Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór lodówki Bosch do zabudowy

hipka 18 Lis 2007 12:34 3945 384
  • #151 18 Lis 2007 12:34
    gozernik
    Poziom 2  

witam szanownych forumowiczów, mam konkretny problem i proszę o radę osoby zorientowane w temacie, mam zamiar kupić lodówkę na dniach, miała to być duża lodówka 2m wysokości, no frost i najlepiej klasa A+ no i inox chociaz z frontu, cena też odgrywa role oczywiście ;) , miał być ariston MBL 2022 ale z braku towaru na "już" znaleziona została na promocji lodówka Bosh model KGN 39A40, i tutaj już zacząłem się na nią decydować gdyż sklep chce mi ją sprzedać juz za 2500,- z transportem itp, wydaje mi się to bardzo dobrą ceną, spełnia ona powyższa wymagania oprócz klasy energetycznej, ma klase "A" pozatym jest to ostatni model "na stanie" i byłby to egzemplarz z wystawy i tutaj jest ten problem czy ją brać (podobno była na wystawce nie dłużej niż miesiąc), prosze o jakies opinie przede wszystkim w związku z tym modelem, gdyż za wiele informacji oprócz danych technicznych to o niej nie znajduje.
    pozdrawiam

• #152 19 Lis 2007 09:28
    Radoslaw1973
    Poziom 10  

Co do brania lodówki z wystawy to miałbym poważne wątpliwości, od pewnego czasu wędruję po marketach z AGD i oglądam lodówki oraz inny sprzęt i widzę jak ludzie "testują" wystawione sprzęty... to nie jest tylko normalne otworzenie izamknięcie, potrafią szarpać, na siłe coś sprawdzać itd.

• #153 24 Lis 2007 17:14
    dune2
    Poziom 10  

robiw napisał:
    Dałem 2600 tak na marginesie ;-) a na side by side nie każdy ma miejsce nie mówiąc już o potrzebie i zużyciu energii :-) A owa LG jest made in Korea i w sumie to chyba dobrze porównując z modelem 399, którego dokładnie obejrzałem i odradzam :-(. Wiem, nie była tania ale jest naprawdę fajna i dobrze wyposażona ;-). Za Libherra z PEŁNYM NoFrost zapłaciłbym cos koło 4700, nie mówiąc już o tym, że opinie ma naprawdę różne. 2 sąsiadów ma Samsunga NoFrosty (ale nie side by side) - strasznie się grzeją...robiw

fakt do mnie ledwo weszla panowie musieli wnosic schodami na 10 pietro wazaca 120 kg lodoweczke bo nie chciala wejsc do windy i ledwo do kuchni weszla ale jest super :)

mysle tu o modelu RSH1DTMH

http://www.euro.com.pl/lodowki/samsung-rsh1dtmh.bhtml

Dalem za nia 3590 a doslownie po kilku dniach podrozala na 3899 wiec mialem chyba szczescie.Odnosnie grzania lodowek Samsung to sie nie wypowiem bo to moja pierwsza lodowka tej firmy ale wszystkie boki tej lodowki sa wrecz chlodne wiec gdzie tu mowa o grzaniu sie.
    Pracuje bardzo cicho wrecz nieslyszalnie.Testuje ja ustawieniach -18 w zamrazarce i +3 w chlodziarce bo takie mi akurat bardzo pasuja.Piwko majace +3 to jest to co lubie najbardziej :)Kostkarki i dystrybutora wody jeszcze nie wyprobowalem poniewaz nie jest ona jeszcze podlaczona do biezacej wody a ciagle brak czasu ale w koncu to zrobie.
    Na dzien dzisiejszy bardzo polecam ta lodowke ale chcialbym to napisac tez po kilku latach.

