Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór lodówki Bosch do zabudowy

hipka 19 Sty 2007 13:24 7635 384
  • #1 19 Sty 2007 13:24
    hipka
    Poziom 10  

Poprzednie posty.

Ja tez chciałam się dowiedzieć jaką lodóweczkę do zabudowy Boscha polecicie mi. Myślałam o KIM 30471, ale znajomy sprzedawca powiedział, że to jest stary model i nie mają go dostępnego.

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

Dowiedziałam się, że poleca mi Boscha KIV 38V00 za 1750 zł.
    Chyba się skuszę na niego, ale przykro mi, że on jest taki pusty :cry:
    Bez pojemnika, bez półki na butelki, bez pojemniczków na jajka :cry:
    Może to śmieszne, ale w electroluxie dodają półkę na butelki pojemniczek na maslo i duży pojemnik i podstawki na jaka. To mnie przekonuje troszeczke :D
    Ale chyba warto dołożyc to 300 zł i mieć już spokój na parę dobrych lat - taki mam przynajmniej zamiar.

0 29
  • Servizza
  • #2 19 Sty 2007 16:45
    raton laveur
    Poziom 19  

hipka napisał:
    JA jestem zainteresowana kupnem Electroluxa ERN 2925 do zabudowy. Juz dzisiaj miałam ją iść kupić ale po tych komentarzach zaczynam się zastanawiać. Czy faktycznie jest, aż tak źle z tą firmą??

Witam, przesledzilem wasza dyskusje i chce dolaczyc swoj komentarz. Mam od listopada ub.r. lodowko-zamrazarke Electroluxa ARB 8651, wolnostojaca, z trzyszufladowym zamrazalnikiem na dole (model taki, jak sprzedawany w Polsce ERB 3645X, tylko bialy), MADE IN HUNGARY. O wyborze tego wlasnie modelu zadecydowal wynik testu lodowko-zamrazarek we francuskim miesieczniku konsumenckim ("Que choisir"), bo wczesniej nastawiony bylem na kupno modelu Liebherr. Jednak model Liebherra wypadl w tym tescie slabiutko, na przedostatnim miejscu na 9 testowanych, mimo ze nalezy do trzech najdrozszych z tych dziewieciu. Model Electrolux ARB 8651 uznali za najlepszy. Testowali tez model Boscha (KGP 36330), ktory jest drozszy i pracuje glosniej od Electroluxa (halas to jedna z wad niektorych lodowek Boscha), dali go na 3 miejsce (w sumie nie tak zle). Wyjasniam, ze test ten ocenia m.in. parametry (te podane przez producenta i te realne), praktycznosc, latwosc obslugi, uzyskiwane wyniki konserwacji i zamrazania zywnosci, oraz glosnosc pracy silnika poszczegolnych modeli, a nie ich awaryjnosc i trwalosc, tak ze marki wloskie, majace zla opinie, jesli chodzi o awaryjnosc (z wyjatkiem lodowek Zanussi), czasem osiagaja dobre wyniki w w/w kategoriach, tzn. parametry moga miec dobre, ale na ogol czesciej sie psuja.
    Wracajac do mojego Electroluxa, to jak na razie jestem zadowolony (przeciez nie ma sprzetow idealnych, najblizsze perfekcji sa Miele, zwlaszcza ich pralki i zmywarki, ale za jakie pieniadze!). Lodowka moja chodzi cichutko i nie stoi w zadnej kaluzy(?!), pojemnik na warzywa i owoce , nawet mocno obciazony (ponad 9 kg!) wysuwa sie i wsuwa lekko i bez problemu. Rzeczywiscie ma te kapsle w dnie (pojemnik), ale przeciez nie trzyma sie w nim owocow i warzyw luzem, tylko w plastikowych woreczkach i pojemniczkach (otwartych od gory), wiec nic nie cieknie. Odswiezam go (tak jak i inne polki z lodowki) wkladajac po prostu do zmywarki, na program krotki (20 min. i 35°C), wystarcza to do utrzymania w czystosci. Jesli chodzi o uszczelke drzwi, to rzeczywiscie troche sie zasysa, ale nie za kazdym razem, tzn. otwiera sie normalnie, zamyka, i jesli od razu po zamknieciu chce sie otworzyc drugi raz (bo np. zapomnialo sie cos wyjac), to przez pare minut jest zassane (trzeba wtedy zlapac uchwyt na dole DWIEMA rekami i mocno, lecz bez szarpania pociagnac, butelki z drzwiczek wtedy nie wypadaja, zreszta zabezpieczone sa plastikowymi "fredzlami" na brzegu drzwiowej polki na butelki). Po podlodze mi w kazdym razie nie jezdzi (mam plytki z terrakoty). Rada dla NEOM - sprobuj moze wlozyc pod nozki jakies kauczukowe lub gumowe podkladki anty-poslizgowe, powinno pomoc.
    Kiepskawe plastiki to chyba ma wiekszosc obecnie produkowanych lodowek, i w ogole nie ma co liczyc, ze lodowki te pochodza 20-30 lat, jak te produkowane jeszcze w latach 70-tych. To se ne vrati, prosze panstwa! Teraz mamy konsumowac i basta, na to jest nastawiona produkcja, nie tylko lodowek, takze wszystkich innych urzadzen, z samochodami wlacznie. 7-10 lat to przewaznie max. trwalosci obecnych sprzetow AGD (z wyjatkiem Miele, ale ich urzadzenia sa w calosci MADE IN GERMANY, i wszystkie czesci oraz podzespoly elektroniczne wytwarzaja sami, w swoich wlasnych zakladach-a przynajmniej tak twierdza. Faktem jest, ze np. pralki i zmywarki Miele chodza ok. 20 lat, a jesli nie sa eksploatowane intensywnie, to calkiem czesto te 20 lat bez awarii, a to juz cos...).

