolu z górną zamrażarką???
  • Poziom 13  
    Amin2PL napisał:
    Witam!
    Jestem pechowym posiadaczem lodówko-zamrażarki Electrolux ERB 4045.
    Usterki:
    1.dolny zawias drzwi komory lodówki odkształcił się - stopiła się oprawa lampy oświetlenienia bo wyłącznik nie działał!
    2. nagminnie zatyka się (glony?) otwór odprowadzający skropliny - z zaślepionych otworów technologicznych obudowy lodówki pojawiły się rdzawe zacieki.
    Na zakup zdecydowałem się, ponieważ poprzednia lodówka to był też Electrolux, i nie miałem żadnych problemów (miała ok 20 lat).
    Czy ktoś spotkał się z podobnymi usterkami?
    Lodówka jest jeszcze na gwarancji i zbieram siły do boju z producentem.
    Jest to mój pierwszy post, więc proszę admina o wyrozumiałość.

Kilka rad dla wszystkich przy walce z serwisami i producentami:
    1. Zawsze wszystko na piśmie, odrzucają reklamację prosić o uzasadnienie.
    2. Zawsze składać odwołanie - bardzo często z klucza odrzucają i wystarczy się odwołać.
    3. Nie ma co się denerwować na serwisantów bo decyzję wydaje producent.
    4. Być cierpliwym i nie dać się zbyć byle czym
    P.S. Naprawdę można załatwić bardzo wiele nawet w beznadziejnych przypadkach, powstałych z naszej winy.

Dodano po 2 [minuty]:

ter69 napisał:
    Generalnie to zdaje sobie sprawe a tego ze im wieksza temp na zewnatrz i im mniejsza ustawiona na termostacie tym spręzarka musi dluzej / czesciej pracowac by utrzymac zadaną temp.na termostacie - po prostu FIZYKA- czyli zuzycie pradu wieksze. Dlatego ciekaw jestem przy jakich warunkach spece od Bosch-a uzyskuja takie rezultaty. Swoja droga wracajac do tego mojego Bosch'a KGV 36x27 to dosć fatalnie jakis inzynier zaprojektowac te półeczki na drzwiach (chodzi o mocowanie) .Ostatno cala połka sie wypiela przy otwieraniu i wszystko co na niej bylo spadlo i sie porozbijalo...

To nie spece od Boscha tylko ogólnie norma Europejska. Jutro się dowiem w jakich warunkach referencyjnych robią opomiarowanie lodówki i ustalenie klasy energetycznej. Dla pralek to jest np zawsze program Bawełna białe 60 stopni.
  • Poziom 10  
    Ciesze sie ze kogos zainteresowal moj post ! Uwazam ze 99 % kupujacych w ogole nie zastanawia sie nad tym ile tak naprawde pożera ich swiezo zakupiony produkt. Posiadam rowniez z Boscha zmywarke oraz pralke (wszystko nowe) i tu podobnie :zmywarka naladowana full myje 152 minuty !!! A pisza ze max 120 min .Kto, no kto ma tyle cierpliwosci aby tyle czekac na czyste gary. Pralka jest OK- póki co.
  • Poziom 12  
    chce kupic siemensa 36/27 ale nigdzie w sklepach go nie widziałem?
    może ktoś gdzieś widział?
  • Poziom 10  
    Trza poszperac na ceneo a potem wybrac odpowiedni sklep i dokladnie go sprawdzic....Ja rowniez dlugo szukalemmojego Boscha 36/27 . No ale w koncu go znalazlem w bardzo dobrej cenie ... na drugim koncu Polski ;)
  • Poziom 20  
    ter69 - to nie do końca tylko fizyka. Są lodówki z wbudowanym wentylatorem, który pomaga w wymianie powietrza, co w połączeniu np. z funkcją szybkiego chłodzenia zdaje rezulatat. Są też takie, które mają wbudowane specjalne membrany utrzymujące odpowiednią wilgotność w pojemniku na warzywa, dzięki czemu dłużej wytrzymują. Pytanie tylko czego szukasz. Czy prostej lodówki, czy czegoś więcej np. komory 0° itp.
    Popatrz też na tzw. strefy klimatyczne, w których lodówka może pracować - im większa rozpiętość, tym lepsze "wytrzymalsze" agregaty.
  • Poziom 2  
    PILNEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Szanowni Państwo
    Uprzejmie proszę o pilną informację jaką chłodziarko zamrażarkę kupić albowiem mój BOSCH padł.
    Bardzo zależy mi na jak największej ilości szuflad w zamrażarce
    oraz o jak najwyższej klasie energooszczędności i no frost
    Może Side by Side ???
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich bardzo serdecznie.
    Czy w takie lodóweczki warto zainwestować ???
    http://www.whirlpool.pl/app.cnt/whr/pl_PL/pag...bcatid/7/prodid/29960/loc/search#more_details
    http://www.lodowki.pl/lodowki/BOSCH_KGN_39_X_72.php
    http://www.lodowki.pl/lodowki/BOSCH_KGN_39_A_43.php
    http://www.electro.pl/produkt-BOSCH_Lodowka_KGN_36S52-64361,105.html
    Bardzo proszę o poradę,ponieważ 8 letni Polar padł,a całą zawartość muszę chyba wystawić za okno ;]
    Jeżeli nie te,które tu podałem,to może coś ciekawego tak do 2,5 - 3 tyś ???
    Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 21  
    grzelutek napisał:
    Witam wszystkich bardzo serdecznie.
    Czy w takie lodóweczki warto zainwestować ???
    http://www.whirlpool.pl/app.cnt/whr/pl_PL/pag...bcatid/7/prodid/29960/loc/search#more_details
    http://www.lodowki.pl/lodowki/BOSCH_KGN_39_X_72.php
    http://www.lodowki.pl/lodowki/BOSCH_KGN_39_A_43.php
    http://www.electro.pl/produkt-BOSCH_Lodowka_KGN_36S52-64361,105.html
    Bardzo proszę o poradę,ponieważ 8 letni Polar padł,a całą zawartość muszę chyba wystawić za okno ;]
    Jeżeli nie te,które tu podałem,to może coś ciekawego tak do 2,5 - 3 tyś ???
    Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

