Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zaliczenie z sieci DNS/DHCP/ROUTING

03 Maj 2016 18:46 471 1
  • Poziom 8  
    Witam muszę do końca tygodnia wysłać sprawozdanie z zaliczenia z sieci treść niżej, próbowałem to sam ogarnąć to zawsze coś i nie wychodzi albo nie mam dostępu do internetu albo errory. Bardziej chodzi mi o adresacje bo z tym mam problem. Treść zaliczenia poniżej:

Wszystko w VBoxie

Skonfiguruj 3 serwery Linux w klasie nierutowalnej B.

Pierwszy będzie pełnił rolę rutera o zewnętrznym adresie IP 192.168.1.nr_stanowsika+10; wewnętrznym ( internal LAN ) będzie pierwszym adresem w sieci.

Drugi będzie pełnił rolę serwera DNS ( adres serwera to ostatni adres w sieci ) z włączonym przekazywaniem dalej do serwerów o adresach 217.117.128.3 i 8.8.8.8 oraz skonfigurowanymi strefami wprzód i wstecz, rozwiązującymi domenę nazwisko.local -> 192.168.1.223

Trzeci będzie pełnił rolę serwera DHCP ( adres serwera to przedostatni adres w sieci ) ma rozgłaszać 20 adresów IP ( jako sprawdzenie jeden lub dwa komputery z systemem Windows ) tak aby miały dostęp do internetu i poprawnie wyświetlały domenę nazwisko.local, czas dzierżawy na 5 min i jeden komputer miał adres IP zastrzeżony.

Wykonaj rysunek konfigurowanej struktury sieci z podaniem adresacji IP każdego interfejsu
  • Poziom 25  
    A jak brzmi pytanie do nas?
    Wiesz jaka jest sieć nierutowalna (co samo w sobie jest nieprawdą, bo rutowalna jest, raczej siec prywatna wg RFC) w klasie B?
    Jeśli nie wiesz co to za sieć to polecam RFC1918