Co do marki Bosch, to produkuja swietne zmywarki (sam mam od 4 lat ich Logixx, odpukac, jeszcze ani jednej awarii, chodzi raz dziennie i zmywa b. dobrze, w dodatku jest cichutki),
    dobre pralki, ale lodowki srednie, sadzac z czytanych przez mnie testow i opinii uzytkownikow (ale najgorsze te ich lodowki tez nie sa). I jeszcze jedna informacja: wg ankiety konsumenckiej (przeprowadzonej przez ten sam miesiecznik konsumencki "Que choisir") obejmujacej ok. 10 tysiecy lodowek z 25 marek (kupionych w okresie ostatnich 5 lat), lodowki Electrolux i Bosch naleza do tych rzadko sie psujacych. Pozdrawiam

Dodano po 26 [minuty]:

hipka napisał:
    Ja tez chciałam się dowiedzieć jaką lodóweczkę do zabudowy Boscha polecicie mi. Myślałam o KIM 30471, ale znajomy sprzedawca powiedział, że to jest stary model i nie mają go dostępnego.

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

Dowiedziałam się, że poleca mi Boscha KIV 38V00 za 1750 zł.
    Chyba się skuszę na niego, ale przykro mi, że on jest taki pusty :cry:
    Bez pojemnika, bez półki na butelki, bez pojemniczków na jajka :cry:
    Może to śmieszne, ale w electroluxie dodają półkę na butelki pojemniczek na maslo i duży pojemnik i podstawki na jaka. To mnie przekonuje troszeczke :D
    Ale chyba warto dołożyc to 300 zł i mieć już spokój na parę dobrych lat - taki mam przynajmniej zamiar.