• #154 27 Lis 2007 23:51
    stanw11
    Poziom 9  

Przymierzam się do zakupu lodówki w przedziale cenowym 1200-1500 zl. Chodzi mi o lodówkę wysoką - ok.185 cm z dolnym zamrażalnikiem. Do dziś myślałem o electrolux'ie (we wszystkich sklepach jest polecana przez sprzedawców), ale po przeczytaniu niektórych opinii już jestem skołowany. Tym bardziej,że dość często potarza się opinia, że jet głośna. Z wyglądu to mi się INDESIT BAN 13 (lub 13S) podoba. Czytałem,że jest cichy. Ale nie wiem jak się sprawuje.
    A to electrolux, który do niedawna miałem zamiar kupić. Tylko,że to jest AEG ELECTROLUX czy to czymś się rózni ??

http://www.ceneo.pl/616360

• #155 03 Gru 2007 12:29
    annie
    Poziom 10  

Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy następującymi lodówkami:

Gorenje RK 6333E
    Electrolux ERB 36301
    Którą byście wzięli???
    Lodówka ma być w cicha, bezawaryjna, stać w kuchni połączonej z pokojem.
    Facet w sklepie odradzał Electroluxy a zachęcał do Gorenje...
    Lodówki Gorenje mają wtopiony parownik- czy to dobrze czy źle???

• #157 05 Gru 2007 11:42
    annie
    Poziom 10  

byczkins napisał:
    annie - gorenje brałbym w ciemno, firma mnie przekonuje :)

A czemu sam zastanawiasz się nad samsungiem i whirlpoolem?;)
    Zwróciłam uwagę na jeszcze jedną rzecz: ten model Gorenje (inne podobnie) zużywa 0,95 kWh/dzień czyli 347kWh rocznie- czy to nie za dużo?
    Za to Electrolux z tego co pamiętam 0,77 kWh/dzień czyli 281 KWh rocznie. Jest to pewna różnica... Jak uważacie?
    A może jakiś inny model Electroluxa czy Gorenje, lub innej ale sprawdzonej firmy? Cena do 2000 zł, kolor srebrny (inox). Proszę o pomoc!

• #158 05 Gru 2007 12:51
    byczkins
    Poziom 9  

annie - a nad czym? pierwsza opcją był electrolux, ale jakoś wydał mi się "plastikowy", potem samsung, bosch (do puki nie zobaczyłem tego samego modelu w 2 roznych sklepach z ta sama wada - rozłazi się listwa na froncie) , budżet mam około 2500 PLN.

• #159 05 Gru 2007 13:06
    annie
    Poziom 10  

byczkins napisał:
    annie - a nad czym? pierwsza opcją był electrolux, ale jakoś wydał mi się "plastikowy", potem samsung, bosch (do puki nie zobaczyłem tego samego modelu w 2 roznych sklepach z ta sama wada - rozłazi się listwa na froncie) , budżet mam około 2500 PLN.

Można próbować jeszcze LG lub Liebherr albo Electrolux - widziałam w sklepach modele robione na Węgrzech - ktoś pisał że takie są znośne... No i Gorenje :D

• #160 05 Gru 2007 13:13
    byczkins
    Poziom 9  

słyszałem że Liebherr jest spoko, ale środek to ma paskudny. LG i Electroluxa muszę rozeznać, dziś żonkę haps i do Media po pracy.

• #161 09 Gru 2007 12:57
    jaQbek
    Poziom 2  

Witajcie. Niedługo będę sprowadzał się do swojego mieszkania, i w związku z tym czeka mnie zakup lodówki. Jako, że będzie to typowe mieszkanie singla, a rzadko gotuję w domu i zakupy robię zazwyczaj z dnia na dzień, stwierdziłem, że nie będzie mi potrzebna zamrażarka - jedna komora zamrażalnika na górze powinna wystarczyć.
    Planuję na tą lodówkę wydać w granicach 1300 zł. Moja mama ma w domu 2 lodówki Candy - jedną zabudowaną w kuchni, i drugą w spiżarni wolno stojącą, i obie sobie chwali. Ja natomiast co do Candy mam mieszane uczucia. Odradza mi natomiast Amicę, gdyż prawie rok walczyła z lodówką, która zamiast chłodzić, to grzała! Po roku zwrócili jej pieniądze, jak przyznali się, że to wada fabryczna całej serii.
    Powiedzcie, na co zwrócić uwagę kupując lodówkę, co warto, by miała a co jest zbędnym gadżetem. No i jakie marki polecacie, a jakich nie :)

• #162 09 Gru 2007 19:29
    morfeus77
    Poziom 10  

Witam
    Dokonałem zakupu pralki dzieki radom z tego forum i teraz liczą na szczerą poradę przy zakupie lodówki.
    Z powodu dużych wydatków na remont odpada zakup Liebherra, a te poodobno są najlepsze dopiero od "górnej półki" czyli koszt jakieś 6000:(
    Wybrałem więć dwa tańsze typy :

Pierwszy to :

Bosch KGF33240
    Niby klasa Premium a nie widze tam NoFrost(mylę się???)
    I czy druga funkcja to niby BioFresh Liebherra????

