Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Passat CC 2.0TDI - Czujnik G98, gdzie go szukać

afro89 03 May 2016 18:50 7179 5
    afro89
    Level 10  
    Witam. Wyskakuje błąd:
    4900 - Czujnik temperatury w ukł. recyrkulacji spalin (G98)
    P0405 00 [175] - za mała wartość sygnału
    MIL zapalona - Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
    Ramka zamrożona:
    Stan błędu: 00000001
    Priorytet błędu: 2
    Częstość błędu: 1
    Przebieg: 190085 km

Gdzie go szukać i w jaki sposób usunąć usterkę?????

Nigdzie nie mogą znaleźć info na ten temat. Pozdrawiam.
    verksted
    Level 16  
    Witam - trzeba zdjąć maskownicę silnika - poszukać obwód układ recyrkulacji spalin i poszukiwany czujnik ,(w skład takiego obwodu wchodzą:zawór (grzybek) , gruszka,rurki metalowe harmonijkowe, elektrozawór )

Moderated By T5:

Jak kolega wskaże wyżej wymienione elementy w silniku z tematu ostrzeżenie anuluję.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    Ostrzeżenie.

verksted
    Level 16  
    Czujnik G98 jest wkręcony po środku kolektora wydechowego,pod łbem turbiny(odlewem kolektora wydechowego), a odejściem rurki metalowej harmonijkowej układu recyrkulacji spalin.
    afro89
    Level 10  
    Witam. Problemów ciąg dalszy. Zlokalizowałem ten czujnik, osobiście dla mnie jest to czujnik temperatury spalin przed turbiną, czyli takie EGT, nie wiem czemu nazewnictwo w tym przypadku jest inne, ale mniejsza o to.

Podmieniłem czujnik na inny i błąd dalej taki sam, jutro zamierzam sprawdzić instalacje elektryczną, może jeszcze jakieś inne podpowiedzi w jaki sposób usunąć tę usterkę. Pozdrawiam.
    arturinio9
    Level 10  
    czy udało się rozwiązać problem bo mam to samo, tez podmieniałem czujnik i nic nadal P0405