Wlasnie te wszystkie akcesoria w Electroluxach, ergonomiczne rozwiazanie wnetrza, poleczki, pojemniczki na maslo i jajka, solidna i praktyczna polka na butelki w srodku (oprocz tej na drzwiach) i wielki wygodny pojemnik na owoce i warzywa na rolkach sa swietne i ulatwiajace uzytkowanie! Z rozwiazania wnetrza jestem baardzo zadowolony. A dokladajac 300 zl na Boscha, wcale nie masz gwarancji na ten spokoj na pare dobrych lat wiekszy, niz kupujac Electroluxa, bo awaryjnosc lodowek tych dwoch marek jest mniej wiecej na jednym poziomie, Electrolux jest nawet jedno oczko wyzej (w solidnosci), a wszystko i tak zalezy od tego, na jaki konkretny model trafisz (niektorym udalo sie nawet trafic Whirpoola, ktory chodzil pare lat bez awarii, ale to juz trzeba miec naprawde szczescie). Co do plastikow i pekniec, to niektorzy posiadacze lodowek Boscha tez sie na nie skarzyli. Patrz lepiej na to, ktory model wydaje ci sie wygodniejszy i ktory ci sie bardziej podoba. Zreszta, wady fabryczne (wszelkich urzadzen) "wylaza" najczesciej w trakcie pierwszego roku uzytkowania, a wiec jeszcze na gwarancji. Przemysl to jeszcze. Nie demonizujmy lodowek Electroluxa!

0
  • #3 19 Sty 2007 22:57
    vinet
    Poziom 10  

raton laveur napisał:
    Mam od listopada ub.r. lodowko-zamrazarke Electroluxa ARB 8651, ...

Z takim oznaczeniem lodówka ta występuje we Francji, a w Polsce trzeba by poszukać odpowiednika (jeśli w ogóle jest).

0
  • #4 20 Sty 2007 16:45
    raton laveur
    Poziom 19  

vinet napisał:
    raton laveur napisał:
    Mam od listopada ub.r. lodowko-zamrazarke Electroluxa ARB 8651, ...

Z takim oznaczeniem lodówka ta występuje we Francji, a w Polsce trzeba by poszukać odpowiednika (jeśli w ogóle jest).

Chodzilo mi raczej ogolnie o lodowki Electroluxa, bo strasznie tu na nich psy wieszali, a przeciez nie sa wcale takie gorsze od tych z innych marek, to calkiem niezly sprzet, w tej klasie cenowej.
    A odpowiedniki w Polsce sa, nawet pare:
    1. ERB 3645X (wlasciwie identyczny, z wyj. koloru);
    2. ENB 3440 i ENB 3450, bardzo podobne;
    3.ENB 3451X i Inspire ENB 35405 S - podobne.
    A urzadzenie wnetrza to wszystkie maja praktycznie identyczne z moja ARB 8651.

0
  • #5 20 Sty 2007 17:45
    darek63
    Poziom 11  

Witam,

Jakie macie lodówki i jakie temperatury w komorze chłodzącej ?
    Prośba do "nie leniwych": zmierzcie temperaturę na środkowej części środkowej półki Waszej lodówki na 50% i 100% "mocy".
    Podajcie też jaką macie lodówkę , producent i typ, rok zakupu.
    Za fatygę i podanie wyników gorąco dziękuję "pracowitym".

Ja miałem Elektroluxa ERD 2343 i było na 50% +8do+10 oC ; na 100% +5do+8 oC (zamrażalnik od -32oC do -10oC).
    Reklamację uznano i teraz stoję przed kolejnym wyborem. Potrzebuję sprzętu o dobrej sprawnosci chłodniczej (żeby było ok. +2 do +5oC i wysokości 130-150cm, wstępnie biorę po uwagę:
    Liebher, Elektrolux ERD2350, Bosch ...... może LG (ale czy nie za głośna będzie ) ...... ???
    Co o w/w sądzicie, doradzi ktoś?