Drugi typ to:

SAMSUNG RL 41 WCIS

czy ta firma ma pojęcie o robieniu lodówek??????
    Czy ktoś ma doświadczenia z tymi lodówkami(może wypowie się jakiś serwisant)

Chciałbym również wiedzieć co sądzicie o LG????
    Odkąd byłem i bywam w ich fabryce nie chciałem nawet o ich produktach myśleć , ale widzę po postach ,że nie jest tak źle.
    Co piszą o tym testy konsumenckie???

Różnica w cenie niewielka więc liczę się względy praktyczne.
    Bardzo dziękuję za ewentualne porady.

Pozdrawiam

• #163 10 Gru 2007 02:49
    23BARABASZ
    Poziom 9  

I mnie "trafil" temat kupowania lodówki, "zemsta Honekera" made in DDR co prawda jeszcze daje rade, ale co tam, czas zamienic zachod ;) na wschod -daleki wschod- Na celowniku mam SAMSUNGA RL26 DCAS. Czy ktos ma to ustrojstwo i co w ogole sadzimy o lodowkach tego producenta ? Pozdrawiam chlodno;)

• #164 10 Gru 2007 13:04
    Radoslaw1973
    Poziom 10  

Witam,
    Mam pytanie co możecie powiedzieć o lodówce Liebherr CU-P 35530? Przymierząłem się do Bosha, ale spodobał się system otwierania drzwi, do tego klasa A+ i przejrzystość lodówki w środku...

• #165 10 Gru 2007 20:54
    morfeus77
    Poziom 10  

Czy ktoś wie co oznacza :

Kostkarka twistowa Spill-free ????????????????????????????????????

Nie mogę podłączyc bezpośrednio wody do lodówki, więc jeśli ta tego wymaga to nie powinienem jej brać, ale właśnie nie wiem.

• #166 10 Gru 2007 23:29
    _vip_
    Poziom 10  

witajcie

planuje na dniach kupic lodowke w kwocie 1200-1500zl, wazne zeby byla z klasa oszczednosci A+, posiadala 3 szuflady w zamrazarce (na dole) oraz w kolorze inox
    bede wdzieczny za rady

• #167 12 Gru 2007 09:35
    _vip_
    Poziom 10  

sorki ze post pod postem, ale dzis musze sie zdecydowac na zakup

co sadzicie o Electroluxie ERB36301X ?

edit : zamówilem tego electroloxa ...zobaczymy czy bedzie wart tych 1567zł

• #168 14 Gru 2007 22:12
    marcinbosek
    Poziom 1  

Praktycznie zawsze gdy coś kupuje szukam informacji na forach na temat produktów które zamierzam kupić. Niestety tak to już jest że pytających o różnoraki towar jest wielu natomiast opinii użytkowników którzy przedmiot kupili jest jak na lekarstwo. Wynika to zapewne z tego że po podjęciu decyzji przestajemy się interesować sprawą, oczywiście do czasu kiedy wszystko działa dobrze. Dlatego tez dużo łatwiej znaleźć negatywna opinie o praktycznie każdym produkcie od mniej lub bardziej wiarogodnej oceny osoby która kupiła, posiada, używa. I dlatego postaram się napisać kilka zdań o każdym produkcie który ostatni kupiłem, zacznę od lodówki.

Ostatecznie w wrześniu 2007 kupiłem Lodówkę ELECTROLUX ENB 39409X http://www.electrolux.pl/node38.aspx?productid=11490..

