Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór lodówki Bosch do zabudowy

hipka 08 Mar 2007 14:55 8403 384
  • #31 08 Mar 2007 14:55
    jugo82
    Poziom 1  

Czy ktoś może coś napisać o lodówce Samsung RL26 DCWS, czy głośno pracuje, czy jest awaryjna itd. A może ktoś jest jej SZCZĘŚLIWYM posiadaczem:?:?:?: :D

• SterControl
  • #32 08 Mar 2007 20:51
    fires
    Poziom 11  

Zakupiłe lodówkę marki Ariston MTM1911V:D.Dałem 1550zeta.Sama lodóweczka prezentuje się fajnie jest duża,funkcjonalna,ładna i nie można o niej nic złego powiedzić.Czy warto wykupic gwarancje na 5 lat(jest taka opcja).Niektórzy piszą,że się często psują:cry:,na co zwrócić uwagę,żeby zapobiec ewentualnym usterką:idea:.

• #33 11 Mar 2007 02:23
    sonic81
    Poziom 9  

Witam wszystkich!!!
    Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem lodówki mastercook LCE-618AX 8) powiem wam że jak do tej pory spoko no ale wiadomo mam ją od niedawna to nie mogę się za wiele wypowiadać na jej temat tylko tyle że w środku niezłe wykończenie bardzo praktyczne, ładny wygląd jeden minus to ze boki po prostu blacha pokryta jakąś farba ala srebrny kolor ;) ale za to drzwi to inox (stal nierdzewna).

DANE TECHNICZNE:
    -Zamrażarka na dole
    -Pojemność całkowita: 313 L
    -Pojemność chłodziarki: 240 L
    -Pojemność zamrażarki: 73 L
    -Sterowanie elektroniczne,
    -Wyświetlacz temperatury,
    -Niezależna regulacja temperatury w chłodziarce i zamrażarce,
    -Automatyczne rozmrażanie,
    -Szybkie zamrażanie
    -Szklane półki,
    -Wentylator w chłodziarce,
    -Multi Fresh zapewnia optymalne warunki do przechowywania mięsa i ryb w temperaturze ok. 0 st.C (komora zero),
    -Double Fresh zapewnia optymalne warunki do przechowywania warzyw,
    -Alarm niedomkniętych drzwi chłodziarki i zamrażarki,
    -Klasa energochłonności: A,
    -Czynnik chłodniczy: R600a,
    -Kolor drzwi: Inox,
    WYMIARY:
    -Wysokość(mm): 1870
    -Szerokość(mm): 600
    -Głębokość(mm): 610

Jak widzicie ma sporo funkcji i dlatego się na nią zdecydowałem zwłaszcza ze cena też była atrakcyjna tylko nie wiem jak będzie się ona spisywać na dłuższą metę a co w ogóle sądzicie o firmie MASTERCOOK i tym konkretnym modelu ma ona teras coś wspólnego z firmą FAGOR czytałem ze to jakiś lider na rynku hiszpańskim wiec może mi ktoś powie czy dobrego zakupu dokonałem? bo ja jak narazie to eksperymentuje ;)
    Z góry dzięki za odpowiedz.

• #34 11 Mar 2007 10:26
    kierbedz4
    Poziom 34  

Lodówko zamrażarka o ugruntowanej pozycji to Wirpul który jest produkowany pod tą nazwą na rynki zachodnie ,oraz Polar które Wirpul produkuje pod tą nazwą na nasz rynek krajowy.Po prostu Wirpul kupił fabrykę Polara we Wrocławiu. Godna polecenia to 2 agregatowy polar cz 340 otrzymał on złoty medal na targach i miał 5 letnią gwarancję. Przy zakupie zwróć uwagę aby miał sterowanie za pomocą termostatów mechaniczne a nie za pomocą panela elektronicznego. Uszkodzenie panela elektroniki to wydatek kilkuset zł .

• SterControl
  • #35 13 Mar 2007 14:56
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

sonic81 napisał:
    (...)wiec może mi ktoś powie czy dobrego zakupu dokonałem? (...)

Nie. ;)

• #36 13 Mar 2007 19:57
    vinet
    Poziom 10  

kierbedz4 napisał:
    Lodówko zamrażarka o ugruntowanej pozycji to Wirpul ...

Whirlpool o dziwo ma drogie części zamienne...
    A przy wyborze sprzętu AGD, w obecnej sytuacji rynkowej, należy raczej kierować się bliskością autoryzowanego serwisu i ceną części zamiennych (typu uszczelki, półki, klamki, itp.). Dlaczego odległość jest ważna? Ponieważ trzeba opłacić przyjazd serwisanta w obie strony. Jeśli cena za 1km wynosi 0.7 - 1.0 PLN, to za dojazd 50km do klienta trzeba będzie zapłacić nawet 100 PLN. Plus zapłata za usługi... :>

Liebherr, Bosch, Siemens, AEG-Electrolux - ale jeśli serwis będzie daleko, to kto wie czy nie lepiej będzie wybrać inną markę ze względu na bliskość serwisu.

Można jeszcze zwrócić uwagę na blachę ocynkowaną obudowy, jeśli brak rdzy ma dla kogoś znaczenie. Poznać ją można po lekko żółtej barwie białego lakieru. A najlepiej wychodzi ta różnica przy zestawieniu ze "śnieżno-białą" obudową ze zwykłej blachy. Aha, czasem biały lakier żółknie... ze starości i słońca, więc i tu trzeba uważać ;)

• #37 14 Mar 2007 18:32
    raton laveur
    Poziom 19  

vinet napisał:
    (ciach) Można jeszcze zwrócić uwagę na blachę ocynkowaną obudowy, jeśli brak rdzy ma dla kogoś znaczenie. Poznać ją można po lekko żółtej barwie białego lakieru. A najlepiej wychodzi ta różnica przy zestawieniu ze "śnieżno-białą" obudową ze zwykłej blachy. Aha, czasem biały lakier żółknie... ze starości i słońca, więc i tu trzeba uważać ;)

Tez juz o tym slyszalem, ale jak to napisalem na forum o pralkach (a propos Gorenje), to mi zarzucono, ze to "bzdura totalna, bo inne firmy tez maja ocynkowana obudowe, a ich pralki sa naprawde biale" . Czy moglbys powiedziec cos wiecej na ten temat?

• #38 17 Mar 2007 12:31
    gabin
    Poziom 10  

W popniedziałek moja matka chce kupic
    Electrolux ERB 2945
    Albo Indesit Ban 10
    Co lepiej ?

• #39 18 Mar 2007 16:28
    polkos
    Poziom 17  

kierbedz4 napisał:
    Lodówko zamrażarka o ugruntowanej pozycji to Wirpul który jest produkowany pod tą nazwą na rynki zachodnie ,oraz Polar które Wirpul produkuje pod tą nazwą na nasz rynek krajowy.Po prostu Wirpul kupił fabrykę Polara we Wrocławiu. Godna polecenia to 2 agregatowy polar cz 340 otrzymał on złoty medal na targach i miał 5 letnią gwarancję. Przy zakupie zwróć uwagę aby miał sterowanie za pomocą termostatów mechaniczne a nie za pomocą panela elektronicznego. Uszkodzenie panela elektroniki to wydatek kilkuset zł .

To im chyba tylko już ugruntowana pozycja została. Jakośc wykonania pozostawia wiele do zyczenia , w co drugiej chłodziarce Polara logo na drzwiach sie odkleja a to tylko świadczy o jakości wykonania . Na pewno zaleta to cena , wiadomo jak się uda do trochę pochodzi . W Chłodziarkach stawiam na firmy Bosch, Electrolux, Siemens,LG , Ostatnio Amica mile zaskakuje jakością - oczywiście sprzęt w przystępnych dla Kowalskiego cenach.

• #40 19 Mar 2007 13:09
    chele
    Poziom 11  

Witam,
    Czy ktoś wie jaka jest różnica pomiędzy lodówką AEG Santo 86378 a AEG Santo 86378KG1, SANTO 86 378 KGR1 i SANTO 86 378 KGL1?
    Poza końcówką nazwy czyli KG, KG1, KGR1 i KGL1 oraz bez tego to nic więcej nie znalazłem. Takie różne oznaczenia tego modelu można znaleźć w Internecie, wyglądają wszystkie tak samo, np.: na stronie niemieckiej producenta http://www.aeg-electrolux.de/node145.asp?CategoryID=145 są KGR1 I KGL1, w Mediamarkcie widziałem z oznaczeniem KG1 a na Skąpcu są podzielone na dwie kategorie http://www.skapiec.pl/site/szukaj/?sz=&szukaj=AEG+Santo+86378&kategoria=308&x=26&y=17 z KG i bez tego enigmatycznego KG. Czy ktoś zna różnicę?
    Chcę właśnie taką lodówkę kupić i jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie z tą lodówką proszę o podzielenie się opinią. Interesuje mnie czy ma ona Frost Free bo tak to się chyba nazywa w Electroluxie oraz czy menu na wyświetlaczu jest w języku polskim?

• #41 22 Mar 2007 20:05
    dagira
    Poziom 1  

Już zaczynam się gubić... potrzebuję chłodziarki i zamrażarki podblatowej pod zabudowę... zastanawiam się między:
    http://www.aeg-electrolux.pl/node147.asp?Products=12136,12104
    a Siemens:
    http://www.siemens-hvidevarer.com/produkter/p...ow.asp?id=101&fib=GU15DA40&parid=&prid=101203
    i http://www.siemens-hvidevarer.com/produkter/produkter_show.asp?id=&fib=KU15RA40&parid=&prid=
    ...
    Pomóżcie. A może jakaś inna propozycja?
    Z góry dziękuję.

• #42 31 Mar 2007 17:02
    neig555
    Poziom 17  

Nie ma tu nic o Beko,co to za lodówki z R134?

• #43 01 Kwi 2007 13:44
    kalasz20
    Poziom 26  

Dzisiaj przywieźli do nas lodówkę Liebherra CBes 40560 przecenioną z 5999zł na 4500zł , ale zobaczyłem w necie że można było taniej wyrwać bo w innych miastach są i po 3800zł , zobaczymy jak się będzie sprawować , poprzednio mieliśmy Whirpolla która pracowała jakieś 14lat , zepsuła się może ze dwa razy , nie pamiętam ale jakieś dwa lata temu przestała chłodzić i trzeba było tylko napełnić czynnikiem , problemem w niej była korozja na płycie pomiędzu lodówką a zamrażarką , rdza spuchła i pwodowała wypychanie dolnych dzwiczek a od paru miesięcy zamrażarka nie była szczelna i całkowicie zarastała lodem , stąd też trzeba było kupić nową , uszczelki też już straciły na skuteczności ale podsumowując była całkiem niezła , nie wiem jak teraz jest z jakością nowych Whirpoolów ae stare były dobre.
    Pozdr

• #44 01 Kwi 2007 15:30
    mika2
    Poziom 2  

Witam, czytalam na forum duuuzo o lodowkach. Wybralam sobie 3 typy. Interesuja mnie: BOSH KGV 36V30, Electrolux ERB 3445 Viva Space (ew. ERB 3645) i Indesit Baan 13.
    Blagam, doradzcie ktora bedzie najlepsza z tych 3 bo spedzam juz drugi dzien na necie czytajac i walkujac temat i jezdzac od jednego sklepu do drugiego i ogladajac te typy i juz jestem zmeczona ;)

wszystkie 3 sa w klasie A+.
    z tego co wyczytalam na forum to dowiedzialam ze Bosh jest na drugim miejscu a electrolux na 4. Indesit no to troche gorsza jakosc podobno. Roznica cenowa miedzy Bosem a electoluxem to 150 zl. Takze moge zawsze dolozyc, ale co Wy doradzacie??

• #46 01 Kwi 2007 17:03
    GETomek
    Poziom 15  

Mam boscha (inny model) i nie wiem kiedy pracuje jest tak cicha.Polecam

• #47 02 Kwi 2007 12:29
    paul997
    Poziom 10  

Kupiłem lodówkę Bosch 33V10. Tragedia... Miałem tymczasowo 10-letnią ARDO i była cichutka - Bosch chodzi jak czołg. Najpierw 'wrrrr', a potem, jak się agregat wyłączy długo słychać jakiś szum, chlupot : 'chlup, chlup'.
    I to nie jedyna wada. Kupiłem, wypakowałem w domu - na dole małe wgniecenie (mówi się trudno, prawie niewidoczne), załadowałem żywnością, wyciągam szuflady z zamrażarki - a tam całe rurki w cętki - odpryski na powłoce lakierniczej (widać czarne pod srebrną rurką). Pojechałem do sklepu - kobieta mnie zlała i spuściła do serwisu. W serwisie już byłem dwa razy, ale nie mogą od tygodnia znaleźć dla mnie czasu ("jutro technik zadzwoni..."). Sprzęt jest duży (nie mam transportu) i już używany, więc nie bardzo mogę go zwrócić do sklepu. Żeby to było coś mniejszego i nie tak niezbędnego, to bym wcisnął w sklepie z powrotem. A tak, czekam i czekam ... Co powinienem zrobić w takiej sytuacji ? Te odpryski mogą mieć wpływ na trwałość lodówki ?
    W promocji jest akurat pralka Bosch, ale po prostu boję się kupować tego dziadostwa...

• #48 02 Kwi 2007 18:54
    Tal-Rash
    Poziom 14  

Witam serdecznie.
    Chcę zakupić lodówkę.
    Ważna jest pojemność. Musi być wielka.
    Minimum 3 szuflady zamrażarki.
    Nie interesują mnie dodatki typu robienie lodów, szybkie chłodzenie/zamrażanie nawiewy i inne pierdoły.
    Chcę by była duża, miała zamrażalnik na dole i dwa termostaty dla zamrażalnika i chłodziarki oddzielnie. Cena do 2000zł.
    Proszę o podanie konkretnych modeli.
    Dziękuję.

• #49 02 Kwi 2007 22:13
    agnese_k2
    Poziom 1  

a ja kupiłam elektroluxERN2922 pod zabudowe, za 1999--zobaczymy za jakis czas czy dobrze zrobiłam .Teraz mogę tylko stwierdzić ,że,, cichutko chodzi''nie słychać ,że jest włączona:Ma trzy szuflady zamrażalki!!!

• #50 03 Kwi 2007 10:01
    neig555
    Poziom 17  

zakupiłem Beko CS27,jest głośna jak każda z dolnej półki a czy będzie chodzić bezawaryjnie to zależy jak się uda i marka tu niema większego znaczenia,norma to podobno 8lat

• #51 10 Kwi 2007 20:09
    LoLeQ
    Poziom 12  

Witam, chcę kupić lodówkę ale bez zamrażalnika (zamrażalke mam w piwnicy) wybór padł na Amice AGC 360, co o tym modelu możecie powiedziec ? wybrałem ją ze względów ekonomicznych , cena ~1000 ZŁ !

http://allegro.pl/item183397481_lodowka_agc_360_krakow_super_okazja_inox.html - 999zł - 12mc gwarancji

http://allegro.pl/item184263552_agc_360_amica_chlodziarka_nowa_gwarancja_.html -1199zł - 24mc gwarancji

którą wybrać ? a moze coś zupełnie innego ? oczywiscie z allegro :D

• #52 11 Kwi 2007 01:06
    walussszzz
    Poziom 2  

Witam. Chciałbym kupić lodówke od 1600-1900zł, najważniejsze zeby była w inox'ie, była solidna i bezawaryjna. Ktore modele i jakie marki najbardziej polecacie?