BOSCH_KGN_39_A-43- cała seria ma źle wklejony panel sterowania-odłazi.
    KGN_36S52- droższa ale lepiekj wykończona w środku tandetny plastik w szufladzie chiller safe zastąpiony ładną szybką i solidnymi prowadnicami.
    Jeżeli chodzi o whirlpoola to przegrywa jak dla mnie bo w boschu możesz mieć gratis 5 lat gwarancji
  • Poziom 12  
    ter69 gdzieś go znalazł i co z gwarancją bo na sklepy internetowe nie dają 5 lat
  • Poziom 17  
    Co sądzicie o lodówkach firm LG i Samsung?
  • Poziom 2  
    Dzień dobry !!!
    Co Państwo myślą o lodówce Samsung RL41WCIS ???
    ( Jest jedno drzwiowa z kostkarką Twistową)
    Może ktoś z Państwa ją ma i pomyślnie użytkuje:? :D
  • Poziom 21  
    kassiunia napisał:
    Dzień dobry !!!
    Co Państwo myślą o lodówce Samsung RL41WCIS ???
    ( Jest jedno drzwiowa z kostkarką Twistową)
    Może ktoś z Państwa ją ma i pomyślnie użytkuje:? :D

W tym modelu nie ma kostkarki a tylko dozownik do wody...... Jak się podoba t kup rl 41hcus bez dozownika. Dodatkowo RL$!WCIS to stary model, teraz jest RL41PCIH
  • Poziom 13  
    Nie będę kłamać, ze mam, bo nie mam, ale wydaje się, ze jest ok. Nie jestem przekonana do skutecznośi tych wszystkich powłok, choćby ze srebra. ale na pewno lepiej się zabezpieczać przed bakteriami niż nie ;). Cena do zaakceptowania, warto poczytać, jak innym sprawują sie lodówki samsung w ogóle. Geralnie myślę, ze ta Lodówka Samsung RL41WCIS jest całkiem ok :)
  • Poziom 2  
    No to szkoda, że RL41WCIS nie ma kostkarki bo bardzo mi na niej zależy...
    A może jest jakaś lodówka firmy Samsung która jest jedno drzwiowa z kostkarką ( lub z kostkarką i podajnikiem wody) ???
  • Poziom 21  
    kassiunia napisał:
    No to szkoda, że RL41WCIS nie ma kostkarki bo bardzo mi na niej zależy...
    A może jest jakaś lodówka firmy Samsung która jest jedno drzwiowa z kostkarką ( lub z kostkarką i podajnikiem wody) ???

Nie ma. Jeżeli bardzo chcesz mieć lód z automatu to pozostaje liebherr z kostkarką w zamrażarce np CNES 4023
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuje za odpowiedź :D
  • Poziom 18  
    witam
    mam zamiar kupic lodowke Gorenje 4256E, tylko ten model wchodzi w gre z tego wzgledu ze ma szerokosc 54 cm, odpowiedni kolor i wysokosc, do tego bardzo mi sie podoba. Tylko problem w tym ze przeszukalem caly net i nie znalazlem ani jednej opini uzytkownika majacej tą lodówke....
  • Poziom 21  
    Nie bardzo masz inny wybór, pozostaje liebherr ale cena troszkę większa i szerokość 55cm(CNesf 30330) Jeżeli szukasz opini to zerknij na te o rk4296(to samo tylko trzy szyflady zamrażalnika a nie 4 jak w rk4256). Co do opini o głośności to się nie zgodzę :) to bardzo subiektywne oceny:)
  • Poziom 10  
    Dzięki adam_zg za wsparcie. Lodówka będzie wymieniona.
  • Poziom 2  
    Witam
    Zostało postawione przede mną trudne zadanie a mianowicie wybór lodówki, którą mają zamiar kupić rodzice jako prezent ślubny. Czy ktoś mógłby coś doradzić? Zależało by mi na dolnym zamrarzalniku z trzema szufladami a cena tak do około 1500 zł.
    Będe wdzięczna za każdą podpowiedź bo do ślubu coraz bliżej. ;)