Dlaczego taka, z znalezionych w necie opinii wynikała że najlepiej wybrać Boscha, Simensa, Electroluxa,z powodu braku miejsca odpadała lodówka side by side a także wszelkie niestandardowe rozmiary np 70x60, z powodów miejsca ustawienia (widoczny bok) musiała to być lodówka w całości wykonana z stali nierdzewnej (inox), wszelkie lodówki z malowanymi bokami odpadały. Oczywiście z systemem "no frost", ostatnim warunkiem było by większą części stanowiła część chłodziarki natomiast mniejszą zamrażarka. Nie pamiętam które modele boscha i simensa porównywałem z electroluxem jednak żadna z tamtych lodówek (które zresztą z racji tego że praktycznie to ten sam producent były praktycznie takie same) nie spełniała powyższych wymagań.

Spostrzeżenia:

Lodówka wygląda solidnie półki, uchwyty, szuflady, wykonane z dobrej jakości tworzywa, rażące są krzywo wkręcone wkręty mocujące boczne ścianki w tylnej części, a także niezbyt solidnie wykonane zewnętrzne plastikowe uchwyty górnych drzwi. Półki zarówno w drzwiach jak i w wnętrzu są regulowane, oświetlenie jest solidnie i mimo zapełnienia górnych półek oświetla dolne szuflady.

Zewnętrzna powłoka nie plami się po dotknięciu i w opinii mojej żony jest bardzo łatwa w utrzymaniu estetycznego wyglądu.

Zamrażarni posiada 2 duże głębokie szuflady ułatwia to przechowywanie mrożonek, najwyższą szufladę usunąłem ponieważ zwęża się ku tyłowi więc lepiej długi przedmioty (np 0,7 Wyborowej) umieszczać na drucianej półeczce która znajduje pod tą szufladą.

Wyświetlacz jest umieszczony wysoko i w głębokiej wnęce przez co niższe osoby mogą mieć problemy z odczytaniem wskazań wyświetlacza i z obsługą, sama obsługa wykonywana jest przy otwartych drzwiach chłodziarki, dla mnie najbardziej użyteczną funkcją jest wskazywanie temperatury otoczenia.

Duża dzielona dolna szuflada bardzo długo przechowuje warzywa i owoce mniejsza nadaje się na wędliny i łącznie z systemem usuwania zapachów pozwalaj bez problemu przechowywać luzem takie specjały jak swojska kiełbasa (tak od chłopa nie z marketu), nie stanowią także problemu inne zapachowe produkty jak śledzie. Na półkach produkty trzymamy w plastikowych pudełeczkach, pozostawione luzem wysychają, przydaje się to jednak w przypadku świeżych jeszcze niezbyt suchych kabanosów.

Lodówka pracuje w 2 "trybach" jeden to wentylator powietrza który włącza się bardzo często ale jest bardzo cichy jednocześnie wyłącza się w momencie otworzenia drzwi. Drugi tryb to praca przy włączonym agregacie tutaj jest głośniej ale nie jest to uciążliwe, poza tym z mich obserwacji wynika że agregat włącza się tylko kilka razy dzienne i niezbyt długo z wyjątkiem zapełnienie lodówki nowymi nieschłodzonymi produktami. PRZEZ PIERWSZE 2 MIESIĄCE start agregatu był bardzo głośny wydawał uciążliwy metaliczny dzwoniący dziwięk prze około 1 minute obecnie nie ma tego problemu.

To tyle chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Marcin Bosek

• #169 15 Gru 2007 17:14
    starek1
    Poziom 1  

Zamierzam kupić chłodziarko-zamrażarkę do zabudowy podblatową o wys. ok. 82 cm. Zależy mnie głównie na cichej pracy chłodziarki ponieważ będzie pracować w aneksie kuchennym w pokoju. Proszę o opinie użytkowników takich chłodziarek- jakie polecacie?

• #170 17 Gru 2007 12:31
    birut
    Poziom 21  

Odradzam Samsungi sa bardzo glosne.
    Mam samsunga rodzice tez i obie wydaja takie dzwieki jakby w domu straszylo.Nie moglismy z zona spac w nocy.

• #171 19 Gru 2007 16:31
    stanw11
    Poziom 9  

Szukam od pewnego czasu lodówki i po wielu namysłach coraz bardziej się przekonuję do LG . Na razie jeszcze nie wiem jaki model- coś z przedziału 1500-1800 zł.
    W każdym razie mam prośbę - Powiedzcie mi jak z serwisem i dostępnością części do tego koreańczyka ( i ich ceną) , bo tak naprawdę to jedyna rzecz która mnie powstrzymuje przed zakupem LG- nie wiem jak funkcjonuje serwis.