0
  • #6 20 Sty 2007 18:12
    Zbych034
    Poziom 36  

Z Bosch miałem kłopoty a części strasznie drogie Sonda (termistor z kawałkiem kabla) to wydatek ponad 100zł za samą część.
    Pozdrawiam

0
  • Servizza
  • #7 20 Sty 2007 18:53
    raton laveur
    Poziom 19  

darek63 napisał:
    Witam,

Jakie macie lodówki i jakie temperatury w komorze chłodzącej ?
    Prośba do "nie leniwych": zmierzcie temperaturę na środkowej części środkowej półki Waszej lodówki na 50% i 100% "mocy".
    Podajcie też jaką macie lodówkę , producent i typ, rok zakupu.
    Za fatygę i podanie wyników gorąco dziękuję "pracowitym".

Ja miałem Elektroluxa ERD 2343 i było na 50% +8do+10 oC ; na 100% +5do+8 oC (zamrażalnik od -32oC do -10oC).
    Reklamację uznano i teraz stoję przed kolejnym wyborem. Potrzebuję sprzętu o dobrej sprawnosci chłodniczej (żeby było ok. +2 do +5oC i wysokości 130-150cm, wstępnie biorę po uwagę:
    Liebher, Elektrolux ERD2350, Bosch ...... może LG (ale czy nie za głośna będzie ) ...... ???
    Co o w/w sądzicie, doradzi ktoś?

W moim Elecroluxie ARB 8651(polski odpowiednik ERB3645X), kupionym w listopadzie ubieglego roku, na 50% "mocy" bylo na polce "strefa chlodu" od +2°C do +4°C, a w zamrazalniku od -32°C do -36°C. Na 100% mocy nie sprawdzalem.
    Pozdrawiam

0
  • #8 21 Sty 2007 15:07
    robuś5
    Poziom 9  

Witam!
    Proszę o poradę jaką lodówkę kupić?
    Chodzi mi o chłodziarko-zamrażarkę.
    - pojemność ca 300l
    - dolna zamrażarka
    - inox
    Może ktoś użytkuje od dłuższego czasu coś takiego? I poleci mi kupno właśnie takiej.

1
  • #9 24 Sty 2007 11:40
    neom
    Poziom 10  

Wg niemieckiego miesięcznika konsumenckiego TEST w TOP 10 lodówek Electolux zajął 39 pozycję z modelem ER 6532, a inne są jeszcze niżej, przy czym jakość Electroluxów określono jako "ausreichend" - to jest ocena dostateczna. Test jest tu: http://www.testberichte.de/r/test/271/grosse-haushaltsgeraete-kuehlschraenke.html.. Skąd tak wielka różnica między rynkiem niemieckim i francuskim? "Raton laveur" - czy mógłbyś podać źródło swoich informacji, bo trochę enigmatycznie piszesz o "francuskim miesięczniku konsumenckim" i "ankiecie"? Operujmy konkretami aby pomóc ludziom w zakupie, opinie typu "polskie są złe" albo "nie kupuj Elektroluxa czy też Amiki" są bezsensowne, myślę że rzeczowe wypunktowanie wad i zalet sprzętu RÓŻNYCH producentów da potencjalnym klientom szansę na dokonanie dobrego wyboru, ba - myślę, że fora tego typu są wartościowym źródłem wiedzy o wadach sprzętu, bo nikt inny przecież o tym nie napisze. Zalety sprzętu przedstawiają działy marketingu producentów i sprzedawcy.
    Ja zaś "łapiąc uchwyt na dole DWIEMA rękami i mocno, lecz bez szarpania pociagając drzwi" lodówki Elektrolux ERB4032 aby ją otworzyć jednocześnie nie przesuwając po podłodze i nie wysypując keczupów umieszczonych w drzwiach z nostalgią wspominam 12-letniego Polara, którego postanowiliśmy sie pozbyć, bo nie pasował nam do "nowego domu" i był już stary i brzydki, choć ciągle na chodzie...

