Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór lodówki Bosch do zabudowy

hipka 25 Lip 2007 14:16 11178 384
    rafkam
    Poziom 10  
    Mam do wybrania (pomimo rozbieżności cen najbardziej przypadły mi do gustu) 3
    typy:
    BOSCH KGN 39A40 - 2350 zł
    ELECTROLUX ENB 39409X - 2300 zł
    LIEBHERR CNes 38660 - 3250

Którą z nich moglibyście zaproponować? Za wszystkie porady z góry thx :)
  • SterControlSterControl
    Gosia1pl
    Poziom 1  
    Poszukuję dobrej lodówki w przyzwoitej cenie i na podstawie przestudiowania powyższego forum doszłam do wniosku, że warto zainteresować się markami Bosch, Electrolux i ew. rozważyć LG. Bardzo proszę o informacje, czy otwarcie drzwi lodówki pod kątem prostym pozwala na swobodne wyjmowanie szuflad (szczególnie dotyczy to zamrażarki), czy w tym celu konieczne jest otwarcie drzwi pod większym kątem. Inaczej- czy lodówka moze stać przy samej ścianie, czy musi być między nią a ścianą szpara ( jak duża). Jest to dla mnie bardzo istotne z uwagi na szczupłość miejsca w kuchni. Próbowałam to sprawdzać w sklepie i wydaje mi się, że tylko lodówki Bosch nie wymagaja otwarcia drzwi pod większym kątem, ale nie wiem czy dotyczy to wszystkich modeli czy trzeba to sprawdzać dla każdego modelu tej firmy oddzielnie.
    Proszę ew. o odpwiedź ile cm musi być odsunięta od ściany Państwa lodówka aby mieć dostęp do szuflad zamrażarki?
    aga213
    Poziom 1  
    Zamierzam kupić lodówkę side by side. Zastanawiam się między trzema markami, Bosch, LG i Ariston. Jeśli chodzi o Boscha to składnia mnie w tą strone jakość, natomiast pozostale dwie marki przekonują mnie większą pojemnością chlodziarki. A może wybrać zupełnie inną marke? Najbardziej zależy mi na jakości, a potem pojemności, ale najlepiej jakby była wysoka jakość i duża pojemność:D Bardzo prosze o jakieś podpowiedzi.
    Dock
    Poziom 11  
    Raczej nie odpowiem, jaką lodówkę kupić, bo sam stoję przed tym dylematem, ale mam inną propozycję a mianowicie:
    Starania umiejscowienia danych produktów według punktów w ten sposób nie wypala, więc wpadłem na pomysł a mianowicie.
    Można by było napisać istniejące marki i spośród nich, niech każdy krótko napisze w 3 punktach, które by wyglądały następująco:
    1 "producent" - dobry "mały opis, czemu"
    2"producent" - nie mam zdania, albo nie wiem (cos w tym stylu) "opis nie konieczny"
    3"producent" - produkt niespełniający jakieś kryteria a mianowicie słaby serwis awaryjny itp. "opis".
    A po wszystkim można by było zebrać te dane i umiejscowić w konkretne miejsca powiedzmy od 1 do 10 gdzie środek to przełom między dobre a tragiczne albo coś w tym stylu.
    To tylko moja propozycja.

Po mojej obserwacji tego tematu sprawy kreują się następująco:

1. Dobre
    Dobre z opiniami

Bosch, Electrolux (tylko z Niemiec i Szwecji), Siemens, LG, ewentualnie Amica

2. Omijać z dala

Indesit Ariston i Ardo...

3. Bez konkretnych opinii (tzn. nie jednoznacznych)
    Zanussi, Gorenje, Mastercook i cos jeszcze...
    transponder
    Poziom 2  
    Czy lodówki Sharpa warto kupować?
  • SterControlSterControl
    prefender
    Poziom 10  
    szukam opini na temat Siemensa KG36V603FF
    czytajac temat wyczuytalem ze ta firma produkuje glosne lodówki
    chcialbym dowiedziec sie cos wiecej na temat tego modelu
    znalazlem go na miescie w atrakcyjnej cenie 1449 PLN
    moze warto by sie skusic

dzieki za odpowiedz
    bunkowa
    Poziom 2  
    Witam
    Zauważyłam, że siemens jest oceniany jako dobry ale jakoś wiele ocen takich merytorycznych na forum nie zauważyłam (jeśli gapa jestem to przepraszam). Tak się właśnie zastanawiam nad modelem Siemens KG 36NA91FF. Znalazłam go np tu: http://www.hoopla.pl/product_info.php?products_id=22862&ref=11 . A może ktoś wie coś o jakiejś troszkę mniejszej o porównywalnych parametrach?
    Może ma ktoś z nim doświadczenia? Opisy i zdjęcia są zachęcające a jak jest z praktyką? Kusi mnie :D a muszę coś kupić bo stary (10letni) Polar się zbuntował.
    misiekmichal
    Poziom 10  
    Witam
    Mam zamiar kupić chłodziarko-zamrażarkę i wybrałem ten oto model firmy Amica ACZ 313 IWR.Może ktoś ma tę chłodziarkę u siebie w domu i może o niej coś powiedzieć(wady i zalety)Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję.
    Radoslaw1973
    Poziom 11  
    Muszę podjąć decyzję co do kupna lodówki i po przeczytaniu wszystkich opinii zwątpiłem...wygląda na to że właściwie wszystko jest g... warte. Ja się zastanawiam nad Boschem KGV 36V30 albo POLAREM P MAX 189...może ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi modelami..
    Radoslaw1973
    Poziom 11  
    Hmm to fakt, problem jednak polega na tym że nie planuje zabudowywać ani lodówki, ani zmywarki ani kuchenki i żeby było miło dla oka wszystko powinno byc w jednakowej tonacji bieli czyli teoretycznie wszystko powinno być kupione od jednego producenta...no a raczej nie ma takiego co wszystkie te 3 rzeczy produkuje solidnie...

Dodano po 11 [minuty]:

A jeszcze mam pytanko co myślicie o POLARZE? kto to teraz jest? czy produkują w Polsce?
    raftaj
    Poziom 11  
    lodówke mam candy pod zabudowe i nie jestem zadowolony lodówka nówka pochodziła ok 3 miechy i na moje agregat sie popsuł bo nie mrozi tylko daje ciepło. Jeszcze w sklepie mnie oszukano otrzymałem gwarancję w jezyku nie polskim pojechałem z lodówą na gwarancję powiedzieli ze nie przyjma bo nie ma pl gwarancji za polska igwarancją czekałem ok 3 tygodni otrzymałem a teraz czekam za serwisem gwarancyjnym juz 2-3 miechy . Tak samo totalna zlewa ze strony serwisu Junkers zgłoszone miesiac temu ze junkers sie nie odpala od iskry i też nikogo nie było
    lukasz123
    Poziom 1  
    Radoslaw1973, dokładnie masz racje -kazdy poleca co innego . Ja w kilku sklepach spotkałem sie z opiniami ze ariston i elektroluks najlepsza no i co ?

jeszcze o polarze , jak widac nie najlepiej skoro wymieniam na nawa lodówka - "stara " padla po 3 latach (dodawany byl juz czynnik bo slabo mrozila po 5 ,5 roku padla calkiem (5lat gwarancji ja to mama pecha) a facet ze serwisu powiedzial ze moze dobic układ ale nie daje gwarancji ze nie ucieknie czynnik. jednego nie rozumie jak jest nieszczelnosc to nalezalo by uszczelnic i nabic? czy ja zle rozumuje?
    fintik
    Poziom 2  
    Witam.
    Od jakiegoś czasu z mojej lodówki wydobywa się dziwny zapach (mi osobiście kojarzy się ze smakiem antybiotyku feee) mycie nic nie pomaga po kilku godzinach pracy znowu to samo ....

Postanowiłem kupić nową lodówke bo jest to nie do zniesienia (nie wiem co to jest potrafi mi się w lodówce stopić folia aluminium np: w miejscach gdzie dotyka wędliny)

Bardzo proszę o radę ludzi, którzy znają temat od strony technicznej. Maksymalna suma jaką mogę przeznaczyć to 2500PLN zakładając że jest to inwestycja na minimum 5-10 lat ...

Pozdrtawiam
    Piotrek
    jonbob
    Poziom 19  
    witam
    muszę kupić lodówkę , ale mam problem bo nie wiem jakiej marki sprzęt wybrać.
    przedewszystkim chodzi mi oto żeby była jak najmniej awaryjna i żeby był dobry serwis
    proszę o pomoc przy wyborze jaką lodówkę kupić.

Dodano po 12 [minuty]:

przeczytałem gdzieś tu na forum że lodówka musi pracować na gazie
    R600a żeby długo funkcjonowała,czy to prawda?
    piotrek1226
    Poziom 10  
    Witam.
    Proszę o pomoc . Czy model CHŁODZIARKO-ZAMRAŻARKA BEKO CSA34020 jest cos warta bo taka mam zamiar kupic.
    jonbob
    Poziom 19  
    Czy lodówki firmy elektrolux mają wtopiony parownik?
    gdzie można sprawdzić to w necie?
    np. na stronie maximedia są lodówki gorenje,i przy każdym modelu pisze że jest wtopiony parownik ale jak już przeglądam lodówki elektrolux to nie ma żadnej informacji o parowniku, czy mam rozumieć że nie jest on wtopiony?
    jest podany tylko czynnik chłodzący r600, a gdzies wyczytałem że wszystkie lodówki z tym płynem mają wszystko wtopione.

i czy warto kupić lodówkę z wtopionym parownikiem?
    Test123
    Poziom 14  
    Ja od 6 miesiecy mam AEG / Öko Santo 80 312 KG2 . Klasa A++, zuzycie energi ok. 200KW rocznie (dwa kompresory)
    Wys. 185cm. Zamrazarka 81 litrow,chlodziarka 218 litrow. Antybakteryjna,Coolmatic,Frostmatic,Alarm itp..

Jak narazie jestem bardzo zadowolony , cicha, oszczedna i pojemna.

I jak narazie zadnych problemow
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    arimasen
    Poziom 2  
    Jednak co Bosch to Bosch. Oczywiście zdarzają się przypadki, że i sprzęt tej firmy się psuje.
    A jeżeli chodzi o model, to kgv 26v00, nie jest za ładna, ale z pewnością posłuży wiele lat. Cena to ok. 1100 zł, czyli nie jest zbyt duża.
    BogusiaR
    Poziom 10  
    Witam miesiąc temu też stałam przed wyborem chłodziarko zamrażarki, a teraz jestem szczęśliwą posiadaczką takowej. Wybierałam i przebierałam aż padło na Indesit TAAN 3 estetyczna duża energooszczędna bez łamiących się i przymarzających szuflad w zamrażarce. Świetnie chłodzi i jest cichutka a do tego za niezbyt wygórowaną cenę, ja zapłaciłam w http://agd.fc.pl/ 1150 z przywozem i wniesieniem. Gorąco polecam, hehehe a w zasadzie mroźno polecam :)
    emeru
    Poziom 2  
    Witam

Czy ktoś potrafi mi udzielić odpowiedzi dlaczego lodówka LG GR-B399PTQA jest droższa od modelu LG GR-B399PLQA, jeśli różnią sie tylko kolorem? Pierwsza jest koloru tytanowego, druga srebrnego. Czy to tylko kwestia nowinki kolorystycznej czy może ma tu znaczenie jakość użytego barwnika/powłoki(materiału)?
    El Diablo
    Poziom 20  
    To jak to jest z lodowkami co maja 1 termostat, jak chcesz mniej chlodzic w glownej komoze to i w zamrazarce tez sie zmniejszy temperatura ? bo ja w tej chwili szukam lodowki co ma 2 termostaty zebym mogl wylaczyc zamrazarke bo malo co jej uzywam.
    Moze cos z tego:
    samsung RT24MGSW
    mastercook LCL-617AZ
    lub z innych to:
    elektrolux ERD28304 X, ERD2750
    whirlpool ARC2283, ARC5712
    Ardo DP28SH
    siemens KG36VV00

ktos ma propozycje?

emeru wyglada na to ze ten tytan (powloka) jest drozszy bo parametry maja te same...
    emeru
    Poziom 2  
    Już nic nie wiem, mam totalny mętlik w głowie. Czy ktoś może mi doradzić?

Czy znajdę lepszą lodówkę do 2 tys. niż LG GR-B399PLQA? Zależy mi na funkcji no-frost i kolorze nie białym.
    Nestoranto
    Poziom 10  
    Witam
    Zastanawiam się nad kupnem lodówki. Ostatnio mój wybór padł na Samsunga model RL38SBPS w sklepie RTVeuroAGD w cenie 1799PLN. Bardzo bym prosił o opinię na temat tego modelu, czy warto go kupować. Ewentualnie jakieś inne propozycje w tej kategorii cenowej max.2000PLN. Z góry dziękuje za pomoc
    http://www.euro.com.pl/lodowki/samsung-rl38sbps.bhtml
    Reklus
    Poziom 2  
    Co sadzicie o Gorenje RKI 4294 W lodowka pod zabudowe ? Prosze o rdy, opinie, poropozycje.
    borowa67
    Poziom 11  
    a moim zdaniem najlepsze są Liebherry:D
    polkos
    Poziom 17  
    emeru napisał:
    Już nic nie wiem, mam totalny mętlik w głowie. Czy ktoś może mi doradzić?

Czy znajdę lepszą lodówkę do 2 tys. niż LG GR-B399PLQA? Zależy mi na funkcji no-frost i kolorze nie białym.

Moim zdaniem nie znajdziesz nic lepszego w tej cenie
    fires
    Poziom 11  
    Ja kupiłem Aristona MTM 1921V na początku tego roku.Lodówka była importowana z Włoch.Wcześniej zastanawiałem się nad Indensitem bo podobny model i tańszy o 250zł.Dowiedziałem się,że Indesit i Ariston to jedna marka grupa Merloni czy jakoś tak.Jednak Indesity to marka tańsza a Ariston to tzw. górna półka.Oglądałem obie lodówki i poza znaczkiem nie było żadnej różnicy.Dopiero po dłuższym wypytywaniu okazało się,że ten model Aristona ma blachy zabezpieczone przed korozją,a konkretnie jak powiedzieli w firmie są ocynkowane.
    Szukałem prostej lodówki ale pojemnej i ten model właśnie spełnia tą rolę.Funkcja no frost ma jedną wadę,trzeba żywność pakować do pojemników bo pozostawione luzem wysychają.Po tym krótkim okresie użytkowanie stwierdzam,że bardzo dobrze chłodzi(na wszystkich poziomach) można powiedziec że rewelacyjnie(temp.2-4 stopni uzyskuje się na połowie ustawionego wskaźnika)i jest cicha.Jeżeli się przez 5 lat nic nie popsuje to chyba będzie ok.Kosztowała mnie 1,5tys złPozdro.
    El Diablo
    Poziom 20  
    A ktos wie cos na temat tych lodowek whirlpool-a ?
    ARC 2223
    ARC 5724/1