Proszę jeżeli ktoś coś wie niech napisze.

• #172 19 Gru 2007 19:26
    morfeus77
    Poziom 10  

Czy ktoś potwierdzi ,że lodówki LG są głośne bo tak słyszałem???

• #173 30 Gru 2007 01:31
    szop-pracz
    Poziom 10  

Witam,

poszukuję lodówki o wysokości ok. 180-185 cm, z zamrażarką na dole, możliwie jak najpojemniejszej. Jeśli chodzi o firmy, wybór ograniczyłem do Boscha i Siemensa. Oglądam póki co internet i w ceneo znajduję kilkadziesiąt (!) modeli o interesujących mnie parametach. W sklepach typu MM czy RTV wybór modeli jest dużo węższy i po wizycie w dwóch "realnych" sklepach nie zdobyłem odpowiedzi na wszystkie pytania.

Z lektury wcześniejszych postów widzę, że więcej jest tu pytań niż odpowiedzi, ale może ktoś zeche mi jakoś pomóc.

Próbuję rozszyfrować symbole i doszedłem póki co do tego, że:
    - 36 oznacza interesującą mnie wysokość, czyli 185cm (33 = 170 cm, 39 = 200cm)
    - literka N jak się domyślam oznacza No-Frost. Natomiast co oznaczają inne literki? V? A? S? Chodzi zarówno o literki na początku jak i na końcu symbolu (np. jaka jest różnica między KGV 36V00 od KGN 36V00 oraz od KGV 36N00?)
    - literka X jak się domyślam oznacza inox
    - co oznaczają cyfry na końcu (np. jaka jest różnica np. pomiędzy modelem KGV 36V10 a KGV 36V30 albo KGV 36X40 a 36X50?)

Kolejne pytanie - być może zasadnicze - dotyczy funkcji no-frost. Sam użwałem do tej pory lodówek starego typu (eufemistycznie nazwijmy je "tradycyjnymi"). Nie mam też pod ręką nikogo znajomego, kto by miał lodówkę no-frost, żeby podzielił się wrażeniami. Od sprzedawcy usłyszałem natomiast, że on nie kupiłby nigdy no-frost, bo jest bardzo uciążliwa w użyciu (konieczność pakowania wszystkiego w pudełka czy woreczki). A co Wy sądzicie? Czy warto kupować no-frost - tym bardziej że kosztuje drożej? Czy w codziennym użyciu - zwłaszcza dla starszej osoby (kupuję sprzęt dla babci) - no-frost się sprawdzi, czy w ogóle brać tę funkcję pod uwagę?

Z góry dzięki za pomoc!

• #174 30 Gru 2007 06:22
    morfeus77
    Poziom 10  

Hello!
    Latam za lodówką już jakiś czas i dowiedziałem się, że No Frost jest OK jak jest tylko w zamrażarce, w chłodziarce jest lipa.

• #175 30 Gru 2007 11:59
    lobo0
    Poziom 19  

morfeus77 napisał:
    Hello!
    Latam za lodówką już jakiś czas i dowiedziałem się, że No Frost jest OK jak jest tylko w zamrażarce, w chłodziarce jest lipa.

dlaczego tak twierdzisz?

• #176 01 Sty 2008 13:58
    brodziatko
    Poziom 12  

Witajcie,
    ja rozwazam 3 marki: Siemens, BOSCH i Electrolux. Rodzicie maja Siemensa z 2 agregatami juz lata i procz dziwnych dzwiekow jakie wydaje lodowka w nocy (w absolutnej ciszy w duzym pomieszczeniu ladnie to slychac) zastrzezen nie maja zadnych.

Ja mam pare pytan odnosnie nofrosta:
    Informacje o tym czy nofrost dotyczy tylko zamrazarki czy tez chlodziarki podaje jedynie w katalogu electrolux. Bosch i Siemens pisza nofrost i tyle. Gdzies to mozna sprawdzic?
    Jest mowa o automatycznym odszranianiu w chlodziarce, ale to maja prawie wszystkie modele, wiec to chyba racze wiele wspolnego z nofrostem nie ma. (choc w wersji katalogowej aut. odszranianie widnieje tylko przy niektorych modelach, ale za to w tabeli na koncu juz przy wszystkich)
    Brac 2 agregaty bez nofrosta, czy tez 1 z nofrostem? Tylko w zamrazarce?Jak z tym wysychaniem produktów w nofroscie?