0
  • #11 24 Sty 2007 18:47
    raton laveur
    Poziom 19  

neom napisał:
    Wg niemieckiego miesięcznika konsumenckiego TEST w TOP 10 lodówek Electolux zajął 39 pozycję z modelem ER 6532, a inne są jeszcze niżej, przy czym jakość Electroluxów określono jako "ausreichend" - to jest ocena dostateczna. Test jest tu: http://www.testberichte.de/r/test/271/grosse-haushaltsgeraete-kuehlschraenke.html.. Skąd tak wielka różnica między rynkiem niemieckim i francuskim? "Raton laveur" - czy mógłbyś podać źródło swoich informacji, bo trochę enigmatycznie piszesz o "francuskim miesięczniku konsumenckim" i "ankiecie"? Operujmy konkretami aby pomóc ludziom w zakupie, opinie typu "polskie są złe" albo "nie kupuj Elektroluxa czy też Amiki" są bezsensowne, myślę że rzeczowe wypunktowanie wad i zalet sprzętu RÓŻNYCH producentów da potencjalnym klientom szansę na dokonanie dobrego wyboru, ba - myślę, że fora tego typu są wartościowym źródłem wiedzy o wadach sprzętu, bo nikt inny przecież o tym nie napisze. Zalety sprzętu przedstawiają działy marketingu producentów i sprzedawcy.
    Ja zaś "łapiąc uchwyt na dole DWIEMA rękami i mocno, lecz bez szarpania pociagając drzwi" lodówki Elektrolux ERB4032 aby ją otworzyć jednocześnie nie przesuwając po podłodze i nie wysypując keczupów umieszczonych w drzwiach z nostalgią wspominam 12-letniego Polara, którego postanowiliśmy sie pozbyć, bo nie pasował nam do "nowego domu" i był już stary i brzydki, choć ciągle na chodzie...

Wierze, ze z nostalgia. Ale, jak pisalem wczesniej, takich lodowek (solidnych i dzialajacych 20-30 lat) juz dzis nie ma... Naprawde sprobuj z tymi podkladkami antyposlizgowymi, bo to co opisujesz, faktycznie moze w nerwice wpedzic.
    Moje zrodlo dot. testu 9 lodowek (konkretnych modeli, a nie marek ogolnie) to pazdziernikowy numer francuskiego miesiecznika konsumenckiego "Que choisir" (Nr 441 octobre 2006, ich strona na www.quechoisir.fr/index.jsp ). Kazda marka ma modele bardziej i mniej udane, wiec wynik testu niemieckiego, o ktorym wspominasz, nie przeczy testowi francuskiemu, po prostu testowali inny model, i w dodatku, przypuszczam, zestawiali go tez z calkiem innymi modelami, roznymi od tych w tescie francuskim. I jeszcze jedno- czy ten niemiecki miesiecznik konsumencki jest calkowicie niezalezny, tzn. czy nie zamieszcza zadnych reklam i nie ma sponsorow?-tak robi "Que choisir" i ich testy sa calkowicie obiektywne. Osobiscie z tego ARB8651 jestem zadowolony, drzwi za pierwszym razem otwieraja sie calkiem normalnie, zasysaja sie tylko przy szybkim ponownym otwarciu, wnetrze uwazam za funkcjonalne i dobrze rozplanowane, a kapsle nie sprawiaja mi problemu (ale masz racje, ze mogliby je sobie darowac, bo nie wiadomo wlasciwie, po co sa). Test ten nie bral pod uwage awaryjnosci lodowek poszczegolnych marek, dane te umieszczali wczesniej, bodajze w numerze z marca 2006, i dotyczyly ankiety niezawodnosci sprzetu z roznych marek. W dziale lodowek, wyniki podali na bazie ok. 10000 odpowiedzi na ankiete, i Elektroluks wypadl calkiem dobrze, jak juz pisalem.

0
  • #12 25 Sty 2007 11:46
    GETomek
    Poziom 15  

Cytat:
    Testowali tez model Bosch (KGP 36330), ktory jest drozszy i pracuje glosniej od Electroluxa (halas to jedna z wad lodowek Boscha)

Mam lodówkę BOSCHA i nie słyszę kiedy pracuje.....

0
  • #13 25 Sty 2007 18:53
    raton laveur
    Poziom 19  

GETomek napisał:
    Cytat:
    Testowali tez model Bosch (KGP 36330), ktory jest drozszy i pracuje glosniej od Electroluxa (halas to jedna z wad lodowek Boscha)

Mam lodówkę BOSCHA i nie słyszę kiedy pracuje.....

Masz taki sam model, jaki testowali (KGP 36330)? No przyznaje, ze za bardzo zgeneralizowalem, powinienem napisac, ze halas to jedna z wad niektorych modeli lodowek Boscha (juz poprawilem moj poprzedni post). Wychodzi z tego, ze Bosch robi modele i halasliwe i ciche, tylko jak sie zorientowac w sklepie?

0
  • #14 26 Sty 2007 12:33
    monis1
    Poziom 2  

Chciałabym zakupić chłodziarko-zamrażarkę pod zabudowę, interesuje mnie opinia specjalistów :D którą z firm wziąść pod uwagę jeżeli chodzi o jakość tych produktów serwis itp.... Mam na oku całkiem fajną Whirlpoola co sądzicie o tej firmie ? Model ART 489 ? Bardzo dziękuję za odpowiedzi Pozdrawiam Monika

Przeniosłem z AGD.
    <skryn>

0
  • #15 27 Sty 2007 02:13
    PBK
    Specjalista AGD

tak naprawde nie kupował bym żadnej pod zabudowe po pierwsze szkoda kompresora po 2 jak padnie bedziesz musiał rozkręcic połowe kuchni po 3 ja bedzie do wywalenia bedziesz zmuszony szukac identycznej żeby sie zmieściła w szczeline
    beez sensu

ale jak chcesz cos super pod zabudowe zwróc uwagę na sprzęt Miele

0
  • #16 28 Sty 2007 00:20
    baba8888
    Poziom 2  

Myślę o zakupie BOSCH KGP36360. Czy warto? Z góry dzięki za opinie, zwłaszcza użytkowników i naprawiaczy.

0
  • #17 30 Sty 2007 10:29
    leo75
    Poziom 1  

A ja patrze na BOSCH KGV 33X40. Co tym modelu wiecie i sądzicie? Jakieś doświadczenia?

0
  • #18 07 Lut 2007 13:08
    !!Marcin!!
    Poziom 10  

uwaga na elektrolux - olewaja klienta jak sie cos nie tak wydarzy z produktem mam Viva Space z 2 agregatami - rdzewieje obudowa - zarowno serwis jak i producent oleli mnie m,imo moich listow - musze isc chyba do UOKIK-u i do sadau aby mnie wreszcie ktos wysluchal - dodam ze ciagle sprzetr jest na gwarancji ......

0
  • #19 07 Lut 2007 13:14
    !!Marcin!!
    Poziom 10  

tylko wlacze sie na chwile w tok rozwazan - uwaga na elektrolux - olewaja klienta jak sie cos nie tak wydarzy z produktem.
    Mam Viva Space z 2 agregatami - rdzewieje obudowa - zarowno serwis jak i producent oleli mnie mimo moich listow i telefonow - ponoc rdza na obudowie to wina nie odetkanego odpluwu w czesci chlodziarki - wszystko cacy tylko dlaczego rdzewieje tez czesc zamrazarki..... - musze isc chyba do UOKIK-u i do sadu aby mnie wreszcie ktos wysluchal - dodam ze sprzet ciagle jest na gwarancji ......

0
  • #20 07 Lut 2007 13:20
    John Cale
    Poziom 1  

baba8888 Wysłany: 28 Sty 2007 00:20 Temat postu: Re: Jaką lodówkę kupić ?

--------------------------------------------------------------------------------

Myślę o zakupie BOSCH KGP36360. Czy warto? Z góry dzięki za opinie, zwłaszcza użytkowników i naprawiaczy.

Zamiast lodówki Bosch KGP 36360 proponuję zainteresowanie się modelem KGS 36 V 75
    http://www.ceneo.pl/productInfo.aspx?productID=258428&longDesc=true

0
  • #21 08 Lut 2007 10:46
    darek63
    Poziom 11  

Moje doświadczenia z Elektrolux-em:
    Kupilem kilka m-cy temu lodówkę, która słabo chłodziła (od+8 do +10 oC). Reklamacja poszła przez sklep (niezgodność towaru z umową). Po 2-ch pismach reklamacyjnych i pomiarach temp. w lodówce i naciskach z mojej strony wyrażono zgodę na oddanie kasy. Też kupiłem Elektrolux, ale najpierw sprawdziłem osiągane temperaturu w sklepie. Teraz mam (od +4o do + 6oC). Testowałem równocześnie Libherra i były w środku (chłodziarka i zamrażalnik podobne temperatury). Aby być precyzyjnym informuję, że chodzi o "podstawowe" modele sterowane mechanicznie wysok. ok. 140 cm (w cenie 1-1,1 tys. zł). Nowa lodówka lepiej chłodzi, ale agregat (firmy ACC) jest trochę głośniejszy (ale chyba tylko trochę, bo już mi to nie przeszkadza, a może tamten był wybitnie cichy, albo wadliwy ?).

0
  • #22 08 Lut 2007 20:10
    satsun
    Poziom 15  

A co myślicie o Samsungu RL 33 EAMS ? Różne opinie widziałęm, jedni zachwalają inni wytykają dużo wad? Jakt o z nią jest?

0
  • #23 08 Lut 2007 20:42
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

satsun napisał:
    A co myślicie o Samsungu RL 33 EAMS ? Różne opinie widziałęm, jedni zachwalają inni wytykają dużo wad? Jakt o z nią jest?

Odpowiem pytaniem na pytanie:
    a kupiłbyś samochód marki Kia albo Daewoo? ;)
    To samo - jedni się zachwycają a inni się od tego odwracają.

0
  • #24 09 Lut 2007 08:12
    satsun
    Poziom 15  

A co z awaryjnością? Ogólnie fajna lodówka. A coś innego, żeby miało No Frost do 2000 PLN? Lodówka ma być co prawda dla jednej osoby i się zastanawiam czy nie jakaś mniejsza? Poza tym ten Samsung ma jeszcze jedną zaletę jaką jest wygląd :). Po komentarzach na internecie odechciało mi się jej kupować, a wszyscy tak polecają/wciskają.

0
  • #25 10 Lut 2007 19:49
    cnt
    Poziom 10  

Witam! Mam pytanie. Poszukuje niewielkiej lodówki o wymiarach DO:
    55cm wysokości, 57 cm głębokości i 85 cm wysokości. Wstępnie wyszukałem 3 modele:

Indesit TFA 1 G
    Mastercook LW 58 A
    LG GC-151SA

Prosilbym o opinie dot. tych modeli. Ktora wybrac? Jesli znacie jakies inne ciekawe modele o tych wymiarach prosilbym o podanie. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

0
  • #26 11 Lut 2007 19:18
    cnt
    Poziom 10  

W gre wchodzilyby jeszcze te dwie:

Ardo MP14SA
    Amica AC 1103 P

Z gry dziekuje za wszystkie rady.

0
  • #27 18 Lut 2007 20:48
    woooojtek
    Poziom 18  

woooojtek napisał:
    Powiem szczerze że z tmy Indesitem nie żartowałem. Pierwsza lodówa popracowała 1 rok, następnie 2 miesiące walczyłem o wymianę sprzętu, niestety przez Indesit Polsa a nie przez sklep, ale z własnej głupoty zgłosiłem usterkę na gwarancja. Dla twojej informacji powiem tylko, że w Indesicie w Łodzi kompletnie olewają klientów. Nowa tak dzielnie wywalczona lodóweczka popracowała miesiąc (nawet nie mrugnąłem że była w gorszym standardzie niż poprzednia tak się cieszyłem, że po dwóch miesiącach mogę odstawić konserwy). Oczywiście wymiana sterownika trwała miesiąc i kilka dni.
    Przemyśl swoją decyzję raz jeszcze!

Ludzie znowu padła. Krew mnie już zalewa jak czytam, że Indesit produkuje dobre lodówki!!!!!!!

0
  • #28 20 Lut 2007 20:37
    Dora1
    Poziom 2  

Witam, właśnie zgubiłam mojego posta, więc piszę go na nowo.
    Jak wielu forumowiczów - mam problem z wyborem. Chłodziarko-zamrażarka ma być do zabudowy 2-drzwiowa, z dolnym zamrażalnikiem, 2 agregaty. Chcę wybrać pomiędzy Libeherr KIK v 30340 a AEG Santo C 81842-4i. Myślałam wcześniej o Aristonie, ale po przeczytaniu wypowiedzi na Forum - zrezygnowałam.
    Wszyscy bardzo dobrze wypowiadają się ogólnie o Liebherr, ale bez szczegółów (np.jaki serwis, czy występują w ogóle jakieś problemy), o AEG też niewiele wypowiedzi znalazłam, chyba że to to to samo co Elektrolux. Liebherr jest trochę droższy (2.500 PLN) i ma mniej ekstrasów, sterowanie elektroniczne, natomiast AEG ma system No Frost (również w zamrażalniku), powłokę antybakteryjną i kosztuje mniej (ok.2.200 PLN), sterowanie elektroniczne.

Będę wdzięczna za radę.

0
  • #29 23 Lut 2007 17:43
    neti
    Poziom 1  

Witam,

Zamierzam kupić lodówkę Gorenje RK 65365 E, oto link do strony producenta http://www.gorenje.pl/9512?aid=9276 . Czy macie jakieś doświadczenia z tego typu lodówkami? Dzwoniłam do jednego serwisu, tam starszy pan, w kóło powtarzał, abym nie kupowała lodówki z wyświetlaczem, bez względu na markę, Gorenje ogólnie polecał, ale stale powtarzał, ze bez elektroniki, bo to stale się psuje. Inny serwisant, zapytał skąd takie przekonanie, że wyświetlacze często sie psują i polecał lodówki Gorenje sterowane przy pomocy wyświetlacza. Podkreślił też, aby wysokie lodówki miały 2 sprężarki, podany wyżej model spełnia ten wymóg. Czekam na Wasze opinie. Dzięki

0
  • #30 02 Mar 2007 21:02
    baba8888
    Poziom 2  

Pozdrawiam forumowiczów po krótkiej przerwie. Nadal jestem w trakcie zakupu lodówki. Trwa to już drugi miesiąc, ale się nie spieszę. Do lata daleko, a poprzednia śmiga bez problemów - 27. rok. Przyznam że też była kupowana 2 miesiące, ale stojąc pod sklepem. Za to z wyborem nie było problemu. Brało się to co rzucili, a rzucali wtedy polarami.
    John Cale poradził mi : zamiast lodówki Bosch KGP 36360 proponuję zainteresowanie się modelem KGS 36 V 75l.
    Obejrzałem porównanie na stronach producenta i wynika z niego, że model bez V ( ten potencjalnie "mój" ) jest bardziej energooszczędny. Reszta chyba też nie przemawia na korzyść tego drugiego. Czyżby jakieś ukryte przewagi ? Maksymalna wdzięczność za przybliżenie "tematu". Dzięki z góry. Pozdrawiam.

0