Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

altus 200 i altus 75 wzmacniacz itp. komplet

04 Maj 2016 00:38 711 3
  • Poziom 9  
    Witam mam po regeneracji kolumny altus 200 i potrzebuję do nich wzmacniacza tylko do regeneracji szykuje się jeszcze para kolumn 75 więc chciałbym aby był to wzmacniacz już jakiś mocniejszy żebym w przyszłości mógł podłączyć też i 75. Pomieszczenie jest dość duże taki mały wioskowy pub połączony też z siłką. Chodzi o to żeby też grało to czysto nie musi bardzo głośno ale żeby była dobra jakość dźwięku. Fundusz jaki mam przeznaczony na wzmacniacz to 500-600zł no jeśli ma być jakiś trochę droższy ale dużo lepszy to też proszę pisać może coś jeszcze się uzbiera. A jeszcze jest taki problem że przychodzi wiele osób i każdy ma dostęp do tego jest możliwość jeszcze dokupienia czegoś żeby ustawić tak aby nie można było przesterować głośników nie wiem czytałem o jakiś końcówkach mocy ale muszę przyznać się że jestem zielony co do tego tematu gdyby ktoś mógł mi wytłumaczyć i podać jakieś propozycje właśnie takiego sprzętu,urządzenia. Chcę dograć wszystko aby była super jakość dźwięku i właśnie taka jakby blokada że nie da się tego wszystkiego przesterować, spalić.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Ja proponuję 2 wzmacniacze, jeden mocniejszy pod Altus 200 i drugi słabszy zestaw kolumn, wzmacniacze można spiąć razem wejście/wyjście magnetofon, odradzam łączenie 2 par kolumn do jednego wzmacniacza bo spalisz te słabsze, co do budżetu to jeśli chcesz Altus 200 odpowiednio zasilić to 600zł z Allegro Pioneer czy Yamaha, do słabszych kolumn wzmacniacz około 200zł wystarczy.
  • Poziom 9  
    dobra spoko a jak połączyć te wzmacniacze wytłumaczy ktoś mi bo nie mam pojęcia najlepiej gdyby ktoś wytłumaczył mi na czym polega te spięcie wzmacniaczy razem wejście/wyjście magnetofon ???
  • Poziom 33  
    Pierwszy ten mocniejszy wzmacniacz, tam żródła dżwięku podpinasz, na wyjściu magnetofon (Out) zawsze jest sygnał, spinasz te wyjście z drugim wzmacniaczem (IN CD czy Aux/ dowolne ale nie gramofon), grają ci oba wzmacniacze (musisz wybrać stosowne wejście by drugi wzmacniacz zagrał).