Szukam, czytam, modeli jest wiele (moje wymaganie to min 185 cm i dolna zamrazarka). Podobaja mi sie w electroluxie szuflady na warzywa na prowadnicach.
    Czy jakis producent daje na lodowkie wiecej niz 2 lata gwarancji?

Wie moze ktos kto robi dla tych firm "bebechy" na agregaty itd?
    Swego czasu to penetrowalem,a e to lata temu byloi sie zapewne pozmienialo.

Bede wdzieczny za wszelie spostrzezenia w tych kwestiach.
    Dodam od siebie ze najcichsze chyba sa Electroluxy.

• #177 03 Sty 2008 23:04
    agabo
    Poziom 2  

Witam,
    Zastanawiam się nad zakupem lodówki side by side, co byście polecili? Z tego co słyszę od znajomych to Samsungi są głośne i mają niedostępny serwis a co myślicie o LG albo Daewoo, a może macie jakieś inne typy? Pozdrawiam :)

• #178 04 Sty 2008 14:26
    mlodyabc
    Poziom 11  

Na wszelkie pytania odnośnie bosch/siemens odpowie Ci ta pani.
    Luiza.Bialek-ext(malpa)bshg.com
    Pytaj o wszystko ale oczywiście podziel się zdobytymi informacjami.

• #179 04 Sty 2008 20:26
    morfeus77
    Poziom 10  

lobo0 napisał:
    morfeus77 napisał:
    Hello!

dlaczego tak twierdzisz?

Z tego co się dowiadywałem, problem No Frost w chłodziarce polega na tym,że wyciąga wilgoć również z potraw więc wszystko trzeba trzymać w pojemniczkach.
    Taka jest opinia, ale sam osobiście nie sprawdziłem.

• #180 07 Sty 2008 10:27
    brodziatko
    Poziom 12  

morfeus, pytalem o to w sklepie - jeden dobrze zorientowany gosc mi to wyjasnial. Mowil, ze lodowki nofrost roznia sie miedzy soba znacznie poziomem wilgotnosci w chlodzairce. jedna wysusza bardziej, inna mniej. On z tego wzgledu polecal Samsunga. Prawda jest jednak taka, ze 90 procent lodowek LEectroluxa, Boscha, Siemensa ma nofrosta wylacznie w zamrazarce. Jedynie kosztowne modele powyzej 3000 tysiecy niekiedy maja full NoFrost. nalepka Nofrost brzmi wiec dumnie, ale zazwyczaj odnosi sie jedynie do zamrazarki. Oczywiscie w wiekoszosci lodowek masz automatryczne rozmrazania chlodziarki (skraplanie na tylnej sciance i odplyw wody przez dziurke na zewnatrz) co teoretycznie niw zmusza Cie do jej wylaczania, ale jak sie chce ja porzadnie umyc, to i tak ja wylaczysz.

Ja t przemyslalem wszystko dokladnie i zdecydowalem sie na lodowke 2 agregatowa bez zadnego no Frosta. Cichsza, mniej pradozerna, a 2 agregaty daja elsatycznosc co do uzywania lodowk. Rozmroze sobie raz na pol roku zamrazarke, a chlodziarka bedzie dalej chodzic. I odwrotnie.

Wybralem:

ELECTROLUX ERB 36402
    Chcialem model wyzszy 40402 ale jest w Poznaniu nie do dostania.
    Zdecydowalem sie chyba kupic lodowke w Euro.com.pl doceniajac zalety transportu firmowego wielkiej sieci. Cena: 1719 zlotych plus 40 zlotych transport z wniesieniem. Mozna znalezc duzo taniej na przyklad w agito, ale obawiam sie kuriera, ktory wystawi mi lodowke z plandeki i postawi na dole przed klatka.

Za wszelkie uwagi tego modelu oraz doswiadczen z Euro.com.pl bede wdzieczny.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME