Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups EA8240 - Nie parzy kawy

04 Maj 2016 00:23 1653 4
  • Poziom 13  
    Ręce już mi opadły (po 10-tym rozkręceniu i ponownym złożeniu ekspresu).

Po niemal 3 letnim okresie postoju, z powodu nieszczelności, która objawiała się kałużą pod ekspresem, postanowiłem że wymienię wszystkie newralgiczne uszczelki. Były to uszczelki tłoka, baristy, tłoka pomocniczego - wszystkie (spychającego w dół tłok).
    Ekspres teraz jest szczelny (sucho w środku), ale jest inny problem, ponieważ nie parzy kawy, tj nie leci nic z dysz (nawet woda przy czyszczeniu). Poszperałem po forum i znalazłem, że może to być wina zaworu 2bar. Tego tylko przeczyściłem i nasmarowałem. Niestety bez pozytywnego skutku. Nadmienię jeszcze, że wszystkie przewody hydrauliczne i elektryczne, są na swoich miejscach.

Wiem, że istnieje jakieś rozwiązanie (choćby zakup nowego ekspresu), które zapewne jest prostsze, niż można się tego spodziewać.

Proszę Was o pomoc, mnie zabrakło pomysłów...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Jeśli jest odpowietrzony i wykonane napełnienie to stawiałbym, że jest gdzieś zatkany. Opisz dokładniej jak zachowuje się urządzenie od momentu włączenia, pozwoli to trafniej ocenić w czym leży problem.
  • Poziom 13  
    Do tej pory proces czyszczenia kończył się zrzutem wody do tacki. Przez rurki (dysze) ledwo dwie krople spadły. Dla robienia "na sucho" bez kawy efekt ten sam.
    Zaraz spróbuję jeszcze kawy wsypać, zobaczymy jaki będzie efekt...

• Specjalista AGD
    Czy siłownik "spuszcza" tłok na dół prawidłowo czy idzie to dosyć mozolnie ?
    Przy próbie zrobienia płukania , przelania wody przez dysze bez kawy pompa pracuje głośniej czy ścisza swoją pracę ?
    A może prościej Masz możliwość nagrania filmiku z dźwiękiem i zdjętą górą od ekspresu ?
    Czy masz założony filterek na wężyku pomiędzy przepływomierzem a gniazdem zbiornika wody ? Jeżeli tak to wywal go całkiem i zobacz efekt..
    Dmuchnij w przepływomierz czy jest swobodny przelot powietrza..
  • Poziom 12  
    Witam, czy problem rozwiązany. Mam trochę doświadczenia z Krupsami, to ewentualnie coś podpowiem