• #53 11 Kwi 2007 23:22
    senior_euchenio
    Poziom 1  

Chciałbym podłączyć się pod powyższy post, jednak mam nieco bardziej sprecyzowane wymagania:

- inox (koniecznie!!)
    - zamrażalnik na dole (3 szuflady)
    - cena: 1700-2000 PLN
    - wysokość 170-185 cm
    - klasa A lub A+
    - i co najważniejsze BEZAWARYJNOŚĆ
    To po prostu ma być zakup na lata. Poprzedni Polarek działa bez najmniejszej awarii już 25 lat i pewnie jeszcze by działał, ale kompletny remont kuchni wymaga wymiany sprzętu...
    Zauważyłem że polecacie głównie Bosch/Siemens i Electrolux (o Liebherr nie wspominam bo to nie ta kategoria cenowa).
    Jeśli chodzi o bliskość serwisu to na miejscu mam jedynie Mastercook...co sądzicie o tej marce?? bo słyszałem że jest mało reklamacji produktów tej firmy...a cenowo jest dość konkurencyjna
    Nie wiem w co najlepiej zainwestować - no frost, klasę A+, antybakterię czy jeszcze coś innego.
    Aaa no i jeszcze jedno pytanie...czy jeśli lodówka ma wymuszoną cyrkulację powietrza to oznacza tyle samo co no frost???
    Bardzo proszę propozycje konkretnych modeli odpowiadające moim wymaganiom. Co sądzicie o Bosch KGN 36X40?

• #54 13 Kwi 2007 23:33
    vinet
    Poziom 10  

Tal-Rash napisał:
    Witam serdecznie.
    Chcę zakupić lodówkę.
    Ważna jest pojemność. Musi być wielka.
    Minimum 3 szuflady zamrażarki.
    Nie interesują mnie dodatki typu robienie lodów, szybkie chłodzenie/zamrażanie nawiewy i inne bzdety.
    Chcę by była duża, miała zamrażalnik na dole i dwa termostaty dla zamrażalnika i chłodziarki oddzielnie. Cena do 2000zł.
    Proszę o podanie konkretnych modeli.
    Dziękuję.

Do tej kwoty i z tymi parametrami kupić możesz AEG Santo 60362 (w necie od ok. 1900 zł - 0,77 kWh na dobę, więc klasa A+).
    Polecam, bo sam miałem kupić :)

• #55 19 Kwi 2007 01:21
    polkos
    Poziom 17  

senior_euchenio napisał:
    Chciałbym podłączyć się pod powyższy post, jednak mam nieco bardziej sprecyzowane wymagania:

- inox (koniecznie!!)
    - zamrażalnik na dole (3 szuflady)
    - cena: 1700-2000 PLN
    - wysokość 170-185 cm
    - klasa A lub A+
    - i co najważniejsze BEZAWARYJNOŚĆ
    To po prostu ma być zakup na lata. Poprzedni Polarek działa bez najmniejszej awarii już 25 lat i pewnie jeszcze by działał, ale kompletny remont kuchni wymaga wymiany sprzętu...
    Zauważyłem że polecacie głównie Bosch/Siemens i Electrolux (o Liebherr nie wspominam bo to nie ta kategoria cenowa).
    Jeśli chodzi o bliskość serwisu to na miejscu mam jedynie Mastercook...co sądzicie o tej marce?? bo słyszałem że jest mało reklamacji produktów tej firmy...a cenowo jest dość konkurencyjna
    Nie wiem w co najlepiej zainwestować - no frost, klasę A+, antybakterię czy jeszcze coś innego.
    Aaa no i jeszcze jedno pytanie...czy jeśli lodówka ma wymuszoną cyrkulację powietrza to oznacza tyle samo co no frost???
    Bardzo proszę propozycje konkretnych modeli odpowiadające moim wymaganiom. Co sądzicie o Bosch KGN 36X40?

Wątpię by sprzęt sprzedawany w obecnych czasach pracował przez 25lat ale nie to jest tu tematem.

