Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powerbank z baterii po laptopie.

03 Maj 2016 20:58 1818 20
  • Poziom 4  
    Witam mam baterie po laptopie

Jest 8 paluszków w środku.
    Jest to połączenie równoległe jak dobrze myślę.

Pytanie brzmi jak sprawdzić które ogniwa są najbardziej wydajne?

Zakupiłem ładowarkę ogniw:
    Ładowarka ogniw baterii LI-ION 5V 1A TP4056 z USB

Oraz ZASILACZ KONWENTER DC USB 5V 1.2A BATERYJNY

(nie mogę dodać linka z allegro)

Chyba to wystarczy. Ile pojemności może mieć jedna bateria?
    Opcja czy zrobić 2 powebank czy jeden ze wszystkich?
    Dzięki za pomoc dodam że jestem laikiem.
  • Poziom 35  
    Nie jest to połączenie równoległe. Pojedyncze ogniwo ma 3,7V. Zrobiłem podobny powerbank z 4 ogniw połączonych równolegle z przetwornicą step-up oraz prostym regulatorem ładowania na LM317. Choć żadne to wodotryski to przydaje się :) Ogniwo ma pojemność ok.1,5-3Ah to zależy od rodzaju... Poczytaj jest to ogniwo 18650.
  • Poziom 29  
    Ta bateria akumulatorów ma 14,8 V. Z tego wynika, że wewnątrz jest połączenie 4S2P.
    Czyli cztery szeregowo po dwa równolegle. Nie wiadomo jakiej pojemności rzeczywistej są te akumulatory. Znamionowo mają każdy po 2200 mAh.
    Musiał byś pomierzyć poszczególne akumulatory jaką mają pojemność i dobrać najbardziej podobne. Nie zaleca sie łączenia zbyt wielu akumulatorów równolegle.
  • Poziom 3  
    Tu masz filmik z tym power bankiem z baterii od laptopa.

Link
  • Poziom 4  
    ziomus90210 Jedyne co widać na tej bateria ...

Dzięki za wszystko nie wiedziałem że tyle materiału o tym jest .
    Dostałem artykuł gdzie napisane jest że jak napięci baria spadnie poniżej 2v to można do sklepu do kubła oddać . A moje mają po około 1.7 więc lipa .
    Pomysł miałem dobry ale... materiał słaby . Poczytam i pomyśle z baterii AA
  • Poziom 29  
    Kup aku na światełka.pl. Zobacz w ogłoszeniach, pewien użytkownik sprzedaje 2900mAh naprawdę tanio...
  • Poziom 31  
    @qmak86 Zanim wyrzucisz te ogniwa naładuj je przy pomocy ładowarki na układzie TP. Moje ogniwa miały 1.3V po naładowaniu i teście pojemności okazało się ze mają 2300mAh ;) Więc poczekaj jeszcze z tym spisaniem na straty.
  • Poziom 4  
    ok zrobię to , potem mam nadzieje że uda mi się zrobić jakiś test pojemności i opublikuje jak się taki powerbank sprawuje.
    Mam 4 ogniwa rozumie że najlepiej będzie je połączyć po 2 równolegle potem całość połączyć szeregowo . 3,5v +3,5 to otrzymamy jakieś 7 wolt .

czy ta ładowarka da rade ?
    ladowarka-ogniw-baterii-li-ion-5v-1a-tp4056-z-usb-
    Moderowany przez ANUBIS:

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

• Pomocny post
    Poziom 35  
    Ta ładowarka ma napięcie ładowania 4,2V więc zapomnij o ładowaniu 2 ogniw połączonych szeregowo.
  • Poziom 32  
    qmak86 napisał:
    Dostałem artykuł gdzie napisane jest że jak napięci baria spadnie poniżej 2v to można do sklepu do kubła oddać .
    Ja ładowałem od 0,00 V i działa ale nie sprawdzałem pojemności.
  • Poziom 4  
    rafbid napisał:
    qmak86 napisał:
    Dostałem artykuł gdzie napisane jest że jak napięci baria spadnie poniżej 2v to można do sklepu do kubła oddać .
    Ja ładowałem od 0,00 V i działa ale nie sprawdzałem pojemności.

Ciekaw jestem z widzenia praktycznego jak Ci to służy ?
    Używasz tego ile ogniw masz połączone równolegle i jak wygląda to w praktyce.
    Ile razy jesteś wstanie naładować telefon, lub jakiego odbiornika używasz ..
    Poważnie mam parę ogniw które w teorii powinny iść na śmietnik . Jeszcze ich nie wywaliłem (dodam że pochodzą z nowej bateri,która została zwrócona do sklepu było uszkodzenie mechaniczne urwany zaczep)
  • Poziom 19  
    Czy lepiej kupić całą baterię laptopową czy jednak poprosić o rozebranie i pomierzenie ogniw i po ile warto kupić zużyte z laptopów ?
  • Poziom 4  
    słuchaj ja dostałem te baterie , kupic kota w worku nie bardzo .
    Jak chcesz to mogę Ci wysłać jedną baterie . Stan niewiadomy .
    Chyba że rozbiore i pomierzę Ci te ogniwa tak będzie lepiej .
  • Poziom 29  
    Kiedyś również użuwałem akumulatory z laptopów, jednak gdy zmierzyłem pojemnosc okazało się, że miały pojemność od 300- 500 mAh do około 1000 mAh.
    Przeszło ich trochę przez moje ręce. Po pomiarach wszystkie wyrzuciłem i kupiłem takie jak napisałem wcześniej:

kwazar napisał:
    Kup aku na światełka.pl. Zobacz w ogłoszeniach, pewien użytkownik sprzedaje 2900mAh naprawdę tanio...
  • Poziom 32  
    qmak86 napisał:
    Ciekaw jestem z widzenia praktycznego jak Ci to służy ?
    Używasz tego ile ogniw masz połączone równolegle i jak wygląda to w praktyce.
    Ile razy jesteś wstanie naładować telefon, lub jakiego odbiornika używasz ..
    Miałem styczność z power bank ale osobiście nie używam. Jako power banku mogę używać laptopa jest w nim 6 ogniw 2200 mAh. Ładowałem telefon z baterią 1400 mAh nie zwróciłem uwagi na ile ładowań wystarczyła by bateria w laptopie ale jedno ładowanie nie robi na niej wrażenia.
  • Poziom 31  
    Powerbank jest okej jeśli się go często używa. Jak ma leżeć to szkoda zachodu akumulatory nie lubią leżeć nie używane.
  • Poziom 15  
    Cytat:
    Czy możecie się pochwalić czym mierzycie pojemność bateri ?

Można rozładować np. Redox Alpha V2 lub podobnymi i ładować w pakiecie z balansem do podłączenia do balansu można wykorzystać (listwa goldpin żeńska).
  • Poziom 4  
    Dzięki za wszystkie rady .Dzisiaj zrobiłem powebag z 4 bateri które były niezbyt obiecujące posiadały one 1.5 v na starcie gdzie zalecane powyżej 3v .
    Baterie są Nieznanej firmy więc trudno określić ich parametry Ładowarka przestała ładować baterie gdy napięcie doszło 4.25v . Jako test naładowałem 2 telefony . Posłucham troszkę muzyki na nich jak zobaczę że urządzenie jest funkcjonalne to zrobię obudowę i może pokuszę się o jakieś testy pojemności .
  • Poziom 31  
    Jeśli są z laptopa to na pewno są znanej firmy tylko trzeba odczytac oznaczenie ;) który może byc widać pod pewnym kątem.