Podany przez Ciebie Bosch jest godny polecenia , jak i inne modele tej firmy , niektórzy odradzają sterowanie elektroniczne (czyli jeżeli są przyciski na panelu i diody) a polecają tradycyjne sterowanie za pomocą pokrętłą, moim zdaniem bez znaczenia, Bosch i Siemens oraz Electrolux stosują system antybakteria- faktycznie żywnośc może poleżec jako świeża dłużej niż w tradycyjnych chłodziarkach.
    Z chłodziarek NO FROST w podanym przedziale cenowym godne polecenia LG, mogę śmiało powiedziec , że poziom niezawodności taki jak w produktach BSH czy Electrolux-a, a Wrozamet bym sobie darował , jeżeli chcesz wspierac polską firmę to lepiej wyjdziesz na Amice(jakośc statnio się poprawiła).
    Klasa A a A+ to różnica około 15zł na prądzie w ciągu roku przy identycznych pojemnościach chłodziarki , to atut chyba tylko dla Szkota , by zwracac na to uwagę .
    Pozdrawiam

A oto przydatne strony do mojej odpowiedzi :
    www.bosch-agd.pl
    www.siemens-agd.pl
    www.electrolux.pl
    www.lge.pl

• #56 22 Kwi 2007 20:54
    PiotrWawaNet
    Poziom 13  

Stoję przed trudnym wyborem którą lodówkę wybrać:

° Indesit BAN 33 PS
    ° Mastercook LC-517AX

Przede wszystkim zależy mi na jakości/niezawodności.

Proszę o pomoc (prosił bym wskazówki i argumenty dlaczego ta a nie ta druga bo sama wskazanie to trochę loteria)

• #57 27 Kwi 2007 10:53
    torell1
    Poziom 2  

Witam,
    Ja również podepnę się pod ten temat prosząc o poradę.
    Chciałbym zakupić nową lodówkę. Czytam już opinie o tym sprzęcie od ponad miesiąca i w zasadzie każdy co innego pisze. Byłem w różnych sklepach, ale każdy sprzedawca poleca co innego. Jedni polecają Boscha, inni odradzają, twierdząc, że to nie ten Bosch co kiedyś.

Mam na oku dwie firmy. Electrolux ERB 3645 i Indesit Baan 13. Czy możecie się wypowiedzieć na temat tych dwóch urządzeń?
    Które będzie lepsze?

A może wg. Was coś zupełnie innego?

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

• #58 27 Kwi 2007 18:55
    raton laveur
    Poziom 19  

torell1 napisał:
    (ciach) Mam na oku dwie firmy. Electrolux ERB 3645 i Indesit Baan 13. Czy możecie się wypowiedzieć na temat tych dwóch urządzeń?
    Które będzie lepsze? (ciach)

Moim zdaniem lepszy jest Electrolux. Lodowki Indesita nie dorownuja lodowkom Electroluxa, sa daleko za nimi. Opinie te wyrobilem sobie na podstawie doswiadczen wlasnych i cudzych, czytania wynikow testow konsumenckich i tego forum. Zreszta, mam od 6 miesiecy lodowke Electroluxa i jestem bardzo zadowolony. A lodowki Boscha wcale nie sa zle, jesli wierzyc testom konsumenckim, tylko ze niektore ich modele sa halasliwe. Wez pod uwage, ze jesli nawet to juz nie ten Bosch co kiedys, to i tak jest jeszcze duzo lepszy od wielu tanich marek. Pozdrawiam :D

• #59 30 Kwi 2007 16:34
    neom
    Poziom 10  

Ja natomiast mam lodówkę Electroluxa i nie jestem z niej zadowolony, a pobieżny przegląd różnych forów i opinii internautów zamieszczonych na stronach porównywarek (skąpiec, ceneo, nokaut, itp) obnaża wiele mankamentów lodówek tej marki i zdaje się wiele zależy od egzemplarza.

• #60 01 Maj 2007 17:53
    KONFLIKTUS
    Poziom 11  

co sądzicie o lodówce ELECTROLUXa ERB 3644?